peter34
23.01.12,15:42
Dobry den,

na fakturach od dodavatela za tovar(veci uhradene kupene z prispevku) mam v nazve firmy prehodene meno a priezvisko, teda "priezvisko meno" namiesto "meno priezvisko"(obchodne meno mam rovnake ako vlastne meno).

chcel by som sa opytat, ci moze byt problem pri uctovani alebo pripadnej kontrole z danoveho uradu alebo uradu prace(bral som prispevok pre szco), ak mam na fakture uvedeny zly nazov firmy, ICO a DIC su v poriadku.

Ako sa da takato faktura opravit? Je mozne prepisat udaje na fakture a podpisat opravu alebo je lepsie ju vytlacit nanovo.

Dakujem velmi pekne za odpoved
Economic
23.01.12,20:07
Požiadaj dodávateľa, nech ti to opraví, aby si to mal tak ako potrebuješ. pre seriózneho partnera to nie je žiadny problém. Takú opravenú ti môže zaslať aj e-mailom doložíš ju k pôvodnej FA.
calimero1
24.01.12,07:23
Pri podnikaní s anglickými firmami sa mi to bežne stáva a už sa nad tým ani nepozastavujem. Proste oni nevedia pochopiť, že u nás môže byť problém, pokiaľ sú na faktúre chybne uvedené údaje pokiaľ je zrejmé, že uvedená faktúra patrí danému subjektu. Často je vôbec problém ich donútiť, aby to opravili, podľa nich oni takéto hlúposti neriešia, oni riešia biznis a daňoví kontrolóri sa zameriavajú na podstatnejšie veci.
tweedle
24.01.12,07:26
tak spolupráca s anglickými firmami to je kapitola sama o sebe,,,,to chce pevné nervy, nie len pri faktúrach,,