SVB Piestanska
23.01.12,10:20
Ahojte,

prosím o radu. Zatepľujeme BD a dnes začíname so stropmi pivníc. Všetci vlastníci sú v poriadku až na jednu večne problémovú susedku, ktorá mi lístkom do schránky oznámila, že ona pivnicu nesprístupní a vymenovala haldu nezmyselných dôvodov (1 za všetky : "..pivnica nie je nebytový priestor"). Neporušuje týmto zákon?
V zmysle § 11 ods. 3 zákona 182/1993 Z.z. v znení neskorších predpisov „Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo nebytového priestoru alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním."

Ako ju môžem prinútiť ten priestor otvoriť? Alebo je tento zákon len bezzubý pes, síce nám stanovuje čo kto musí, ale žiadnu sankciu pre tých, čo si povinnosti neplnia?
Poškodzuje tým aj vlastníka bývajúceho priamo nad jej pivnicou, keďže ona, samozrejme, býva v strednom byte. Ale netuším ako ju zákonne prinútiť k sprístupneniu. Firma tam bude 2 týždne a keď to u nej neurobia teraz, tak potom už len za príplatok.

Ďakujem veľmi pekne.
IP
IvanPK
23.01.12,12:42
Podľa mňa porušuje...ale ako ju donútiť...
verkaz
23.01.12,13:31
Neprinútite ju ničím, len cestou súdu. Takýchto poznám. U nás sme to riešili tak, že sme požiadali právnika ako zástupcu spoločenstva a ten pohrozil súdom a spracoval aj návrh na súd. Samozrejme si to tento vlastník rozmyslel a ešte pred podaním návrhu na súd dal súhlas.
Má pravdu, že pivnica nie je spoločný priestor ale strop pivnice už je.
Mária27
23.01.12,13:53
Pivnica je príslušenstvom bytu, aj keď nie je s ním v jednom uzavretom priestore. Ak ju nechce otvoriť, je to akoby vám nechcel otvoriť byt.
Keby išlo o spoločný priestor, mohli by ste to aj otvoriť bez problémov. Teraz by som to urobila pod dozorom svedkov ... nech sa súdi ona. Je to zabránenie vzniku škody.
SVB Piestanska
24.01.12,07:12
Ďakujem všetkým.
Podľa mňa strop pivnice je spoločnou časťou domu a preto je zo zákona povinná umožniť prístup k stropu pri takejto akcii, ako je oprava a údržba spoločných častí domu.
Napadá ešte niekoho nejaké riešenie?

Ďakujem veľmi pekne,
IP
sweet2223
24.01.12,07:20
Pani Ing. a čo tak riešiť nielen povinnosti vlastníkov bytov ale aj ich práva a s patričnou úctou, bez nadradenosti a arogancie? Nemuseli ste mať takýto problém.
SVB Piestanska
24.01.12,09:04
Dobrý deň sweet2223,

ďakujem za príspevok, síce neužitočný, ale aj tak. Ak dovolíte, ja sa ku každému správam slušne a s patričnou mierou úcty a rešpektujem všetky práva. Ale vyžadujem aj rešpektovanie povinností. Strop pivnice je spoločnou časťou domu a svojim chovaním pani poškodzuje ostatným.
A ak dovolíte pani, ktorá mi vykladá, že som sa zvolila sama, nevpustí do bytu vodára za účelom zákonnej výmeny vodomerov a po niekoľko rokov ani zástupcu spoločenstva za účelom odpísania stavu vodomeru a ktorá je notorickou neplatičkou jednoducho musí byť riešená trochu inak než normálny človek. Ale o tomto táto téma nie je.
Zaujímalo by ma, odkiaľ máte to Ing.

