Tweety
07.03.12,14:49
Len doplním, že peniažky pre strany, ktoré nebudú mať požadované %, sa rozdelia medzi tie strany, ktoré dostanú dosť hlasov a budú v parlamente. Preto sa oplatí ísť voliť, a tú stranu, ktorá už niečo dokázala.
buchač
07.03.12,14:14
Stretol Dzurinda carovnu babicku a ta sa ho pyta:

- Tak co, Miki, cim by si chcel byt po marcových volbach?

- Ministrom!

Babka sibla carovnym prutikom a z Mikiho bol bonsaj.
Paula
07.03.12,14:18
Nechápem, ale to je môj problém, lebo nezmením. Akoby sa tie podpercentné peniažky nedali posunúť na niečo užitočnejšie a potrebnejšie pre národ.
Pekný dník prajem :).
Tweety
07.03.12,14:20
Nechápem, ale to je môj problém, lebo nezmením. Akoby sa tie podpercentné peniažky nedali posunúť na niečo užitočnejšie a potrebnejšie pre národ.
Pekný dník prajem :).

Pauli, ale žiaľ je to tak. Tiež som si myslela, že keď nemajú %, peniažky sa ušetria, ale nie je to tak. Minule o tom hovorili v médiach.
buchač
07.03.12,14:24
Len doplním, že peniažky pre strany, ktoré nebudú mať požadované %, sa rozdelia medzi tie strany, ktoré dostanú dosť hlasov a budú v parlamente. Preto sa oplatí ísť voliť, a tú stranu, ktorá už niečo dokázala.

...t.j.........????
Tweety
07.03.12,14:26
To by si chcel vedieť, čo? Ale myslím pravicovú. :)
marjankaj
07.03.12,14:44
Len doplním, že peniažky pre strany, ktoré nebudú mať požadované %, sa rozdelia medzi tie strany, ktoré dostanú dosť hlasov a budú v parlamente. Preto sa oplatí ísť voliť, a tú stranu, ktorá už niečo dokázala.

A to podľa akého zákona?


http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/7485/dame-im-miliony-strany-zinkasuju-za-kazdy-hlas-vyse-7-eur.html

Ani tu sa to nepíše.:eek:

A tu je zákon




§ 52
Úhrada výdavkov spojených s voľbami


(4) Po overení volieb poslancov Národnou radou Slovenskej republiky oznámi predseda
Národnej rady Slovenskej republiky Ministerstvu financií Slovenskej republiky údaje o počtoch
platných hlasov odovzdaných pre jednotlivé politické strany alebo koalície. Politickej strane
alebo koalícii, ktorá vo voľbách získala viac ako tri percentá z celkového počtu odovzdaných
platných hlasov v rámci Slovenskej republiky, uhradí sa za každý takýto hlas zo štátneho
rozpočtu Slovenskej republiky príspevok vo výške 1 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy v
hospodárstve za kalendárny rok predchádzajúci roku, v ktorom sa konajú voľby do Národnej rady
Slovenskej republiky.


http://www.dk.orava.sk/ine/zakon-o-volbach-do-nr-sr.pdf
JAJA11
07.03.12,14:52
bolo to v správach, ale novinárom netreba vždy veriť :-)
Tweety
07.03.12,14:53
Neštudovala som volebný zákon, možno tam.
korela
07.03.12,15:09
Ja to už napíšem otvorene. Či nahovára Nicholson na námestí verejnosť aby vhadzovala prázdne obálky, či sa tu a inde diskutuje, že voliči odignorujú voľby, aj tak počet poslancov v parlamente sa nezníži a stále sa obsadí 150 kresiel.
Peniaze nie sú všetko.
Platné hlasy sa rozdajú pomerne!!!

Ide o to, v akom pomere sa kto potom dostane do parlamentu a kto nás nakoniec bude zastupovať.
Kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí. Aby sa Slováci nespamätali až po voľbách.
Viem kde bývam a od revolúcie pozorujem, aký je obrovský rozdiel pri každých voľbách v účasti. To sa nedá pochopiť.
Aby nakoniec nevznikol efekt presýpacích hodín.
Ísť nevoliť je hazard s touto krajinou.
pavol54
07.03.12,15:13
Ja to už napíšem otvorene. Či nahovára Nicholson na námestí verejnosť aby vhadzovala prázdne obálky, či sa tu a inde diskutuje, že voliči odignorujú voľby, aj tak počet poslancov v parlamente sa nezníži a stále sa obsadí 150 kresiel.
Peniaze nie sú všetko.
Platné hlasy sa rozdajú pomerne!!!

Ide o to, v akom pomere sa kto potom dostane do parlamentu a kto nás nakoniec bude zastupovať.
Kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí. Aby sa Slováci nespamätali až po voľbách.
Viem kde bývam a od revolúcie pozorujem, aký je obrovský rozdiel pri každých voľbách v účasti. To sa nedá pochopiť.
Aby nakoniec nevznikol efekt presýpacích hodín.
Ísť nevoliť je hazard s touto krajinou.


Nicholson 007 nech sa stará o účasť na voľbách v Kanade
marjankaj
07.03.12,15:18
A kto oblboval národ aby sa nezúčastnil referenda?:eek:
To bolo aj o znížení počtu poslancov v NRSR na 100. Aspoň niečo dobré.

Voľby to je o ničom. Tam sa vždy nejaké svine dostanú.
Ale v referende sa niečo zmeniť dá priamo. A ľudia na to serú. Viď cca 25%ná účasť. To je teda vizitka národa.:confused:
Zita5
07.03.12,15:22
Len doplním, že peniažky pre strany, ktoré nebudú mať požadované %, sa rozdelia medzi tie strany, ktoré dostanú dosť hlasov a budú v parlamente. Preto sa oplatí ísť voliť, a tú stranu, ktorá už niečo dokázala.

Majka, môžeš mi pošepkať, ktorá strana niečo dokázala?:)
Indeed
07.03.12,15:27
asi KDH , ked ideme podľa reklamy
pavol54
07.03.12,15:30
A kto oblboval národ aby sa nezúčastnil referenda?:eek:
To bolo aj o znížení počtu poslancov v NRSR na 100. Aspoň niečo dobré.

Voľby to je o ničom. Tam sa vždy nejaké svine dostanú.
Ale v referende sa niečo zmeniť dá priamo. A ľudia na to serú. Viď cca 25%ná účasť. To je teda vizitka národa.:confused:
máš pravdu nechal sa národ osprostiť najmä vtedy keď mali ísť na referendum ktoré malo zakázať privatizáciu strategických podnikov privatizácia odvodov je už zabezpečená posledné čo ostáva je zabezpečiť privatizáciu daní.
marjankaj
07.03.12,15:32
Len doplním, že peniažky pre strany, ktoré nebudú mať požadované %, sa rozdelia medzi tie strany, ktoré dostanú dosť hlasov a budú v parlamente. Preto sa oplatí ísť voliť, a tú stranu, ktorá už niečo dokázala.

Vlastne máš pravdu. Strany ktoré nedosiahnu tri percentá dostanú 0 € a tie sa potom rozdelia stranám v parlamente. Teda parlamentné strany dostanú naviac 0 €.:---
pavol54
07.03.12,15:34
Majka, môžeš mi pošepkať, ktorá strana niečo dokázala?:)
závisí na tom čo dokázala
sdkú všetko rozkradnúť
kdh rozbiť každú vládu ale sas ju chce predbehnúť
podhygmin:-)
07.03.12,15:39
podhygmin:-)
07.03.12,15:40
Paula
07.03.12,16:08
Aha, v ďal. príspevkoch sa vysvetlilo, že je to inak s %-tami.
Pikoška
07.03.12,16:50
http://www.freeimagehosting.net/t/xsro5.jpg (http://www.freeimagehosting.net/xsro5)Týmto si chcel pripomenúť, že toto sú tí záchrancovia? Nevieš, prečo tam nie je pán minister Miškov? Veď valná hromada SPP ohľadne odovzdania rúr na plyn dcére mala tuším iný termín.;)
P.S. Dúfam, že žiadne tunely títo mladíci - zbohatlíci už nestihnú. Dosť bolo goríl:).
korela
08.03.12,00:53
Majka, môžeš mi pošepkať, ktorá strana niečo dokázala?:)
Jediný politik má rozkrokovaný pomalý ale istý postup v tejto krajine. Trpezlivosť ruže prináša. Dosahuje čiastkovo, ale dosahuje.
Očividne.
Presne tak, ako sa vyjadril svojho času u Markoviča. Počkajte, uvidíte pri ďalších voľbách. Ide mu to.
Zita5
08.03.12,05:09
Jediný politik má rozkrokovaný pomalý ale istý postup v tejto krajine. Trpezlivosť ruže prináša. Dosahuje čiastkovo, ale dosahuje.
Očividne.
Presne tak, ako sa vyjadril svojho času u Markoviča. Počkajte, uvidíte pri ďalších voľbách. Ide mu to.

