M[a]nny
23.01.12,23:16
Dobrý deň.

Neviem či na tomto fóre je vôbec osoba, ktorá má prehľad v softvérových licenciách, ale nakoľko som nikde nepochodil, skúšam aj tu. Situácia je nasledovná. Chystám sa vytvoriť jednoduchý program, ktorý bude využívať MySQL connector (http://www.mysql.com/downloads/mirror.php?id=377977) - jedná sa o DLL knižnicu, ktorá je licencovaná pod GPL. Distribuovať by som to chcel ako oddelenú, externú časť. Môj program (spustiteľný exe súbor) by túto knižnicu ale existenčne potreboval pre svoje spustenie. Chcem sa preto spýtať či je legálne možné použiť takúto knižnicu pod GPL pre moje účely, aby som mohol program bezpečne predávať.

Ďakujem.
blavaciko
23.01.12,22:26
M[a]nny
23.01.12,22:50
Spýtam sa ešte, je aj nutné, aby som uverejňoval zdrojový kód svojej aplikácie? Nebude stačiť len, ak uverejním zdrojové kódy DLL knižnice (mysql connectora)? Nerád by som uverejňoval svoj zdrojový kód aplikácie, keďže len externe pristupujem k tejto knižnici a v mojom binárnom súbore nie je priamo jej kód.
blavaciko
24.01.12,07:18
pokial kniznica nie je priamo integrovana do aplikacie, tak by s tym nemal byt problem, nakolko tvori sucast inej distribucie.
ak vsak planujes komercne vyuzitie, neposkytujes sice zaruku na fungovanie kniznice, no ak s nou aplikacia nebude dostatocne spolupracovat, si za to zodpovedny
M[a]nny
25.01.12,07:25
Ďakujem za objasnenie. Je teda možné, aby som distribuoval aplikáciu pod svojou vlastnou licenciou, ktorá bude úplne nezávislá od GPL a MySQL Connectora. A ako ďalšia distribúcia bude MySQL Connector s jeho vlastným licencovaním cez GPL, kde musím uviesť link na zdrojové kódy, eventuálne ich priamo zahrnúť.