erzet
23.01.12,09:10
Pre Vašu orientáciu
KoxXxo
23.01.12,13:25
buchač
23.01.12,13:31
buchač
23.01.12,13:35
http://www.sns.sk/wp-content/uploads/2012/01/Bilbord-SNS-typ2.jpg

...kde ??????

Viď o obrázok vyššie ...na návšteve ....;):rolleyes:
KoxXxo
23.01.12,13:41
buchač
23.01.12,13:53
buchač
23.01.12,13:55
buchač
23.01.12,13:56
ilona
23.01.12,13:57
Je strašne ťažko sa rozhodnúť koho voliť, len neisť voliť je horšie. Určite veľa ľudí bude ,čo pôjdu voliť menšie zlo.
buchač
23.01.12,13:57
KoxXxo
23.01.12,14:14
Voliť menšie zlo je ako posrať sa len trošku.
up4anything
23.01.12,14:30
Paula
23.01.12,15:42
Voliť menšie zlo je ako posrať sa len trošku.


:D
Toto nemááá chybu! Dík za dobrú náladu, dobre padlo . Monitorček si utriem sama :)
duves
23.01.12,15:48
Ludia si zaslúžia.....
pivko
23.01.12,15:54
:mee:
up4anything
24.01.12,12:11
bez komentara :D :D
k-a-t-k-a
24.01.12,12:22
tak dobre a z chuti som sa dávno nezasmiala. To fakt nemá chybu.
buchač
24.01.12,12:48
Zita5
24.01.12,12:56
pivko
24.01.12,13:52
Viem že porada je apolitická , ale čo keby sme si založili tému/ anketu/ koho budeme voliť. Len tak zo zaujímavosti či bude výsledok podobný výsledkom čo robia agentúry.
Tweety
24.01.12,13:53
Milan, myslíš si, že je ešte koho voliť?
pivko
24.01.12,14:02
NORIKU:mee::D
buchač
24.01.12,14:22
NORIKU:mee::D

...kto nemá sebareflexiu , tak môže .....;)

http://www.webjournal.sk/images3/3693.jpg

...ona sa aj s Gorilou dá dokopy ......či ....???

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/373511_142338949145415_1458378738_n.jpg

...aj keď na obrázku je síce Chruňo , ale to je jeho problém.......ešte sa asi z opice neprebral ...:rolleyes:
verkaz
24.01.12,14:26
Je strašne ťažko sa rozhodnúť koho voliť, len neisť voliť je horšie. Určite veľa ľudí bude ,čo pôjdu voliť menšie zlo.
A vie niekto čo je menšie zlo ?
buchač
24.01.12,14:43
verkaz Dnes, 16:26

Pôvodca textu príspevku: ilona
Je strašne ťažko sa rozhodnúť koho voliť, len neisť voliť je horšie. Určite veľa ľudí bude ,čo pôjdu voliť menšie zlo.

A vie niekto čo je menšie zlo ?
...je jasné ,že nik si z momentálnej ponuky nevyberie , proste sa to nedá ...

Tí , čo boli onehdá pri moci ( Mečiar , Moric , Lupták ....) , tak tí sú už na smetisku politiky ......možno iba v pozadí skúšajú ešte za nejaké nitky občas potiahnuť , vyťahujúc staré hriechy pripomenúc zábudlivcom ...

Tí , čo sú teraz pri tej moci , tak tí sa zuby nechty držia , aby nenasledovali svojich predchodcov ....je ale zaujímevé , že koľko ľudí im ešte verí ...
Niečo neskutočnéééé , že SMERU ( ten smer SMERU je ale veľmi zlý , na zlú svetovú stranu sa vydali ...) dáva tých cca 40 -42 % opýtaných v prieskume ...

Tí , čo by sa chceli dostať pre zmenu k moci , tak tí sa pchajú a vopchajú aj neviem komu do prdele ...nik nevie , kto financuje tie nové strany , kto je za nimi a čo sa v určitej dobe objaví ...

...a ostatné strany ......Kandidačné listiny pre marcové voľby odovzdali Ľudová strana - Naše Slovensko, Strana slobodné slovo - Nory Mojsejovej, Most-Híd, Smer-SD, KDH, ĽS-HZDS, KSS, SDKÚ-DS, SMK, SaS, Strana zelených, Náš kraj, Strana Rómskej únie na Slovensku, Strana živnostníkov Slovenska, SNS, Strana + 1 hlas, Zelení, Obyčajní ľudia, Národ a Spravodlivosť - naša strana, SDĽ, Obyčajní ľudia - Nezávislé osobnosti, Strana občanov Slovenska, 99 percent občiansky hlas, Robíme to pre deti - SF, Právo a Spravodlivosť, Zmena zdola - Demokratická únia Slovenska......??????

Ako by spieval Robo ( nie Ficko ) Mercury ....BOHEMIAN RHAPSODY ...;)

Je tohle skutečnost
Nebo jen blouznění
Zachycen v lavině
Z reality není úniku
Otevři oči
Do nebes vzhlédni a zři
Jsem jen ubohý chlapeček, nelpím na soucitu
Protože lehce nabývám, lehce pozbývám
Někdy víc, někdy míň
Ať si vítr vane, mě nezáleží na tom
Mě ne....

Tak ty si myslíš, že kamenovat mě můžeš a do očí mi plivat
Tak ty si myslíš, že milovat mě můžeš a smrti mě přenechat
Oh, bejby, to mi udělat nemůžeš, bejby
Jen dostat ven se musím, jen odsud dostat ven se musím
Nezáleží na tom
Každý to může poznat
Nezáleží na tom, mě nezáleží na tom...


...čítajte medzi riadkami ...:rolleyes:
FALKEN
24.01.12,15:09
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/395593_283510735043763_100001545154337_768735_1910 89901_n.jpg

YES ....

ťukám, ťukám, a vôbec sa mi nedá stlačiť YES - mám pokazený počítač?
ilona
24.01.12,15:10
Čo je menšie zlo ,podľa mňa nikto nevie ,ale tí čo pôjdu voliť si to budú myslieť že volia to menšie zlo. To je len môj názor.
arizona
24.01.12,15:15
ťukám, ťukám, a vôbec sa mi nedá stlačiť YES - mám pokazený počítač?
nie, neboj ;):---
Valcake
24.01.12,15:45
..hm..???!!!
pivko
24.01.12,17:12
No mňa ten Rišo v poslednej dobe poriadne nas..l , ale asi to bude najmenšie zlo ho voliť znovu.
calawen
24.01.12,18:01
Danielle369
24.01.12,18:03
KoxXxo
24.01.12,19:08
Na TA3 máte Noriku..
lujza.j
24.01.12,19:17
Viem že porada je apolitická , ale čo keby sme si založili tému/ anketu/ koho budeme voliť. Len tak zo zaujímavosti či bude výsledok podobný výsledkom čo robia agentúry.
http://www.porada.sk/t178578-anketa-koho-budete-volit.html
duves
25.01.12,05:18
No čo nové?
expeeert
25.01.12,06:17
Keby voľby mohli niečo zmeniť, už dávno by ich zakázali...
Voľby sú pre masy ľudí, aby mali pocit, že niečo si zvolili, v podstate je úplne jedno, kto tam bude, či červení alebo modrí, Slovensko rozpredajú a zadĺžia jedni aj druhí, jediný rozdiel je len v tom, komu z nich pôjdu provízie,veľkej väčšine z nás to však nič nemení na tom kto je pri moci...
Je až tragikomické sledovať tie kampane terajších aj minulých vládnych strán ako sľubujú, čo všetko pre nás zabezpečia a doteraz kým boli pri moci tak robili presný opak... :eek:
duves
25.01.12,09:54
V polsku sa neondia, tam si pre zmenu kandidati dali celkom priliehave priezvisko
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/400446_176913165749128_100002913380583_288631_6818 87024_n.jpg
arizona
25.01.12,10:33
neviem ako v polstine,ale napr. v chorvacstine to jeho priezvisko nie je vulgarne. V preklade je to kohút :D
sisima
25.01.12,10:58
ja chcem ist volit, ale nemám koho... ked vidím tie ksichty je mi na grc... kecy, kecy samé kecy, už nech sú pri koryte... :(
minulé voľby som dala svoju dôveru sdku, verila som... no dostala som velmi rýchly preplesk, ked ma nazvali podvodníkom-živnostníkom a druhý krát som sa stala podvodníčkou budúcou matkou... na jeden rok až priveľa na mňa... :cool:
Pikoška
25.01.12,16:30
ja chcem ist volit, ale nemám koho... ked vidím tie ksichty je mi na grc... kecy, kecy samé kecy, už nech sú pri koryte... :(
minulé voľby som dala svoju dôveru sdku, verila som... no dostala som velmi rýchly preplesk, ked ma nazvali podvodníkom-živnostníkom a druhý krát som sa stala podvodníčkou budúcou matkou... na jeden rok až priveľa na mňa... :cool:Nezúfaj,poniektorí sme takých rokov predýchali už neúrekom.:) Čo Ťa nezabije, to Ťa posilní.;)
Letko
26.01.12,05:54
Zita5
26.01.12,06:02
http://korzar.sme.sk/c/6232154/poslanec-parkoval-v-centre-vdaka-imunite-sa-vyhol-pokute.html

viete mi povedať, čo to bolo za poslanca?

Nech to bol ktokoľvek, ale je to výsmech, pre nás bežných občanov.

Som za zrušenie poslaneckej imunity .

My sme minulý rok parkovali pred vlastným domom, pred vjazdom do dvora a teda aj pred firmou a prišli zvoniť Mestský policajti, že ako to parkujeme, že bránime vjazdu do dvora. Môj syn sa tak naštval, že im povedal, že to je jeho vec ako parkuje, vjazde bráni len sám sebe a je to jeho majetok .
Dostal pokutu nie za parkovanie , ale za správanie sa 20 euro .Aj to mu povedali, že môže byť rád , že mu nedali 60 euro .
Letko
26.01.12,06:07
Nech to bol ktokoľvek, ale je to výsmech, pre nás bežných občanov.

Som za zrušenie poslaneckej imunity .

My sme minulý rok parkovali pred vlastným domom, pred vjazdom do dvora a teda aj pred firmou a prišli zvoniť Mestský policajti, že ako to parkujeme, že bránime vjazdu do dvora. Môj syn sa tak naštval, že im povedal, že to je jeho vec ako parkuje, vjazde bráni len sám sebe a je to jeho majetok .
Dostal pokutu nie za parkovanie , ale za správanie sa 20 euro .Aj to mu povedali, že môže byť rád , že mu nedali 60 euro .

Práve preto chcem vedieť, kto bol ten poslanec, odo mňa by dostal hlas, pretože podľa toho článku to vyzerá tak, že len nám chcel ukázať, čo poslanecká imunita znamená a teda aj samotný poslanec je za jej zrušenie.
calawen
26.01.12,06:14
Nech to bol ktokoľvek, ale je to výsmech, pre nás bežných občanov.

Som za zrušenie poslaneckej imunity .

My sme minulý rok parkovali pred vlastným domom, pred vjazdom do dvora a teda aj pred firmou a prišli zvoniť Mestský policajti, že ako to parkujeme, že bránime vjazdu do dvora. Môj syn sa tak naštval, že im povedal, že to je jeho vec ako parkuje, vjazde bráni len sám sebe a je to jeho majetok .
Dostal pokutu nie za parkovanie , ale za správanie sa 20 euro .Aj to mu povedali, že môže byť rád , že mu nedali 60 euro .


Práve preto chcem vedieť, kto bol ten poslanec, odo mňa by dostal hlas, pretože podľa toho článku to vyzerá tak, že len nám chcel ukázať, čo poslanecká imunita znamená a teda aj samotný poslanec je za jej zrušenie.
jeden z matovičovcov... na fb ohlásil takúto akciu - po celom Slovensku tak bude parkovať...
Letko
26.01.12,06:24
jeden z matovičovcov... na fb ohlásil takúto akciu - po celom Slovensku tak bude parkovať...