Neviem o žiadnom takom jedinom a jedinečnom :)
janusssi
08.03.12,05:11
Koho volit? Tip pre zatial nerozhodnutych.
http://www.halgasova.sk/ (http://www.halgasova.sk/)
podhygmin:-)
08.03.12,05:28
pavol54
08.03.12,05:41
Neviem o žiadnom takom jedinom a jedinečnom :)
o tom potom
evho
08.03.12,06:33
Dúfam že kresťania otvoria oči, názov strany neznamená kresťanské cítenie
evho
08.03.12,06:52
Ak by si voliči uvedomili, že do vlády patria ľudia, ktorí do r. 1989 mali aspoň 20 rokov a na vlastnej koži zažili zmeny po súčastnosť, tak by volili tú stranu a kandidátov, ktorí dosiahli vek nad 40 rokov ale menej ako 60 rokov. Tak by sa vyradili komunistický starci, aj keď o sebe tvrdia, že sú spôsobilí pracovať s plným nasadením (napr.driemať). Je jasné, že súčasná garnitúra najsilnejších strán má dosť financii na predvolebnú kampaň a nové vzniknuté strany ľudia ignorujú. Je dôležité aby sa volieb zúčastnilo čo najviac občanov a rozdelenie poslancov aj financii bude spravodlivejšie. Je smutné, že najmä mladí ľudia nechcú voliť. Raz na tú ľahostajnosť doplatia. My starší budeme plakať.
trisestri
08.03.12,12:21
z pravdepodobnostou rovnajucej sa istote bude po volbach vladnut zlepenec KDH, SAS, OLaNO,SDKU,Most-Hid a pravdepodobnym premierom bude Jan Figel
opatrenia ktore tato vlada naisto prijme-zvysi dph o 2-3 %,zvysi spotrebne dane,zavedie nove spotrebne dane na energie,zredukuje socialne davky,zavedie skolne za denne studium na vs,minimalizuje valorizaciu dochodkov,enormne zvysi dan z nehnutelnosti a samozrejme nasledkom zvysenych dani budu prudko rast ceny zakladnych potravin a byvania ,liekov a zavedie sa spolatnenie zdravotnych sluzieb a vykonov,respektive sa bude viac doplacat v zdravotnictve cez priame platby
dalej pravdepodobne nova vlada zrusi poberanie pridavkov pre vysokoskolakov,zrusi vianocny dochodok,zmrazi minimalnu mzdu,obmedzi naroky a prava zamestnancov v novele zakonika prace,zavedie odvody pre dohodarov,zvysi odvody pre zamestnancov a zivnostnikov a preto ze utiahne obcanom opasky bude dalej safarit a rozdavat neprimerane odmeny v statnej sprave a bude dalej kradnut a rozdavat pijaviciam z financnych skupin
kazdy kto mysli ze bude vladnut Fico sa hlboko myli,prieskumy verejnej mienky naschval vzdy najme pred volbami skresluju preferencie politickych stran tym ze Ficovi pridavaju a pravici uberaju za ucelom aby este dostatocne zmobilizovali pravicovych volicov a opacne aby demotivali lavicovych-nedelu uvidite ze pravica ziska este viac poslancov ako v minulych volbach
trisestri
08.03.12,12:29
banda mafianskych buzerantov a fetakov,ktory chceli uchmatnut tranzit spp
trisestri
08.03.12,12:30
tito kamosi mafianov chceli v tichosti pripravit Slovensko o tranzit plynu,uz dorastli z fetakov na velke gorily
trisestri
08.03.12,12:32
trapna propaganda tych co sa kamaratia z mafianmi a idu tu zlikvidovat posledne zbytky solidarnej spolocnosti a ze to pisa ta co ma vidiek totalne na haku
JAJA11
08.03.12,12:59
hmmm, niekto je tu veľký odborník :-)
Paula
08.03.12,13:29
Prídem sem o pár dní nakuknúť, koľko zaručených predpovedí tu bude vygumovaných .:cool:
trisestri
08.03.12,13:32
ak budem mat pravdu,platis flasu?
JAJA11
08.03.12,13:38
vyzerá to skôr na smer a kdh :-)
legolas
08.03.12,13:41
...super pripomienka..zaslúžiš si pochvalu :-))))
alabut
08.03.12,13:57
Z hladiska rozdelenia financii je uplne jedno, ci clovek ide volit, ci nie. Prave naopak, kto nie je spokojny s dvadsatrocnym posobenim tych istych ksichtov, nech nejde volit a nezvysuje ucast, inak legitimizuje bandu vsivakov, ktora z volieb vzide. :-)
JAJA11
08.03.12,14:29
aj ten kto nevolí je rovnako zodpovedný, dáva hlas všetkým stranám
jahoszmsk
08.03.12,16:39
- Pán poslanec, odkiaľ beriete toľko peňazí?
- Z nočného stolíka.
- A kto vám ich dáva na nočný stolík?
- Moja žena.
- A odkiaľ ich má vaša žena?
- Odo mňa.
- A vy ich máte odkiaľ?
- Veď vravím, že z nočného stolíka.
misomiso
08.03.12,16:44
z pravdepodobnostou rovnajucej sa istote bude po volbach vladnut zlepenec KDH, SAS, OLaNO,SDKU,Most-Hid a pravdepodobnym premierom bude Jan Figel
opatrenia ktore tato vlada naisto prijme-zvysi dph o 2-3 %,zvysi spotrebne dane,zavedie nove spotrebne dane na energie,zredukuje socialne davky,zavedie skolne za denne studium na vs,minimalizuje valorizaciu dochodkov,enormne zvysi dan z nehnutelnosti a samozrejme nasledkom zvysenych dani budu prudko rast ceny zakladnych potravin a byvania ,liekov a zavedie sa spolatnenie zdravotnych sluzieb a vykonov,respektive sa bude viac doplacat v zdravotnictve cez priame platby
dalej pravdepodobne nova vlada zrusi poberanie pridavkov pre vysokoskolakov,zrusi vianocny dochodok,zmrazi minimalnu mzdu,obmedzi naroky a prava zamestnancov v novele zakonika prace,zavedie odvody pre dohodarov,zvysi odvody pre zamestnancov a zivnostnikov a preto ze utiahne obcanom opasky bude dalej safarit a rozdavat neprimerane odmeny v statnej sprave a bude dalej kradnut a rozdavat pijaviciam z financnych skupin
kazdy kto mysli ze bude vladnut Fico sa hlboko myli,prieskumy verejnej mienky naschval vzdy najme pred volbami skresluju preferencie politickych stran tym ze Ficovi pridavaju a pravici uberaju za ucelom aby este dostatocne zmobilizovali pravicovych volicov a opacne aby demotivali lavicovych-nedelu uvidite ze pravica ziska este viac poslancov ako v minulych volbach


To by odporovalo zdravemu rozumu, take nieco sa naozaj nema preco stat. Kto by dnes uz volil SDKU alebo SAS? Podla mna sa ani nedostanu do parlamentu, co ja osobne iba schvalujem.
pivko
08.03.12,16:47
Ja budem SaS a stavím sa s Tebou že budú obaja v parlamente.
korela
08.03.12,17:02
z pravdepodobnostou rovnajucej sa istote bude po volbach vladnut zlepenec KDH, SAS, OLaNO,SDKU,Most-Hid a pravdepodobnym premierom bude Jan Figel
opatrenia ktore tato vlada naisto prijme-zvysi dph o 2-3 %,zvysi spotrebne dane,zavedie nove spotrebne dane na energie,zredukuje socialne davky,zavedie skolne za denne studium na vs,minimalizuje valorizaciu dochodkov,enormne zvysi dan z nehnutelnosti a samozrejme nasledkom zvysenych dani budu prudko rast ceny zakladnych potravin a byvania ,liekov a zavedie sa spolatnenie zdravotnych sluzieb a vykonov,respektive sa bude viac doplacat v zdravotnictve cez priame platby
dalej pravdepodobne nova vlada zrusi poberanie pridavkov pre vysokoskolakov,zrusi vianocny dochodok,zmrazi minimalnu mzdu,obmedzi naroky a prava zamestnancov v novele zakonika prace,zavedie odvody pre dohodarov,zvysi odvody pre zamestnancov a zivnostnikov a preto ze utiahne obcanom opasky bude dalej safarit a rozdavat neprimerane odmeny v statnej sprave a bude dalej kradnut a rozdavat pijaviciam z financnych skupin
kazdy kto mysli ze bude vladnut Fico sa hlboko myli,prieskumy verejnej mienky naschval vzdy najme pred volbami skresluju preferencie politickych stran tym ze Ficovi pridavaju a pravici uberaju za ucelom aby este dostatocne zmobilizovali pravicovych volicov a opacne aby demotivali lavicovych-nedelu uvidite ze pravica ziska este viac poslancov ako v minulych volbach
Dobre vystihnutý posledný odsek. A tie veľavýznamné titulky v novinách na oklamanie nepriateľa. Hojdačky. Nikto nič nevie, bude sa vedieť až po.
Neviem prečo sa táto akcia vôbec volá "predvolebný boj".
korela
08.03.12,17:19
Súhlasím s JAJA11.
korela
08.03.12,17:19
Súhlasím s JAJA11.
Pikoška
08.03.12,17:30
Ja budem SaS a stavím sa s Tebou že budú obaja v parlamente.Kedže asi budeš mať pravdu, tak ja prehodnocujem kritický postoj k môjmu Robertkovi:) a nech mi KSS odpustí, hlas odovzdám Smeru. Účasť MOST-HÍD a SMK v parlamente by bol nemdobrý signál pre Slovensko. Zdá sa, že rozhodovať bude každý hlas. Tak rozum do hrsti!;)
jahoszmsk
08.03.12,17:42
Kedže asi budeš mať pravdu, tak ja prehodnocujem kritický postoj k môjmu Robertkovi:) a nech mi KSS odpustí, hlas odovzdám Smeru. Účasť MOST-HÍD a SMK v parlamente by bol nemdobrý signál pre Slovensko. Zdá sa, že rozhodovať bude každý hlas. Tak rozum do hrsti!;)
prečo by to bol zlý signál? vari maďari nechodia do roboty a neplatia SR všetky dane tak ako my ostatní? neviem odkiaľ si, ale asi nemáš za kolegu a kamaráta žiadneho maďara. si predstav že oni nemajú ani krivé nohy ani hnusné kone. http://bestpage.cz/smiles/00854rhr4h65rd1h564shr1rs6h48srh52.gif
SamuelSK
08.03.12,18:02
"Nebudeš voliť blížneho svojho"
trisestri
08.03.12,18:06
a ja to otocim,azda za svoje dane nema madarska mensina zabezpecene vsetky prava,tak ako vsetci ostatny obcania tejto krajiny? este aj maju zastupenie na vacsine kandidatok stran kandidujucich do NR SR. Preco stotoznujes prava mensin z postavenim politickej reprezentacie fungujucich na etnickom principe v hierarchi ustavnych organov a preco postoj obcanov k politickej reprezentacii stotoznujes s postojom k mensine.Samozrejme ze to nebude dobre dokonca ani pre cast madarskej mensine ked 8% mensina bude mat neadekvatne zastupenie dvoch stran v NR SR,bude narastat znovu napätie,irentita,vasne a podobne,lebo zastupcovia SMK uzko spolupracuju s Orbanom a prezentuju neprimerane poziadavky,revizonizmus Trianonskej zmluvy, autonomiu atd-strany na etnickom zaklade su prezitok minulosti.Ale samozrejme ak sa ocitnu obidve madarske strany v parlamente,bude to vina lenivosti slovenskych volicov,lebo ty madarsky volia vzdy a takmer vylucne iba madarske strany-je namieste otazka ak su taky lojalny k Slovensku,tak je namieste otazka preco nevolia aj ine nemadarske strany,ked tam maju aj madarskych kandidatov,ked cast Slovakov voli Most -Hid.
jahoszmsk
08.03.12,18:20
každý občan SR má právo voliť a byť volený... ústava SR. bodka.
zástupcovia SMK akože ako spolupracujú s Orbánom? sme v EU, tak ako potom Trianon? čiže maďar ak je na kandidátke maďarskej strany je horší, ako maďar na kandidátke nemaďarskej strany? tak potom na slovensku by sme mali mať len tri strany... maďarskú, slovenskú a rómsku.
trisestri
08.03.12,18:28
každý občan SR má právo voliť a byť volený... ústava SR. bodka.
zástupcovia SMK akože ako spolupracujú s Orbánom? sme v EU, tak ako potom Trianon? čiže maďar ak je na kandidátke maďarskej strany je horší, ako maďar na kandidátke nemaďarskej strany? tak potom na slovensku by sme mali mať len tri strany... maďarskú, slovenskú a rómsku.

reagujes dost vztahovacne a dost nechapes alebo nechces chapat-netvrdim ze je lepsi alebo horsi madar,ale tak ty zmyslas,asi su horsi pre madarov ty ktory kandiduju na kandidatke slovenskych stran ked volia iba madarske strany,tie hlasy su po revizii Trianonu,netvar sa ze o nich nevies,ani o tom ze co sa pise o Orbanovi a jeho politike,kde si cital v prispevku ze apelujem na zakaz kandidovat madarskym stranam,pisem ze take strany su prezitok a to ja apel na volicov,ked vy si obhajujete svoje postavenie,preco by som nemal apelovat na to ake su problemy a preco by sme si my nemali budovat a podporovat svoje
trisestri
08.03.12,18:34
vazeny Slovaci,chodte volit a volte slovenske strany aby sme tu mali primerane zastupenie,nie je to proti ziadnej mensine,ale ak madarska mensina stale a jednotne voli takmer vylucne svoje strany a vie naplnit svoje volebne pravo bezozbytku,tak aj my naplme svoje volebne pravo a volme svojich v zmysle demokratickych principov slobodnej sutaze,aby sme sa nehanbili za to ze v parlamente bude neadekvatne zastupenie,ked sa madari vedia zomknut a volia jednotne a nie su lenivy ist k volbam,tak ukazme ze nie sme horsi
evho
08.03.12,18:50
ešte horšie, ak aj SNS a SSS-N.Mojsejovej bude vulgarizovať v parlamente
pavol54
08.03.12,18:57
To by odporovalo zdravemu rozumu, take nieco sa naozaj nema preco stat. Kto by dnes uz volil SDKU alebo SAS? Podla mna sa ani nedostanu do parlamentu, co ja osobne iba schvalujem.
psi sa nežerú, len sa pohryzú
pavol54
08.03.12,19:01
každý občan SR má právo voliť a byť volený... ústava SR. bodka.
zástupcovia SMK akože ako spolupracujú s Orbánom? sme v EU, tak ako potom Trianon? čiže maďar ak je na kandidátke maďarskej strany je horší, ako maďar na kandidátke nemaďarskej strany? tak potom na slovensku by sme mali mať len tri strany... maďarskú, slovenskú a rómsku.
nie je horší, ale ciele tej strany nemusia byť dobré a občan to nemusí s úrovňou svojho vzdelania pochopiť.
jahoszmsk
08.03.12,19:05
nemyslím si že všetko čo je v novinách, že je 100% pravda, v každom štáte sú nejaké témy na odpútanie pozornosti ľudí, ktoré fungujú veľmi dobre najmä pred voľbami, alebo keď ľudí čaká zhoršenie životnej úrovne.
PS, ja nie som maďar. http://bestpage.cz/smiles/G420091.gif
trisestri
08.03.12,19:21
nemyslím si že všetko čo je v novinách, že je 100% pravda, v každom štáte sú nejaké témy na odpútanie pozornosti ľudí, ktoré fungujú veľmi dobre najmä pred voľbami, alebo keď ľudí čaká zhoršenie životnej úrovne.
PS, ja nie som maďar. http://bestpage.cz/smiles/G420091.gif

mne je jedno ci si alebo nie,konfrontujem nazory a postoje, s niekym sa zhodnem,z niekym ciastocne a z niekym vobec,vsak demokracia nie.
Bastian
08.03.12,19:31
vazeny Slovaci,chodte volit a volte slovenske strany aby sme tu mali primerane zastupenie,nie je to proti ziadnej mensine,ale ak madarska mensina stale a jednotne voli takmer vylucne svoje strany a vie naplnit svoje volebne pravo bezozbytku,tak aj my naplme svoje volebne pravo a volme svojich v zmysle demokratickych principov slobodnej sutaze,aby sme sa nehanbili za to ze v parlamente bude neadekvatne zastupenie,ked sa madari vedia zomknut a volia jednotne a nie su lenivy ist k volbam,tak ukazme ze nie sme horsi
Však vol, toho najslovenskejšieho....

