berry
23.01.12,13:44
Dobrý deň

V práci sa mi dnes vyskytol takýto problém :
Sme stavebná firma (tzn . sezónna ) a už od polovice decembra sme (okrem mňa samozrejme ) doma na dovolenke . Najskôr sa čerpala stará dovolenka a potom polovica novej . Niekto to už prečerpal ale niekto má ešte nejaké tie dní dovolenky .
Jeden kolega prišiel v piatok (20.01.2012) nakoľko vedel , že výplatný deň ( za december) je 25.01.2012 a doniesol mi tri potvrdenia od lekára (každý iný deň v decembri ) , že bol na vyšetrení , ošetrení ,alebo neviem už čom a že tie tri dni dovolenky som mu tam dala neoprávnené, a že som mu tam mala dať ošetrenie u lekára . Ale ja som už asi 10.01.2012 dala našej mzdovej účtovníčke vypracované "smenovky" . a výplaty už boli dávno hotové , už sa iba čaká na toho 25-tého. Nie je tam nekajá zákonná lehota , do kedy mi to potvrdenie musí doniesť ? Lebo ešte som síce nevolala našej mzdárke ale tu určite porazí , keď to bude musieť prerábať .
ivka70
23.01.12,12:55
Kolega ma smolu, paragraf dovolenku neprerusuje, cize ak bola dopredu nariadena dovolenka a on bol v tom case na vysetreni u lekara, tak ma stale platenu dovolenku.
Ine by bolo, keby bol na PN. O tom totiz hovori aj ZP, ze dovolenka sa PNkou prerusuje.

Na to, dokedy treba odovzdat navstevu lekara, by ste mali mat vypracovany interny predpis.

A hovori o tom ZP (ked si ten paragraf precitas, nic o prekazkach na strane zamestnanca -paragrafe, ktory by prerusoval dovolenku, tam nie je.
§ 114

Ak nastúpi zamestnanec v priebehu dovolenky službu v ozbrojených silách, ak bol uznaný za dočasne práceneschopného pre chorobu alebo úraz alebo ak ošetruje chorého člena rodiny, dovolenka sa mu prerušuje. To neplatí, ak zamestnávateľ určí čerpanie dovolenky na čas ošetrovania chorého člena rodiny na žiadosť zamestnanca. Dovolenka sa prerušuje aj nástupom materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 1).