A to len ten jeden tak parkuje alebo ich je viac? A ako sa tento volá?
calawen
26.01.12,06:30
meno netuším, ale poslanci sú 4... Matovič, Jurinová, Viskupič a Fecko - vyzerá to práve na neho http://www.obycajniludia.sk/martin-fecko/
Letko
26.01.12,09:47
Kde sa stratil príspevok od erzet?
erzet
26.01.12,12:00
Aký? O tom Matovičovi. Stiahol som ho. To bol omyl. Zle som prečítal. On zle parkoval, na protest, z trucu, v Blave, pred Tescom. To iné "neparkovisko".
erzet
26.01.12,12:05
Z nich jedine Fecko je z východu
Letko
26.01.12,12:27
Takže oni všade teraz takto protestujú?
andreakk
26.01.12,12:39
asi...ale výsledku sa nedočkáme..
Daniela
27.01.12,05:44
Posledná jazda pre istú moderátorku je okomentovaná. Ha Ha, tam je celá naša politika
http://m.webnoviny.sk/slovensko/urazena-mojsejova-vynadala-ghannamovej/453866-clanok.html
BIZAL
27.01.12,09:10
1. Ako je mozne, ze kazdy stale na vladu nadava a pritom ich sam voli?
2. Preco ludia idu volit ak si myslia, ze volby su zmanipulovane?
3. Kde by som nasla odpovede na prve dve otazky?:)
BIZAL
27.01.12,09:12
Letko: Práve preto chcem vedieť, kto bol ten poslanec, odo mňa by dostal hlas, pretože podľa toho článku to vyzerá tak, že len nám chcel ukázať, čo poslanecká imunita znamená a teda aj samotný poslanec je za jej zrušenie.

Nejaky dalsi "Nigel Farage"? To by bolo fajn...
erzet
27.01.12,09:17
...ale Ty musíš voliť tú stranu v ktorej je on a v nej jeho zakrúžkovať. To nejde tak, že si z každej strany niekoho vyberieš.
BIZAL
27.01.12,09:21
ano, tak to je
sisima
27.01.12,11:10
chvíľku som pozerala ten klub ale mne sa nepáčila moderátorka... je každého osobná vec, koľko a kam dáva na charitu, a či vôbec... ani ja si nedovolím nikomu povedat, ty si boháč, ty dávaj na charitu! keby tento štát fungoval, nebola by potrebná charita, ktorú aj tak dotuje ten obyčajný slovák, s minimálnou mzdou, pod tlakom médií a vianoc a chorých úbohých detí a sms a dms atd atd...
ja stále nechápem, prečo v čechách stačí na charitu sms v hodnote 6Kč, no u nás to musí byť 1-2-5Eur??? akoby sme boli obyvatelia Monaka...

ja by som bola zvedavá, čo by sa stalo, keby sme sa my, občania SR, jedného dňa všetci dohodli a prestali štátu platiť (úplne všetky dane a poplatky) ehm tak na 1-2 mesiace...
Letko
27.01.12,11:17
chvíľku som pozerala ten klub ale mne sa nepáčila moderátorka... je každého osobná vec, koľko a kam dáva na charitu, a či vôbec... ani ja si nedovolím nikomu povedat, ty si boháč, ty dávaj na charitu! keby tento štát fungoval, nebola by potrebná charita, ktorú aj tak dotuje ten obyčajný slovák, s minimálnou mzdou, pod tlakom médií a vianoc a chorých úbohých detí a sms a dms atd atd...
ja stále nechápem, prečo v čechách stačí na charitu sms v hodnote 6Kč, no u nás to musí byť 1-2-5Eur??? akoby sme boli obyvatelia Monaka...

ja by som bola zvedavá, čo by sa stalo, keby sme sa my, občania SR, jedného dňa všetci dohodli a prestali štátu platiť (úplne všetky dane a poplatky) ehm tak na 1-2 mesiace...

Ja som na charitu nedával a po návrate z Afriky ani dávať nebudem. Keby ste videli, aké paláce má napr. v Kampale vybudovaný ....... (zámerne neuvediem názov charitatívnej organizácie) a na akých autách sa vozia. Ak, tak pomôžem osobne ale nebudem sa podieľať na obohacovaní nesprávnych ľudí.
sisima
27.01.12,11:40
áno, presne tak, keby sa všetky peniaze smerované na charitu v afrike dostali nato, načo boli posielané, aj ten posledný afričan je bigboss a nie nikto bez budúcnosti...
napríklad ja na unicef nedám ani halier... a to z toho dôvodu, ze ked niekto robí to čo robí, nepotrebuje mať sídlo v najlukratívnejšej časti BA a už vôbec ho nemusí vymeniť za ešte megalukratívnejšie a nemusí sa voziť na nisane qashqai-i, za jeho charitatívnymi cieľmi ho odvezie aj lacná fabia... samozrejme tým nemyslím fabia RS za xy miliónov eur...:)))

každý máme v okolí niekoho kto potrebuje pomoc, tomu pomôžeme s radosťou ;)
BIZAL
27.01.12,12:12
Suhlasim, ked das do Unicef 5 eur, africke deti z toho uvidia 0,05 centov. A neviem, ci to tak nie je aj so Slobodu zvierat...mate skusenost?
Melnick
29.01.12,18:24
Nie všetci sú nenažranci.( odpoveď na Slobodu zvierat. Teda aspoň dúúúúúfam.:mee: ) Ale mala som info, že zo sms na Tatry zo sumy vtedy ešte SKK 20,- išlo na skutočnú pomoc našim veľhorám cca 3 skk.:eek:
misoft
29.01.12,18:44
1. Ako je mozne, ze kazdy stale na vladu nadava a pritom ich sam voli? Aby potom mohli opäť nadávať!
2. Preco ludia idu volit ak si myslia, ze volby su zmanipulovane? Aby zmanipulovali zmanipulované :D
3. Kde by som nasla odpovede na prve dve otazky?:) TU! ;).
SamuelSK
29.01.12,18:53
Ziadne mensie zlo !

Nestacilo vam uz alebo co ?

Ak chcete, podpisem notarsku hocico, ze budem kradnut menej, ako hocikto iny :)

Napr len 5 milionov eur na hlavu v strane na rok :) Myslim ze budem BEZKONKURENCNY !!!!

Date mi vas hlas potom?
misoft
29.01.12,18:56
buchač
29.01.12,18:56
BIZAL
1. Ako je mozne, ze kazdy stale na vladu nadava a pritom ich sam voli? Lebo sú to voly ..............mňa nevinímajúc ...možno ...;)
2. Preco ludia idu volit ak si myslia, ze volby su zmanipulovane? Ľudia nemyslia , keď idú voliť ...a koniec koncov , oni o tých manipuláciach vedia ...aj ja...:rolleyes:
3. Kde by som nasla odpovede na prve dve otazky? Pozri do zrkadla a opýtaj sa svojho druhého ( lepšieho - horšieho JA..).....či ...?
:cool:
marjankaj
29.01.12,19:05
1. Ako je mozne, ze kazdy stale na vladu nadava a pritom ich sam voli?
2. Preco ludia idu volit ak si myslia, ze volby su zmanipulovane?
3. Kde by som nasla odpovede na prve dve otazky?:)
No ja som týchto nevolil ani náhodou. Mala by si si naštudovať ako sa zostavuje vláda. Minulé voľby najviac hlasov dostal SMER, ale vo vláde nie je. A jeho voliči samozrejme nadávajú na vládu, ktorú nevolili.
A aj keby nešli ľudia voliť, tak si to môžu odvoliť sami predsedovia strán a nejako si tie fleky podelia.
Len mi nie je jasné keď sa tu ktosi dovoláva referenda, aby sa počet potrebných podpisov znížil na 35000. Načo je to dobré? Veď ak sa referenda zúčastní 20-25% voličov, tak je aj tak k ničomu. Mohol by ten dotyčný povedať koľko referend bolo úspešných doteraz? Veď ľudu stačí nabulíkať, že sú to vyhodené peniaze. A potom ak sa toho referenda nezúčastní, tak si myslí, že bohvie koľko tomuto štátu ušetril peňazí.:eek:
marjankaj
29.01.12,19:09
Ziadne mensie zlo !

Nestacilo vam uz alebo co ?

Ak chcete, podpisem notarsku hocico, ze budem kradnut menej, ako hocikto iny :)

Napr len 5 milionov eur na hlavu v strane na rok :) Myslim ze budem BEZKONKURENCNY !!!!

Date mi vas hlas potom?

Ty nemáš tatka prezidenta, aby si si to mohol dovoliť.:D
BIZAL
29.01.12,20:09
Info: v piatok mame protest v Presove, pridte
sisima
29.01.12,20:15
Suhlasim, ked das do Unicef 5 eur, africke deti z toho uvidia 0,05 centov. A neviem, ci to tak nie je aj so Slobodu zvierat...mate skusenost?

osobne som k SZ stratila doveru v lete, ked robili velku marketingovu kampan pre predajcu eko ocelovych fliaš... nabádali ludí aby kupovali tieto flase, ze za kazdych 8 predanych dostane SZ 1 tuto skvelu flasu pre svojich hafikov, ze na dovybavenie kotercov... napisala som im svoj nazor, bola som samozrejme napadnuta protiotazkou, co vsetko ja robim pre utulky a zvierata... tak som im presne napisala, co vsetko som uz urobila a robim, a viac sa so mnou nebavili... navrhla som im, ze nech sa s tou skvelou firmou dohodnú, ze z kazdej predanej flase dostanú províziu, z ktorej napríklad zaplatia ucet za vodu, lebo psik sa naozaj napije aj z plastoveho teglika od masla, podstatná je tá voda... ked vsade hlasaju ako potrebujú dary a peniaze... téma bola vymazaná... ešte predtým mi dali na vedomie, ze rozhodnutia mám nechat na nich... hlavne ze hlasaju ze ich potesia navrhy a postrehy...
cely tento obchod bol len a len o podpore predaja toho výrobku, ktorý ja povazujem v utulku za uplne nepodstatnu vec... a za tym si stojim...
preto radsej podporujem konkretne utulky, kde viem, ze ide len o pomoc zvieratam a nie zabezpecit kamarátkinu firmu... ;)
BIZAL
29.01.12,20:19
tak som sa nemylila...:(
erzet
30.01.12,12:15
marjankaj
30.01.12,22:46
http://korzar.sme.sk/c/6232154/poslanec-parkoval-v-centre-vdaka-imunite-sa-vyhol-pokute.html

viete mi povedať, čo to bolo za poslanca?
No obyčajní ľudia na Ďuračku nemajú. Ten to vysvetlil policajtom pekne polopatisticky. Čo mu môžu. :eek:


http://vas.cas.sk/clanok/2171/utocnik-na-policajtov-exposlanec-duracka-je-uz-na-slobode.html
gilda
31.01.12,06:31
"Obyčajní" ľudia a "nezávislé" osobnosti ... - Korda (o.i. milovník smutnej slovenskej Krajinky, zaľúbený už z čias Novy), Huba, Rakús, Bauer, Minárik, Mikloško, Palko ... - kde to všade boli za 20 rokov? ....... Matovič, 150. v poradí (veď poslední budú prví), sociálny rozmer programu v posledných voľbách - zabrániť koalícii Fico-Mečiar-Slota (jediný cieľ lídra, verejne priznaný) sociálny rozmer programu dnes - ? .... OĽ&NO - tradičná deštrukčná strana typu SOP, ANO, SaS - v každých voľbách spoľahlivo zaberie...
cami
31.01.12,11:45
Prajem pekný deň, mzdy - ako to bude s odmenami pre členov volebnej komisie?, aké budú odvody a kde?
Myslím , že po novom člen volebnej komisie do SP neodvádza nič a ani sa neregistruje do SP. No ako to je so ZP?
Viete ako to bude? Prosím poradte. ďakujem.
Mária27
31.01.12,16:54
Nič nemusíš, len podpísať a zbaliť čistotu. Všetko bude strnuté.
Pikoška
31.01.12,18:04
Posledná jazda pre istú moderátorku je okomentovaná. Ha Ha, tam je celá naša politika
http://m.webnoviny.sk/slovensko/urazena-mojsejova-vynadala-ghannamovej/453866-clanok.htmlTo sú naše médiá a pán Gučík. Ghannamová versus Mojsejová. Sodoma - Gomora na Slovensku.
gilda
01.02.12,13:39
"Pracuje" sa na hlasoch. Hlasy SDKÚ a SaS pre Obyčajných (Matovič&company). A budú tam znova tí istí. Je to jedna krvná skupina. Istota je gulomet.
Pikoška
02.02.12,05:51
"Pracuje" sa na hlasoch. Hlasy SDKÚ a SaS pre Obyčajných (Matovič&company). A budú tam znova tí istí. Je to jedna krvná skupina. Istota je gulomet.Táto doba celá je v znamení práce na hlasoch. Ja mám konečne jasno. Krúžkujem LIPŠICA.!!!
erzet
02.02.12,11:25
Sranda. Matovič si dosť myslí. Na kandidátke je na 150 mieste.
erzet
02.02.12,11:30
V mojom zozname strán chýba strana: ZMENA ZDOLA, Demokratická únia Slovenska

http://www.zmenazdola.sk/
buchač
02.02.12,11:37
Táto doba celá je v znamení práce na hlasoch. Ja mám konečne jasno. Krúžkujem LIPŠICA.!!!