Ja volím toho, kto vie viesť slušný dialóg - pána Bugára.
kukučka
08.03.12,19:36
každý občan SR má právo voliť a byť volený... ústava SR. bodka.
zástupcovia SMK akože ako spolupracujú s Orbánom? sme v EU, tak ako potom Trianon? čiže maďar ak je na kandidátke maďarskej strany je horší, ako maďar na kandidátke nemaďarskej strany? tak potom na slovensku by sme mali mať len tri strany... maďarskú, slovenskú a rómsku.
Naozaj nie si maďar? Ak sa nemýlim, máme 9 menšín. ;)
jahoszmsk
08.03.12,19:49
10, posledná sú Mojsejovci.
trisestri
08.03.12,19:56
tvoja vec,mne nediktuj koho mam volit
buchač
08.03.12,20:23
.......kua ........už aby bolo po voľbách ......

Síce , potom sa objaví nejaká iná téma - oslavná na víťaza/v ....poprípade pochmúrna - pre porazených .....


....vsio rovno ......nič sa pre bežnú slovač nezmení ...........porazí nás všetkých od tých následných opatrení ....
trisestri
08.03.12,20:38
a este keby si cital moje prispevky tak by si precital ze povazujem narodne strany za prezitok,to ze nemame ani lavicu ani pravicu je o inom
korela
08.03.12,23:58
K starcom - Mečiar má rovnakú kadenciu ako pred 20 rokmi. Štatistiku z hlavy, hovorí k veci, má riešenia.
korela
09.03.12,00:00
Mladí voliči - olit. komentátori sa vyjadrujú k prvovoličom, že kazia výsledky volieb.
ivuliatko
09.03.12,03:50
Janko Jesenský: Pred voľbami - 21. novembra 1928

Jak sa kolú!
Jak sa rýpu!
Lámu hlavy!
Tlčú kosti!
Bez svedomia, faktu, vtipu stúpajú do poctivosti!
Letia zdrapy.
Letia chlpy.
Každá strana zneuctená.
Ako voliť?
Národ hlúpy poctivej už strany nemá.
ivuliatko
09.03.12,03:51
Janko Jesenský: Mrzký verš o autorite - 11. júla 1939

Občania!
Či nepoznáte totalitu autorít?
To je právo: v jednom štáte tlačiť smie len jedna riť.
Zato právo máme i my: východ tlače velebiť.
Hovno sprevádzajúcimi prdmi totiž môžme byť.
K právu povinnosť sa pýta: generál marš pri diere trúbiť,
keď tá autorita ide, a nás osiera.
ivuliatko
09.03.12,03:52
Janko Jesenský: Tiež typy

Pred cudzím skočia, lietajú im „šosy",
pred vlastným sedia, za akty sa skryjú.
Pred cudzím po zemi im brázdia nosy,
pred vlastným raťafákmi nebo ryjú.
Cudziemu zniesli by i Slnko z neba,
vlastného za lúč mysle do tmy dajú.
Cudziemu darujú aj vlasť, ak treba,
a vlastných o ňu denne okrádajú.
Pred cudzím národu chcú iba skazu,
pred vlastným milujú svoj národ veľmi.
duves
09.03.12,04:27
Dnes som na jednom foto portali objavil super zaber, žobračku a v pozadi je billboard . Tak do toho ovčania, nech sme ako tá žobráčka.
https://lh5.googleusercontent.com/-vYHWh-oFowc/T1mUHrh5PWI/AAAAAAAAKb0/M_Zl0Qjq62w/s1024/Suka_a_zobraci.jpg
buchač
09.03.12,05:31
Dnes som na jednom foto portali objavil super zaber, žobračku a v pozadi je billboard . Tak do toho ovčania, nech sme ako tá žobráčka.


...Duv , Tvoj názor neriešim........:rolleyes:

Ale tá fotka smrdí retušom ....
Jano24
09.03.12,06:01
Myslím si, že tento rok veľa ľudí nepôjde voliť , aj keď to nie je riešenie, ale naozaj nevedia koho.Ak by boli voľby aj cez internet tak by sa dokonca dostala do parlamentu aj Nora Mojsejová, pretože veľa ľudí súhlasí s jej prostorekým názorom, že všetkých týchto terajšich politikov čo boli v parlamente by mali ľudia poslať do...Už sa stierajú rozdiely medzi pravicou a ľavicou. Človek nevie čo je pravicové a ľavicové.Táto pravica paradoxne útočila najviac proti SZČO a živnostníkom /pamätáme si ti diskusie na porade okolo daňovo.odvodovej reformy/, teda proti svojim voličom. Pripadalo mi to tak akoby Fico útočil proti vianočným dôchodkom pre dôchodcov...Vznikla partokracia na Slovensku a pomaly aj miesto upratovačky na nejakom úrade sa vybavuje cez politickú stranu ktorá na tomto úrade vládne.Neviem čo sa stalo na Islande, ale vraj tam ľudia s politikmi skoncovali a dokonca presadili zmenu ústavy. Podrobnosti neviem ako sa im to podarilo.Ak niekto vie, tak nech napíše čo sa vlastne udialo na Islande že došlo k zmene.Možno toto je cesta
srska
09.03.12,06:07
.... Neviem čo sa stalo na Islande, ale vraj tam ľudia s politikmi skoncovali a dokonca presadili zmenu ústavy. Podrobnosti neviem ako sa im to podarilo.Ak niekto vie, tak nech napíše čo sa vlastne udialo na Islande že došlo k zmene.Možno toto je cesta

Důkaz, že občanská společnost „změnu“ skutečně úspěšně uskutečnit může, poskytla revoluce na Islandu ZDE (http://islandskarevoluce.webnode.cz/) ). Islanďané po finančním kolapsu znárodnili velké banky a rozhodli, že nezaplatí dluhy, které za ně vytvořili bankéři a politici, protože je to problém špatné politiky a ne občanů. V nové Ústavě, kterou vytvářeli občané sami prostřednictvím sociálních sítí, bylo zakotveno, že občan je hlavním politickým protagonistou, nikoliv politik.
„Mnoho finančních analytiků, věštilo Islanďanům kolaps a katastrofu. Dnes - s časovým odstupem - máme možnost posoudit výsledky, jichž revoluce dosáhla. Statistiky The Economist ukazují, že nezaměstnanost je na Islandu 6,6 procenta, zatímco průměr v EU činí 10,2 procenta (v zachraňovaném Řecku je 16,5 procenta, ve Španělsku 22,6 procenta). Růst HDP je na Islandu odhadován v letošním roce na 2,5 procenta, zatímco průměr EU na 1,6 procenta (v Řecku -7,3 a ve Španělsku +0,7 procenta). Inflace je na Islandu v letošním roce odhadována na 4,5 procenta, zatímco průměr EU 2,6 procenta, v Řecku 2,9 a ve Španělsku 3,0 procenta. Kromě mírně vyšší inflace se zdá, že podle tvrdých dat je vývoj na Islandu o dost lepší než v celé Evropě“ (zdroj ZDE (http://www.blisty.cz/art/blog.aktualne.centrum.cz/blogy/stepan-pirko.php?itemid=14817) upraveno V.K.). Zotavování islandské ekonomiky potvrzuje i zpráva Konfederace islandských podnikatelů ZDE (http://www.sa.is/files/icelands_economic_situation_in_autumn_2010_3277143 46.pdf) .
Důležité je způsob, jakým Island oživení dosáhl. Filozofie Islandské vlády, kontrolované lidem, byla jednoduchá: „nechránit banky, ale chránit své občany“. Islanďané nechali nést náklady krize finančního sektoru jejich akcionářům bank a nijak jim nepomohli. Tímto způsobem „ušetřené peníze věnovala Islandská vláda na sociální pomoc svým obyvatelům. „Hlavním úkolem vládního sektoru je nést, v maximální možné výši, náklady na finanční krizi“ je může být vzkazem občanským iniciativ české vládě.

zdroj: http://www.blisty.cz/art/61061.html
buchač
09.03.12,06:08
Janko Jesenský: Tiež typy
...keď sme už pri Jesenskom , okamžite som si spomenul na báseň , ktorá bola ( ako jediná ;):--- ) v mojom repertoári na Hviezdoslavovom Kubíne ...

Ale aj teraz je aktuálna ....napísaná Petrohrad 10. VIII. 1917

Vyhnali ma…

Vyhnali ma z vlastnej chaty.
Bola zima — zvliekli šaty.
Smädný som bol — mláky dali.
Kamením ma kŕmievali.
Opľuvanô, zneuctenô
prekrstili moje meno.
Rodinu som veľkú mával,
nik sa ku mne nepriznával.

Sluhom som bol… Čoby sluha!
Priahavali ma do pluha.
Poháňali ako vola
po roli, čo mojou bola…
Ťahám v daždi. Ťahám v súši.
Robia rátu z mojej duši;
hrudy v srdci, neveselé,
prehlboké brázdy v čele.

Dvíham ruky — reťaz na ne!
Kročím — nohy poviazané.
Pohľadel by — pohľad strežú,
povedal by — jazyk režú.
Prosiť by chcel — beda, beda —
bičom sa mi odpovedá.
Zaplakal by nad neresťou —
vytierajú slzy päsťou.

Smutno mi je, ťažko mi je.
Jarmo reže sa do šije.
Jarmo hlavu odreže mi.
Zahyniem na vlastnej zemi.
Ani ma nik neumyje,
ani plachtou neprikryje,
ani slzy nevyroní,
nepochová, nezazvoní!…

… Dolu chlapci, dolu z priča!
Každý z nás má švih od biča.
Sloboda sa krvou krstí.
Vytrhnime im bič z hrsti!
Zatnime s ním raz po vôli,
kto nás bil, nech toho bolí!
Nech sa ten bič točí, hviždí!
Nech tvár čiernu vraha hyzdí!

