alena ma
23.01.12,13:12
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám v dokladoch nákup PHM pri pracovnej ceste na Ukrajine, ako postupujem pri evidencii týchto dokladov do evidencie DPH, prípadne, čo iné mi z evidencie týchto dokladov vyplýva, pod aké zdaniteľné plnenia to zaregistrujem v daňovom priznaní.

ďakujem
felama67
23.01.12,12:23
Nemáš právo odpočítať DPH cudzieho štátu, máš sa elektronicky zaregistrovať v tej krajine a vypýtať si naspäť DPH.
alena ma
23.01.12,12:29
Nemáš právo odpočítať DPH cudzieho štátu, máš sa elektronicky zaregistrovať v tej krajine a vypýtať si naspäť DPH.



Prepáč, ale ja si nechcem odpočítať tú DPH, nemôžem to jednoducho zaúčtovať v celej sume zaúčtovať do nákladov, tie PHM boli spotrebované počas pracovnej cesty na území toho štátu, čiže to nie je žiaden dovoz tovaru

ďakujem
felama67
23.01.12,12:32
No ak si platca DPH myslím, že nemôžeš mať v nákladoch cudziu DPH. Ak nie si platca DPH tak podľa mňa celé do nákladov aj s DPH z Ukrajiny, alebo sa mýlim?
alena ma
23.01.12,12:41
Ak môžem, ešte budem pokračovať v téme, áno som platca DPH, ale Ukrajina nie je členským štátok EU, tak ako to môžem urobiť, prepáč, nemám o tom veľa informácii, tak maj so mnou ešte chvíľu strpenia, a ak sa v tom vyznáš poraď mi prosím

vďaka