.....si viem predstaviť.....;):rolleyes::---:D

http://img01.ecards.cz/isrc/e/b/eb03d17927f44a68daa577d726760787_872173_B.jpg

a pozerať budeš asi takto ????

http://ostrostrelci_old.stribro.net/images/image003.gif
gilda
02.02.12,12:00
Sranda. Matovič si dosť myslí. Na kandidátke je na 150 mieste.

"Spamerman" ráta s tým: "co čtenař (volič), to blb". .... veď gojkovia to zvládnu.
wagner
02.02.12,17:51
Sranda. Matovič si dosť myslí. Na kandidátke je na 150 mieste.
Aj v minulých voľbách bol posledný. Na každej kandidátke SAS boli zakrúžkovaní tí poslední štyria - teda aspoň u nás, lebo som bola v komisii a sčítavala som ich.:)
erzet
03.02.12,09:54
Aj pre Pikošku

Chodí takýto mail:

Čo si o tom myslíte? Vážení spoluobčania! 10. marec sa blíži a my všetci máme šancu zmeniť náš parlament! Teda aspoň poslancov v parlamente keď už nie politické strany, s ktorými toho veľa nenarobíme. Ako? Veľmi jednoducho. Stačí sa dňa 10.32012 zúčastniť volieb, vybrať si tú svoju politickú stranu (to je jedno či Smer, SDKÚ, KDH, SaS, SNS, Most-Híd alebo inú) a teraz to najpodstatnejšie: Povinne všetci (!!!) zakrúžkovať práve 4 čísla od 100 do 150 a preferenčnými hlasmi vyhnať z parlamentu "osobnosti" ako Dzurinda, Fico, Mikloš, Sulík, Figeľ, Bugár, Paška, Kaník, Lipšic atď.! V žiadnom prípade nevhadzovať lístok bez zakrúžkovaných čísel alebo so zakrúžkovanými 1-3 číslami! Výnimkou môžu byť strany, ktoré neponúkajú 150 kandidátov ale menej. Tu treba krúžkovať čísla z poslednej tretiny kandidátov. Takto si treba prelustrovať tú svoju politickú stranu na stránke www.minv.sk/?nr10-kandidati1 (http://www.minv.sk/?nr10-kandidati1) . Ďalšou výnimkou je strana Smer-sociálna demokracia, ktorá má reálnu šancu na zisk 50-75 kresiel v parlamente. Tu treba krúžkovať čísla od 75 do 150! Ak väčšina z nás dodrží tieto zásady, nebudeme po 10. marci vidieť aspoň tie isté už viac než 20 ročné ksichty. A tí čo sa dostanú do parlamentu budú mať nad sebou výkričník, že to isté sa môže stať i nim. Preposielajte túto správu mailami, na Facebooku, Twitteri, Skype apod. Keď sa Slováci vedeli zjednotiť v roku 1989 prečo by sa to nemohlo zopakovať v roku 2012!!! Len od disciplíny nás všetkých záleží! Šťastnú ruku!!!

1. Ak budem voliť stranu, ktorá sa do parlamentu nedostane a v nej krúžkovať kandidátov, tak môj hlas v druhom kole prepadne strane, ktorá sa do parlamentu dostane a krúžkovanie bolo zbytočné.
2. Ak budem voliť stranu, ktorá sa do parlamentu dostane, zaškrtám, podľa návodu, kandidátov na poslancov z posledných miest, do parlamentu sa dostanú, ale zodpovedajú sa strane, pretože tu sa volia strany. V tej strane je napr.: predseda ktorého nemám rád a ten to riadi. Ako dopadla Radičová? Keby bol iný systém volieb, priamou voľbou kandidátov, tak vtedy by sa zodpovedali priamo ľudom ktorí ich volili.

Takže Pikoška, ty môžeš zakrúžkovať Lipšica, ten sa aj tak do NR SR dostane, ale Ty volíš KDH. Ty dávaš iba preferenčné hlasy Lipšicovi.
To ja by som si tiež vedel vybrať odtiaľ toho a odtiaľ toho. Ale takto to nefunguje.
jaros5
03.02.12,10:02
:eek::eek::eek:to kto preboha vymyslel? Dzurinda alebo Fico ???
erzet
03.02.12,10:35
Od tej 1. ja.
IvetaH
03.02.12,13:37
Príspevok od Erzet sa mi veľmi páči. Len keď tak nad tým rozmýšľam, aj ja by som sa dala na posledné miesto, zvoľte ma a tie štyri roky budú pre mňa véééľkym prínosom, hlavne ak sa ešte teraz pripravím na to, čo v tom parlamente chcem. Alebo sa zabezpečím na zbytok života, alebo si urobím také kontakty, že ma vôbec nebude zaujímať, či ma zvolia v ďalšom období. Stačí urobiť nejaký obchod, výberové konanie a som za vodou. Načo by som sa zaťažovala nejakým ďalším volebným obdobím.
buchač
04.02.12,16:53
2009
05.02.12,12:47
Tak toto zabili
...najznamejsiemu Slovenskemu ozranovi daju podmaz "NEJDEM DO BARU,
LEN TAK CHODIM"
(pesnicka od TublaTANKY :o)

http://www.youtube.com/watch?v=EvoivRgNUMo&feature=share
2009
05.02.12,16:08
https://www.facebook.com/photo.php?v=2943068747926

Treba si vypočuť aj inú slohu z tej istej piesne.
Lubaba
06.02.12,05:45
Kvaka
08.02.12,16:02
ela77
09.02.12,05:00
Neviete poradiť, či existuje ešte aj iná možnosť zúčastnenia sa volieb, ako je iba vybaviť si voličský preukaz v mieste kde sa budete práve zdržovať??? Napr. plná moc rodinnému príslušníkovi???Aj OP by som mu mohla nechať. Zistila som, že asi nebudem práve v mieste bydliska v deň volieb, ale i tam kde budem nebudem môcť odísť do volebnej miestnosti a určite mi neprinesú voleb. urnu tam kde budem. Najhoršie je na tom, že do poslednej chvíle nebudem vedieť presne či budem doma, alebo v inom meste.
buchač
09.02.12,07:00
Neviete poradiť, či existuje ešte aj iná možnosť zúčastnenia sa volieb, ako je iba vybaviť si voličský preukaz v mieste kde sa budete práve zdržovať??? Napr. plná moc rodinnému príslušníkovi???Aj OP by som mu mohla nechať. Zistila som, že asi nebudem práve v mieste bydliska v deň volieb, ale i tam kde budem nebudem môcť odísť do volebnej miestnosti a určite mi neprinesú voleb. urnu tam kde budem. Najhoršie je na tom, že do poslednej chvíle nebudem vedieť presne či budem doma, alebo v inom meste.
...sa čítaš ????.....uvedomuješ si , čo sa pýtaš ... ????

Voľby
http://www.minv.sk/?nrsr-info
ela77
09.02.12,10:06
Áno presne si uvedomujem čo sa pýtam!!!, nerob zo mňa blba.
Čo sa divíš. To všetko mám napísané na kope papierov, ktoré som dostala spolu s kandidátmi na zoznamoch. Neboj nie som blbá, ale poctivo chodím voliť a včera som zistila, že tento rok to asi nepôjde, lebo mi nastala taká situácia, že do posledného dňa nebudem vedieť či budem v mieste bydliska. Proste záležitosti a také že nebudem mať čas ani požiadať volebnú komisiu aby prišla tam kde budem. Aj to sa stáva. Ako ale potom volia tí čo sú v zahraničí, veď volieb sa chceli zúčastňovať aj zahraniční Slováci, čo asi po novom zákone o dvojitom občianstve nebude teraz možné. V zákone o volbách by sa malo rátať aj s inými situáciami. Zober si to tak, že niekto už mal vybavenú dovolenku a bude v zahraničí, takže stratil možnosť zúčastniť sa volieb, ale ani toto nie je môj prípad, to som iba tak uviedla. Myslela som tým možnosť voliť napr. cez internet, to by problém nebol, veď prideliť občanovi (ktorý by o to požiadal) nejaký kód a heslo a dať mu túto možnosť je vari scifi????
trisestri
09.02.12,10:10
Áno presne si uvedomujem čo sa pýtam!!!, nerob zo mňa blba.
Čo sa divíš. To všetko mám napísané na kope papierov, ktoré som dostala spolu s kandidátmi na zoznamoch. Neboj nie som blbá, ale poctivo chodím voliť a včera som zistila, že tento rok to asi nepôjde, lebo mi nastala taká situácia, že do posledného dňa nebudem vedieť či budem v mieste bydliska. Proste záležitosti a také že nebudem mať čas ani požiadať volebnú komisiu aby prišla tam kde budem Aj to sa stáva. Ako ale potom volia tí čo sú v zahraničí, veď volieb sa chceli zúčastňovať aj zahraniční Slováci, čo asi po novom zákone o dvojitom občianstve nebude teraz možné. Podotýkam, že budem tu na Slovensku v deň volieb nie v zahraničí. V zákone o volbách by sa malo rátať aj s inými situáciami. Zober si to tak, že niekto už mal vybavenú dovolenku a bude v zahraničí, takže stratil možnosť zúčastniť sa volieb.

pokial viem taka moznost neexistuje aby za teba niekto volil,je to proti viacerym ustanoveniam volebneho zakona-jedina moznost je od zajtra si v mieste bydliska vybavit volicsky preukaz s ktorym mozes volit aj inde v ramci sk
marjankaj
09.02.12,10:19
Áno presne si uvedomujem čo sa pýtam!!!, nerob zo mňa blba.
Čo sa divíš. To všetko mám napísané na kope papierov, ktoré som dostala spolu s kandidátmi na zoznamoch. Neboj nie som blbá, ale poctivo chodím voliť a včera som zistila, že tento rok to asi nepôjde, lebo mi nastala taká situácia, že do posledného dňa nebudem vedieť či budem v mieste bydliska. Proste záležitosti a také že nebudem mať čas ani požiadať volebnú komisiu aby prišla tam kde budem. Aj to sa stáva. Ako ale potom volia tí čo sú v zahraničí, veď volieb sa chceli zúčastňovať aj zahraniční Slováci, čo asi po novom zákone o dvojitom občianstve nebude teraz možné. V zákone o volbách by sa malo rátať aj s inými situáciami. Zober si to tak, že niekto už mal vybavenú dovolenku a bude v zahraničí, takže stratil možnosť zúčastniť sa volieb, ale ani toto nie je môj prípad, to som iba tak uviedla. Myslela som tým možnosť voliť napr. cez internet, to by problém nebol, veď prideliť občanovi (ktorý by o to požiadal) nejaký kód a heslo a dať mu túto možnosť je vari scifi????
A kvôli tvojmu hlasu sa zrúti svet?
Minulé voľby bolo platných hlasov 2529385 z celkového počtu voličov 4362369.
Jeden hlas by znamenal zvýšenie volebného výsledku pre tvoju stranu o 0,0000395%.
To by určite vytrhlo tvojej strane tŕň z päty.
ela77
09.02.12,11:02
ale toto si môžu povedať všetci a tak je po probléme. Potom sa tých čo vraj bez jeho hlasu sa nič nestane bude zrazu veľa. Jednoducho som chcela ísť voliť.
marjankaj
09.02.12,11:09
Tak tohoto sa báť nemusíš. Tí čo sú na zoznamoch určite si pôjdu hlas udeliť. A ešte sa aj zakrúžkujú. A voľby prebehnú budú platné(na rozdiel od referenda) a znovu si tam budú šafáriť. A kvôli takýmto nemusíš hneď letieť z dovolenky v Thajsku nejakým špeciálom a potom zase naspäť.
Pikoška
10.02.12,05:46
Tak tohoto sa báť nemusíš. Tí čo sú na zoznamoch určite si pôjdu hlas udeliť. A ešte sa aj zakrúžkujú. A voľby prebehnú budú platné(na rozdiel od referenda) a znovu si tam budú šafáriť. A kvôli takýmto nemusíš hneď letieť z dovolenky v Thajsku nejakým špeciálom a potom zase naspäť....nesmieme mlčať.