Aby toľko rán mal v tele,
koľko vrások máme v čele,
aby toľko krvi streklo,
koľko sĺz a potu tieklo,
aby toľko rokov stenal,
koľko chvíľ nás za nič nemal,
aby rástlo jeho semä
v kamení, čo vyorieme!
Pikoška
09.03.12,07:07
prečo by to bol zlý signál? vari maďari nechodia do roboty a neplatia SR všetky dane tak ako my ostatní? neviem odkiaľ si, ale asi nemáš za kolegu a kamaráta žiadneho maďara. si predstav že oni nemajú ani krivé nohy ani hnusné kone. http://bestpage.cz/smiles/00854rhr4h65rd1h564shr1rs6h48srh52.gifBy si sa čudoval koľko ja mám priateľov maďarskej národnosti. Slušných, úctivých a vážim si ich. Ja som nehovorila o občanoch maďarskej národnosti, ale o politických stranách. A ak dovolíš, zabudol si, že majú pekné oči a široký, úprimný úsmev. Koľko Vás ešte dozajtra príde dať mi do úst čo som nevyslovila? Tak sa len pobavte chlapci, zajtra budeme múdrejší.:)
srska
09.03.12,07:19
By si sa čudoval koľko ja mám priateľov maďarskej národnosti. Slušných, úctivých a vážim si ich. Ja som nehovorila o občanoch maďarskej národnosti, ale o politických stranách. A ak dovolíš, zabudol si, že majú pekné oči a široký, úprimný úsmev. Koľko Vás ešte dozajtra príde dať mi do úst čo som nevyslovila? Tak sa len pobavte chlapci, zajtra budeme múdrejší.:)víťaz je jasný - a kto sa k nemu pritúli, to uvidíme 15 minút po vyhlásení oficiálnych výsledkov
duves
09.03.12,14:36
...Duv , Tvoj názor neriešim........:rolleyes:

Ale tá fotka smrdí retušom ....

Nič bližšie o tom neviem, tu je autor: http://www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/265127/poverty/
ja som na ephoto.sk ako duves
jahoszmsk
09.03.12,15:49
Dnes som na jednom foto portali objavil super zaber, žobračku a v pozadi je billboard . Tak do toho ovčania, nech sme ako tá žobráčka.
https://lh5.googleusercontent.com/-vYHWh-oFowc/T1mUHrh5PWI/AAAAAAAAKb0/M_Zl0Qjq62w/s1024/Suka_a_zobraci.jpg

http://hlavuhore.files.wordpress.com/2010/02/p292b419b_tomanova.jpg
jahoszmsk
09.03.12,16:11
By si sa čudoval koľko ja mám priateľov maďarskej národnosti. Slušných, úctivých a vážim si ich. Ja som nehovorila o občanoch maďarskej národnosti, ale o politických stranách. A ak dovolíš, zabudol si, že majú pekné oči a široký, úprimný úsmev. Koľko Vás ešte dozajtra príde dať mi do úst čo som nevyslovila? Tak sa len pobavte chlapci, zajtra budeme múdrejší.:)
a pozajtra budeme plakať. http://bestpage.cz/smiles/152.gif
Tweety
09.03.12,16:22
jahoszmsk
09.03.12,16:47
Jeden chlapík hovorí druhému:
"Počuj, choď dakedy do tej novej krčmy, majú tam barmana-robota."
Chlapík príde a robot sa ho pýta, aké má IQ.
Odpovie, že okolo 150. Dostane výborné pivo, a robot sa s ním začne baviť o fyzike, vesmíre, globálnom otepľovaní atď.
On, samozrejme ničomu nerozumie.
Ďalší deň príde znova, ale povie, že má IQ okolo 100.
Robot sa s ním začne baviť o autách, športe a ženách, pričom znova dostane skvelé pivo.
Na tretí deň príde a povie, že má IQ okolo 50.
Robot potom povie: Tak čo? Najbližšie znova volíme Fica?
jahoszmsk
09.03.12,16:53
Otazka:
"Co si myslite, ze je vacsi problem slovenskeho volica, neznalost alebo nezaujem?"
Odpoved:
"Neviem a ani ma to nezaujima"
marjankaj
09.03.12,17:03
Jeden chlapík hovorí druhému:
"Počuj, choď dakedy do tej novej krčmy, majú tam barmana-robota."
Chlapík príde a robot sa ho pýta, aké má IQ.
Odpovie, že okolo 150. Dostane výborné pivo, a robot sa s ním začne baviť o fyzike, vesmíre, globálnom otepľovaní atď.
On, samozrejme ničomu nerozumie.
Ďalší deň príde znova, ale povie, že má IQ okolo 100.
Robot sa s ním začne baviť o autách, športe a ženách, pričom znova dostane skvelé pivo.
Na tretí deň príde a povie, že má IQ okolo 50.
Robot potom povie: Tak čo? Najbližšie znova volíme Fica?

Zabudol si dať pointu.
Alebo ten "vtip" je pre tých, čo majú IQ pod 50?:rolleyes:
sito
09.03.12,17:15
Noo, veď už vydržte, zajtra si vyberieme! A potom nás vyberú ...
Ľubomír
09.03.12,17:22
hej, a nemôže byť ani čisti pravicová, jej kresťanské označenie jej to nedovoľuje
Tweety
09.03.12,17:30
Janko, pointa je u človeka s IQ 50
jahoszmsk
09.03.12,17:31
Zabudol si dať pointu.
Alebo ten "vtip" je pre tých, čo majú IQ pod 50?:rolleyes:
adresát určite nájde pointu.
trisestri
09.03.12,17:44
a to by nebol Spisiak,keby neprispel-dokonca cely odbor boja proti korupcii bude v terene bojovat proti kupovaniu hlasov za 5 eur,no keby cely ten odbor tak usilovne bojoval proti tej korupcii ktora destruuje spolocnost,tak potom by to bolo fajn.
Len aby tie volby raz ,,nezmarili,, volici.
Pikoška
09.03.12,17:44
a pozajtra budeme plakať. http://bestpage.cz/smiles/152.gifAk zavládne zlepenec, tak priam vykrvácame. Vyciciavali nás takmer dva roky. Ak do parlamentu nepodlezú, nejaká tá kvapôčka krvičky nám ešte na prežitie zostane. Žiadnu slávu však neočakávam ani v jednom, ani v druhom prípade. A nesmokli, si už veľký chlapec.:)
pivko
09.03.12,17:45
http://vas.cas.sk/clanok/5676/nad-dialnicou-do-kosic-sa-knisal-obesenec-zavesil-sa-pre-volby.html
Tak si to hodíme všetci keď zvíťazí Fico , tak že dobrú noc a zajtra sa volí pravica.
trisestri
09.03.12,17:46
Ak zavládne zlepenec, tak priam vykrvácame. Vyciciavali nás takmer dva roky. Ak do parlamentu nepodlezú, nejaká tá kvapôčka krvičky nám ešte na prežitie zostane. Žiadnu slávu však neočakávam ani v jednom, ani v druhom prípade. A nesmokli, si už veľký chlapec.:)

aspon nech je tam Matovic,ten aspon obcas ma dobre napady
Tweety
09.03.12,17:46
A čo si myslíš, prečo som to tam dala?
Pikoška
09.03.12,17:50
Tak si to hodíme všetci keď zvíťazí Fico , tak že dobrú noc a zajtra sa volí pravica.Dobrú noc, volí sa aj FICO! Vy si hoďte, my sa konečne trošku nadýchneme:)
pivko
09.03.12,17:53
aspon nech je tam Matovic,ten aspon obcas ma dobre napady
Matovič? však ten je ako neriadena strela , nikdy nevieš čo od neho čakať.
PS: Slovač rýchlo zabúda , už ste zabudli ako tu šafáril Smer? nástenkový tender , dialnice predražené 3x - PPP projekty , tendre na MO ktoré stopol Galko atd. atd.
Tak že zajtra kto plánuje vhodiť obálku so Smerom nech sa prežehná.
Tweety
09.03.12,17:55
Dobrú noc, volí sa aj FICO! Vy si hoďte, my sa konečne trošku nadýchneme:)

A myslíš, že bude čoho?
Pikoška
09.03.12,17:56
Matovič? však ten je ako neriadena strela , nikdy nevieš čo od neho čakať.
PS: Slovač rýchlo zabúda , už ste zabudli ako tu šafáril Smer? nástenkový tender , dialnice predražené 3x - PPP projekty , tendre na MO ktoré stopol Galko atd. atd.
Tak že zajtra kto plánuje vhodiť obálku so Smerom nech sa prežehná.Je mi ľúto, že nemôžem splniť Tvoje zúfalé prosby. Ja som ateista.:)
Pikoška
09.03.12,17:58
A myslíš, že bude čoho?Ja neviem ako Ty, ale ja zvyčajne dýcham vzduch. Faktúru som ešte našťastie neobdržala ani od modrých, ani od červených, ani od zelených, takže nestoňte, akú takú istotu máme zaručenú.:)
trisestri
09.03.12,17:58
teraz je tu dlhova brzda,dohlad unie atd-mali sme aj platinove sitka,Mokys a mnohi ine skandaly trebars vlaciky,predaj teplarni pri ktorom sme podla Lipsica prisli o 15 mld atd
Tweety
09.03.12,18:00
Ja neviem ako Ty, ale ja zvyčajne dýcham vzduch. Faktúru som ešte našťastie neobdržala ani od modrých, ani od červených, ani od zelených, takže nestoňte, akú takú istotu máme zaručenú.:)

Istota to určite áno, ale jeho a jemu podobným v strane, ale nie voličom. Ako takú- takú im, a akú voličom? :confused:
trisestri
09.03.12,18:01
takze budeme mat pravicovu vladu,ktora dvihne dph,dvihne odvody zivnostnikom,bude skrtat,dvihne dan z nehnutelnosti a bude robit restrikcie ktore dalej bude likvidovat chudobnych a strednu vrstvu a bude rozdavat velmi stedro gorilam a inym zverom
jahoszmsk
09.03.12,18:01
Aj Nora mala raz jeden dobrý nápad a založila si stranu. (resp. kúpila.) http://bestpage.cz/smiles/h46g4h64f6h465fh465456hf546fh.gif
Tweety
09.03.12,18:06
Ja neviem ako Ty, ale ja zvyčajne dýcham vzduch.
A teraz nedýchaš, či čakáš kedy mistr F dovolí?
trisestri
09.03.12,18:07
Nora vie velmi dobre co robi a preco to robi,jej vystupovanie je sice sproste,ale je vydrbana,odlakanie hlasov je biznis,tak ako reality show,resp bulvar
buchač
09.03.12,18:08
Dobrú noc, volí sa aj FICO! Vy si hoďte, my sa konečne trošku nadýchneme:)
...no čo už , poniektorí si hodia ( mašľu a nie kocku ) , ďalší skočia ( zo strechy a nie od radosti ) , iným postačí vaňa a nožík ...
Dúfam , že aj sklady CO potom otvoria , aby sme masky mohli fasovať ...

Je mi ľúto, že nemôžem splniť Tvoje zúfalé prosby. Ja som ateista.:)
...nezabúdaj , že ateistov niekedy na hranici pálili .......nie ani pre to , že boli nimi ...skôr pre Bohorúhačské myšlienky .......

...a " ten " hlavný ateista by si teda zaslúžil poriadnu ....http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQoCBinwGfDHeUSYMjS19MvaSU14RN7d WQlxiUsehkcNQgSlaAHikYIugv0
Gapo
09.03.12,18:09
Nechápem, tak tí východniari nariekajú ako im je zle a ešte im to asi nestačí, že by boli masochisti?
trisestri
09.03.12,18:09
nuz a mister Dz aj ten vzduch co dychas ti zdani
Tweety
09.03.12,18:10
Nechápem, tak tí východniari nariekajú ako im je zle a ešte im to asi nestačí, že by boli masochisti?

NIe sme, ale nechceme ani naspäť socializmus.
jahoszmsk
09.03.12,18:12
polovica Bratislavy sú východniari...
galloman78
09.03.12,18:16
Ach tie volby, keby sme ale vedeli koho volit.... tolko ludi v mojom okoli co nevedia koho som dlho nestretol.
pivko
09.03.12,18:18
Tam kde som donedávna býval - sidl. Ťahonovce stále vyhrala pravica a aj teraz tam vládne k spokojnost občanov.A Blaváci tam máte Freša , ktorého tiež považujem za slušného človeka.
Gapo
09.03.12,18:22
polovica Bratislavy sú východniari...

