Mrg
24.01.12,07:39
Prišla nám fa z elektrárni, na ktorej je uvedená čiastka cekového dodania s DPH, čiastka bez DPH a výška DPH nie je vyčíslená. Môžeme si takúto fa uplatniť pri odpočte DPH ? Ďakujem
Tweety
24.01.12,06:41
Prišla nám fa z elektrárni, na ktorej je uvedená čiastka cekového dodania s DPH, čiastka bez DPH a výška DPH nie je vyčíslená. Môžeme si takúto fa uplatniť pri odpočte DPH ? Ďakujem Nie. Žiadajte jej prepracovanie.
§71
(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) uplatnenú sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v eurách, ktorá sa má zaplatiť.
Betina2
24.01.12,07:03
Prosím Vás, platil aj v roku 2011 limit, že pokial výška nákupu na doklade presahuje limit 1659,70 Eur (50 000 SKK), tak je predajca povinný vyhotoviť faktúru, však?
Tweety
24.01.12,07:04
Prosím Vás, platil aj v roku 2011 limit, že pokial výška nákupu na doklade presahuje limit 1659,70 Eur (50 000 SKK), tak je predajca povinný vyhotoviť faktúru, však? Platil.
psps
07.02.12,10:41
Možem prijať faktúru za tovar bez DPH? Na tej istej faktúre sú dve položky
1. tovar s vyčíslením DPH
2.ten istý tovar bez DPH
Očividne chyba dodavateľa. Môžem ja ako odberateľ prijať takýto tovar bez DPH a dať si ho do nákladov ? Nie je to tovar oslobodený od DPH. Vôbec to nijako nevadí mojej strane?
psps
09.02.12,12:39
Možem prijať faktúru za tovar bez DPH? Na tej istej faktúre sú dve položky
1. tovar s vyčíslením DPH
2.ten istý tovar bez DPH
Očividne chyba dodavateľa. Môžem ja ako odberateľ prijať takýto tovar bez DPH a dať si ho do nákladov ? Nie je to tovar oslobodený od DPH. Vôbec to nijako nevadí mojej strane?
Viete?
veronikasad
09.02.12,12:44
Možem prijať faktúru za tovar bez DPH? Na tej istej faktúre sú dve položky
1. tovar s vyčíslením DPH
2.ten istý tovar bez DPH
Očividne chyba dodavateľa. Môžem ja ako odberateľ prijať takýto tovar bez DPH a dať si ho do nákladov ? Nie je to tovar oslobodený od DPH. Vôbec to nijako nevadí mojej strane?
Faktúru treba vrátiť na prepracovanie - stáva sa to, ak na skladovej karte dodávatel zabudne nastaviť sadzbu DPH.