havik
23.01.12,14:40
zdravim,

1.je potrebny pri otvoreni predajne s doplnkovou vyzivou zdravotny preukaz?. ak je predavac zaroven aj konatelom , musi mat na prevadzke
zdravotny preukaz?

2. je potrebny na takejto prevadzke hasiaci pristroj?

dakujem pekne za odpovede,
Danielle369
23.01.12,17:24
1)......Zdravotný preukaz, nazývaný aj preukaz na prácu s potravinami alebo potravinársky preukaz sa vyžaduje v zamestnaniach, kde môže napr. bacilonosič ohroziť zákazníkov alebo tovar s ktorým prichádza do styku. Typickým príkladom sú hypermarkety, reštaurácie, obchody s potravinami, práca s deťmi a pod. Zdravotný preukaz Vám vydá Váš obvodný alebo detský lekár (podľa veku žiadateľa) za poplatok. V prípade, že ste v nedávnej dobe absolvovali komplexnú preventívnu prehliadku, môžete preukaz dostať na počkanie, v opačnom prípade musíte absolvovať základné vyšetrenia na potvrdenie Vášho dobrého zdravotmého stavu. Preukaz má platnosť 1 rok a na niektoré brigády do hypermarketov alebo výrobných podnikov sa bez neho nedostanete aj keď napr. idete vykladať tovar do drogérie.

2)......Hasiaci prístroj je povinný na každej prevádzke...ale ved to ti hygiena musela pri povolení o otvorení prevádzky kontrolovať



Preukaz si často niektorí ľudia mýlia s preukazom poistenca vydávaným zdravotnou poisťovňou ale nie je to rovnaký preukaz.
Mila123
23.01.12,17:26
zdravotný preukaz je platný iba jeden rok?????
Danielle369
23.01.12,17:38
dĺžku platnosti zdravotného preukazu určuje samotný lekár, no vacsinou sa doba platnosti zdravotného preukazu vydava na dobu neurcitu alebo na jeden rok....na výrobu môže dať jeden rok, na potravin.prevádzky dva roky..náš lekár dáva 1 rok
Mila123
23.01.12,17:40
pretože u nás sa dávajú na dobu neurčitú a lekárovi sa podpisuje vyhlásenie o tom, že ak by som mala nejaké (napr. infekčné ochorenie) musím hlásiť obvodnému lekárovi.........
havik
23.01.12,18:03
1)......Zdravotný preukaz, nazývaný aj preukaz na prácu s potravinami alebo potravinársky preukaz sa vyžaduje v zamestnaniach, kde môže napr. bacilonosič ohroziť zákazníkov alebo tovar s ktorým prichádza do styku. Typickým príkladom sú hypermarkety, reštaurácie, obchody s potravinami, práca s deťmi a pod. Zdravotný preukaz Vám vydá Váš obvodný alebo detský lekár (podľa veku žiadateľa) za poplatok. V prípade, že ste v nedávnej dobe absolvovali komplexnú preventívnu prehliadku, môžete preukaz dostať na počkanie, v opačnom prípade musíte absolvovať základné vyšetrenia na potvrdenie Vášho dobrého zdravotmého stavu. Preukaz má platnosť 1 rok a na niektoré brigády do hypermarketov alebo výrobných podnikov sa bez neho nedostanete aj keď napr. idete vykladať tovar do drogérie.

2)......Hasiaci prístroj je povinný na každej prevádzke...ale ved to ti hygiena musela pri povolení o otvorení prevádzky kontrolovať



Preukaz si často niektorí ľudia mýlia s preukazom poistenca vydávaným zdravotnou poisťovňou ale nie je to rovnaký preukaz.

1.toto co si mi odkopiroval som si nasiel aj ja, este prd tebou. pise sa viacmenej o potravinach kt. sa pripravuju resp. sa s nimi nejako
naraba. ja vsak budem mat obchod z DOPLNKAMI VYZIVY kde tieto sice asi spadaju pod potraviny ale vsetky su balene priamo od vyrobcov.
cize ja s nimi nijako nemanipulujem a ani ich nijako neupravujem. len stoja na policke a predaju sa. takze tu by som potreboval niekoho kto vie
poradit konkretne k tomuto pripadu nie vseobecne. takze potrebujem preukaz aj na vyssie spomenutu cinnost?

2. este som nepocul zeby "hygiena" teda urad verejneho zdravotnictva kontroloval hasiace pristroje. uz som otvaral prevadzky predtym
z inym sortimentom a nikdy ma nieco podobne nepytali. a nedava mi to ani logiku aby to kontolovali oni:eek: ale nehadam sa, mozno sa mylim.
Danielle369
23.01.12,18:13
Pri schválení prevádzky hygienici kontrolujú všetky papiere čo bolo treba povybavovať a prevádzku schvalujú aj požiarnici, až po predložení všetkých papierov hygiena schváli prevádzku. Hasiaci prístroj musí byť na každej prevádzke...prečo by som sa s tebou hádala, ved to je tvoja vec nie moja....mimo témy....mám " doma " hygieničku...takže to je všetko.
brato
26.01.12,14:21
Aj ja mam preukaz do neurčita