IP
buchač
24.01.12,09:31
Ahojte,

prosím o radu. Zatepľujeme BD a dnes začíname so stropmi pivníc. Všetci vlastníci sú v poriadku až na jednu večne problémovú susedku, ktorá mi lístkom do schránky oznámila, že ona pivnicu nesprístupní a
...
...
Poškodzuje tým aj vlastníka bývajúceho priamo nad jej pivnicou, keďže ona, samozrejme, býva v strednom byte. Ale netuším ako ju zákonne prinútiť k sprístupneniu. Firma tam bude 2 týždne a keď to u nej neurobia teraz, tak potom už len za príplatok.

Ďakujem veľmi pekne.
IP
...máte na zateplenie domu aj dotáciu z EU ???

Ak áno , dá sa operovať aj týmto ....

Príkladne v našom prípade .
Na odstránenie systémových porúch loggi sme dostali nenávratnú štátnu dotáciu , kde bol každý vlastník povinný sprístupniť tú svoju ...
V opačnom prípade hrozilo odňatie tejto dotácie , čo by znamenalo že vlastníci bytov by potom museli uhradiť celý rozsah prác na vlastné náklady ..
Dvaja - traja ( ??) boli " múdri " ...následne ich to baviť prestalo ...

Vo vašom prípade ide síce o niečo iné , no také malé klamstievko niekedy nezaškodí , dotyčná proste nemusí byť celkom v obraze a peniaze sú predsa len peniaze a každý si následne rozmyslí , či zaplatí X alebo Y...
Halli
24.01.12,10:00
Pani Ing. a čo tak riešiť nielen povinnosti vlastníkov bytov ale aj ich práva a s patričnou úctou, bez nadradenosti a arogancie? Nemuseli ste mať takýto problém.

tak toto je trápne, zadavateľka tu dala zaujímavú tému, stretávame sa tu mnohí s týmito problémami a arogantní a nadradení bývajú hlavne aj mnohí vlastníci...ale tu to ona nerieši, tak buď mlč, alebo k veci...osobné útoky tu nemajú miesto.
sweet2223
24.01.12,10:02
...máte na zateplenie domu aj dotáciu z EU ???

.....nie, nie je tam dotácia z EU.

Vo vašom prípade ide síce o niečo iné , no také malé klamstievko niekedy nezaškodí , dotyčná proste nemusí byť celkom v obraze a peniaze sú predsa len peniaze a každý si následne rozmyslí , či zaplatí X alebo Y...

.....a takto vznikol celý spor, na ktorý doplácajú ostatní vlastníci bytov, ktorí sa nevedia brániť proti jednej ani druhej strane. Klamstvo nie je riešenie a zvlášť v tomto prípade, hoci sa pani predsedníčka hnevá za predchádzajúci príspevok, mojou snahou bolo poukázať na to, že problém by sa dal riešiť jednoducho. Komunikáciou, splnení požiadaviek, na ktoré má vlastník bytu právo (ktoré sú mu upierané) a následne urobiť kroky, aby takýto vlastník nebol neplatičom (a nie preto, že na to nemá). Áno, poškodzujú sa tým ostatní vlastníci bytov, ale oboma stranami. Je to pravda, príspevok sem nepatrí v tomto znenímimotemy, ale úzko s týmto problémom súvisí a nie vždy treba ísť len vyhrážaním sa a hľadaním spôsobov, ako niekoho donútiť. Niekedy stačí troška vôle a veci riešiť po dobrom a vyhnete sa tým takýmto a iným prípadom. Nezainterezovaní samozrejme nemôžu vedieť o čom hovorím, preto to nechám tak, máte pravdu.
SVB Piestanska
24.01.12,10:11
Dobrý deň všetkým,

buchač - ďakujem za tip. Žiaľ, dotáciu nemáme, riešime to úverom z PSS, a.s., takže "tudy cesta nevede". Ale aj tak ďakujem.

