uzivatel112233
23.01.12,13:59
Prišla nám faktúra z CDCP za vedenie účtu majiteľa. Pred bezodplatným prevodom na FNM by som si radšej naprv overila či určite CP na účte nemajú hodnotu. Máme konkrétne 86 družstevných podielnických listov v hodnote 33,19 eur v Poľnohospodárskom družstve Lubina. Na burze sa s nimi prirodzene neobchoduje takze na internete nič nenájdem. Alebo áno? Dostanem informácie o trhovej hodnote týchto CP v každej banke na počkanie? AKÉ POPLATKY PÝTAJÚ BANKY ZA INFORMÁCIE O TRHOVEJ HODNOTE CP? Aby som zbytočne neplatila poplatky za informáciu, o tom že tie CP sú bezcenné.........Vďaka.
uzivatel112233
23.01.12,14:17
nevie mi nikto poradiť?
costym1
23.01.12,14:22
Dobrý deň, ja som tiež dostala faktúru za vedenie účtu, a zistila som, že takého IČO
neexistuje a názov fondu je v ich adresároch neznámy. Kto vie, čo mi napíšu, odkiaľ
vzali údaje na fakturáciu.:confused:
peterknazeje
23.01.12,16:03
Pred bezodplatným prevodom na FNM by som si radšej naprv overila či určite CP na účte nemajú hodnotu. Máme konkrétne 86 družstevných podielnických listov v hodnote 33,19 eur v Poľnohospodárskom družstve Lubina. Na burze sa s nimi prirodzene neobchoduje takze na internete nič nenájdem. Alebo áno? Dostanem informácie o trhovej hodnote týchto CP v každej banke na počkanie? AKÉ POPLATKY PÝTAJÚ BANKY ZA INFORMÁCIE O TRHOVEJ HODNOTE CP? Aby som zbytočne neplatila poplatky za informáciu, o tom že tie CP sú bezcenné.........Vďaka.
- robite dobre, ze pred rozhodnutim o darovani si chcete overit cenu cennych papierov,
- ak sa cenne papiere neobchoduju na burze, v banke Vam nic nepovedia o trhovej hodnote (ked nie je trh, tak nie je trhova hodnota),
- skuste sa obratit priamo na polnohospodarske druzstvo, niektore druzstva odkupuju vlastne cenne papiere (a tym sa brania pred financnymi investormi),
- niektore druzstva zmenili zaknihovane cenne papiere na listinne, cim sa v buducnosti vyhnete poplatkom depozitarovi,
peterknazeje
23.01.12,16:13
Dobrý deň, ja som tiež dostala faktúru za vedenie účtu, a zistila som, že takého IČO neexistuje a názov fondu je v ich adresároch neznámy. Kto vie, čo mi napíšu, odkiaľ vzali údaje na fakturáciu.:confused:
- skuste napisat konkretne ICO,
- IČO: 31338976, Obchodné meno: Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s.
- udaje na fakturaciu ziskavaju z vlastnych zdrojov, vedu ucty majitelov cennych papierov,
uzivatel112233
24.01.12,07:21
ďakujem Vám pekne za informáciu. Dúfam že na tom družstve mi budú vedieť povedať, ja sa normálne aj toho obávam, podľa čoho si tak napríklad určia za akú sumu by to odkúpili, nejak sa vychádza z účtovnej závierky alebo si to určia ako chcú? a mohla by som to odpredať aj obchodníkovi s cennými papiermi alebo nie keďže sa s nimi neobchoduje? (su volne obchodovatelne)
peterknazeje
24.01.12,08:28
podľa čoho si tak napríklad určia za akú sumu by to odkúpili, nejak sa vychádza z účtovnej závierky alebo si to určia ako chcú?
- cenu si urcia podla seba, tak ako Vy si urcite predajnu cenu,


a mohla by som to odpredať aj obchodníkovi s cennými papiermi alebo nie keďže sa s nimi neobchoduje? (su volne obchodovatelne)
- mozete ich ponuknut, len je otazne, ci ich od Vas odkupia,
- na Slovensku je zopar skupin, ktore skupuju podielnicke listy, skuste dat inzerat na internet,
costym1
25.01.12,17:04
Ide o Credit-fond....
peterknazeje
30.01.12,10:37
Ide o Credit-fond....
spolocnost CREDIT - FOND investičný fond a.s. (ICO 30 416 868) bola premenovana na C.R.F., a.s. Uznesenim Okresného súdu Bratislava I zo dňa 13.08.2010 č.k. 36Exre/142/2004, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 01.08.2011 bola obchodná spoločnosť C.R.F., a.s. zrušená s likvidáciou a bol vymenovaný likvidátor. Likvidatorom je Mgr. Ing. Matej Hodál, Tomášikova 26, Bratislava 821 01. Skuste vyuzit zakonne moznosti a od likvidatora ziskat uctovnu zavierku ku dnu vstupu do likvidacie.
garajv
04.02.12,20:34
spolocnost CREDIT - FOND investičný fond a.s. (ICO 30 416 868) bola premenovana na C.R.F., a.s. Uznesenim Okresného súdu Bratislava I zo dňa 13.08.2010 č.k. 36Exre/142/2004, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 01.08.2011 bola obchodná spoločnosť C.R.F., a.s. zrušená s likvidáciou a bol vymenovaný likvidátor. Likvidatorom je Mgr. Ing. Matej Hodál, Tomášikova 26, Bratislava 821 01. Skuste vyuzit zakonne moznosti a od likvidatora ziskat uctovnu zavierku ku dnu vstupu do likvidacie.

Otec má tiež akcie z prvej vlny v C.R.F., a.s. a podla výpisu je objem 663,87€. Má toto číslo pre nás nejaký význam, alebo sa treba spojiť s likvidátorom? Neviete náhodou ako dlho môže trvať likvidácia a akým spôsobom získa peniaze z likvidácie?
Príroda
05.02.12,17:42
Či CP majú hodnotu môžete zistiť aj na internete - stránka obchodného registra podľa IČA, či vôbec taká spoločnosť existuje. Na stránke USMA- ochranné spoločenstvo minoritných akcionárov som našla aj vypísané, či akcie jednotlivých spoločností majú hodnotu alebo sú bezcenné. Je málo tých, čo majú hodnotu.