http://moje.hnonline.sk/node/8648
misoft
10.02.12,15:49
Neviete poradiť, či existuje ešte aj iná možnosť zúčastnenia sa volieb, ako je iba vybaviť si voličský preukaz v mieste kde sa budete práve zdržovať??? Napr. plná moc rodinnému príslušníkovi??? Áno, plná moc aj rodinnému príslušníkovi - ale na to, aby za teba vybavil voličský preukaz! Aj OP by som mu mohla nechať. Zistila som, že asi nebudem práve v mieste bydliska v deň volieb, ale i tam kde budem nebudem môcť odísť do volebnej miestnosti a určite mi neprinesú voleb. urnu tam kde budem. A kdeže budeš? Pokiaľ budeš na Slovensku a budeš mať voličský preukaz - každá volebná miestnosť ti je dokorán otvorená! Najhoršie je na tom, že do poslednej chvíle nebudem vedieť presne či budem doma, alebo v inom meste.

Právo voliť je pre každého občana na 18 rokov. A toto právo si po splnení určitých podmienok môžeš uplatniť (ak neuplatníš - tvoj problém) - je to predsa jedno z najvyšších práv občana!
Mária27
10.02.12,20:21
misoft
10.02.12,22:33
Kua - dobre predvídaš!
buchač
11.02.12,07:25
Neviete poradiť, či existuje ešte aj iná možnosť zúčastnenia sa volieb, ako je iba vybaviť si voličský preukaz v mieste kde sa budete práve zdržovať??? Napr. plná moc rodinnému príslušníkovi???Aj OP by som mu mohla nechať. Zistila som, že asi nebudem práve v mieste bydliska v deň volieb, ale i tam kde budem nebudem môcť odísť do volebnej miestnosti a určite mi neprinesú voleb. urnu tam kde budem. Najhoršie je na tom, že do poslednej chvíle nebudem vedieť presne či budem doma, alebo v inom meste.


...sa čítaš ????.....uvedomuješ si , čo sa pýtaš ... ????

Voľby
http://www.minv.sk/?nrsr-info


Áno presne si uvedomujem čo sa pýtam!!!, nerob zo mňa blba.
Čo sa divíš. To všetko mám napísané na kope papierov, ktoré som dostala spolu s kandidátmi na zoznamoch. Neboj nie som blbá, ale poctivo chodím voliť a včera som zistila, že tento rok to asi nepôjde, lebo mi nastala taká situácia, že do posledného dňa nebudem vedieť či budem v mieste bydliska. Proste záležitosti a také že nebudem mať čas ani požiadať volebnú komisiu aby prišla tam kde budem. Aj to sa stáva. Ako ale potom volia tí čo sú v zahraničí, veď volieb sa chceli zúčastňovať aj zahraniční Slováci, čo asi po novom zákone o dvojitom občianstve nebude teraz možné. V zákone o volbách by sa malo rátať aj s inými situáciami. Zober si to tak, že niekto už mal vybavenú dovolenku a bude v zahraničí, takže stratil možnosť zúčastniť sa volieb, ale ani toto nie je môj prípad, to som iba tak uviedla. Myslela som tým možnosť voliť napr. cez internet, to by problém nebol, veď prideliť občanovi (ktorý by o to požiadal) nejaký kód a heslo a dať mu túto možnosť je vari scifi????

...NIE , neuvedomuješ si ...
...myslím tým tú možnosť o občianskom preukaze ...na toto som reagoval a nie na možnosti volieb cez internet ...
Si vezmi , že akoby sa potom dal zneužiť OP ...niečo nepredstaviteľné vo voľbách ...a mám za to že také splnomocnenie asi nikde vo svete nie je možné ...
Veď aj načo ...voľby sa predsa dajú zmanipulovať aj iným demokratickým spôsobom.......či ......????
Problém možno nie , no myslím si , z technického hľadiska je to raz - dva , no financie sú asi nie zanedbateľné ......a pre pár voličov je to neopodstatnená požiadavka ...


...neopustím si poznámku o tom blbovi ...
...nezvyknem z nikoho robiť a keď už ,tak to inak vyzerá a pochopí aj ten ,čo nezvykne nejak chápať....teda akože mňa ....;)
ela77
11.02.12,15:23
Neboj, neurazila som sa,aj keď to tak možno vyzeralo, len jedna možnosť pre mňa je to, že si vybavím voličský preukaz. Keďže sa mi na poslednú chvíľu stane to, že ho nebudem potrebovať a zostávam doma v bydlisku, tak tam ma už budú mať vyčiarknutú a tak sa mi stane, že nebudem môcť voliť (nevie mi nikto zatiaľ poradiť, či ma tam znovu budú na základe predloženého voličského preukazu, ktorý som nepoužila inde pripísať späť) Zatiaľ mi to ani kompetentní nevedeli s istotou povedať. Bola tu síce aj poznámka, že z Thajska nemusím kvôli voľbám priletieť. Tak na margo toho môžem napísať iba to, že z môjho 270 Eu dôchodku asi ťažko budem v Thajsku.:D:mee: No vidíš ani neviem ktorý smailík sa mi viacej hodí na poslednú vetu.
wagner
11.02.12,16:38
Neboj, neurazila som sa,aj keď to tak možno vyzeralo, len jedna možnosť pre mňa je to, že si vybavím voličský preukaz. Keďže sa mi na poslednú chvíľu stane to, že ho nebudem potrebovať a zostávam doma v bydlisku, tak tam ma už budú mať vyčiarknutú a tak sa mi stane, že nebudem môcť voliť (nevie mi nikto zatiaľ poradiť, či ma tam znovu budú na základe predloženého voličského preukazu, ktorý som nepoužila inde pripísať späť) Zatiaľ mi to ani kompetentní nevedeli s istotou povedať. Bola tu síce aj poznámka, že z Thajska nemusím kvôli voľbám priletieť. Tak na margo toho môžem napísať iba to, že z môjho 270 Eu dôchodku asi ťažko budem v Thajsku.:D:mee: No vidíš ani neviem ktorý smailík sa mi viacej hodí na poslednú vetu.
Aj doma môžeš voliť na voličský preukaz. Neboj sa, nebudeš prvá ani posledná. To sa stáva aj druhým, že mali ísť preč a zostali doma. Tak prišli voliť s voličským preukazom.
Zauzana
14.02.12,08:14
Nechcem zakladať novú tému a potrebujem mať jasno...prosím, ak viete napíšte odpoveď:
Aký bude dopad na volebný výsledok keď:
1/ 500 000 ľudí nepôjde voliť
2/ 500 000 ľudí pôjde voliť a vhodí do volebnej urny prázdnu obálku
Stále čítam, že ľudia, ktorí nepôjdu voliť vlastne volia niekoho iného..je to pravda? Ak áno, môže prázdna obálka zmeniť volebný výsledok? Ako sa vlastne rozpočítavajú volebné hlasy? Ktorý zákon toto rieši? Dopredu ďakujem..:-)
erzet
14.02.12,08:53
Nechcem zakladať novú tému a potrebujem mať jasno...prosím, ak viete napíšte odpoveď:
Aký bude dopad na volebný výsledok keď:
1/ 500 000 ľudí nepôjde voliť
2/ 500 000 ľudí pôjde voliť a vhodí do volebnej urny prázdnu obálku
Stále čítam, že ľudia, ktorí nepôjdu voliť vlastne volia niekoho iného..je to pravda? Ak áno, môže prázdna obálka zmeniť volebný výsledok? Ako sa vlastne rozpočítavajú volebné hlasy? Ktorý zákon toto rieši? Dopredu ďakujem..:-)

Neviem či to vysvetlím zrozumiteľne, ale asi nie.
NR SR má 150 poslancov a toľko ich musí zasadnúť do poslaneckých lavíc.
500 000 ľudí nepôjde voliť = percento voličov zúčastnených vo voľbách bude menšie. Poslancov zvolia zúčastnený voliči.
500 000 ľudí pôjde voliť a vhodí do volebnej urny prázdnu obálku = percento voličov zúčastnených vo voľbách bude väčšie, ale ich hlasy budú neplatné. Ich, akoby hlasy, prepadnú v druhom kole stranám ktoré sa do Národnej rady dostali. To isté platí aj keby volili, a volili by stranu ktorá sa do NR SR nedostane.
JAJA11
14.02.12,10:22
Neviem či to vysvetlím zrozumiteľne, ale asi nie.
NR SR má 150 poslancov a toľko ich musí zasadnúť do poslaneckých lavíc.
500 000 ľudí nepôjde voliť = percento voličov zúčastnených vo voľbách bude menšie. Poslancov zvolia zúčastnený voliči.
500 000 ľudí pôjde voliť a vhodí do volebnej urny prázdnu obálku = percento voličov zúčastnených vo voľbách bude väčšie, ale ich hlasy budú neplatné. Ich, akoby hlasy, prepadnú v druhom kole stranám ktoré sa do Národnej rady dostali. To isté platí aj keby volili, a volili by stranu ktorá sa do NR SR nedostane.

Inak povedané, kto nepôjde voliť, vhodí zlý hlasovací lístok alebo bude voliť stranu, ktorá sa nedostane do parlamentu pridelí svoju hlas percentom, aké získajú strany vo voľbách, teda najviac na tom získa SMER, ktorý podľa štatistík sa pohybuje na hranici 40-45 %.... Inými slovami, ak je niekomu jedno, kto bude v parlamente a nevadí mu SMER, tak nemusí ísť voliť :---
JAJA11
14.02.12,10:57
a ešte presnejšie: Štát má 150.000 voličov, ktorí budú voliť 100 poslancov. Voliť pôjde 100.000 ľudí.
45.000 ich dá hlas strane A
15.000 strane B
12.000 strane C
10.000 strane D
8.000 strane E
10.000 hodí zlé lístky alebo bude voliť stranu, ktorá sa do parlamentu nedostane
zvolené strany získajú 45,15,12,10 a 8 % hlasov, čo je 90 % zo všetkých hlasov. Do parlamentu sa volí 100 poslancov, takže sa počet kresiel prepočíta:
strana A má polovicu (45 z 90%) vďaka čomu získa v parlamente 50 kresiel, strana B cca 17 poslancov , strana C 12 poslancov, strana D 12 poslancov a strana E 9 poslancov (plus mínus, zaokrúhľovanie na poslanca neovládam :D) Takže sa dá povedať, že ten kto nepôjde voliť, kto bude voliť stranu, ktorá sa do parlamentu nedostane alebo vhodí zlý lístok, ako keby dal pol hlasu strane A :cool:. Takže ak bude za A tých predpokladaných 45 %, aj keď pôjde voliť 66,6 % obyvateľov, tak strana A získa v parlamente polovicu kresiel a bude rozhodovať o tomto štáte, i keď v skutočnosti ju volí iba 30 % zo všetkých voličov. To je dôvod, prečo treba ísť voliť - ak ste za stranu A, aby nestratila, ak ste za stranu B,C D.... tak aby neboli len štatistami v parlamente.... :o
JAJA11
14.02.12,11:00
dá sa tomu rozumieť :-)
Mária27
14.02.12,12:16
Čo tu toľko rátaš? Voľby môžu ovplyvniť len platné hlasy, koľko ich ktorá strana dostane, toľko má poslancov.
Prázdne obálky narobia viac roboty členom komisie - bez toho aby dostali viac zaplatené. Teda otázka je, či budú počítať obálky a hlasy do pol noci alebo do rána ..:(.:D
JAJA11
14.02.12,12:18
Čo tu toľko rátaš? Voľby môžu ovplyvniť len platné hlasy, koľko ich ktorá strana dostane, toľko má poslancov.
Prázdne obálky narobia viac roboty členom komisie - bez toho aby dostali viac zaplatené. Teda otázka je, či budú počítať obálky a hlasy do pol noci alebo do rána ..:(.:D