Halli - ďakujem za obranu. Moc si to vážim. Hlavne teraz, keď sa snažím dosiahnuť niečo dobré pre celý BD je takáto podpora ako voda pre suchý kvet :)

sweet2223 - ja sa nehnevám, nemám sa prečo, každý má právo na názor. Len by som chcela, aby ľudia skôr ako začnú frflať, vykrikovať a mudrovať čo má ako byť si najprv preverili všetky súvislosti, zákony, vyhlášky, pravidlá, práva i povinnosti a neprišli s "jedna pani povedala" a "takto by to malo byť" a najlepšie zadarmo. Nikomu nechcem zle a som otvorená rozumnej diskusii.
K danej pani sa vôľa prejavuje už celé roky, bolo dohodnutých niekoľko stretnutí s ostatnými, aj s účtovníčkou aj som sa jej snažila všetko vysvetliť. Márne. Bolo jej ponúknuté, aby bola členkou rady a tak mala prehľad o všetkom, čo ju trápi a zaujíma, odmietla to priamo pred celým zhromaždením. Pani len kričí a keď jej vyargumentujem všetky jej námietky kričí ešte viac.

Verím, že každý ma v v bytovke jedného či viac takýchto vlastníkov.

Preto ešte raz poprosím o radu či tip ako postupovať, aby aj strop v jej pivnici mohol byť normálne zateplený.

Ďakujem,
IP
Zitulda
24.01.12,10:12
U nás sme mali tiež také až dva problémy-s jednou vlastníčkou paranoičkou a s jedným majiteľom, ktorý je dlhodobo neprítomný, kľúče nemohol doručiť, ale dal mi tel. súhlas na odpílenie kladky...zateplovanie už sa robilo, ale pomohli nám to vyriešiť robotníci.
Nakoľko máme steny pivničných boxov nižšie, ako je strop a otvorené boli vedľajšie pivnice upevnili zateplenie (izolant,sieťku, aj omietku s maľbou) z vedľajších pivníc (šírka jednej kobky je cca 1,20až 1,50m). Bola to naozaj namáhavé, lebo naraz to robili z oboch priľahlých pivníc. Pani, keď bola práca hotová sa prišla pozrieť, či jej niečo neukradli z pivnice, ale nepochodila, lebo ona zo strachu, že jej niečo vrchom niekto ukradne, mala aj strop opatrený sieťkou. Pri jek kontrole, či sa nenarušila sieťka sma všetci mali srandu nielen ako kontrolovala sieťku, ale hlavne o plne naložený obsah v pivnici haraburdím:)( až po sieťku naloželé staré dosky,skrinky,železá, prázdne zaváraninové fľaše zničené detské drevené sane a detská trojkolka). Strápnila sa a určite sa cítila hlúpo, neskôr mi to povedala, že jej bolo do plaču keď sa 8 robotníkov za jej chrbtom smialo a pripomienkovali bordel.
Halli
24.01.12,10:22
Dobrý deň všetkým,

buchač - ďakujem za tip. Žiaľ, dotáciu nemáme, riešime to úverom z PSS, a.s., takže "tudy cesta nevede". Ale aj tak ďakujem.

Halli - ďakujem za obranu. Moc si to vážim. Hlavne teraz, keď sa snažím dosiahnuť niečo dobré pre celý BD je takáto podpora ako voda pre suchý kvet :)

sweet2223 - ja sa nehnevám, nemám sa prečo, každý má právo na názor. Len by som chcela, aby ľudia skôr ako začnú frflať, vykrikovať a mudrovať čo má ako byť si najprv preverili všetky súvislosti, zákony, vyhlášky, pravidlá, práva i povinnosti a neprišli s "jedna pani povedala" a "takto by to malo byť" a najlepšie zadarmo. Nikomu nechcem zle a som otvorená rozumnej diskusii.
K danej pani sa vôľa prejavuje už celé roky, bolo dohodnutých niekoľko stretnutí s ostatnými, aj s účtovníčkou aj som sa jej snažila všetko vysvetliť. Márne. Bolo jej ponúknuté, aby bola členkou rady a tak mala prehľad o všetkom, čo ju trápi a zaujíma, odmietla to priamo pred celým zhromaždením. Pani len kričí a keď jej vyargumentujem všetky jej námietky kričí ešte viac.

