maxop
24.01.12,08:25
Zdravím Vás dámy a páni.
Keď idem ovtoriť internetový obchod kde ho mám zaregistrovať, či vôbec niekde, keď som SZČO a mám misto podnikania doma, kde bude aj internetový obchod. Poterbujem po novom aj reg. pokladňu, keď budem predávať na len na dobierku? Kto vlastne riadi a zastrešuje celé internetové podnikanie? Ďakujem za všetky odpovede.
Dáša_
24.01.12,07:43
nikto nič neriadi :)
registrovať sa nemusíš nikde a keď budeš predávať iba na dobierku, tak registračku nepotrebuješ. Najlepšie, keď bude dobierka smerovať rovno na ucet.
knight
24.01.12,21:22
Toto by zaujímalo aj mňa, keďže teraz riešim internetový obchod.
Dobierku a bezhotovostnú platbu chápem, vystaví sa FA nie je čo riešiť. Čo však ak bude zákazník požadovať osobný odber a zaplatí mi v hotovosti? Vystavím FA a príjmový doklad? Bude to v poriadku? Kvôli 1-2 osobné odbery za mesiac sa mi neoplatí kupovať ERP..
avalik
24.01.12,21:30
Toto by zaujímalo aj mňa, keďže teraz riešim internetový obchod.
Dobierku a bezhotovostnú platbu chápem, vystaví sa FA nie je čo riešiť. Čo však ak bude zákazník požadovať osobný odber a zaplatí mi v hotovosti? Vystavím FA a príjmový doklad? Bude to v poriadku? Kvôli 1-2 osobné odbery za mesiac sa mi neoplatí kupovať ERP..

pri predaji tovaru musis pouzit ERP pri prevzati hotovosti (bud vystavis klasicky pokladnicny blok v danej ERP alebo "nablokujes" uhrada FA ..... ) ak nechces kupovat ERP platby mozes prijimat jedine prevodom na tvoj ucet alebo dobierkou. Nie je mozne ako doklad zakaznikovi vystavit PPD.

takze ak zakaznik pozaduje osobny odber a ty nemas ERP, tak len uhrada prevodom na ucet.
Dáša_
24.01.12,21:32
alebo ho napríklad "pošleš" na poštu, aby zaplatil tak
avalik
24.01.12,21:33
alebo ho napríklad "pošleš" na poštu, aby zaplatil tak

alebo sa stretnete pred bankou a vlozi ti peniaze na ucet :)
knight
25.01.12,07:55
Vďaka za rady. Neznie to jednoducho, ale ak bude niekto trvať na osobnom odbere, tak mu to vysvetlím a budeme to musieť tak vyriešiť..
maxop
25.01.12,08:38
Áno súhlasím, že pre 1-2 platby v mesiaci sa neoplatí kupovať registr. pokladňa. Napadlo ma, že ako občan, nepodnikateľ možem predať tovar v hodnote cca 1000€ ročne bez povinnosti platiť daň. Alebo sa mýlim?
Dáša_
25.01.12,12:34
Áno súhlasím, že pre 1-2 platby v mesiaci sa neoplatí kupovať registr. pokladňa. Napadlo ma, že ako občan, nepodnikateľ možem predať tovar v hodnote cca 1000€ ročne bez povinnosti platiť daň. Alebo sa mýlim?

otázka znie, či pravidelný predaj tovaru už nespĺňa všetky znaky živnosti a teda či tým neporušuješ živnostenský zákon
maxop
25.01.12,16:20
Napadlo ma to preto, že môj syn /študent/ stále niečo cez bazoš predáva - procesory, zdroje, HDD, ale aj odpružené vidlice na bycikel atď. atď. Za rok minimálne 15-20 krát. Aj to pravidelný predaj tovaru?
Chcelo by to naštudovať príslušný paragraf.
Dáša_
25.01.12,16:33
Napadlo ma to preto, že môj syn /študent/ stále niečo cez bazoš predáva - procesory, zdroje, HDD, ale aj odpružené vidlice na bycikel atď. atď. Za rok minimálne 15-20 krát. Aj to pravidelný predaj tovaru?
Chcelo by to naštudovať príslušný paragraf.

na niektorom z takýchto predajných portálov som čítala diskusiu, že sa začali kontroly práve takýchto činností. Obchádzania živnosti cez rôzne bazáre. potom už záleží len na šikovnosti predávajúceho, ako zdôvodni predaj vidlice na bicykel - že si kúpil pre seba a zistil, že potrebuje inú - to je v poriadku. Ale ak ponúka v inzerátoch niekoľko druhov, berie objednávky... to už je na riziku každého predávajúceho