Bola som členkou okrskovej komisie a veru sme sa aj narátali. Ak sa rozhodne veľa ľudí krúžkovať, tak tento rok pôjdu členovia veľmi neskoro spať.... :cool:

A rátam kvôli tomu, že sa tu hore pýtali, čo to znamená, ak vhodia zlý lístok do urny, alebo nepôjdu voliť..... Pretože aj to, že sa človek nezúčastní volieb je vyjadrenie postoja. V súčasnosti tento postoj hovorí, že mu je jedno aká strana je pri moci a môže to byť aj Fico. Ak niekto s týmto nesúhlasí, tak by mal ísť voliť.... :rolleyes:
Mária27
14.02.12,12:22
Veru tak. Ešte tu nebolo ani toľko strán, ani toľko kandidátov, ani gorila ...
buchač
16.02.12,20:21
Od 12. marca 2012 bude bežať nový reálny seriál na všetkých kanáloch ....každý deň - dobu trvania si nedovolím prevídať ...predpokladám " úspešnosť " na tie 4 roky , potom sa uvidí ...;)



http://www.kalerab.sk/pic/forum/s/smer_chuj_e7jlyauv4.jpg
sito
16.02.12,21:52
Niekto ten smer určí, a bude to na všetkých kanáloch, len aby ... ale, kto bude chodiť po kanáloch? Ak sa kanály upchajú, čoho sa občania dočkajú? Že by, že nemusia po kanáloch, len po košoch, nech im to padne na osoh. Tých, ktorých určia, tých ich problémy netrápia. A je jedno čí sú v smere, alebo po smere, každý politik sa po voľbách na ľud, voliča ...
kataldo
16.02.12,22:12
Ja volím jednoznačne Noru, goríl už bolo dosť.
korela
17.02.12,00:28
Nechápem, ako mohol Nicholson na námestí vysloviť, alebo skôr nabádať verejnosť, aby vhadzovala čisté obálky.
Buď to nedomyslel, alebo naopak, veľmi dobre vedel čo hovorí. Absurdum.
korela
17.02.12,00:32
Bola som členkou okrskovej komisie a veru sme sa aj narátali. Ak sa rozhodne veľa ľudí krúžkovať, tak tento rok pôjdu členovia veľmi neskoro spať.... :cool:

A rátam kvôli tomu, že sa tu hore pýtali, čo to znamená, ak vhodia zlý lístok do urny, alebo nepôjdu voliť..... Pretože aj to, že sa človek nezúčastní volieb je vyjadrenie postoja. V súčasnosti tento postoj hovorí, že mu je jedno aká strana je pri moci a môže to byť aj Fico. Ak niekto s týmto nesúhlasí, tak by mal ísť voliť.... :rolleyes:
Fico nie je najväčšou hrozbou, ak Slováci odignorujú voľby.
Na druhej strane si niekto ešte myslí, že si tí zúbožení ľudia nechajú ujsť právo voliť práve teraz?
Pikoška
17.02.12,05:05
Veru tak. Ešte tu nebolo ani toľko strán, ani toľko kandidátov, ani gorila ...Gorila tu bola vždy. Len sme celkom presne nepoznali mená gorilákov a ich sofistikovaný spôsob tunelovania. Vtedy tunelovali štátne podniky, banky, teda najľahší spôsob tunelu. Dnes je veľa strán a kandidátov preto, lebo tunelovanie je zložitejšie a do siete je potrebné vohnať malé rybičky. Niektorí sa nabalia ešte z Európskych fondov, niektorí prijmú zákony, ako sú tie exekučné, lebo vytunelovať ešte možno najslabšie vrsty napríklad exekútormi, sprostredkovateľmi úverov, úvermi samotnými, lebo bedač nemá už ani na základné životné potreby. Gorila tu teda bola, len sa budú počtom rozrastať goriláci, lebo nabaľovať svoje kontá budú v skromnejších čiastkach, od veľa tunelovaných - občanov. Pri voľbách by mal občan najmä na to pamätať, kto ich v parlamente čo najmenej predhodí zákonmi zdieračom v praxi. To je môj skromný názor, overený životom každého z nás. Tunely sa totiž nebezpečne priblížili od tunelovania štátu, a jeho firiem, k tunelovaniu občana samotného. Vždy boli, sú a budú. Lebo finanční žraloci sú nenažraní a zatiaľ vládnu svetu.
marleau
17.02.12,05:53
Ja volím jednoznačne Noru, goríl už bolo dosť.
Hej,treba iný druh opice...
pavol54
17.02.12,06:11
Nechápem, ako mohol Nicholson na námestí vysloviť, alebo skôr nabádať verejnosť, aby vhadzovala čisté obálky.
Buď to nedomyslel, alebo naopak, veľmi dobre vedel čo hovorí. Absurdum.
vedel čo hovorí. Veľmi dobre vie že každý hlas z voličského zoznamu sa počíta, tým že pôjdeš voliť dáš šancu tej ktorú tam chceš alebo nechceš, a keď nepôjdeš alebo vhodíš prázdnu obálku iní rozhodnú komu bude patriť časť tvojho hlasu. Takže nemôže niekto povedať "mňa sa tento bordel netýka ja som voliť nebol", aj keši nebol dal si hlas komu by si ho nikdy nedal
účtovník 007
17.02.12,07:17
Po prečítaní 1/2 prvej vety z tohto emailu sa mi rozširili zreničky. Ktože to tak kriticky o sebe píše? No druhá polovica tej istej vety ....:cool: A ďalšie čítanie.....
Človek, ktorý sa dokáže kriticky pozrieť na ktorú-koľvek stranu a ktorého-koľvek politika, musí s ľútosťou skonštatovať, že ponuka strán a ľudí je kritická...a v tejto kritickej situácii politici prišli na to, že kritika je jedinou hybnou silou tejto kritickej predvolebnej doby.:cool:


citát
"Nie sme dokonali a obcas slapneme vedla,
ale sme stranou cestnych ludi!

Nemame plne usta narodnostatnych zaujmov,
ale realne obhajujeme skutocne zaujmy Slovenska!

Nie sme Gorila a nemame ziadne korupcne kauzy,
zato mame odbornikov a riesenia!

Len s SaS mate istotu, ze Vas hlas neskonci u Fica,
len u SaS mate istotu, ze bude proti moralnemu hazardu v Europe!

Volte SaS, sme lepsou alternativou k presluhujucim politikom!

Nas program: http://www.strana-sas.sk/program/16
Nasi kandidati: http://www.strana-sas.sk/kandidati-do-nr-sr-2012/575
Nase splnene sluby: http://www.strana-sas.sk/sas-plni-sluby-a-drzi-slovo/608

Ozaj, co vlastne viete o SaS? Skuste kviz: http://www.strana-sas.sk/coviete


S pozdravom

Richard Sulik"
marjankaj
17.02.12,08:23
gilda
17.02.12,14:11
http://tv.sme.sk/v/23468/weiss-nevie-kolko-dal-na-kampan-99-percent.html
Zoznámte sa. Jeden z 99% bežných občanov Slovenska. .... Sme bežní občania z celého Slovenska. .... Po obyčajných sú tu bežní ....
pavol54
17.02.12,15:04
http://tv.sme.sk/v/23468/weiss-nevie-kolko-dal-na-kampan-99-percent.html
Zoznámte sa. Jeden z 99% bežných občanov Slovenska. .... Sme bežní občania z celého Slovenska. .... Po obyčajných sú tu bežní ....
drísta viac ako krčmový mudrlant a to mu ľudia ešte žerú?
jahoszmsk
17.02.12,15:25
Žerú, lebo... Kto Ti dá viac, ako Ti ja sľúbim?:mee:
jahoszmsk
17.02.12,20:30
pivko
18.02.12,19:36
lujza.j
18.02.12,19:59
100% pravda
http://www.aktuality.sk/clanok/201766/nazor-ako-dzurinda-so-zitnanskou-kolac-upiekli/?i9=a2fcff899012
http://www.cas.sk/clanok/198006/volba-generalneho-prokuratora-vystrieda-radicovu-zitnanska.html


Ďalším faktorom, ktorý nahráva tomuto scenáru je fakt, že Žitňanská má k Dzurindovi veľmi blízko a je poslušná.
jahoszmsk
18.02.12,20:06
Nešahajte mi na Mikiho... :mee:
trisestri
18.02.12,20:18
Nešahajte mi na Mikiho... :mee:
on je uz dost posahany
jahoszmsk
18.02.12,20:22
Si začnem myslieť že tento web patrí pod stranu Smer. To som tu osamotený proti Vám???:eek:
trisestri
18.02.12,20:27
nie,ten patri sas-ale je to blbost mysliet ze kto kritizuje Miklosa a Dzurindu ze je ficovec
lujza.j
18.02.12,20:35
jahoszmsk
18.02.12,20:39
asi má niečo za lubom...
lujza.j
18.02.12,21:47
ved ako inak....
marleau
19.02.12,08:12
Si začnem myslieť že tento web patrí pod stranu Smer. To som tu osamotený proti Vám???:eek:
Keď nie modrí tak červení?
Iná farba nie je??
pavol54
19.02.12,08:50
http://www.shooty.sk/buxus/images/cache/content_image_format_b/fotogaleria/frky/sme_2002_/2012-01-15-Prototyp.jpg
Nemalo tam byť napísané: toto je nový model nášho lídra, ten starý model Iveta 2010 sa nevydaril
pavol54
19.02.12,08:52
Nešahajte mi na Mikiho... :mee:
Však sa k nemu priviň ako k dobrému otcovi národa zarecitujte si básničku o februári.
pavol54
19.02.12,08:54
Asi ako, keď sa 3 sestry ošahávajú v puberte.
tak tam nie je renault neboj sa
jahoszmsk
19.02.12,08:58
pavol54, Ty ma nemáš rád, že furt do mňa rýpeš? :D A koho budeš voliť Ty, ak nie tajomstvo?
marleau
19.02.12,09:09
pavol54, Ty ma nemáš rád, že furt do mňa rýpeš? :D A koho budeš voliť Ty, ak nie tajomstvo?
Vieš mi prezradiť,prečo by som mal voliť SDKÚ?
Čo dobré pre Slovensko urobili?
pavol54
19.02.12,09:09
pavol54, Ty ma nemáš rád, že furt do mňa rýpeš? :D A koho budeš voliť Ty, ak nie tajomstvo?
nerýpem do teba, len uvádzam tvoje "poňekud" skreslené informácie ktorými sa prezentuješ na verejnosti na pravú mieru, za nejaký ten týždeň čo behám po svete mám aký taký prehľad. neviem prečo by som ťa mal mať rád aj trisestri sú mi z hľadiska lásky ukradnuté, preto som ťa upozornil že tam nie renault, teda je to pán.
jahoszmsk
19.02.12,09:39
No koho ideš voliť?
marjankaj
19.02.12,12:57
Ako by nebola :

Fialová

PS
Pre neinformovaných - farba ku.iev

No tak sranda by bola, keby vládu zostavil SMER spolu s SDKU. To by ste všetci kukali ako puci. A najviac asi KDH.:---
jahoszmsk
19.02.12,13:09
KDH už je nevesta.
Tweety
19.02.12,14:20
jahoszmsk
19.02.12,14:46
Vystrihni si svoj hranol.http://halbot.haluze.sk/image/20012
jahoszmsk
19.02.12,14:55
pavol54
19.02.12,15:52
Pikoška
19.02.12,16:51
Chlapci, celkom ste ma pobavili. Mám pocit, že s Vami lomcuje druhá puberta.;)
KoxXxo
19.02.12,17:25
Radšej si ruku odtnem ako by som mal ísť voliť.
Paula
19.02.12,17:30
pripni nám sem potom foto -:)
lujza.j
19.02.12,17:31
marjankaj
19.02.12,17:33
Radšej si ruku odtnem ako by som mal ísť voliť.