Verím, že každý ma v v bytovke jedného či viac takýchto vlastníkov.

Preto ešte raz poprosím o radu či tip ako postupovať, aby aj strop v jej pivnici mohol byť normálne zateplený.

Ďakujem,
IP

Viem presne o čom hovoríš, naša práca za pár šupov nebude nikdy uznaná a tak toto nie je zamestanie ale služba...ešte že sú medzi nami aj ľudia s rozumom a logickým uvažovaním a občas aj ľudia, a už zriedkavejšie čo aj poďakujú a pochvália...inak by sme to nedokázali robiť. V každom dome sa najdu aj takí aj onakí...a hlavne tí najväčší krikľúni majú obrátené ruky naopak a nikdy by túto prácu nerobili.
Zober si svedkov, otvorte pivnicu, odfoť si ju a robte čo treba a pani vhoď do schránky príspevok od Márie...držím ti veľmi palce.
Halli
24.01.12,10:31
....
.... Je to pravda, príspevok sem nepatrí v tomto znenímimotemy, ale úzko s týmto problémom súvisí a nie vždy treba ísť len vyhrážaním sa a hľadaním spôsobov, ako niekoho donútiť. Niekedy stačí troška vôle a veci riešiť po dobrom a vyhnete sa tým takýmto a iným prípadom. Nezainterezovaní samozrejme nemôžu vedieť o čom hovorím, preto to nechám tak, máte pravdu.

...v tomto s tebou súhlasím, nezainteresovaní nemôžu vedieť...ale zrejme ani ty nevieš čo za ukrutnú je táto práca s ľuďmi a verím tomu, že by si to nerobil/a za žiadnu cenu....všetci, čo to robíme máme byť právo aj nahnevaní aj občas arogantnejší, ak sú vlastníci, ktorí ťa privedú do krajností...to si každý všíma, ale čo dokážeme na domoch zrealizovať a zariadiť...to už je normálne! a veľakrát zadarmo a s bolesťami brucha od nervozity a zodpovednosti za dom!
Ďakujem , že si ma pochopil/a.
SVB Piestanska
24.01.12,10:33
Ahoj Halli,

ďakujem veľmi pekne. Máš pravdu vo všetkom, čo hovoríš. Vďačná som za každého rozumného, čo stojí oboma nohami na zemi :)
Tvoje riešenie asi použijem ak sa situácia vyhrotí do krajnosti a nič iné mi nezostane. Lebo nezateplením toho stropu získam len ďalšieho nespokojného vlastníka z bytu nad tou pivnicou.
Prajem krásny deň,
IP
sweet2223
24.01.12,11:05
Ahoj Halli,

ďakujem veľmi pekne. Máš pravdu vo všetkom, čo hovoríš. Vďačná som za každého rozumného, čo stojí oboma nohami na zemi :)
Tvoje riešenie asi použijem ak sa situácia vyhrotí do krajnosti a nič iné mi nezostane. Lebo nezateplením toho stropu získam len ďalšieho nespokojného vlastníka z bytu nad tou pivnicou. ...a ďalšie problémy s tým súvisiace.
Prajem krásny deň,
IP




....

...v tomto s tebou súhlasím, nezainteresovaní nemôžu vedieť...ale zrejme ani ty nevieš čo za ukrutnú je táto práca s ľuďmi
....ale viem
a verím tomu, že by si to nerobil/a za žiadnu cenu....
.....robím to už viac ako 10 rokov
všetci, čo to robíme máme byť právo aj nahnevaní aj občas arogantnejší, ak sú vlastníci, ktorí ťa privedú do krajností...
.....veľmi dobre poznám, nejde však ani tak o arogantnosť zadavateľky, skôr bývalého vedenia, ktorý spor vyvolal a moja rada? Ísť po vlastnej línii a ak náhodou niekto predtým pochybil, uviesť to na správnu mieru, čím skôr, tým lepšie, lebo takto bude v nemilosti s nimi.......

to si každý všíma, ale čo dokážeme na domoch zrealizovať a zariadiť...to už je normálne! a veľakrát zadarmo a s bolesťami brucha od nervozity a zodpovednosti za dom!