Keby len Blavy, ale aj v parlamente.
Gapo
09.03.12,18:24
NIe sme, ale nechceme ani naspäť socializmus.

Niekto sa má........
buchač
09.03.12,18:26
Nechápem, tak tí východniari nariekajú ako im je zle a ešte im to asi nestačí, že by boli masochisti?
...radšej masochista .......ako sadista....
Gapo
09.03.12,18:35
...radšej masochista .......ako sadista....
No ak sa ti páči pohľad na babku krívajúc s dvomi barlami, ako si chce zadovážiť skoro ráno časenku k lekárovi a keďže nestíha nedostane, potom neviem či tvoja odpoveď je za jedna.
buchač
09.03.12,18:42
No ak sa ti páči pohľad na babku krívajúc s dvomi barlami, ako si chce zadovážiť skoro ráno časenku k lekárovi a keďže nestíha nedostane, potom neviem či tvoja odpoveď je za jedna.
...mám za to , že sa bavíme o voľbách a o volených stranách ....a nie babkách ...

Aj keď voľby - strana - premiér - minister zdravia ----pacient - babka spolu súvisí ....
jahoszmsk
09.03.12,18:45
v pondelok ráno príde premiér súdruh Fico do práce, a už v utorok ráno babky s barlami nebudú čakať pred nemocnicou?http://bestpage.cz/smiles/s8703.gif
trisestri
09.03.12,19:05
pride pondelok rano premier Sulik a uz nebude ani nemocnica
trisestri
09.03.12,19:09
ved vsetci su ,,socialisti,,-ale inak,ten by tu nebol anikeby komunisti
trisestri
09.03.12,19:09
ani keby komunisti volby vyhrali
trisestri
09.03.12,19:11
a preto potom najviac nadavaju na vychdniarov
trisestri
09.03.12,19:12
vychodniari maju najviac nasporene,im je jedno kolko za co platia,sama amerika
srska
09.03.12,19:42
a hlavné uzatváracie armatúry na tranzit plynu budú na priemyselnej :-))
trisestri
09.03.12,20:25
jedno sa musi pravici uznat,pekne Fica odrbali z predcasnymi volbami,nevedel sa dockat, tak si este 4 roky pocka,ak sa vobec docka,takisto nebude ani prezident,ak kalkuloval s tym ze teraz v dobe kriz pravica vyhori a on si na tom postavi prezidentsku kampan,velmi zla strategia a velmi sa zaoberal zmanipulovanymi prieskumami verejnej mienky,aj ked vyhlasoval ze sa nimi neriadi,obrovska chyba ze sa nimi nechal uniest-ono nikdy nemal a ani nebude mat vo volbach tolko percent ako v prieskumoch,takisto ako SDKU,nikdy nemala ani nebude mat tolko malo percent vo volbach ako v prieskumoch.
korela
09.03.12,21:28
Dnes v STV sa v rámci relácie o voľbách vyjadrila Martináková k volebným výsledkom
a svojej skúsenosti z predchádzajúcich volieb.
Konkrétne - aj v okrsku, kde mali svojho kandidáta, ktorý zakrúžkoval sám seba, okrem jeho rodiny a známych,
ktorí ho volili tiež, tak v tom okrsku nebol zaznamenaný ani jeden ich hlas.
Aj keby ho nevolila rodina a priatelia, ale ani jeho jediný hlas tam nebol.
Takže asi toľko k voľbám a našej demokracii.
sito
10.03.12,04:52
No, poďme si vybrať ...
hubatá
10.03.12,05:01
Jediný televízny predvolebný šot ktorý som si so záujmom vypočula až do konca bol na moje vlastné prekvapenie rozhovor s Mariánom Kotlebom na STV2. Ostatní drístali.
Pikoška
10.03.12,05:13
Istota to určite áno, ale jeho a jemu podobným v strane, ale nie voličom. Ako takú- takú im, a akú voličom? :confused:No aj keď sa už chystám k voľbám, tak Ti ešte odpoviem, keď sa toľko dožaduješ diskusie so mnou. Tieto milióny, čo teraz vyhadzujeme za tieto voľby spôsobil FICO? Voličom, teda mne aj Tebe odchádzajúca vláda dala čo? Mihál dal Tebe a nám čo? Ideme voliť všetkých takmer rovnakých. A čítaj pozorne. TAKMER! Chýb požehnane narobili mecenáši všetkých politických strán. A ja si vyberiem, komu z nich dám svoj hlas.
Aj občasnú neveru treba odpustiť:).Život nie je len o sladkých jahôdkach spod snehu, v rozprávke predsa nežijeme. Tak sa teš aspoň v nádeji, že zvíťazia TVOJI! Dnes hráme BINGO!;)

P.S. Jurko bucháč, veriaci prisúdili ako trest ateistom upálenie na hranici? To sú fakt podaktorí veriaci takí. medzi veriacim a ateistom je však jeden podstatný rozdiel. Ak pochybíš Ty, ideš sa vyspovedať a dostaneš rozhrešenie. Akoby sa nič nestalo. Ale ateista sa musí s chybami vysporiadať sám so svojim svedomím. Ateista nemá vždy po ruke svojho pastiera, čo mu odpsutí na počkanie. Tak sa maj a vedz, že medzi desatorom je aj : NEZABIJEŠ!:)
Indeed
10.03.12,05:27
Dnes v STV sa v rámci relácie o voľbách vyjadrila Martináková k volebným výsledkom
a svojej skúsenosti z predchádzajúcich volieb.
Konkrétne - aj v okrsku, kde mali svojho kandidáta, ktorý zakrúžkoval sám seba, okrem jeho rodiny a známych,
ktorí ho volili tiež, tak v tom okrsku nebol zaznamenaný ani jeden ich hlas.
Aj keby ho nevolila rodina a priatelia, ale ani jeho jediný hlas tam nebol.
Takže asi toľko k voľbám a našej demokracii.

Kto je Martináková ???
Gapo
10.03.12,06:26
v pondelok ráno príde premiér súdruh Fico do práce, a už v utorok ráno babky s barlami nebudú čakať pred nemocnicou?http://bestpage.cz/smiles/s8703.gif
Slovač bola, je a bude vždy pozadu za svetovým dianím.
Gapo
10.03.12,06:33
[/QUOTE]http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: Gapo http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t185043-p33-volby-2012-a.html#post2008242)
No ak sa ti páči pohľad na babku krívajúc s dvomi barlami, ako si chce zadovážiť skoro ráno časenku k lekárovi a keďže nestíha nedostane, potom neviem či tvoja odpoveď je za jedna.[/QUOTE]



[/QUOTE]...mám za to , že sa bavíme o voľbách a o volených stranách ....a nie babkách ...

Aj keď voľby - strana - premiér - minister zdravia ----pacient - babka spolu súvis[/QUOTE]

Niekedy je ťažké pochopiť text, stáva sa. (sadista, masochista):D
Gapo
10.03.12,06:40
NIe sme, ale nechceme ani naspäť socializmus.
To by sa ako dalo realizovať? To je ako keby som povedal, že nechcem byť panovník Egypta. :D
FALKEN
10.03.12,07:22
No, mám to za sebou! Teraz už len počkám na ten cirkus, čo bude v noci a zajtra.
Á, možno babka ani barle nebude potrebovať, kto vie ??????????
toranor
10.03.12,07:39
Má niekto v pláne sabotáž alebo iný druh vyjadrenia odporu a hnusu zo VŠETKÝCH politikov ? Vhodiť prázdnu obálku pridá hlas veľkým stranám, neúčasť tiež, opäť sa budú politici smiať nad tupovoličmi ako ich ojebabrali, hlavne že máme istoty a bojujeme proti maďarom a máme robotu u kórejcov.
Nenávidím všetkých politikov ...
jahoszmsk
10.03.12,08:19
No, mám to za sebou! Teraz už len počkám na ten cirkus, čo bude v noci a zajtra.
Á, možno babka ani barle nebude potrebovať, kto vie ??????????

cirkus bude už dnes večer, keď bude Radičová komentovať výsledky volieb na Markíze. http://bestpage.cz/smiles/s1296.gif
jahoszmsk
10.03.12,08:30
Slovač bola, je a bude vždy pozadu za svetovým dianím.

možno ani nie, možno to chce ešte zopár rokov aby sme (Slovač) stále pred voľbami nepodliehali pekným rečičkám a sľubom nových strán, že toto a hento nám DAJÚ z našich daní, ak im dáme hlas.
a možno aj u nás budú časom len dve strany, resp. pravica a ľavica. ako rukavice. :)
AnnaK
10.03.12,08:39
Nejde o pravicu alebo ľavicu, nejde o modrých ani červených.
Ale to slovač asi ťažko pochopí snáď o pár desiatok rokov?!

Tiež zaujímave: http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/
Prečo neurobili žiadne slovenské média podobný rozhovor?
trisestri
10.03.12,08:40
toranor
10.03.12,08:51
Zaujímavý článok, myslím že aj dosť realistický:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/291321/Mal-som-sen-ako-dopadnu-volby.html
marjankaj
10.03.12,08:52
Má niekto v pláne sabotáž alebo iný druh vyjadrenia odporu a hnusu zo VŠETKÝCH politikov ? Vhodiť prázdnu obálku pridá hlas veľkým stranám, neúčasť tiež, opäť sa budú politici smiať nad tupovoličmi ako ich ojebabrali, hlavne že máme istoty a bojujeme proti maďarom a máme robotu u kórejcov.
Nenávidím všetkých politikov ...
Voliť "malé" strany. Iba tie môžu ubrať mandáty veľkým stranám.
To je ako v mariáši. Môžeš dostať iba také karty, aké sú v balíku. V mariáši žolík nie je.
srska
10.03.12,09:08
Voliť "malé" strany. Iba tie môžu ubrať mandáty veľkým stranám.
To je ako v mariáši. Môžeš dostať iba také karty, aké sú v balíku. V mariáši žolík nie je.to nie je - uvidíme, kto bude pauzovať a kto bude mať na ruke 107 červených:)
Gapo
10.03.12,09:19
trisestri
10.03.12,09:31
a takto sa vyjadruju udajne,, inteligentny,, a ,,slusny,, praviciari http://slavomirflimmel.blog.sme.sk/c/292771/Rozhodnu-volby-dedinski-idioti.html
srska
10.03.12,09:40
a takto sa vyjadruju udajne,, inteligentny,, a ,,slusny,, praviciari http://slavomirflimmel.blog.sme.sk/c/292771/Rozhodnu-volby-dedinski-idioti.htmlmal by sa radšej venovať matematike - alebo radšej ani tomu nie:)
pivko
10.03.12,09:56
Voliť "malé" strany. Iba tie môžu ubrať mandáty veľkým stranám.
To je ako v mariáši. Môžeš dostať iba také karty, aké sú v balíku. V mariáši žolík nie je.
Trepeš totálnu hlúposť, malé strany sa do parlamentu nedostanú tak že ich voličské hlasy sa prerozdelia stranám ktoré v parlamente budú podľa toho koľko % získali.. Najviac by z toho profitoval Smer nakoľko voľby vyhrá.
korela
10.03.12,10:03
Kto je Martináková ???
Pozisťuj si a potom hodnoť. Neironizuj.
trisestri
10.03.12,10:04
ďalší zakompexovaný pravičiar?
trisestri
10.03.12,10:06
aha Blava,tak je to jasné,arogancia a povyšenectvo
sito
10.03.12,10:09
a takto sa vyjadruju udajne,, inteligentny,, a ,,slusny,, praviciari http://slavomirflimmel.blog.sme.sk/c/292771/Rozhodnu-volby-dedinski-idioti.html

Hľadá troch v jednom? Bohorovných, bohovo rovnakých, a bohato rovnakých? Nie všetci sme z jedného mesta, nie všetci sme z jedného cesta. Sme ale v jednej peci "ZEM" sa volá. Ak nie je idiot, prečo sa na nej vypeká, prečo zo "ZEME" niekam nezuteká? Prach si a v prach sa obrátiš ... len hmota ... máta ...
trisestri
10.03.12,10:17
ako povedal Forest Gump,blbému kazdy blby
korela
10.03.12,11:41
Nejde o pravicu alebo ľavicu, nejde o modrých ani červených.
Ale to slovač asi ťažko pochopí snáď o pár desiatok rokov?!