I tak še dá.:---

A nebolo by lepšie jednoducho nevoliť?:rolleyes: To musí tiecť aj krv?:---
jahoszmsk
19.02.12,18:42
Len chodťe pekne krásne voliť všetci. Nech vidím ako potom budete nadávať na nové Gorily.
pavol54
19.02.12,19:33
Radšej si ruku odtnem ako by som mal ísť voliť.
fajn aspoň tí moji dostanú tvoj hlas
jahoszmsk
19.02.12,19:35
Oni majú dosť hlasov aj bez neho. Či babka k babce?
kataldo
25.02.12,13:12
sss do urny, lopatu do ruky!
Pikoška
25.02.12,13:49
sss do urny, lopatu do ruky!A Ty ku ktorým patríš? Do urny im môžeš vložiť možno zlaté zuby, a lopatu budeš zvŕtať v Tvojich rukách.
kataldo
25.02.12,15:55
A Ty ku ktorým patríš? Do urny im môžeš vložiť možno zlaté zuby, a lopatu budeš zvŕtať v Tvojich rukách.

22 rokov volíme tých istých - môžme ich voliť ďalších 22 a čo sa zmení? čo nové dokáže priniesť napr. KDH ...
pavol54
25.02.12,16:18
22 rokov volíme tých istých - môžme ich voliť ďalších 22 a čo sa zmení? čo nové dokáže priniesť napr. KDH ...
Vidíš keby bol dôsledne oslavoval víťazný február každý rok tak sme mohli tých istých voliť už 64 rokov
Zauzana
28.02.12,10:30
Uff, niekam sa mi môj príspevok stratil, tak ešte raz: Dnes som dostala e-mail, aký máte názor na jeho obsah?

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....
JAJA11
28.02.12,11:02
Uff, niekam sa mi môj príspevok stratil, tak ešte raz: Dnes som dostala e-mail, aký máte názor na jeho obsah?

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....

naozaj toto platí? :o :eek: Nech sa vyjadrí právnik ;), alebo niekto, kto vie o voľbách viac...
Zauzana
28.02.12,11:47
...Už v mojom príspevku č.106 v tejto téme som hľadala aký je rozdiel medzi tým, keď voliť nepôjdem a tým, že voliť pôjdem a vhodím iba prázdny lístok...
Ja voliť chcem ísť...ale nemám koho. Nepáči sa mi tento partajnícky systém fungovania spoločnosti, načo mi je /dobre platený/ sprostredkovateľ medzi mnou a poslancom, veď strany iba zneužívajú všetko čo sa zneužiť dá...
JAJA11
28.02.12,11:54
...Už v mojom príspevku č.106 v tejto téme som hľadala aký je rozdiel medzi tým, keď voliť nepôjdem a tým, že voliť pôjdem a vhodím iba prázdny lístok...
Ja voliť chcem ísť...ale nemám koho. Nepáči sa mi tento partajnícky systém fungovania spoločnosti, načo mi je /dobre platený/ sprostredkovateľ medzi mnou a poslancom, veď strany iba zneužívajú všetko čo sa zneužiť dá...

Ja som na tom rovnako, som znechutená....
Nevhodenie platného hlasu výsledok volieb určite ovplyvní, tak ako som napísala... pretože zvolené strany budú mať dohromady vždy 100 %, len sa to prepočíta.
V tomto prípade by neplatný hlas však mohol znížiť percento, podľa ktorého sa vypočíta odmena pre jednotlivé strany.... ak by to platilo, ako tvrdí príspevok vyššie, tak by som hnala ľudí, aby išli vhodiť prázdnu obálku... :o
JAJA11
28.02.12,12:14
aj ten kto nejde voliť, volí :-)
Pikoška
28.02.12,12:28
Ja som na tom rovnako, som znechutená....
Nevhodenie platného hlasu výsledok volieb určite ovplyvní, tak ako som napísala... pretože zvolené strany budú mať dohromady vždy 100 %, len sa to prepočíta.
V tomto prípade by neplatný hlas však mohol znížiť percento, podľa ktorého sa vypočíta odmena pre jednotlivé strany.... ak by to platilo, ako tvrdí príspevok vyššie, tak by som hnala ľudí, aby išli vhodiť prázdnu obálku... :oNemusí to byť prázdna obálka. Stačí sledovať, ako sa chovajú politici v skolabovanej spoločnosti. Kočner versus Sulík, klebety v celom spoločenskopolitickom spektre, zlyhanie daňového systému, to je nonsens. Ale predsa len niekto situáciu rieši. Treba pozrieť kto.
JAJA11
28.02.12,12:32
Nemusí to byť prázdna obálka. Stačí sledovať, ako sa chovajú politici v skolabovanej spoločnosti. Kočner versus Sulík, klebety v celom spoločenskopolitickom spektre, zlyhanie daňového systému, to je nonsens. Ale predsa len niekto situáciu rieši. Treba pozrieť kto.

kto rieši situáciu? Čo pozerám, tak nik.. Euroval si schválili, peniaze bankám a podnikateľom zachránili a ďalej majú z čoho rozkrádať... Tak kto je tam taký dobrý? Žeby Norika? :D
Zauzana
28.02.12,12:41
Jaja11: pozri www.protestgorila.sk ....napríklad tá výzva politickým stranám má hlavu aj pätu....
Pikoška: prečítaj príspevok 158, o tom sme sa bavili:

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....
JAJA11
28.02.12,12:57
Jaja11: pozri www.protestgorila.sk (http://www.protestgorila.sk) ....napríklad tá výzva politickým stranám má hlavu aj pätu....
Pikoška: prečítaj príspevok 158, o tom sme sa bavili:

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....

ja však gorile už neverím... odkedy začala diktovať požiadavky, pripadá mi, že si uzurpuje právo, na ktoré zatiaľ nemá mandát.... kritizovať to áno, vysvetliť ľuďom o čo ide - to áno, aj tie požiadavky sú rozumné... ale odkladanie volieb - tomu nerozumiem, ak sú za ľudí, tak ich musia nechať vyjadriť sa vo voľbách a to čo najskôr... Súčasná situácia je neúnosná...
Zauzana
28.02.12,13:03
Jaja11...kde je prosím riešené na www.protestgorila.sk odkladanie volieb? Nič také tam nevidím...
Katy a R
28.02.12,13:03
Nuž, ja som dúfala, že príde víťazný február - a že si Fico s Dzurindom podajú ruky a odídu na smetisko dejín. A ešte zoberú so sebou všetkých politikov, ktorí sú na scéne už 20 rokov ;):D:confused:
A vidím, že nič z toho nebude :mee::mee::mee: Nuž čo - bude zase len to čo si zvolíme .... :confused:
v ktorejže strane sú tie jaštery (niečo také som tu čítala:confused:) - fakt neviem, čo skúsiť voliť (veď voliť je od slova vôl;):mee:)
JAJA11
28.02.12,13:09
Jaja11...kde je prosím riešené na www.protestgorila.sk (http://www.protestgorila.sk) odkladanie volieb? Nič také tam nevidím...

tam nie je o tom, ale bola to jedna z ich požiadaviek.... s ktorou som od začiatku nesúhlasila...
Zauzana
28.02.12,13:27
tam nie je o tom, ale bola to jedna z ich požiadaviek.... s ktorou som od začiatku nesúhlasila...

No, nie je to jednoduché Jaja11...sú ľudia, ktorým systém vládnutia politickými stranami vyhovuje, podľa nich problém asi bude iba v ľuďoch, ktorí sú v tých stranách...ale naozaj výmena osôb zabezpečí lepšie fungovanie tohto systému? Ja si myslím, že nie.
Potom sú ľudia, ktorí vidia problém v systéme, nechcú voliť žiadnych partajníkov, chcú voliť poslancov priamo...tzv.priama demokracia /Island, Švajčiarsko/
Akú možnosť vyjadriť sa, mi dáva súčasný volebný systém? Žiadnu...buď poviem niekomu áno /a aj tak nemám možnosť nič zmeniť/, alebo nebude môj hlas akceptovaný...

...v tomto vidím problém, aj preto asi organizátori protestu Gorila zo začiatku presadzovali odloženie termínu volieb na september..
JAJA11
28.02.12,17:10
tam nie je o tom, ale bola to jedna z ich požiadaviek.... s ktorou som od začiatku nesúhlasila...

No, nie je to jednoduché Jaja11...sú ľudia, ktorým systém vládnutia politickými stranami vyhovuje, podľa nich problém asi bude iba v ľuďoch, ktorí sú v tých stranách...ale naozaj výmena osôb zabezpečí lepšie fungovanie tohto systému? Ja si myslím, že nie.
Potom sú ľudia, ktorí vidia problém v systéme, nechcú voliť žiadnych partajníkov, chcú voliť poslancov priamo...tzv.priama demokracia /Island, Švajčiarsko/

...v tomto vidím problém, aj preto asi organizátori protestu Gorila zo začiatku presadzovali odloženie termínu volieb na september..

ale toto je problém, ktorý sa nedá vyriešiť za pol roka a zvlášť, keĎ je parlament neschopný prijímať zákony... Preto si myslím, že by bolo lepšie voľby uskutočniť a potom tlačiť parlament na zmenu systému... Ja plne súhlasím, aby boli volení ľudia, nie strany... Takto sú nominanti zaviazaní strane a za to zas niečo očakávajú... A vzniká kolobeh korupcie.... Toto by sa dalo vyriešiť práve tým krúžkovaním, aby sa zvolili ľudia , ktorí sú na konci kandidátky... na tieto miesta sa už dostávajú ľudia len aby zaplnili kandidátku, niekedy aj preto, že sú slušní...
wagner
28.02.12,17:16
Nemusí to byť prázdna obálka. Stačí sledovať, ako sa chovajú politici v skolabovanej spoločnosti. Kočner versus Sulík, klebety v celom spoločenskopolitickom spektre, zlyhanie daňového systému, to je nonsens. Ale predsa len niekto situáciu rieši. Treba pozrieť kto.

Kto že tú situáciu prosím Ťa rieši? Zase never všetkým predvolebným oblbovačkám, keď sa niekto ide vyťahovať že ON to rieši.:confused: Nauč sa trochu súdnosti a vyber si z toho bordelu len to čo je trochu lepšie riešenie. Dobré riešenie neponúka nikto
jahoszmsk
28.02.12,17:20
Ja som na tom rovnako, som znechutená....
Nevhodenie platného hlasu výsledok volieb určite ovplyvní, tak ako som napísala... pretože zvolené strany budú mať dohromady vždy 100 %, len sa to prepočíta.
V tomto prípade by neplatný hlas však mohol znížiť percento, podľa ktorého sa vypočíta odmena pre jednotlivé strany.... ak by to platilo, ako tvrdí príspevok vyššie, tak by som hnala ľudí, aby išli vhodiť prázdnu obálku... :o

http://blog.etrend.sk/jan-filip/2012/01/23/neplatnym-hlasom-politikom-neublizite/
Pikoška
28.02.12,18:03
Kto že tú situáciu prosím Ťa rieši? Zase never všetkým predvolebným oblbovačkám, keď sa niekto ide vyťahovať že ON to rieši.:confused: Nauč sa trochu súdnosti a vyber si z toho bordelu len to čo je trochu lepšie riešenie. Dobré riešenie neponúka nikto
A dufam neveríš tomu, že toto celé je náhoda. Náhody neexistujú. Ani úradníčky na daňovom necítili kolabs systému skoršie? Daňový systém je chorý dlhodobo. Ešte že Ty ma učíš, čo ja sa mám učiť. Asi budeš pracovať v štátnej správe. Asi celkom určite. Ak máš potrebu mentorovať, skús nejaký ohybnejší nick a nebuď arogantná. To Ti veľmi nesvedčí.:) Alebo vieš čo, zodvihnem Tvoju rukavicu. Nauč sa trochu súdnosti.;)
Zauzana
28.02.12,18:50
...achjaj, niekam sa mi stratil zmysel tejto komunikácie....tak, ak dovolíte, znovu položím moju otázku:
Vie niekto, či je pravdivé tvrdenie, ktoré som si dnes prečítala v jednom z mojich e-mailov?

