Haira
24.01.12,11:56
Pekný deň poraďáci,

prosím Vás o radu, pomôžte kto viete, lebo ja už ozaj neviem.
My ako s.r.o. kupujeme auto od inej s.r.o., ktorá ho má kúpený na úver. Teda v TP je ako držiteľ vozidla uvedená úverová spoločnosť.
Volala som tam a povedali mi, že keď chceme pokračovať v tomto úvere, pôvodný klient podá žiadosť, tá sa schváli/neschváli, prebehne prevod a od toho dátumu budeme platiť úverové splátky my, atď... Tomuto rozumiem, ale moja otázka znie.
Čo v prípade, keď chcem predajnú cenu vozidla zvýšiť o napr 5000 €? V Autofinance (úverovej spoločnosti) mi povedali, že oni s tým nič nemajú, že je to vecou dohody medzi nami, teda oboma s.r.o. Na druhej strane, ja nemôžem spísať kúpno-predajnú zmluvu s niekým, kto nie je majiteľom/držiteľom vozidla. Dočítala som sa, že sa zrejme môže urobiť dohoda o odplate za postúpenie úveru napr. Je to tak? Je toto riešenie? A čo s DPH? Ako si môžeme uplatniť DPH z celkovej ceny vozidla? Teda tak, že bude DPH z odplaty a DPH zo zostakovej ceny auta, ktorú mi uvedie úverová spoločnosť alebo ako?

Ak pletiem hrušky s jablkami prepáčte mi to, len sa to celé snažím pochopiť a nájsť nejaké riešenie toho.

Ďakujem a želám pekný deň :-)