Chomak
23.01.12,19:58
Chcel by som požiadať o príspevok na podnikanie. Viem, že treba podať žiadosť na príšlušný UPSVaR a zaradia ma do evidencie žiadateľov, ale neviem odkedy sa zakladá živnosť resp. odkedy na túto živnosť môžem pracovať. Až po schválení príspevku? Som už 7 mesiacov registrovaný na úrade práce a naskytla sa mi možnosť pracovať na živnosť, ale v čo najrýchlejšom čase potrebujem živnosť ako dlho trvá vybavenie? Viem, že na príspevok sa čaká dlhšie. Veľmi pekne ďakujem za odpovede...
hubatá
23.01.12,19:13
Vyplácanie príspevkov je pozastavené, nie sú peniazeeee! Neodhlás sa z ÚPaSV SR lebo nebudeš mať z čoho žiť, takto máš aspoň tú žobračenku......
miky64
23.01.12,19:26
V podstate musíš byť prihlásený na up min.3 mesiace, požiadať o zaradenie do kurzu a musíš absolvovať kurz pre začínajucich podnikateľov ktorého súčasťou je aj tvorba a vypracovanie podnikateľského zámeru/ ako u ktorých školiteľov/ .Podnikateľsky zámer je jednou zo základných podmienok na schválenie príspevku na podnikanie ak ho maš schváleny komisiou OUP môžeš požiadať o vydanie živnosti a vybavovaním ostatných dokumentov
ewita888
23.01.12,19:37
sasenkak
23.01.12,19:44
Vyplácanie príspevkov je pozastavené, nie sú peniazeeee! Neodhlás sa z ÚPaSV SR lebo nebudeš mať z čoho žiť, takto máš aspoň tú žobračenku......

Oficiálne nie je určite nič pozastavené,bude sa znižovať výška dotácii a maju sa menit podmienky poskytovania dotacie.
Chomak
25.01.12,17:50
Ďakujem naozaj za všetky odpovede. Peter
koleniakova
27.01.12,14:36
Prosím vás,aká je výška príspevku na začatie podnikania+výška prevádzkových nákladov pre ZŤP na rok 2012? V roku 2011 to bolo cca 8040€+prevádzkové 1247€.
lucia mullerova
28.01.12,21:12
Dobrý večer, mala by som jednu možno zložitú otázku ohľadom príspevku na podnikanie. Na úrade práce som už vedená dlhšie ako 3 mesiace nezamestnaná a teraz by som chcela začať podnikať a požiadať o príspevok. Avšak v minulosti som už podnikala ako SZČO a mala som aj vlastnú firmu, v ktorej som bola konateľka, spoločníčka a aj zamestnaná. Na úrade práce mi povedali, že potrebujem si vyžiadať potvrdenia, že nemám pozdĺžnosti v sociálnej poistovni, v zdravotnej poistovni a na daňovom úrade. Avšak firma bola predaná, a predaná tak, že ten kto ju od nás kúpil, tak prebral po nás aj všetky nedoplatky a tak. IČO zostalo to isté avšak meno, konatelia a spoločníci sú už iní. Na úrade práce mi povedali, že mám napísať žiadosť o vydaní potvrdenia, že nemám nedoplatok ako na firmu, v ktorej som bola spoločníčka, takže na IČO a musím použiť aj pečiatku a má to byť na to obdobie kým som bola spoločníčka. Je to takto možné? Môžem si spätne pýtať potvrdenie na firmu, ktorá už nefiguruje pod tým istým menom a použiť pečiatku, ktorá už nie je platná? V zdravotnej poisťovni mi povedali, že pokiaľ sme firmu predali tak, že po nás prebrali aj nedoplatky a pohľadávky, tak ja si nemôžem pýtať potvrdenie na tú firmu. Neviem sa v tom vyznať a na žiadnom úrade nevedia, že čo mi majú povedať a ako mám postupovať, pretože sa vždy niekoho pýtajú. Dúfam, že mi budete vedieť pomôcť. Ďakujem za odpoveď.
Economic
29.01.12,09:07
Ak si firmu predala, alebo previedla na niekoho iného, s danou firmou už nič nemáš a nemôžeš v jej mene nič žiadať a ani nič podpisovať a tobôž používať pečiatku tej firmy. Ak ti toto povedali, na nejakom úrade, žiadaj si nech ti dajú toto na papieri.... Je to totálna hlúposť.

