peterge
23.01.12,18:24
Dobrý deň

včera t.j. 22.01.(podotýkam, že to bola nedeľa) mi došla do schránky poštou NEOPEČIATKOVANÁ obálka z "Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s.", v ktorej bola faktúra za "Vedenie účtu majiteľa" vo výške 9,60 Eur s DPH.

1.Chcem sa opýtať je bežné, aby štátna inštitúcia nezasielala takúto korešpondenciu oficiálnou cestou?
2.Nakoľko mi to nedošlo poštou, môžem ignorovať tento list?
3.Stránka http://www.cdcp.sk/ a informácie nachádzajúce sa na nej su neprehľadné. Myslím si, že v tomto prípade je to zámer. Je tam napísané o možnosti bezodplatneho prevodu na FNM, ale ako zistím či môj podiel fakt v skutočnosti nemá žiadnu hodnotu?
Názov emitenta: Invest.fond REGIÓNFOND Slov.poisťovne a.s. Košice. Čiže to nie je a.s., ktorá je v konkurze.
4.Na tlačive "Cenné papiere zahrnuté do výpočtu poplatku" je v "Súčet mesačných objemov CP: 3.983,28Eur" Je to čiastka, ktorej som vlastník?
5.Vo výpise z účtu je kolónka "detailný stav emisie" ako aj " Dátum platnosti" prázdna. Je to normálne?

Napíšte mi prosím svoj názor resp. kroky akými mám postupovať.

Ďakujem
tictac7
23.01.12,17:42
...než si zadal novú tému...si sa mohol pozrieť, že takétu už fičí....

http://www.porada.sk/t184832-cdcp-cenne-papiere.html
tictac7
23.01.12,17:47
...a dovetok....

...o tom bezodplatnom prevode boli plné médiá už niekedy na jeseň 2009....
...pred pár mesiacmi boli v schránkach opäť letáky, ako postupovať, čo spraviť, keď nechceš platiť...
...keď si chceš akcie ponechať, musíš platiť, aj banke platíš za vedenie účtu...
...nemajú povinnosť využiť služby Slovenskej pošty - ani Ty nemusíš....
...tá stránka je normálna...a je tam aj info, ako zistíš hodnotu svojich akcií...
...k výpisu z účtu sa vyjdriť neviem, nevidela som ho....
peterge
23.01.12,19:46
...o tom bezodplatnom prevode boli plné médiá už niekedy na jeseň 2009....
Takže od vtedy sa nemohlo nič zmeniť. Aha to som fakt nevedel.......

...pred pár mesiacmi boli v schránkach opäť letáky, ako postupovať, čo spraviť, keď nechceš platiť...
Vidíš ja som síce žiadne nedostal, ale.....

...keď si chceš akcie ponechať, musíš platiť, aj banke platíš za vedenie účtu...
Jasné, ibaže z banky mi chodí aj výpis kde vidím prehľad transakcií ako aj zostatok.....

...nemajú povinnosť využiť služby Slovenskej pošty - ani Ty nemusíš....
Aha takže ak tebe príde niečo do schránky bez pečiatky z pošty a dokonca v nedeľu a tam bude, že máš niečo niekomu (čo aj inštitúcii, ktorá je seriózna) platiť, ty to neriešiš. Proste zaplatíš.....
Ibaže v čase, keď sa dá zfalšovať čokoľvek je prinajmenšom podozrivá komunikácia oficiálnej inštitúcie SR so sídlom v BA, ktorá ti donesie (resp. nejaký kuriér) obálku priamo do tvojej schránky. Alebo..............
.........aspoň jeden príklad oficiálnej inštitúcie, ktorá konkrétne tebe robí donášku priamo do domu (schránky) bez využitia pošty.

...tá stránka je normálna...a je tam aj info, ako zistíš hodnotu svojich akcií...
No tak ako pre koho.....
.....ta stránka je robená ako stránky, ktorých cieľom je zmiasť, odradiť alebo minimálne donútiť návštevníka stráviť pri nej minimálne cca 2h. Vlastne ako všetko čo má v našom Super štáte slúžiť ľuďom.
Mimochodom na nete, nakoľko sa zaoberám SW úpravami smartfónov som denne cca 5 hodín.

...k výpisu z účtu sa vyjdriť neviem, nevidela som ho....
Toto považujem za jedinú relevantnú odpoveď na moju otázku.

Nechcem ťa uraziť ani sa ťa dotknúť. Mám ale dojem, že toto fórum je o diskusii a ak niečomu nerozumiem tak sa opýtam. Ak na akomkoľvek fóre vidím, že sa niekto pýta na niečo v čom by som mu vedel odpovedať tak to urobím. Ak mu ale poradiť neviem, tak sa ani nesnažím niečo písať a už vôbec nie len z dôvodu ostrieľaného diskutéra.
porada-forum
29.01.12,17:01
Diskusné fórum - čo s akciami IF PSIPS : http://www.psips-forum.websk.sk
Mravec17
30.01.12,08:24
Mňa by zaujímalo, ako je to s (bezcennými) cennými papiermi, keď som ich pri dedičskom konaní odmietol. Teraz mi však prišla faktúra za vedenie účtu CP na meno mojich rodičov. Vie mi niekto v tomto poradiť, či mám tu faktúru zaplatiť alebo to nechať tak.
Žabinka
30.01.12,08:33
Mňa by zaujímalo, ako je to s (bezcennými) cennými papiermi, keď som ich pri dedičskom konaní odmietol. Teraz mi však prišla faktúra za vedenie účtu CP na meno mojich rodičov. Vie mi niekto v tomto poradiť, či mám tu faktúru zaplatiť alebo to nechať tak.
Dnes som bola na pošte prevádzať bezcenné papiere, a bolo tam veľa ľudí s podobným problémom. Takže začula som toto:
-ak CP neboli predmetom dedičského konania, je treba ho obnoviť, vysporiadať na svoje meno, alebo meno prípadného iného dediča, a potom riešiť podľa vzniknutej situácie.
-ak to bude na tvoje meno, bude potrebné mať založený účet CP, na ktorý sa CP prevedú a potom ich môžeš darovať štátu.
-šek je potrebné zaplatiť, keď CP prevedieš na FNM, peniaze ti budú vrátené, padla tam dáka lehota do 28.2.2012.
Žabinka
30.01.12,09:12
Ešte som našla nejaké informácie tu:
13. Ako postupovať v prípade, keď faktúra za vedenie účtu majiteľa došla zomrelému?
V takomto prípade odporúčame faktúru uhradiť a uskutočniť prechod cenných papierov z účtu zomrelého na účet dediča. Zdedené cenné papiere si môže dedič ponechať na svojom účte majiteľa cenných papierov alebo sa môže rozhodnúť zdedené cenné papiere bezodplatne previesť na Fond národného majetku SR.
Priamy prevod z účtu zomrelého na účet FNM SR nie je možný. Preto je potrebné uskutočniť prevod cenných papierov z účtu zomrelého na účet dediča až následne je možné zrealizovať bezodplatný prevod cenných papierov z účtu dediča na účet FNM SR.
http://www.cdcp.sk/general/faq.php
Lures
30.01.12,10:55
ahoj, takže teraz tých 9,60 Eur mám zaplatiť, alebo ako? peniaze sa mi vraj vrátia spat? dakujem.
mareko
30.01.12,14:56
ahoj, takže teraz tých 9,60 Eur mám zaplatiť, alebo ako? peniaze sa mi vraj vrátia spat? dakujem.

Viete niekto odpovedať? Zaujíma to aj mňa. Najprv zaplatiť a potom (ak nemajú hodnotu) darovať?
babetta.b
30.01.12,14:59
Já jsem z Čech ani nevím ze nejake akci na SK mam-podle vseho jsou bezcenne. Neporadil by mi nekdo co mám delat?? Kde se jich mohu v cechach zabavit?? Dekuji Babetta
lejka
25.02.12,17:09
Budem platiť poplatky za prevod cenných papierov? Za prevod cenných papierov z majetkového účtu, ktorý máte zriadený v evidencii Centrálneho depozitára cenných papierov na účet FNM nebudete platiť žiadne poplatky. V prípade prevodu z majetkového účtu, ktorý máte zriadený v evidencii člena depozitára, zaplatíte poplatky v súlade s platným cenníkom tohto člena. Po úspešnom prevode cenných papierov na Fond národného majetku vám FNM na základe žiadosti vybrané poplatky uhradí.
Musím zaplatiť faktúry (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1550&pr=0.12&w_id=3857&tstamp=1330193153&pid=785&cd=96137f02fb113ae250a8be5d6829b94e&f=1) za vedenie účtu, ktoré som dostal od Centrálneho depozitára?
Ak prevediete cenné papiere na Fond národného majetku, nemusíte zaplatiť faktúry za kalendárny rok, v ktorom ste tieto cenné papiere previedli, ani za dva kalendárne roky predchádzajúce tomuto roku (napr. ak prevediete cenné papiere na Fond národného majetku v roku 2011, FNM za vás uhradí poplatky za vedenie účtu za roky 2009, 2010 a 2011, ak prevediete cenné papiere na FNM v roku 2012, FNM za vás uhradí poplatky za vedenie účtu za roky 2010, 2011 a 2012). V prípade, že ste faktúry už uhradili, fond vám tento poplatok alebo jeho časť vráti, a to do 30. júna kalendárneho roka nasledujúceho po roku, v ktorom bol vykonaný prevod cenných papierov.

Ako dostanem naspäť peniaze (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1570&pr=0.01&w_id=1305&tstamp=1330193153&pid=785&cd=ade90c94d84d00f90efbeacc858094e7&f=1), ktoré som už zaplatil za vedenie majetkového účtu?
Keď podpíšete zmluvu o bezodplatnom prevode cenných papierov, FNM vám vráti zaplatený poplatok za vedenie majetkového účtu (alebo jeho časť v prípade, že si časť cenných papierov necháte vo vlastníctve) za kalendárny rok, v ktorom ste previedli cenné papiere na FNM, a za dva kalendárne roky predchádzajúce tomuto roku na váš bankový účet alebo poštovým peňažným poukazom na vašu adresu uvedenú v zmluve o bezodplatnom prevode.
Zdroj: Centrálny depozitár cenných papierov, RM – S Market