Tiež zaujímave: http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/
Prečo neurobili žiadne slovenské média podobný rozhovor?
Pred pár rokmi mala stránka http://www.fphil.uniba.sk/ Katedra žurnalistiky oznámenie,
že Penta sa podujala prednášať študentom - budúcim novinárom pre skvalitnenie vedomostí z ekonomiky, ekon. terminológie atď., nakoľko škola asi "nemala" inú možnosť - prijať na prednášanie externistov z Ekon. univerzity, alebo ľudí zo SAV.

Aké je ticho okolo toho. Bolo by zaujímavé zistenie, koľko ročníkov si po infiltrácii takto podchytili, kde dnes tí ľudia pracujú, kto bol vedúci katedry a či o tom mal vedomosť aj dekan, rektor.
korela
10.03.12,11:45
Včera v centre mesta ešte po 22 hod. robila SDKÚ kortešačky. Aj pán minister J. Uff. Aj s darčekom, drobotinkou.
korela
10.03.12,11:58
Aj o tomto sú dnešné naše voľby.
Predstavovať Ľubomíra Huďa nemusím, vyštudoval históriu, od revolúcie
robí bez prestávky zahraničnú politiku, od 92 v STV.
http://www.youtube.com/watch?v=d5ldMOQ6iFw&feature=related -Ľ. Huďo - Národnoštátne záujmy a NWO

Komu záleží na vyvolávaní konfliktov, komu prekáža vznik EÚ, komu prekáža euro...
korela
10.03.12,12:03
mal by sa radšej venovať matematike - alebo radšej ani tomu nie:)

Skôr etike.
legolas
10.03.12,12:25
... hlavna vec, že ty si na voľnej nohe...jedna noha je stále pripravená ubziknuť, ak bude treba :)
legolas
10.03.12,12:30
..už sa toľko nehádajte.., voľby vyhrá "SMER-SD!" a je to :)...mate proti tomu niečo?
sito
10.03.12,12:36
..už sa toľko nehádajte.., voľby vyhrá "SMER-SD!" a je to :)...mate proti tomu niečo?

Nejde o to, či vyhrá SMER-SD, ale či, vyhráme my, Slvenskí občania, voliči, alebo len slovenský voly, či ... go....
Paula
10.03.12,12:36
..už sa toľko nehádajte.., voľby vyhrá "SMER-SD!" a je to :)...mate proti tomu niečo?


Koľko dáš za odpoveď ? :rolleyes:
srska
10.03.12,12:48
dnes: niet koho voliť
FALKEN
10.03.12,13:30
..už sa toľko nehádajte.., voľby vyhrá "SMER-SD!" a je to :)...mate proti tomu niečo?

Absolútne nič! Predsa vyhral aj minulé voľby! Hurá!?!?!?!
trisestri
10.03.12,13:36
..už sa toľko nehádajte.., voľby vyhrá "SMER-SD!" a je to :)...mate proti tomu niečo?

volby vyhra,ale vladu nepostavi,klasika
pavol54
10.03.12,15:47
volby vyhra,ale vladu nepostavi,klasika
Ak sa ľudia ako po iné roky nechajú opiť rohlíkom nových strán,
buchač
10.03.12,15:55
SamuelSK
10.03.12,16:00
politici (hlavne ti okolo 5%) musia mat ine nervy :)

asi vacsie ako ja, ked cakam na rozhodnutie ci mi zoberu vodicak alebo nie.

haha, prijemny pocit, vsak, pani politici? :D
SamuelSK
10.03.12,16:01
mam otazku, dokedy sa da ist volit dnes? 22:00 ?
misoft
10.03.12,16:03
22:00 !
legolas
10.03.12,18:18
..tak na akého čerta sa potom robili voľby? aspoň by sa ušetrili peniaze..
legolas
10.03.12,18:20
..si utajená :-))) odhaľ svoju tvár:-))))..bez toho to nejde..nekupujem mačku vo vreci:-)
korela
10.03.12,19:30
Fico v IT - figa, figovník
sito
10.03.12,20:04
Noo, poďme im to zrátať ... :);)
misomiso
10.03.12,20:52
...som si vydychol, ze sa Weissovci nedostali, napriek najdrahsej kampani. No co, aspon dali zarobit trocha mediam...
Bastian
10.03.12,20:56
...som si vydychol, ze sa Weissovci nedostali, napriek najdrahsej kampani. No co, aspon dali zarobit trocha mediam...
Vyzerá to tak, že ani národný hrdina sa už nebude ožratý vytŕčať v parlamente.
misoft
10.03.12,21:44
...som si vydychol, ze sa Weissovci nedostali, napriek najdrahsej kampani. No co, aspon dali zarobit trocha mediam...
Kua - na 99% si verili, že tam budú - lenže - ku*va 1% im to zatrhlo :D
korela
10.03.12,22:04
Tlačiarne obišli štvorročný cyklus. Tie si pomohli najviac. V dobe krízy predčasné voľby iba vítané.
korela
10.03.12,22:05
???
SamuelSK
10.03.12,22:33
HAHAHA tak to ano :D
lujza.j
10.03.12,23:11
...som si vydychol, ze sa Weissovci nedostali, napriek najdrahsej kampani. No co, aspon dali zarobit trocha mediam...
môže dalej nerušene hrať konské polo....aj na snehu
marjankaj
10.03.12,23:13
Trepeš totálnu hlúposť, malé strany sa do parlamentu nedostanú tak že ich voličské hlasy sa prerozdelia stranám ktoré v parlamente budú podľa toho koľko % získali.. Najviac by z toho profitoval Smer nakoľko voľby vyhrá.
Hlavne, že ty si najmúdrejší.
Ak tá malá strana získa viac ako 5%, tak bude mať v parlamente cca viac ako 7 mandátov. A tie budú chýbať tým veľkým stranám. Čo by som získal ak budem voliť Fica alebo Dzurindu? Alebo nebudem voliť vôbec? Ale je to ako vo futbale. Záleží aj od kvality "spoluhráčov".

Napríklad SNS získala v minulých voľbách 5,07% a mala 9 poslancov.
Stačí si pozrieť ako dopadli minulé voľby a nepočúvať krčmové reči o vhodení prázdnych obálok a podobne.
trisestri
10.03.12,23:52
99% volilo 1%
srska
11.03.12,00:52
priebežné výsledky o 02:50
Melnick
11.03.12,01:20
99% volilo 1% 99 + 1 = 100 :D:D:D
srska
11.03.12,03:28
5:16 Štatistický úrad zrátal takmer 87%, teda 5175 z 5956 volebných okrskov. Účasť na voľbách je predbežne 58,79%. Momentálne výsledky:
Smer 45,13%,
KDH 8,78%,
OĽaNO 8,43%,
Most-Híd 6,89%,
SDKÚ 5,71%
SaS 5,47%.

Do parlamentu neprechádza SNS 4,67% a SMK má 4,45%. Prerátané na kreslá: Smer 84, KDH 16, OĽaNO 16, Most-Híd 13, SDKÚ 11, SaS 10.

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/online-smer-ma-86-kresiel-matovic-utoci-na-post-lidra-pravice-pqz-/sk-volby.asp?c=A120310_214504_sk-volby_p05#ixzz1omN52hTl
luja5
11.03.12,03:58
pavol54
11.03.12,05:54
99% volilo 1%
sami seba asi celá kandidátka, ak im ešte ostali € tak šup s nimi na národnú zbierku veď ak má niekto nečítane na kampaň mal by mať aj na históriu Slovenska
hubatá
11.03.12,05:56
V Šoporni až do 22.10, lebo starosta zaspal a neotvoril včas volebnú miestnosť, ako to vyšetrila Lívia.
pavol54
11.03.12,06:03
Najvyšší čas aby parlament okamžite prijal zákon o tom aby sa mŕtve strany nefinancovali z našich peňazí.
Rozdiel je ak sa strana buduje od nova d ostane 3 - 5 % hlasov tú by som podporil peniazmi za hlasy, ale ak strana prepadne z parlamentu pod 5% je v červených číslach, tá sa už nikdy nedostane do parlamentu je to politická skapanina a tej nedať žiadnu umelú výživu maximálne im preplatiť nákup lopát, hrablí a fúrikov. Ani firma ak je v strate nedostane od štátu žiadnu dotáciu. Splnil sa mi sen na 50% Slota je mimo(škoda že neodišiel zo SNS keď bol čas) nesplnilo sa mi že Dzurinda neklopká na bránu parlamentu zvonku, spolu so Slotom a SMK. týmto zlodejom nedať z našich peňazí ani €.
Indeed
11.03.12,06:50
99% volilo 1%

Správne, taký výsledok im zo srdca prajem!

Lebo táto kampaň bola čisté pokrytectvo.

Sľubovali ľuďom vyššiu uroveň, aby nemuseli živoriť,

pričom skutočne mali za lubom umysel dostať sa do politiky a tam sa nabaliť,

o žiadný plebs im nikdy nešlo.
buchač
11.03.12,06:56
Najvyšší čas aby parlament okamžite prijal zákon o tom aby sa mŕtve strany nefinancovali z našich peňazí.
Rozdiel je ak sa strana buduje od nova d ostane 3 - 5 % hlasov tú by som podporil peniazmi za hlasy, ale ak strana prepadne z parlamentu pod 5% je v červených číslach, tá sa už nikdy nedostane do parlamentu je to politická skapanina a tej nedať žiadnu umelú výživu maximálne im preplatiť nákup lopát, hrablí a fúrikov. Ani firma ak je v strate nedostane od štátu žiadnu dotáciu. Splnil sa mi sen na 50% Slota je mimo(škoda že neodišiel zo SNS keď bol čas) nesplnilo sa mi že Dzurinda neklopká na bránu parlamentu zvonku, spolu so Slotom a SMK. týmto zlodejom nedať z našich peňazí ani €.

......pali ....eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee........

Aby sa všetky strany financovali IBA z príspevkov voličov.....pre tých svojich prívržencov ...( aj keď je to nemožné )...a celé volebné obdobie každý mesiac by im z rozpočtu len tak , na panské huncútcstva , odchádzala nejaká tá suma ...

No bolo by zaujímavé pozrieť si potom výsledky volieb .....veď Fica volilo najviac práve z tých , čo majú najmenej ...

