patrik.k
23.01.12,14:38
Dobrý Deň
Potreboval by som poradiť či je nutné pri ročnom zúčtovaní dane z príjmov zo závislej činnosti osobitne požiadať o dodatočné uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane ak táto nebola v predchádzajúcom období, konkrétne v mesiacoch september až december, uplatnená. V tlačive na žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň som kolónku s takouto možnosťou nenašiel.
Ďakujem za odpovede
Mila123
23.01.12,13:39
prečo nebola uplatňovaná?
ewita888
23.01.12,13:42
nie, osobitne nie... automaticky sa ti odráta celá NČZD z tvojho príjmu..
Katy a R
23.01.12,13:42
na to nepotrebuješ zvláštu kolonku .. ;)
patrik.k
23.01.12,14:08
Tak to fakt netuším Mila123. Ono sa to týka môjho syna ktorý pracoval 3 mesiace v merkury markete . Ja som jeho výplatné pásky nevidel a on im zasa nerozumel. Zistil som to až z jeho potvrdenia o príjme k už spomínanému zúčtovaniu dane z príjmov.
patrik.k
23.01.12,14:14
Dík ewita888
Takže stačí doložiť potvrdenie o príjmoch a zamestnávateľ už bude vychádzať z toho že tam tá položka odrátaná nebola a dodatočne ju odráta. Správne?
truch
23.01.12,14:16
Tak to fakt netuším. Ono sa to týka môjho syna ktorý pracoval 3 mesiace v merkury markete . Ja som jeho výplatné pásky nevidel a on im zasa nerozumel. Zistil som to až z jeho potvrdenia o príjme k už spomínanému zúčtovaniu dane z príjmov.
Zrejme nepodpísal u nich vyhlásenie. V ročnom zúčtovaní sa odráta celá NČZD
truch
23.01.12,14:18
Dík ewita888
Takže stačí doložiť potvrdenie o príjmoch a zamestnávateľ už bude vychádzať z toho že tam tá položka odrátaná nebola a dodatočne ju odráta. Správne?
U posledného zamestnávateľa predloží všetky potvrdenia o príjmoch a požiada ho o ročné zúčtovanie.
patrik.k
23.01.12,14:20
U posledného zamestnávateľa predloží všetky potvrdenia o príjmoch a požiada ho o ročné zúčtovanie.
OK Vďaka