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....
jahoszmsk
28.02.12,19:10
wagner
28.02.12,19:21
A dufam neveríš tomu, že toto celé je náhoda. Náhody neexistujú. Ani úradníčky na daňovom necítili kolabs systému skoršie? Daňový systém je chorý dlhodobo. Ešte že Ty ma učíš, čo ja sa mám učiť. Asi budeš pracovať v štátnej správe. Asi celkom určite. Ak máš potrebu mentorovať, skús nejaký ohybnejší nick a nebuď arogantná. To Ti veľmi nesvedčí.:) Alebo vieš čo, zodvihnem Tvoju rukavicu. Nauč sa trochu súdnosti.;)
Nebudem reagovať na Tvoje blbé invektívy, pretože najhoršia je zrážka s blbcom
Zauzana
28.02.12,21:01
čítaj #172 (http://www.porada.sk/t185043-p18-volby-2012-a.html#post1996225)

Nechcem sa nikoho dotknúť, ale blog Jána Filipa nedáva odpoveď na moju otázku...dokonca, keď ho začnem citovať, jeho vety sú protirečivé.../napr. "
Dostanú politické strany menej peňazí? Nie. ....Ak stranu nevolíte, či už to prejavíte neúčasťou na voľbách alebo neplatným lístkom, strana peniaze nezíska."/ ....stále sa tu teda nenašiel nikto, kto by v tejto oblasti mal jasno?
korela
28.02.12,21:25
Nechcem sa nikoho dotknúť, ale blog Jána Filipa nedáva odpoveď na moju otázku...dokonca, keď ho začnem citovať, jeho vety sú protirečivé.../napr. "
Dostanú politické strany menej peňazí? Nie. ....Ak stranu nevolíte, či už to prejavíte neúčasťou na voľbách alebo neplatným lístkom, strana peniaze nezíska."/ ....stále sa tu teda nenašiel nikto, kto by v tejto oblasti mal jasno?


Asi by bolo najvhodnejšie uviesť praktický príklad.
Pikoška
29.02.12,05:00
Nebudem reagovať na Tvoje blbé invektívy, pretože najhoršia je zrážka s blbcomTo máš pravdu. Konečne možem s Tebou súhlasiť. A musíš si uvedomiť, že si bola prvá. Ja som len reagovala. Nikdy som Ťa necitovala ako prvá, a ak dovolíš, mám právo sa k Tvojim arogantným výrokom vyjadriť. Ak tvrdíš, že reagovať nebudeš, tak nereaguj.
Zita5
29.02.12,05:28
Citácia z Topky SK :

„Dnes u mňa bola polícia vo veci 99%, ževraj som ja a mnoho ďalších podpísala petíciu za ich vznik, nikto však o ničom nevie. Mali moje meno, adresu a fotku z OP. Prešetrujú v rámci 99% je podvod a naozaj aj asi je,“ napísala nám čitateľka Adela. Niektorí ľudia svoju skúsenosť zverejnili aj na blogoch.

http://www.topky.sk/cl/1000108/1301288/Strana-99--celi-volebnej-blamazi--Policia-narazila-na-falosne-podpisy-

Kde sa obzrieme len podvod a podvod a podvod ......
duves
29.02.12,06:07
Citácia z Topky SK :

„Dnes u mňa bola polícia vo veci 99%, ževraj som ja a mnoho ďalších podpísala petíciu za ich vznik, nikto však o ničom nevie. Mali moje meno, adresu a fotku z OP. Prešetrujú v rámci 99% je podvod a naozaj aj asi je,“ napísala nám čitateľka Adela. Niektorí ľudia svoju skúsenosť zverejnili aj na blogoch.

http://www.topky.sk/cl/1000108/1301288/Strana-99--celi-volebnej-blamazi--Policia-narazila-na-falosne-podpisy-

Kde sa obzrieme len podvod a podvod a podvod ......
Aj u nas boli včera večer. Manželkin podpis konfrontovali. Samozrejme, sfalšovaný. Vraj musia overiť 8 tisic podpisov....

Mam silny pocit, že ak po tychto podvodoch, preukazatelnych rozkradačiek sa nepojde hufne do ulic a nepoužiju sa kandelábre na silne gorilie krky, tak to mame na dlhe desaťročia presrate. Už s nami môžu aj orať.
FALKEN
29.02.12,06:46
Nemáte pocit, že na všetky strany sa všeličo vyťahuje okrem SMERU ?
erzet
29.02.12,06:47
jahoszmsk
29.02.12,10:37
List
trisestri
29.02.12,10:56
http://www.youtube.com/watch?v=czkP1kOhkrg&feature=player_embedded#!

niet vhodnejsi sposob ako skodit vlasnej strane a dehonestovat myslienku vlastenectva a narodneho citenia,Madari/politicka reprezentacia/ musia byt vdacny za Slotu,tak ako pravica je rada ze ma Fica,ten tiez sprofanoval myslienky socialneho citenia a solidarity
trisestri
29.02.12,11:47
KoxXxo
29.02.12,12:07
Vážne chcete ísť voliť?
ilona
29.02.12,16:12
Teraz bola na TA3 tlačovka so Spišiakom ohľadom preverovania podpisov strany 99%. Hovoril, že idú preveriť všetky, je v tom zapojených veľa policajtov, aby sa to stihlo do volieb. Tie náhodné čo vybrali a skontrolovali boli falošné.
trisestri
29.02.12,17:53
keby tak vysetrovali vsetku zlodejinu,podvody a lumparinu,Vacok ked vysetroval unos Kovaca ml bol pre cast pravicovych volicov hrdina,teraz pre tych istych je triedny nepriatel
Pikoška
29.02.12,18:08
Len kedy to všetko tí policajti stíhajú. Dnes bolo policajtov pred parlamentom viac ako občanov, čo chceli byť účastní v parlamente. Ťažkoodenci proti občanom s holými rukami, tak tomu sa hovorí paráda! Demokracia banánovej republiky Slovensko.
trisestri
29.02.12,18:22
jahoszmsk
29.02.12,18:23
10 marec - Deň reprezentatívneho prieskumu blbosti národa slovenského.
arizona
29.02.12,18:51
Takyto megapodvod je snad mozny len na Slovensku :eek::rolleyes::mad:

Spišiak potvrdil podvod v kampani: Všetky preverené podpisy 99% sú falošné!http://www.topky.sk/cl/1000051/1301419/
trisestri
29.02.12,18:55
Spisiak je sam podvodnik,preco tak iniciativne nevysetruje zlodejstva,podvody,tunelovanie-ako prvu mali zabaznut aktivistku ktora sa priznala k falsovaniu podpisov
trisestri
29.02.12,18:56
uz zacalo estebacke a policajne zastrasovanie odporcov Goril http://rastignac.gulas.sme.sk/16419/post.html
gilda
29.02.12,19:49
možnosti voľby:
wegamizi
29.02.12,20:11
Ja ano. Aky je rozdiel vo vysledku? Ist, alebo neist. Ide len o osobny pocit, vobec nie o vysledok, ten bude tak-ci tak o nicom.
buchač
29.02.12,20:53
Igor Matovič po tom, čo mu vypadlo pár politikov z jeho kandidátky pre stranu Obyčajní ľudia, ponúkol jedno miesto na kandidátke i Chuckovi Norrisovi.

Chuck však odmietol so slovami: "...ja nie som obyčajný človek!!!"
misomiso
29.02.12,21:12
Takyto megapodvod je snad mozny len na Slovensku :eek::rolleyes::mad:

Spišiak potvrdil podvod v kampani: Všetky preverené podpisy 99% sú falošné!

http://www.topky.sk/cl/1000051/1301419/

Ale ved to bolo od zaciatku jasne, ze tu nejde o zachranu Slovenska ale o holywoodsky scenar.

Lenze urcita cast ludi sa necha opinkat profesionalne spravenou kampanou bez toho, aby pouzili vlastny rozum. Potom, ak sa takito dostanu k moci, tak zasa budu nadavat a vykrikovat na namesticha, ako ich (nas) okradli...

No co uz, niektori ludia by nemali mat volebne pravo, ja stale tvrdim, ze lepsi ako demokracia je osvieteny diktator. Dufam, ze im tie volby nateraz pre ten podvod zrusia.
korela
01.03.12,00:27
tam nie je o tom, ale bola to jedna z ich požiadaviek.... s ktorou som od začiatku nesúhlasila...

No, nie je to jednoduché Jaja11...sú ľudia, ktorým systém vládnutia politickými stranami vyhovuje, podľa nich problém asi bude iba v ľuďoch, ktorí sú v tých stranách...ale naozaj výmena osôb zabezpečí lepšie fungovanie tohto systému? Ja si myslím, že nie.
Potom sú ľudia, ktorí vidia problém v systéme, nechcú voliť žiadnych partajníkov, chcú voliť poslancov priamo...tzv.priama demokracia /Island, Švajčiarsko/
Akú možnosť vyjadriť sa, mi dáva súčasný volebný systém? Žiadnu...buď poviem niekomu áno /a aj tak nemám možnosť nič zmeniť/, alebo nebude môj hlas akceptovaný...

...v tomto vidím problém, aj preto asi organizátori protestu Gorila zo začiatku presadzovali odloženie termínu volieb na september..
Island má považovaný najstarší parlament v Európe (od 930 r.)
"Velmi významného postavení tu dosahují i ženy, jak ve společnosti, tak i v
rodině. Po svatbě si zachovávají svá rodná příjmení. Až donedávna, po
celých 16 let měl Island prezidentku, nadále má předsedkyni parlamentu, a
také předsedkyni nejvyššího soudu, což nemá nikde ve světě obdoby."

Ja to stále spomínam, že treba v našej politike viac žien. Severné krajiny sú príkladom. :)
Ale prekvapuje ma, že k obyvateľom v počte ako menšia Bratislava, pribúdajú rýchlo imigranti z celého sveta.
Aj s náboženstvami. Čo ich k tomu vedie...?
korela
01.03.12,00:37
možnosti voľby:
Sandra Kusá v neskorej nočnej hodine v priamom vysielaní v SRo na Devíne, síce so stíšeným hlasom ale na plné ústa povedala, v rámci hodnotenia stavu kultúry u nás "po....né Slovensko". Skoro som skamenela. Onedlho dostala direktorskú stoličku.
Prečo to tu vlastne spomínam...
Niekde sa začať musí. Ak človek nerieši problém, nie že ho dobehne, ale aj predbehne.
pavol54
01.03.12,03:56
Aj u nas boli včera večer. Manželkin podpis konfrontovali. Samozrejme, sfalšovaný. Vraj musia overiť 8 tisic podpisov....