...akože niečo podobné by vzniklo , keby došlo k odluke cirkvi od štátu ......inak by sa zachovala poniektotá slovač , keby dane mala odvádzať tej svojej ...
jahoszmsk
11.03.12,07:04
sami seba asi celá kandidátka, ak im ešte ostali € tak šup s nimi na národnú zbierku veď ak má niekto nečítane na kampaň mal by mať aj na históriu Slovenska

na národnú zbierku určite nie, veď každý vie kde skončila zbierka na Národný poklad...
ale napr. na obnovu hradu Krásna Hôrka by mohli prispieť.
jahoszmsk
11.03.12,07:08
prvý krok strany Smer bude zrušenie zverejňovania zmlúv na internete a vyšší deficit štátneho rozpočtu na rok 2012? :mee:
marjankaj
11.03.12,07:29
prvý krok strany Smer bude zrušenie zverejňovania zmlúv na internete a vyšší deficit štátneho rozpočtu na rok 2012? :mee:
No pre Haščáka by to za colu neurobil. Ty si mu musel ponúknuť nejaký koňačik.:rolleyes:
Keďže si taký informovaný.
pavol54
11.03.12,07:31
prvý krok strany Smer bude zrušenie zverejňovania zmlúv na internete a vyšší deficit štátneho rozpočtu na rok 2012? :mee:
Kde si si otvoril svoju vešteckú kanceláriu? Potreboval by som niečo vyveštiť
jahoszmsk
11.03.12,07:32
No pre Haščáka by to za colu neurobil. Ty si mu musel ponúknuť nejaký koňačik.:rolleyes:
Keďže si taký informovaný.
ja som len čítal spis Gorila pozorne...
úryvok:
...Haščák hovorí, že uvedená predstava (zmeny reforiem) je naivná, že pravicoví akcionári SMERu potrebujú kradnúť, reformy sú im ľahostajné...
jahoszmsk
11.03.12,07:34
Kde si si otvoril svoju vešteckú kanceláriu? Potreboval by som niečo vyveštiť

veď Fico pred voľbami povedal, že deficit bude určite vyšší ako je naplánovaný.
veštiť? ako si volil, tak sa budeš mať. :D
SamuelSK
11.03.12,07:35
Balime kufre? :)
srska
11.03.12,07:36
veď Fico pred voľbami povedal, že deficit bude určite vyšší ako je naplánovaný.
veštiť? ako si volil, tak sa budeš mať. :Ddnes ráno vravel, že bude taký, aký je naplánovaný - to bol ale v eufórii a nevyspatý
marjankaj
11.03.12,07:42
Ešte že ty sa budeš mať lepšie. Teda ak si volil správne.:---
Gapo
11.03.12,07:43
prvý krok strany Smer bude zrušenie zverejňovania zmlúv na internete a vyšší deficit štátneho rozpočtu na rok 2012? :mee:

Človeče, nič v zlom, ale čo ty tu robíš, keď si taký jasnovidec? :D :D
Pikoška
11.03.12,07:43
veď Fico pred voľbami povedal, že deficit bude určite vyšší ako je naplánovaný.
veštiť? ako si volil, tak sa budeš mať. :DLebo Fico, a podľa expertov pravice " tupoviliči " rozhodli. Zmier sa s tým, a vyčkaj času jak hus klasu. A ak Vás mrzí volebný výsledok, pošlite blahoprajný telegram aj pánovi Mihálovi. Volič rozhodoval obsahom peňaženky a s rozumom sa za plentou dohadoval. Mihál a Nicholsonová sklamali občana a Fico bodoval aspoň desiatkov percent navrch vďaka nim. Aj keď sme tupí, sme jednotní a minimálne strategickí. Voľby sú za nami, nič netreba podceňovať ani preceňovať. Pravica sa musí učiť vládnuť aj pre občana. Lebo pre svoje kontá vládnu všetci rovnako. V týchto voľbách som bola rada " tupou ".
jahoszmsk
11.03.12,07:43
dnes ráno vravel, že bude taký, aký je naplánovaný - to bol ale v eufórii a nevyspatý

myslíš že na niečom fičí? :D
kopretinka
11.03.12,07:44
kurwa,mládí v prdeli,dôchodku,ak nejaký bude,sa nedožijem,kam sa mám odsťahovať........a k tomuto ani žiadneho smajla nemám...
Gapo
11.03.12,07:44
Balime kufre? :)

To robí moja manželka, ideme na dovolenku :D
pavol54
11.03.12,07:45
dnes ráno vravel, že bude taký, aký je naplánovaný - to bol ale v eufórii a nevyspatý
Myslím si že Fico sa za prvé poučil z predošlých krokov ako každý z nás, ak si nájde parťákov (i keď nemusí) do koalície ako bol predtým Slota tak by to bola hrôza. Lenže práve Jahosova guľa mu bude chýbať
Gapo
11.03.12,07:46
S výsledkom volieb som nespokojný, ten šedivý manipulátor a potom aj ten sociálny netvor sa nemali dostať do parlamentu.:mad:
jahoszmsk
11.03.12,07:46
Lebo Fico, a podľa expertov pravice " tupoviliči " rozhodli. Zmier sa s tým, a vyčkaj času jak hus klasu. A ak Vás mrzí volebný výsledok, pošlite blahoprajný telegram aj pánovi Mihálovi. Volič rozhodoval obsahom peňaženky a s rozumom sa za plentou dohadoval. Mihál a Nicholsonová sklamali občana a Fico bodoval aspoň desiatkov percent navrch vďaka nim. Aj keď sme tupí, sme jednotní a minimálne strategickí. Voľby sú za nami, nič netreba podceňovať ani preceňovať. Pravica sa musí učiť vládnuť aj pre občana. Lebo pre svoje kontá vládnu všetci rovnako. V týchto voľbách som bola rada " tupou ".
ako sklamali občana? že podpory a dôchodky mali zdvihnúť na aspoň 1000€?
štát nemá peniaze lebo je veľa nezamestnaných, z čoho mali rozdávať? iba ak by zadlžili SK ešte viac.
aj Ty osobne tak hospodáriš s domácim rozpočtom???
JAJA11
11.03.12,07:48
a už majú 100 %, to im presne chýbalo :-)
pavol54
11.03.12,07:51
Lebo Fico, a podľa expertov pravice " tupoviliči " rozhodli. Zmier sa s tým, a vyčkaj času jak hus klasu. A ak Vás mrzí volebný výsledok, pošlite blahoprajný telegram aj pánovi Mihálovi. Volič rozhodoval obsahom peňaženky a s rozumom sa za plentou dohadoval. Mihál a Nicholsonová sklamali občana a Fico bodoval aspoň desiatkov percent navrch vďaka nim. Aj keď sme tupí, sme jednotní a minimálne strategickí. Voľby sú za nami, nič netreba podceňovať ani preceňovať. Pravica sa musí učiť vládnuť aj pre občana. Lebo pre svoje kontá vládnu všetci rovnako. V týchto voľbách som bola rada " tupou ".
Neboja sa veď Miháľ je v opozícii čoskoro pricupitá a bude radiť nám tupcom ako oj...ť systém v ktorom teraz nie je veď "čím horšie - tým lepšie"
JAJA11
11.03.12,07:53
mne osobne sa páči imidž súdruha Fica - tá žlto-čierna kravata výstižne upozorňuje na nebezpečenstvo, určite si treba dávať pozor!
Ja som ho dnes počúvala a hoci som ho nevolila, som ním nadšená. To čo hovoril mi bolo sympatické... Škoda, že to skončí tak ako doteraz - na medové motúziky sa rýchlo nalepí špina jeho súputníkov, ktorí potrebujú vrátiť investované peniaze http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif
pavol54
11.03.12,07:53
kurwa,mládí v prdeli,dôchodku,ak nejaký bude,sa nedožijem,kam sa mám odsťahovať........a k tomuto ani žiadneho smajla nemám...
Kaník ti zabezpečil, veď si odkladaj na druhý pilier peniaze sú prenosné cez účty všade.
JAJA11
11.03.12,07:54
Ale pani ministerka mala možnosť zmeniť zákony, aby rady pána Mihála sa nedali využiť....
duves
11.03.12,07:55
Nechápem tie vzajomne utoky. Pravica prehrala ako povedal pred chvílou v TV Alojz Hlina za svoju aroganciu. Čo sa tyka Smeru, musi byť každemu jasne, že zdanovanie bank a bohačov nepriamo aj tak zaplatia občania. Predstavitelia bank sa nechali počuť, že ak bude bankova daň, znížia počet ludi, alebo znížia mzdy. Volby vobec nie su o pravici a lavici. Je to boj finančných skupín a pred nami hraju divadlo. Tak sa tu hryzte aj nadalej.
jahoszmsk
11.03.12,07:55
čo urobil Fico od 2006 do 2010, okrem toho že zrušil 20korunáčky u lekára?
Harabina nerátam.
KoxXxo
11.03.12,07:57
Pre občana " štát nemá peniaze " , pre politikov ich je vždy koľko chcú.
marjankaj
11.03.12,07:58
ako sklamali občana? že podpory a dôchodky mali zdvihnúť na aspoň 1000€?
štát nemá peniaze lebo je veľa nezamestnaných, z čoho mali rozdávať? iba ak by zadlžili SK ešte viac.
aj Ty osobne tak hospodáriš s domácim rozpočtom???
No keď ty budeš dôchodca a nebudeš mať na nájomné alebo na služby v domove dôchodcov, tak ťa tiež nebude zaujímať, čo bude o takých 20-50 rokov, ako ti nasľubuje pravica.
Gapo
11.03.12,08:05
Tak zostali všetci z výsledkov volieb šokovaný, že ani rozprávku pre deti v SRO zabudli dávať. :D
Xanti
11.03.12,08:08
No milí poraďáci,
pre mňa sú výsledky volieb prekvapením. Nerátala som s tým, že pravica takto dostane na frak.
Som veľmi zvedavá či SMER bude rokovať o zostavení vlády aj s menej úspešnejšími stranami. Alebo či budeme mať jednofarebnú vládu. Ale je to úplne jedno, lebo aj keby SMER šiel do vlády s inou stranou. Tak zákony si príjme aké chce. Má na to dosť mandátov.

Myslím, že ľudia ostali veľmi sklamaný z poslednej vlády. Nech sa na to pozrieme z ľava abo z prava ... vláda I. Radičovej bol zlepenec.
Som veľmi rada, že taký zlepenec kopy strán nám teraz nehrozí. Ale zároveň sa bojím jednofarebnej vlády.

Tuším sa nechám prekvapiť ako to bude.
verkaz
11.03.12,08:10
Konečne máme ten predvolebný cirkus za sebou. Voliči rozhodli tak, ako to dopadlo. Však uvidíme ďalej........
pavol54
11.03.12,08:15
Tak zostali všetci z výsledkov volieb šokovaný, že ani rozprávku pre deti v SRO zabudli dávať. :D
pred rokom a niečo keď nastúpila k moci skupina rozbláznených tak okrem rozprávky nedávali ani služby Božie dnes aspoň bola omša
lujza.j
11.03.12,08:20
pred rokom a niečo keď nastúpila k moci skupina rozbláznených tak okrem rozprávky nedávali ani služby Božie dnes aspoň bola omša
ako pekne si ch nazval.....;)
JAJA11
11.03.12,08:22
Konečne máme ten predvolebný cirkus za sebou. Voliči rozhodli tak, ako to dopadlo. Však uvidíme ďalej........