Potvrdenie si môžeš vyžiadať pod svojim menom a rodným číslom, resp. IČO-om ak si bola SZČO.
lucia mullerova
29.01.12,09:16
Ďakujem za odpoveď, aj mne to pripadá ako hlúposť, dokonca aj v zdravotnej poisťovni mi povedali, že už s tou firmou nemám čo spoločné, ale na úrade práce mi povedali, že si musím pýtať potvrdenie na ičo tej firmy nakoľko som v tej firme bola aj spoločníčka, ale iba za to obdobie pokiaľ som v nej bola spoločníčka...
Economic
29.01.12,09:23
Ako niekto dá potvrdenie za čiastkové obdobie ? Fakt som sa s tým nestretla. To je opakujem hlúposť. Tak ako aj na zdravotke povedali. Ak ti to ešte raz tak isto povedia, jednoducho trvaj, aby ti do dali na papieri, alebo ešte jedna varianta. Povedz im, že nerozumieš a že žiadaš, aby ti to ukázali alebo povedali na základe akého zákona a §-u to takto žiadajú. Fakt je to blbina.
lucia mullerova
29.01.12,09:41
Veď to, že podľa mňa oni celkom nechápu mňa a nevedia to pochopiť, že už s tou firmu nemám nič spoločné a preto nemôžem žiadať potvrdenie na to ičo, pretože tá firma, ktorú sme predali naďalej funguje pod tým istým ičom, ale má iné meno a iných konateľov a spoločníkov. Mne to tiež nedávalo význam, ale toto sú naše úrade. Zákon a paragraf určite, že na to nemajú, pretože keď som si aj čítali príspevky a informácie ohľadom príspevku na podnikanie, nikde neuvádzali ani len nespomenuli, že čo treba doložiť k žiadosti, ak už niekto niekedy podnikal... toto sú tie naše diery...napíšem a podám žiadosti iba na rodné číslo a na ičo, keď som podnikala ako SZČO som zvedavá, že čo mi potom povedia na úrade....podľa mňa je viac než isté, že si to ani len nevšimnú. Ale samozrejme zahrám sa radšej aj na sprostú a poviem, nech mi to ukážu v zákone alebo v paragrafe, aby som si to mohla prečítať. Ďakujem
pascalka
31.01.12,07:19
Zdravím Vás ja som si tiež žiadatelom o príspevok všetko som absolvovala a stalo ma to neskutočne vela nervov :( 2.1.2012. som sa stala živnostníčkou a tým sa začalo odratavat 30 dnova lehota,aby mi peniaze poslala na účet a nemam ich dodnes ..:( viete mi niekto poradit čo mam robit? Už 3 mesiace platím nájom a potrebujem si prevádzku zariadit ..a peniaze nikde... nechcem poukazot na iných spoluobčanov,ale viem minimalne o 10 tich čo peniaze dostali bez problémov a nepodnikaju ..ved čo im zoberu ak im na to prídu? ked ani nič nemaju...
pascalka
31.01.12,07:21
môj príspevok má chyby.. ospravedlnujem sa ..to bude nervami,ktore mam už 4 mesiace..
sasenkak
31.01.12,15:42
Zdravím Vás ja som si tiež žiadatelom o príspevok všetko som absolvovala a stalo ma to neskutočne vela nervov :( 2.1.2012. som sa stala živnostníčkou a tým sa začalo odratavat 30 dnova lehota,aby mi peniaze poslala na účet a nemam ich dodnes ..:( viete mi niekto poradit čo mam robit? Už 3 mesiace platím nájom a potrebujem si prevádzku zariadit ..a peniaze nikde... nechcem poukazot na iných spoluobčanov,ale viem minimalne o 10 tich čo peniaze dostali bez problémov a nepodnikaju ..ved čo im zoberu ak im na to prídu? ked ani nič nemaju...

Ved 30-dnova lehota uplynie az 2.2 nie? Tak snad dovtedy nabehnu.
marosc
31.01.12,17:49
K pôvodnej otázke: Miki 64 to napísal správne. Ja teraz čakám na vyplatenie príspevku, ktorý som už mal dostať, lebo zmluvu som podpísal v decembri.
Pre Luciu: ja to vidím tak, že budeš žiadať príspevok ako fyzická osoba a pokiaľ si ty osobne nemala pridelené IČO, tak by potvrdenia od SP a ZP nemali požadovať. Ja som niekedy v minulosti mal pridelené IČO ako SZČO a keďže som nato pozabudol, musel som tie potvrdenia pre UPSVaR dodatočne zháňať
Darina.darina
07.02.12,18:13
Zdravím Vás ja som si tiež žiadatelom o príspevok všetko som absolvovala a stalo ma to neskutočne vela nervov :( 2.1.2012. som sa stala živnostníčkou a tým sa začalo odratavat 30 dnova lehota,aby mi peniaze poslala na účet a nemam ich dodnes ..:( viete mi niekto poradit čo mam robit? Už 3 mesiace platím nájom a potrebujem si prevádzku zariadit ..a peniaze nikde... nechcem poukazot na iných spoluobčanov,ale viem minimalne o 10 tich čo peniaze dostali bez problémov a nepodnikaju ..ved čo im zoberu ak im na to prídu? ked ani nič nemaju...

zdravím ja čakám na peniaze od 22.12.2011 a dodnes nič ... tak som strašne zvedavá že kedy a či vôbec....
Darina.darina
07.02.12,18:14
Dostal už vôbec niekto z okolia PN príspevok na podnikanie s tých čo podpísali zmluvu 22.12.2011?:mad:
Darina.darina
07.02.12,18:18
nechápem prečo takto zavádzajú ľudí, mi musíme dodržiavať všetky lehoty inak hrozia samé sankcie a pokuty a štát nemusí dodržať v zmluve uvedenú lehotu na poskytnutie príspevku???:mad: 30 dňová lehota dávno uplynula ale tu sa ani nemáte na koho obrátiť aby Vám vôbec povedali čo sa deje a kde sú peniaze......
Darina.darina
07.02.12,18:20
no neverím ja som podpísala zmluvu ešte v 12/2011 a nemám nič dodnes:mee: