Damiana3
24.01.12,11:00
Dňa 01.08.2011 som si zakúpila digitálny fotoaparát na internetovej stránke www. Fotonakup.sk v hodnote 173,56. Ten som v ten istý deň aj uhradila na účet č.2925830590/1100 internet bankingom. Dňa 03.08.2011 mi odpísali, že platba bola prijatá, dňa 04.08.2001 mi bol tovar odoslaný s predpokladom doručenia 5-10 dní. Dňa 16.08.2011 mi bol doručený mail s oznamom, že tovar bol vypredaný (nechápem ako, keď mi bolo oznámené, že tovar mi bol zaslaný) a mám si vybrať niečo iné. Na ten mail som reagovala so slovami, že ja iný tovar nechcem a chcem zrušiť objednávku. Dňa 22.08.2011 mi bolo oznámené, že moja objednávka bola zrušená. Problém spočíva v tom, že do dnešného dňa som svoje peniaze nedostala späť. Kvôli tomuto problému som ich kontaktovala 08.09., 13.09. mi bolo oznámené, že peniaze mi boli poslané. Dňa 19.09.2011 som sa opätovne skontaktovala s pracovníčkou, ktorá mi povedala, že tento týždeň mi pôjde platba. K dnešnému dňu t.j. 24.01.2012 neevidujem žiadne zaslanie peňažných prostriedkov na môj účet. :eek:Dňa 26.09.2011 som spoločnosť vyzvala mailom o nápravu danej veci.Danú vec som podstúpila SOI Košice, na OR PZ v Trnave, obžaloba je aj na Okresnom súde v Trnave.Podľa daných internetových recenzií nie som jediný oklamaný zákazník, nakoľko spoločnosť TyBoBo tech LLC, organizačná zložka podniku, so sídlom Rozvojová 2, 040 11 Košice, IČO 44 635 788, organizačná zložka podniku zahraničnej osoby zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Košice I, oddiel Po, vložka č. 425/V disponuje na internete veľkým počtom domén.Ja nám pocit, že v tomto štáte hrá každý hru o troch opiciach : NEVIDÍM, NEPOČUJEM, NEPOVIEM!!! Sme právny štát, alebo aký?:mad: Prečo firma roky podniká, veď nekalé praktiky predaja sú porušovanie zákona. :confused:Neviem síce kto danej spoločnosti dovolil podnikať na SK, alebo skôr či nie je nikto na Slovensku, kto by im zastavil činnosť. No najviac by som potrebovala radu.. ČO MÁ ČLOVEK EŠTE UROBIŤ, ABY SA DOMOHOL SVOJICH PEŇAZÍ??????????????:mee:
katarina.j
24.01.12,10:16
No pri nakupe cez internet si najprv treba danu firmu overit-lebo je vela podvodnikov, ktorí ti namiesto objednaného tovaru poslu v krabici niečo uplne iné alebo nič. Najprv si si mala pozriet recenzie na danu firmu a tak konat-objednavat...Neviem sice o aký presný typ fotoaparatu islo-ale podla mna si aj v kamennom obchode za taku sumu vyberies digitalny fotak alebo radsej objednavat cez stranky-ktore su overené užívatelmi. Asi ta sklamem, ak si už podnikla kroky-SOI+obžaloba-asi nebudes jedina sťažujuca sa na danu firmu-neostava ti zial nič iné len čakat.Aj ked ti sud uzna, že firma ma voci tebe dlh, nemas vyhrate...nemas zaruku,že ti peniaze skutočne vratia...daj to do telky-ako obabraný zákazník-možno sa rozhýbu vo firme... A že sme právny štát? tak to je len suchá a prázdna frázička akéhosi pána politika...sudnictvo na Slovensku nemá obdobu a hranice už vôbec nie...vrah si odsedi 2-5rokov a lupežník-ktorému sa nepodari ani nič ulupiť dostane 12rokov...tak vidis,aký sme spravodlivý a právny štát?!
Atomer.sk
24.01.12,16:10