pokiaľ tu znovu nevzniknú sociálne podniky, nástenkové tendre a iné podobné kauzy, kde opozícia nebude mať šancu zabrániť akýmkoľvek machináciám tak poviem Ficovým voličom : ďakujem vám, boli ste rozumní a urobili ste najlepšie pre Slovensko.
Dúfam, že tu aspoň zostane antigorila, ktorá bude pokračovať v kontrole aj Ficovej vlády..... http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif
Ale keď mám pravdu povedať, tak tomu neverím....
A koálícia? Každá pravicová strana, ktorá vstúpi do koalície so Smerom, ako keby spáchala samovraždu.... Treba ho nechať vládnuť, nech ukáže, čo v ňom je.... http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif
pavol54
11.03.12,08:23
ako pekne si ch nazval.....;)
No ale nebehali ako blázni vtedy som si povedal "Bože a títo mi majú vládnuť?" Mne vtedy pripadalo že fičia na nejakom darčeku od sulíkových priaznivcov.
erzet
11.03.12,08:25
Pikoška
11.03.12,08:26
ako sklamali občana? že podpory a dôchodky mali zdvihnúť na aspoň 1000€?
štát nemá peniaze lebo je veľa nezamestnaných, z čoho mali rozdávať? iba ak by zadlžili SK ešte viac.
aj Ty osobne tak hospodáriš s domácim rozpočtom???Je rozdiel medzi prerozdelením štátnej kasičky účelovo a adresne posielanými dávkami nás, občanov na situácie spojené so sociálnym poistnym prípadom. Trošičku si to zrovnaj v hlave.
SamuelSK
11.03.12,08:28
Narod, ktory nepozna svoju historiu, je odsudeny ju prezit znovu.
lujza.j
11.03.12,08:28
No ale nebehali ako blázni vtedy som si povedal "Bože a títo mi majú vládnuť?" Mne vtedy pripadalo že fičia na nejakom darčeku od sulíkových priaznivcov.
Palko a to si videl iba to či si videl ty..... buď rád že si nevidel to čo ja......bola som z toho 1000x a aj viac asi takto:eek:
pavol54
11.03.12,08:31
pokiaľ tu znovu nevzniknú sociálne podniky, nástenkové tendre a iné podobné kauzy, kde opozícia nebude mať šancu zabrániť akýmkoľvek machináciám tak poviem Ficovým voličom : ďakujem vám, boli ste rozumní a urobili ste najlepšie pre Slovensko.
Dúfam, že tu aspoň zostane antigorila, ktorá bude pokračovať v kontrole aj Ficovej vlády..... http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif
Ale keď mám pravdu povedať, tak tomu neverím....
A koálícia? Každá pravicová strana, ktorá vstúpi do koalície so Smerom, ako keby spáchala samovraždu.... Treba ho nechať vládnuť, nech ukáže, čo v ňom je.... http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif
Každá ktorá by nešla ukáže len svoju malosť a u svojho normálneho voliča by sa dostala pod prah zvoliteľnosti. Aj keby niektorá pristúpila na spoluprácu so SMER.om, vždy môže v prípade neúspechu vystúpiť aby mohol dovládnuť sám aj takto by sa to dalo hodnotiť ale veď na spoluprácu pripadajú len dve, KDH a MOST, či už jednotlivo alebo naraz.

Podľa hesla "úspech je všetkých, neúspech je len jedného"
srska
11.03.12,08:36
Neboja sa veď Miháľ je v opozícii čoskoro pricupitá a bude radiť nám tupcom ako oj...ť systém v ktorom teraz nie je veď "čím horšie - tým lepšie"osobne si myslím, že bude viac mimo parlamentu ako v ňom, lebo poslanecký plat mu nebude stačiť na jeho réžiu:)
Xanti
11.03.12,08:41
Volebné štúdio TV Markíza,

ľudia, som ja blbec alebo predseda SaS. On vyhlasuje, že sú prvá nová strana kt. sa opakovane dostali do parlamentu. No neviem ale veď aj SMER boli raz prvý krát vo voľbách ako nová strana a opakovane sa dostali do parlamentu, detto Most -Híd minulé voľby kandidovali prvý krát a teraz sa opakovane dostali do parlamentu.

Či Sulík sa skôr porovnáva so stranami ako SOP a ANO? Alebo to má v mozočku celkom domiešané. :eek:
marjankaj
11.03.12,08:51
mne osobne sa páči imidž súdruha Fica - tá žlto-čierna kravata výstižne upozorňuje na nebezpečenstvo, určite si treba dávať pozor!
Ja som ho dnes počúvala a hoci som ho nevolila, som ním nadšená. To čo hovoril mi bolo sympatické... Škoda, že to skončí tak ako doteraz - na medové motúziky sa rýchlo nalepí špina jeho súputníkov, ktorí potrebujú vrátiť investované peniaze http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif
Ani ja som ho nevolil. Ani ním nie som nadšený. Ale som spokojný, ako dopadli voľby. Ešte keby vypadli z parlamentu Miklóš s Mihálom, tak to by bolo ideálne.
pavol54
11.03.12,08:52
osobne si myslím, že bude viac mimo parlamentu ako v ňom, lebo poslanecký plat mu nebude stačiť na jeho réžiu:)
Chudáčikovi
marjankaj
11.03.12,08:56
Volebné štúdio TV Markíza,

ľudia, som ja blbec alebo predseda SaS. On vyhlasuje, že sú prvá nová strana kt. sa opakovane dostali do parlamentu. No neviem ale veď aj SMER boli raz prvý krát vo voľbách ako nová strana a opakovane sa dostali do parlamentu, detto Most -Híd minulé voľby kandidovali prvý krát a teraz sa opakovane dostali do parlamentu.

Či Sulík sa skôr porovnáva so stranami ako SOP a ANO? Alebo to má v mozočku celkom domiešané. :eek:

No matematika mu príliš nejde. A to chcel zavádzať superhrubú mzdu.
pavol54
11.03.12,08:58
Ani ja som ho nevolil. Ani ním nie som nadšený. Ale som spokojný, ako dopadli voľby. Ešte keby vypadli z parlamentu Miklóš s Mihálom, tak to by bolo ideálne.
Oni si to tým vymedzovaním sa sami zavarili. Poznám spústu ľudí čo išli voliť len preto aby sa tam títo nedostali tak koho mali voliť? SNS nie tam je opilec, HZDS je mrtva, OL proti všem, SAS za tých pískajú 4%ní, tak ich majú, všetci nerozhodní šup SMER, pre nich to bolo v tomto momente najmenšie zlo
lujza.j
11.03.12,08:59
Volebné štúdio TV Markíza,

ľudia, som ja blbec alebo predseda SaS. On vyhlasuje, že sú prvá nová strana kt. sa opakovane dostali do parlamentu. No neviem ale veď aj SMER boli raz prvý krát vo voľbách ako nová strana a opakovane sa dostali do parlamentu, detto Most -Híd minulé voľby kandidovali prvý krát a teraz sa opakovane dostali do parlamentu.


Či Sulík sa skôr porovnáva so stranami ako SOP a ANO? Alebo to má v mozočku celkom domiešané. :eek:
nechcela som ísť vôbec voliť ako to ja hovorím "som volebne vyliečená";) ale vo štvrtok ma nas*al:mad:
bubkoch
11.03.12,08:59
Volebné štúdio TV Markíza,

ľudia, som ja blbec alebo predseda SaS. On vyhlasuje, že sú prvá nová strana kt. sa opakovane dostali do parlamentu. No neviem ale veď aj SMER boli raz prvý krát vo voľbách ako nová strana a opakovane sa dostali do parlamentu, detto Most -Híd minulé voľby kandidovali prvý krát a teraz sa opakovane dostali do parlamentu.

Či Sulík sa skôr porovnáva so stranami ako SOP a ANO? Alebo to má v mozočku celkom domiešané. :eek:

trocha logiky ... SaS je skutocne prva nova strana ktora sa opakovane dostala do parlamentu ... vznikla na zelenej luke, s novymi neznamymi ludmi ... strany ktore spominas, boli nove len nazvom, vznikli totiz delenim, odclenenim skupiniek z uz existujucich parlamentnych stran
lujza.j
11.03.12,09:03
Lajčák možný minister zahraničných vecí pre boha:eek:
bubkoch
11.03.12,09:05
podla mna pravica doplatila na prilisnu makkost reforiem, posratost z fica a prilisneho brania ohladu na ficovolicov ... ficovolicov na svoju stranu neziskali a svojich volicov tým stratili ... skoda, keby v plnej miere tvrdo naplnali svoje sluby (euroval, rusenie 13. dochodkov, odvodovy bonus, nizsia dph a dan z prijmu, zjednodusenie systemu, zrusenie min. mzdy, atd), dnes by situacia bola uplne ina
Xanti
11.03.12,09:06
Pikoška čím ťa nasral? Nechcela som toto ono moc sledovať politiku, teraz sa to nedá nesledovať ... čím ťa vytočil pls.
marjankaj
11.03.12,09:07
trocha logiky ... SaS je skutocne prva nova strana ktora sa opakovane dostala do parlamentu ... vznikla na zelenej luke, s novymi neznamymi ludmi ... strany ktore spominas, boli nove len nazvom, vznikli totiz delenim, odclenenim skupiniek z uz existujucich parlamentnych stran

To asi bude za zásluhu, že sa postarali o pád vlády.
Aj keď to ich stanovisko ku Grécku sa teraz zdá opodstatnené.
Xanti
11.03.12,09:08
A ja dodám chválabohu, bála som sa amerického modelu financovania zdravotníctva čo sa snažili presadiť SaS. Chválabohu, že toto sa im nepodarilo. A ZP nemajú čo dosahovať zisk, ako môžu presúvaním penazí dosahovať zisk. Desné.
Xanti
11.03.12,09:10
Súhlasím v tomto máš pravdu.
SamuelSK
11.03.12,09:13
preco ma smer 45%, ked vacsina na internete tvrdi, ze smer je zlo a nevoli ho?
nie su naozaj zmanipulovane tie volby ?
JAJA11
11.03.12,09:14
myslím, že v prípade súdruha Fica, by neúspech zvalil na partnera, úspech pre seba... preto by som nešla s ním do koalície - s tým počtom hlasom nik nemá šancu presadiť svoje požiadavky, tak je to holá hlúposť---
Xanti
11.03.12,09:14
Prečo myslíš že by boli zmanipulované voľby, ved pravica rada zastrašuje voličov SMERU. Tu máš výsledok, :D .. a vždy sa volí menšie zlo.
JAJA11
11.03.12,09:16
Smeru a Most nemali predpovede, že neuspejú... a Smer vzišiel z SDĽ a Most Z SMK, takže naozaj má pravdu, Sulík bol v parlamente nový
JAJA11
11.03.12,09:17
kým neprepuknú kauzy, ani mne nevadia :-)
SamuelSK
11.03.12,09:17
no nedava mi to zmysel, jedine ak by smerovolici boli bez internetu a pristupu k triezvym (nemediam, masaz) informaciam :D ale to je uz jedno, co chceli, to maju, dufam ze to bude rychle a bezbolsetne :D
JAJA11
11.03.12,09:18
Sulík ako jediná úpne nová strana sa dostala do parlamentu druhý raz, Bugár, Fico tam už boli dlho pod inými hlavičkami
JAJA11
11.03.12,09:20
Pričom vôbec nechcem potvrdzobať tvoju prvú vetu :-P
marjankaj
11.03.12,09:20
preco ma smer 45%, ked vacsina na internete tvrdi, ze smer je zlo a nevoli ho?
nie su naozaj zmanipulovane tie volby ?
No nemáš čítať na internete blbiny, čo ti predkladajú kdejakí platení agitátori. Podobne aj v televízii a rádiu.

Čo myslíš, o čom boli tie protesty v mestách a pred parlamentom? To akože ľudia boli nadšení ako sa tu šafári? A mali by voliť tých istých znovu?
pavol54
11.03.12,09:21
preco ma smer 45%, ked vacsina na internete tvrdi, ze smer je zlo a nevoli ho?
nie su naozaj zmanipulovane tie volby ?
myslíš si že je stopercentné pripojenie a stopercentná diskusia všetkých tak nepíš že väčšina ani o modrých sa netvrdí že väčšina ani voliť nešli všetci len väčšina takže ani to nie je smerodatným výsledkom pre tvrdenie "že všetci"
tých 45% pomer z odovzdaných hlasov, nie pomer z oprávnených voličov treba si to ujasniť
Xanti
11.03.12,09:21
Samuel si videl rozbor voličov? Akurát KDH má rovnaký počet voličov medzi prvovoličmi, seniormi, a tými medzi tým.
Smer má strašne veľa prvovoličov, ale seniorov má trošku viac. Proste nemyslím si, že Smer volili len seniori, to je skreslovanie.
Proste asi ľudia mali dosť GORIL, a doplatilo na to SDKU. Ludia čítali vnímali, a preto asi volili menšie zlo.
SamuelSK
11.03.12,09:24
tak jasne, SDKU mali tiez vyhodit, dufam ze miki mal aspon brutalne nervy ked sa scitavali hlasy a zvysilo mu to pravdepodobnst infarktu v tomro roku aspon o tolko percent, kolko eur nakradol. bodka.

ale co chcu ti mladi co volili smer? istoty? cize dane a smrt? ;)