....nikto si to nevšimne, veď je to samozrejmosť vedenia SVB nie? Poznáme to. A ak príde problém, ty si na vine a rieš ho!
Ďakujem , že si ma pochopil/a.

Nechcem tu polemizovať o probléme, ktorý toto SVB má a súhlasím s Máriou, čo sa týka jej právneho názoru. IP by si mala viac chrániť seba, čo sa týka svojej funkcie, možno sú niektoré výkriky nespokojnej vlastníčky opodstatnené a ak áno a viete o nich, tak ich doriešte. Ak nie, tak začnite riešiť jej neprispôsobivosť. Veď predsa rozhodnutie vlastníkov má v zákone svoje opodstatnenie, nie? Vlastníci rozhodli, boli dohodnuté podmienky, s ktorými súhlasili a tým pádom je viazaná rozhodnutím zhromaždenia, nie? Ako prehlasovaný vlastník sa mohla obrátiť na súd v lehote a za podmienok, ktorý určuje zákon. Tak sa nemáte s ňou o čom baviť a konať. Aj vo veci neplatiča, aj nedodržiavania povinností ako vlastníka a pod.
SVB Piestanska
24.01.12,11:18
Sweet2223,

nemám pocit, že by som mala seba viac chrániť, ale ďakujem. Nerobím nič zlé, ani protizákonné. Bývalé vedenie iste nebolo bez chyby, ale všetky požiadavky boli susede pracne a niekoľkonásobne vysvetlené prečo a ako bolo to a to spravené tak a tak, aj tak si nedá povedať. Verte, že dokumentáciu som si poctivo prešla a nikde som nenašla ani náznak nejakého nekalého konania.
Zateplenie ako celý projekt, vrátane stropov pivníc a pivničných okien aj s úverom z PSS riadne schválilo zhromaždenie v počte 13 z 18 vlastníkov. Zápisnica bola k dispozícii u podpredsedu SVB aj u mňa, nebola sa o ňu zaujímať. Pani prítomná na schôdzi priamo nebola, ale to nemení nič na tom, že sa v stanovenej lehote na súd neobrátila a teda rozhodnutie akceptovala a nemala by brániť výkonu prác, keďže je týmto viazaná rozhodnutím zhromaždenia. Toto však vytrvalo ignoruje.
Snažím sa ísť na veci po dobrom.
Ďakujem všetkým za názory i podporu. Budem ďalej dumať ako to spraviť aby aj "vlk bol sýty aj ovca celá". Uzavieram diskusiu, keďže prechádzame k polemikám, ktoré sú sice zaujímavé, ale môj problém neriešia a dali by sa viesť do nevidím :)
Pekný deň všetkým!
verkaz
24.01.12,11:20
Ale tu predsa neriešime opodstatnenú nespokojnosť vlastníčky, ktorá odmieta povoliť prístup do svojej pivnice. Otázka bola daná ako zatepliť strop aj v pivnici, ktorú sprístupniť je problém.
Mária dobre radí otvoriť ju za prítomnosti viacerých osôb. Mám s tým vlastné skúsenosti a malo by sa spísať všetko čo sa v pivnici nachádza. Lebo ak si vlastníčka zmyslí, že tam mala aj niečo, čo tam vôbec nie je, môže nastať problém.
Preto by som to riešila tým právnikom, ktorý ju upozorní na porušenie zákona. Predsa je to iné, keď jej to oznámi predsedníčka alebo právnik alebo ešte môže pomôcť aj mediátor.
SVB Piestanska
24.01.12,11:23
Ďakujem. Ak to nepôjde tými mierovými cestami, ktoré mám v pláne, asi mi nič iné neostane.
Halli
24.01.12,11:33
Nechcem tu polemizovať o probléme, ktorý toto SVB má a súhlasím s Máriou, čo sa týka jej právneho názoru. IP by si mala viac chrániť seba, čo sa týka svojej funkcie, možno sú niektoré výkriky nespokojnej vlastníčky opodstatnené a ak áno a viete o nich, tak ich doriešte. Ak nie, tak začnite riešiť jej neprispôsobivosť. Veď predsa rozhodnutie vlastníkov má v zákone svoje opodstatnenie, nie? Vlastníci rozhodli, boli dohodnuté podmienky, s ktorými súhlasili a tým pádom je viazaná rozhodnutím zhromaždenia, nie? Ako prehlasovaný vlastník sa mohla obrátiť na súd v lehote a za podmienok, ktorý určuje zákon. Tak sa nemáte s ňou o čom baviť a konať. Aj vo veci neplatiča, aj nedodržiavania povinností ako vlastníka a pod....
a verím tomu, že by si to nerobil/a za žiadnu cenu....
.....robím to už viac ako 10 rokov



Mne si odpovedal v texte, tak som vytiahla len tu jednu odpoveď....
10 rokov? No klobúk dole, ja 12násť....tak prepánajána prečo ten tvoj príspevok na účet zadavateľky...nechápem. Ale vidíš, že to nie je také ľahké, podľa tvojho príspevku č.16

No neriešim, nebudeme sa doťahovať, aj tebe prajem veľa štastia, aby si to vydržal ešte pár rôčkov...
Zitulda
24.01.12,11:45
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: sweet2223 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t185057-zateplenie-neprisobiva-suseda.html#post1955203)
Pani Ing. a čo tak riešiť nielen povinnosti vlastníkov bytov ale aj ich práva a s patričnou úctou, bez nadradenosti a arogancie? Nemuseli ste mať takýto problém.
Sveet 2223 - Z akého dôvodu si zmazal tento príspevok?. Musela som ho okopírovať od Halli. Tituluješ zadávateľku témy, ako by si o tom probléme vedel viac a nebodaj aj bol zainteresovaný. Ja som však nikde v zadávacej téme u nej nepostrehla že by písala s neúctou, nadradenosťou.
časť tvojho druhého príspevku ku ktorému mám pár otázok, som okopírovala červene a odpovedám priamo do príspevku. Budem rada ak vysvetlíš toto:
Áno, poškodzujú sa tým ostatní vlastníci bytov, ale oboma stranami.
Čím sa podľa Teba poškodzujú a o ktoré strany sa to jedná?
Je to pravda, príspevok sem nepatrí v tomto znenímimotemy, ale úzko s týmto problémom súvisí
Prečo si myslíš, že sem Tvoj príspevok nepatrí ak úzko s ním súvisí?
a nie vždy treba ísť len vyhrážaním sa a hľadaním spôsobov, ako niekoho donútiť. Niekedy stačí troška vôle a veci riešiť po dobrom a vyhnete sa tým takýmto a iným prípadom.
Z tohoto predpokladám, že vieš o tom asi viac, ako si všetci tu myslíme! Odkiaľ berieš, ak to píšeš, že sa vyhrážalo, nehľadali sa spôsoby riešiť to s úctou a bez donútenia a chýbala vôľa?
Nezainterezovaní samozrejme nemôžu vedieť o čom hovorím, preto to nechám tak, máte pravdu.
Tak toto ma akosi uisťuje o tom, že si akosi naozaj zainteresovaný. ale ako vidím, si tu na porade mladý a krátko. Sveet2223 tak Ťa vítam medzi nami a neurážaj sa. A hlavne nenechávaj to tak. Ber naše prípadné nesúhlasy, kritiky ale aj môj príspevok, ako chceš, ale nikoho snahou tu nie je ublížiť, ponížiť či znechutiť mu jeho pôsobenie na porade. Je to môj názor, ale aj skúsenosti mnohých nás.
sweet2223
24.01.12,11:48
Mne si odpovedal v texte, tak som vytiahla len tu jednu odpoveď....
10 rokov? No klobúk dole, ja 12násť....tak prepánajána prečo ten tvoj príspevok na účet zadavateľky...nechápem.