Mam silny pocit, že ak po tychto podvodoch, preukazatelnych rozkradačiek sa nepojde hufne do ulic a nepoužiju sa kandelábre na silne gorilie krky, tak to mame na dlhe desaťročia presrate. Už s nami môžu aj orať.Po tom včerajšom vystúpení Vačoka na brífingu, ktoré sa približovalo vystúpeniu policajta dôchodcu v "Súdnej sieni", som pochopil prečo ho ako vyšetrovateľa Mečiar "nakopal do gulí a vyhodil ak toto má byť vzorka nezávislého vyšetrovateľa potom "No zbohom spravodlivosť na Slovensku aneb Lumpi celého Slovenska tešte sa,"
pavol54
01.03.12,04:03
niet vhodnejsi sposob ako skodit vlasnej strane a dehonestovat myslienku vlastenectva a narodneho citenia,Madari/politicka reprezentacia/ musia byt vdacny za Slotu,tak ako pravica je rada ze ma Fica,ten tiez sprofanoval myslienky socialneho citenia a solidarity
škoda že odišiel len z relácie nie z politiky. ak by odišiel a ohlásil to v hlavnom vysielacom čase, tak je to najlepší predvolebný a polovička strán včetne obyčajných ľudí sa môže ísť kĺzať na Kysuce
gilda
01.03.12,04:27
... ani Matovič (...dal som 600 000 z vlastných...)
srska
01.03.12,04:32
Po tom včerajšom vystúpení Vačoka na brífingu, ktoré sa približovalo vystúpeniu policajta dôchodcu v "Súdnej sieni", som pochopil prečo ho ako vyšetrovateľa Mečiar "nakopal do gulí a vyhodil ak toto má byť vzorka nezávislého vyšetrovateľa potom "No zbohom spravodlivosť na Slovensku aneb Lumpi celého Slovenska tešte sa,"to bol hysterický záchvat zdochýňajúceho koňa (nech mi kone prepáčia) v priamom prenose
srska
01.03.12,04:34
Igor Matovič po tom, čo mu vypadlo pár politikov z jeho kandidátky pre stranu Obyčajní ľudia, ponúkol jedno miesto na kandidátke i Chuckovi Norrisovi.

Chuck však odmietol so slovami: "...ja nie som obyčajný človek!!!"zajac politik?:D
srska
01.03.12,04:38
uz zacalo estebacke a policajne zastrasovanie odporcov Goril http://rastignac.gulas.sme.sk/16419/post.htmlv prahe to tiež pomaly naberá grády - včera 7000 študákov na ulici
pavol54
01.03.12,04:42
Takyto megapodvod je snad mozny len na Slovensku :eek::rolleyes::mad:

Spišiak potvrdil podvod v kampani: Všetky preverené podpisy 99% sú falošné!

http://www.topky.sk/cl/1000051/1301419/
máš tam pravopisnú chybu " Všetky preverené podpisy sú na 99% falošné"
pavol54
01.03.12,04:53
Citácia z Topky SK :

„Dnes u mňa bola polícia vo veci 99%, ževraj som ja a mnoho ďalších podpísala petíciu za ich vznik, nikto však o ničom nevie. Mali moje meno, adresu a fotku z OP. Prešetrujú v rámci 99% je podvod a naozaj aj asi je,“ napísala nám čitateľka Adela. Niektorí ľudia svoju skúsenosť zverejnili aj na blogoch.

http://www.topky.sk/cl/1000108/1301288/Strana-99--celi-volebnej-blamazi--Policia-narazila-na-falosne-podpisy-

Kde sa obzrieme len podvod a podvod a podvod ......
Bola by sranda keby sa štát rozhodol náklady na preverovanie podpisov im naúčtovať veď ja si neplatím policajtov preto lebo ale aby ma chránili pred skutočnou trestnou činnosťou žiadajme zaplatiť no anti gorily bude z toho niečo alebo toto už nie je v réžií Nicholsona 007?
gilda
01.03.12,05:23
trisestri
01.03.12,09:23
jahoszmsk
01.03.12,09:42
Pikoška
01.03.12,10:13
http://www.youtube.com/watch?v=lXHUh8WLxKM&list=UU1hzhydn3kUUiHSvC-mrPoA&index=1&feature=plcpNo tak som si to vypočula! Toto je to pravé, orechové pre Slovensko. Nuž tak počúvnime, a nedajme sa o....ť!:)
erzet
01.03.12,10:19
Vraj sme so synom podpísali 99%. A nie.
wegamizi
01.03.12,10:25
Reakcia na video Mojsejovej:

Povedane blbo, ale bohuzial pravdivo. Asi potrebujeme hruby vyrazovy slovnik, aby sme sa prebrali s nostalgie a uvedomili si hodnotu nornalnych ludi v tejto, skorumpovanymi politikmi, prerastenej slovenskej spolocnosti. S peknych a lubivych reci asi by sme zaspali na vavrinoch.
pavol54
01.03.12,10:44
http://huran.blog.sme.sk/c/291563/99-je-cista-Spisiak-zneuzil-policiu-na-politiku.html
ak niekto podvádza pri registrácii čo by robil ak sa dostal k moci to už by len bola lumpačka
JAJA11
01.03.12,10:58
ale pivo tomu kto vás podpísal možno chutilo :-D
arizona
01.03.12,11:30
Vraj sme so synom podpísali 99%. A nie.,



Zneužil niekto vaše údaje pre registráciu strany 99 %? Kontaktovala vás polícia? Napíšte nám sem, alebo na email milan.janasik@ecopress.sk. Ďakujeme


http://www.facebook.com/hospodarskenoviny
arizona
01.03.12,11:38
Pozrite si zoznam ludi,ktori podpisanych pod 99%, ci nahodou nie ste nechtiac medzi nimi
http://www.99percent.sk/co-je-99
trisestri
01.03.12,11:43
otazka ci podvadzali oni,alebo davali take instrukcie-lebo je rozdiel ak o tom vedia,navadzaju na podvadzanie a je rozdiel ak to robil niekto bez ich vedomia-tak ci tak je to trestne pre kazdeho kto v tom ma prsty
jahoszmsk
01.03.12,14:05
pavol54
01.03.12,14:52
Podľa toho rozčúlenia sa po prevalení pravdy o tom museli vedieť ale len zatľkali,zatľkali
trisestri
01.03.12,19:16
a najvetsi srandista je ten cigan z Strany Rómskej Únie František Tanka,vraj treba zrusit socialne davky a vsetci cigani chcu pracovat,lebo ich poberanie davok uraza,len nemozu robit bo su diskriminovany /mali mu ty debilny novinari pripomenut ako odmitli pracu v kia za 600 eur mesacne plus stravne,ubytko,doprava a ine vyhody atd/,nech ide taku propagandu robit na osady,ze zrusit davky,neviem ci neskonci zlyncovany.
kukučka
01.03.12,19:46
ak niekto podvádza pri registrácii čo by robil ak sa dostal k moci to už by len bola lumpačka

A ktože nám dnes vládne? Vari víťaz volieb?
Neviem či sú tu ešte povolebné debaty, alebo je téma zmazaná. Pamätáte sa, keď som písala o volebných výsledkoch?
lujza.j
01.03.12,20:02
Pozrite si zoznam ludi,ktori podpisanych pod 99%, ci nahodou nie ste nechtiac medzi nimi
http://www.99percent.sk/co-je-99
je to smutné, ale robí sa to pravdepodobne...... ja som bola dávnejšie oslovená, že či nemám nejakú rodinu niekde na dedine-zapadákov, že spisuje sa petícia potrebovali by mená:eek: ja že NIE!!!! aj ked mám, tak asi aj takto:(
SamuelSK
01.03.12,20:45
uz viem preco su volby vzdy v sobotu

nechcu, aby mali triezvych volicov..
buchač
02.03.12,08:21
gilda
02.03.12,14:15
KoxXxo
02.03.12,14:25
pavol54
02.03.12,14:41
najmä živnostníci voľte mihála okradne vás len za tri dni nás živnostníkov okradol sprostým zákonom o sociálnej poisťovni v prospech bánk o cca 200 000€
gilda
02.03.12,14:52
Pre nerozhodných: http://test.kohovolit.eu/sk-nrsr-inventura-2010-2012/

Podarený test. To je z pera grafomana Matoviča. Mazaný chalan. Rady nerozhodnutých už rednú.
jahoszmsk
05.03.12,17:50
Aj náš putin dosiahne 63,97%??? :mee:
kataldo
06.03.12,12:40
Tweety
06.03.12,13:00
Noru nemusím, ale má v podstate pravdu, len keby nebola taká vulgárna
korela
06.03.12,18:15
Ešte z princípu a afére k 99%-ným. Môže sa to prihodiť opätovne i v budúcnosti.

SAS zbierala podpisy "na ulici" asi cez dobrovoľníkov a potom ešte cez pracovnú agentúru Nosluš, možno aj iné.
Za podpis platila agentúra brigádnikovi cca 0,10 eura. Pri odovzdávaní hárkov so získanými podpismi agentúra hárky okopírovala, brigádnik každý hárok podpísal, bol zaň zodpovedný, uviedol svoje kontaktné údaje. Po jednej kópii dostal aj brigádnik. Pri zadávaní práce bolo brigádnikovi oznámené, že hárky budú prechádzať dvojitou kontrolou. SAS tiež vyzbierala pre istotu vyššie množstvo podpisov, kvôli možným stratám. Bola to petícia.
99% vraj až namiesto 10 tis., mali 15 tis.

Pri zakladaní strán sa takto nepostupuje, nikto dopredu neidentifikuje ľudí čo sa podpísali?
JAJA11
06.03.12,18:43
a myslíte, že práve ona hovorí pravdu ?
erzet
07.03.12,06:53
Napíšem to čo som napísal na FB.
Ísť voliť alebo nie.
Nechcem voliť ani jednu stranu, ktorá sa podľa prieskumov môže dostať do NR SR. A čo teraz? Buď voliť stranu, mne sympatickú, a táto sa do NR SR nedostane a môj hlas prepadne/pripadne strane, ktorá sa dostane do NR SR. Nepôjdem voliť, detto, ale v zelenom. "Babo raď"
kataldo
07.03.12,10:35
Napíšem to čo som napísal na FB.
Ísť voliť alebo nie.
Nechcem voliť ani jednu stranu, ktorá sa podľa prieskumov môže dostať do NR SR. A čo teraz? Buď voliť stranu, mne sympatickú, a táto sa do NR SR nedostane a môj hlas prepadne/pripadne strane, ktorá sa dostane do NR SR. Nepôjdem voliť, detto, ale v zelenom. "Babo raď"
Máš len dva možnosti, dať hlas svojej strane a tým ju aspoň podporíš cca10€, alebo ísť voliť, ale urobiť hlas neplatným - len vtedy nepodporíš finančne žiadnu stranu.
cami
07.03.12,12:01
K odmenám členom volebnej komisie: čítala som pokyny a konzultovala aj s kolegami a vraveli počkať. Je potrebný odvod do zdravotnej poisťovne? nestačí ich zadať ako dohodárov ( -daň) ? Poraďte ako postupovať. Myslím si, že je to dosť dôležité, veď v sobotu ich treba vyplatiť. (hlásiť každého do ZP a zisťovať , či náhodou nie je invalidný dôchodca - bude to náročné).
pivko
07.03.12,12:09
Aktuálne aj na Slovensku.
erzet
07.03.12,12:18
Máš len dva možnosti, dať hlas svojej strane a tým ju aspoň podporíš cca10€, alebo ísť voliť, ale urobiť hlas neplatným - len vtedy nepodporíš finančne žiadnu stranu.

Ja som nemyslel na dotáciu po voľbách. Tie "euráče" dostane, myslím, nad 3 %.
buchač
07.03.12,13:17
Prídu do baru zlodej, klamár a neúspešný právnik.

Barman sa spýta:

" Čo si dáte, súdruh Fico? "
marjankaj
07.03.12,13:43
Napíšem to čo som napísal na FB.
Ísť voliť alebo nie.
Nechcem voliť ani jednu stranu, ktorá sa podľa prieskumov môže dostať do NR SR. A čo teraz? Buď voliť stranu, mne sympatickú, a táto sa do NR SR nedostane a môj hlas prepadne/pripadne strane, ktorá sa dostane do NR SR. Nepôjdem voliť, detto, ale v zelenom. "Babo raď"
Tebe to môže byť naozaj jedno. Ak nepôjdeš voliť, tak ušetríš čas.
A ak by sa tvoja strana dostala nad 3%, tak by jej prispeli cca 7 euri za tvoj hlas. Ak nie tak je to naozaj jedno.
Ale každý volebný výsledok je ukazovateľom pre strany do budúcna.
Teda čím menej platných hlasov, tým menej strany dostanú na ich "činnosť" z rozpočtu. Nie je pravda ne ten kto voliť nepôjde dá hlas Ficovi. Aj Fico dostane bubáky iba za platné hlasy. Ako každá strana, čo sa dostane nad 3%.

Neviem načo tu niekto vymýšľa fantazmagórie. Keď chce niekto odovzdať neplatný hlas, tak nech radšej robí namiesto toho tržby v krčme.