.....ani nemôžeš. Videl som, počul som.........viem o tom svoje.

Ale vidíš, že to nie je také ľahké, podľa tvojho príspevku č.16

No neriešim, nebudeme sa doťahovať, aj tebe prajem veľa štastia, aby si to vydržal ešte pár rôčkov...

Končím debatu, máš pravdu, nebudeme sa doťahovať, ospravedlňujem sa ak som spôsobil zmätky, držte sa zadania do zadávateľky. Koniec koncov ľahké to nemá a zodpovednosť má obrovskú, takže je na nej, ako to v konečnom dôsledku bude riešiť, ale niekedy len široké lakte nestačia.........toť vsjo. :)
sweet2223
24.01.12,11:53
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: sweet2223 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t185057-zateplenie-neprisobiva-suseda.html#post1955203)
Pani Ing. a čo tak riešiť nielen povinnosti vlastníkov bytov ale aj ich práva a s patričnou úctou, bez nadradenosti a arogancie? Nemuseli ste mať takýto problém.
Sveet 2223 - Z akého dôvodu si zmazal tento príspevok?. Musela som ho okopírovať od Halli. Tituluješ zadávateľku témy, ako by si o tom probléme vedel viac a nebodaj aj bol zainteresovaný. Ja som však nikde v zadávacej téme u nej nepostrehla že by písala s neúctou, nadradenosťou.
časť tvojho druhého príspevku ku ktorému mám pár otázok, som okopírovala červene a odpovedám priamo do príspevku. Budem rada ak vysvetlíš toto:
Áno, poškodzujú sa tým ostatní vlastníci bytov, ale oboma stranami.
Čím sa podľa Teba poškodzujú a o ktoré strany sa to jedná?
Je to pravda, príspevok sem nepatrí v tomto znenímimotemy, ale úzko s týmto problémom súvisí
Prečo si myslíš, že sem Tvoj príspevok nepatrí ak úzko s ním súvisí?
a nie vždy treba ísť len vyhrážaním sa a hľadaním spôsobov, ako niekoho donútiť. Niekedy stačí troška vôle a veci riešiť po dobrom a vyhnete sa tým takýmto a iným prípadom.
Z tohoto predpokladám, že vieš o tom asi viac, ako si všetci tu myslíme! Odkiaľ berieš, ak to píšeš, že sa vyhrážalo, nehľadali sa spôsoby riešiť to s úctou a bez donútenia a chýbala vôľa?
Nezainterezovaní samozrejme nemôžu vedieť o čom hovorím, preto to nechám tak, máte pravdu.
Tak toto ma akosi uisťuje o tom, že si akosi naozaj zainteresovaný. ale ako vidím, si tu na porade mladý a krátko. Sveet2223 tak Ťa vítam medzi nami a neurážaj sa. A hlavne nenechávaj to tak. Ber naše prípadné nesúhlasy, kritiky ale aj môj príspevok, ako chceš, ale nikoho snahou tu nie je ublížiť, ponížiť či znechutiť mu jeho pôsobenie na porade. Je to môj názor, ale aj skúsenosti mnohých nás.

Zitulda, nechaj tak. Napriek tomu ďakujem za privítanie, kritiku, nesúhlasy ostatných, som nad vodou, viem, že nemôžete hodnotiť objektívne, nie ste v obraze. Pravda je, že som nemal začínať, ale nie každý je tu taký ako sa tvári. Zabudnite na moje príspevky, keď sa ma to priamo bude dotýkať, spojím sa priamo s kompetentnými. Inak som príspevok žiaden nevymazal, neviem, prečo je skrytý, ja si za tým, čo som povedal vždy stojím, aj keď niekedy to znie tvrdo.
SVB Piestanska
24.01.12,13:35
Zitulda ďakujem.
Nedá mi nereagovať a aj keď nechcem byť vzťahovačná mám pocit, že sweet2223 tu medzi riadkami naznačuje, že som nejaká iná, než som, že mám "široké lakte" a konám ako by som nemala. Nie je to tak a nikdy to tak nebolo. To, že niekedy človek musí zareagovať prudšie je fakt. Avšak očividne si zainteresovaný a zrejme si mal tú česť s našou pani susedou, cítiť z Teba jej "školu". Nechcem a nebudem tu tieto veci riešiť, každý vždy má a bude mať svoju pravdu a takéto žabomyšie války tu nikoho nezaujímajú. Porada je tu pre iné účely.
Je mi len ľúto, že som hľadala radu a pomoc a došla som len k zbytočnému doťahovaniu sa. Ešteže nie všetci poraďáci sú rovnakí :)
Pekný deň všetkým,
IP
sweet2223
24.01.12,15:24
Zitulda ďakujem.
Nedá mi nereagovať a aj keď nechcem byť vzťahovačná mám pocit, že sweet2223 tu medzi riadkami naznačuje, že som nejaká iná, než som, že mám "široké lakte" a konám ako by som nemala. Nie je to tak a nikdy to tak nebolo. To, že niekedy človek musí zareagovať prudšie je fakt. Avšak očividne si zainteresovaný a zrejme si mal tú česť s našou pani susedou, cítiť z Teba jej "školu". Nechcem a nebudem tu tieto veci riešiť, každý vždy má a bude mať svoju pravdu a takéto žabomyšie války tu nikoho nezaujímajú. Porada je tu pre iné účely.
Je mi len ľúto, že som hľadala radu a pomoc a došla som len k zbytočnému doťahovaniu sa. Ešteže nie všetci poraďáci sú rovnakí :)
Pekný deň všetkým,
IP

Povedal som, že končím debatu, lebo ľudia na porade nepoznajú detalily. Áno, som zainteresovaný, pretože poznám situáciu a nielen z pohľadu susedky. Vzhťahovačná? Zamyslite sa nad tým, ako reagujete na schôdzach a potom sa môžeme baviť o tzv. žabomyších válkach. Nezastávam si ani jednu, ani druhú stranu, obe strany robíte chyby, na ktoré doplatia vlastníci bytov, ale potom, keď sa budete musieť aj vy zodpovedať, tak budete rozmýšľať inak. Ja som za presadzovanie záujmov spoločenstva v prospech všetkých, ale nie spôsobom, aby sa viedla táto vojna medzi pár ľuďmi, na toto potom doplácajú ostatní, ktorí ešte nevedia aké dôsledky z toho plynú. Vy zrejme tiež nie. Dúfam, že sa vám podarí problém vyriešiť, držím vám palce, hoci tomu neveríte, nemáte skúsenosti a preto som sa snažil aspoň naznačiť, aké chyby robíte, ale potvrdzuje sa to, čo som si myslel. Nadradenosť je veľmi zlá vlastnosť a na tú môžete doplatiť. Škoda, že si nedáte poradiť. Ja už to vzdávam, raz sa to všetko aj tak vyjasní, dúfam.
Llívia
24.01.12,15:47
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: sweet2223 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t185057-zateplenie-neprisobiva-suseda.html#post1955203)
Pani Ing. a čo tak riešiť nielen povinnosti vlastníkov bytov ale aj ich práva a s patričnou úctou, bez nadradenosti a arogancie? Nemuseli ste mať takýto problém.
Sveet 2223 - Z akého dôvodu si zmazal tento príspevok?. Musela som ho okopírovať od Halli. ...
Nezmazal. Príspevok dostal tri kliky ako "Neužitočný", bol tak označený za "nevhodný" a bol "zbalený" - hľadaj na prvej strane "Nevhodný príspevok".