Katka01
24.01.12,13:05
Mam na internete e-shop. Na jesen minuleho roka mi volala akasi firma, ktora mi tvrdila, ze som cez nich v minulom roku inzerovala na googli a ze ci mam zaujem opat. Nakolko som s istou firmou naozaj spolupracovala a zaplatila im kampan cez Google, najskor som si myslela, ze su to oni. Nakolko som s tou kampanou vtedy bola spokojna, tak som najskor suhlasila, ze mozme ist do toho zase. Ten zensky hlas som nepoznala, predtym som jednala s muzom, ale myslela som, ze ma len nejaku novu sekretarku, pracovnicku ci co. Ked mi ale poslali podklady na zaplatenie, zistila som, ze to vobec nie je ta firma s ktorou som spolupracovala, ze s tymito som nespolupracovala nikdy a ze ich nepoznam. Tak som im to oznamila s tym, ze nemam zaujem s nimi nic mat, kedze ma oklamali. Zacali po mne vrieskat do telefonu, ze maju nahravku kde som im slubila spolupracu, ze ma daju na sud. Pohadala som sa s nimi a treskla im telefonom. Tym to ale neskoncilo. Uz mesiace mi pravidelne telefonuju a stale sa dozaduju stoviek eur za sluzby, ktore som si podla nich u nich objednala a vyhrazaju sa sudom. Aj som si ich ulozila do mobilu aby som vedela, ked volaju, ale stale volaju z inych cisiel. Zmenit cislo nema zmysel, lebo ho musim mat uverejnene na internete v mojom eshope, aby sa mi dovolali zakaznici (a odtial maju cislo na mna aj tito podvodnici). Uz ich mam plne zuby. Chcem sa spytat, ci by som mala nejaku sancu, keby som ich dala na sud ci podala na nich trestne oznamenie. Hoci neviem, ci existuje paragraf, do ktoreho by sa toto mohlo dat. Prip. ako sa ich zbavit? Vdaka.
pepsikova
24.01.12,12:13
..no ale ak si s nimi nijakú zmluvu nepodpísala, tak aký máš problém im do telefonu povedať, že nech ťa teda na ten súd dajú!!!...som zvedavá, čím by argumentovali, ak nemajú s tebou podpísané nejaké podmienky...
..a ak by ťa chceli dať na súd, dávno to urobia-ak by niečo v ruke mali...nahrávka nie je relevantný dôkaz...

..a ak ti neprestanú vyvolávať, tak si napíš čísla, z ktorých volajú a daj trestné oznámenie za obťažovanie, uveď čísla a hotovo...
Katka01
24.01.12,12:25
Dik skusim to. No ja som to uz s nimi skusala po dobrotky aj po zlotky, nic nepomaha. Uz som im x krat povedala ze o ich sluzby nemam zaujem a ze ma oklamali a s takou klamarskou firmou ja spolupracovat urcite nebudem. Je mi uplne jasne, ze na sud ma dat nemozu, nakolko som s nimi nikdy nic nepodpisala a ten telefonicky suhlas ziskali podvodom. A vedia to aj oni ze by nepochodili, inak by ma na sud uz davno dali a nie mesiace vyvolavali, vypisovali smsky nech im poslem peniaze a otravovali.
bodliak
24.01.12,12:26
Niekedy zaberie zmena prístupu. Zdvihnem, položím telefón k rádiu, aby vedeli, že som "nepoložil", nech sa vyrozprávajú ...
Prestane ich to baviť keď zistia, že to so mnou nič nerobí.
Kým by som sa stresoval, kričal, hľadal argumenty, majú šancu, že pre svoj kľud niečo uhradím. Takto ten pocit nemajú a preto to vzdajú.
arizona
24.01.12,16:39
Katka, naco duplujes temu? Mohla si pokracovat v starej http://www.porada.sk/t179400-prinutili-ma-uzatvorit-zmluvu-podvodom.html
bodliak
24.01.12,16:51
Tak ma napadol iny, ale v niecom podobny pripad.

Ked uz poznate cisla, z ktorych volaju: Co tak dat telefon napr. manzelovi a po zdvihnuti sa kludne opytat, v akej zalezitosti volaju, zistit kto vola, meno, funkcia, firma, skratka sa hlupo povypytovat kto su, aby sa identifikovali.

A potom oznamit, ze ten, koho zhanaju, je vysetrovany pre rozsiahly podvod (napr. teraz je aktualny hon na DPH), ze nas zaujima, ci teda maju obchodny vztah, aky, kolko, ako dlho..., lebo zatial ich na zozname podozrivych na podvode zainteresovanych firiem nemaju.
Zavesia oni sami. (veľmo sme sa rehotali, chalanisko to zahral bravúrne)
Nikdy viac sa neozvali.
buchač
24.01.12,16:56
Niekedy zaberie zmena prístupu. Zdvihnem, položím telefón k rádiu, aby vedeli, že som "nepoložil", nech sa vyrozprávajú ...
Prestane ich to baviť keď zistia, že to so mnou nič nerobí.
Kým by som sa stresoval, kričal, hľadal argumenty, majú šancu, že pre svoj kľud niečo uhradím. Takto ten pocit nemajú a preto to vzdajú.
Vážení priatelia !

Moje platby faktúr spočívajú nasledovne :

1. Každý mesiac sa hromadia na stole v prázdnej škatuli od banánov
2. Posledný pracovný deň v danom mesiaci sa zhromaždí volebná komisia
3. Jeden člen komisie má možnosť ťahu
4. Vyžrebované faktúry idú potom na platbu
5. Zvyšné ostávajú na stole a čakajú na nasledujúce žrebovanie

Týmto vám oznamujem , že vaša faktúra postúpila do ďalšieho kola žrebovania

S úctou ............................



;):---
Katka01
24.01.12,19:27
bodliak: dik za svely tip :-D
arizona: sorry nabuduce si na to dam pozor
jankalina1967
31.01.12,18:26
Katka a napises, co to bolo za firmu? Ak si nic nepodpisovala, tak sa jedna iba o klasicky natlak, ktory je priznacny pre podvodne katalogove firmy. V pripade, ze od teba podvodom vymohli podpis, citaj tu http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/souhrn-nejdulezitejsich-informaci/jak-pracuji-podvodne-katalogove-firmy-a-jak-se-ucinne-branit.html a v pripade otazok pis na ondrejkovic@klikni.cz. To je pan, ktory tuto temu ma velmi dobre podchytenu a poradi ti.
Katka01
31.01.12,19:14
Buchač: to je dokonalé :D:D:D Už som im to aj poslala, uvidíme, čo sa bude diať ďalej :)

jankalina1967 (http://www.porada.sk/member.php?u=238177): firma sa vola Firmdatabaze s.r.o. a ich mail je firm.data.fin@windowslive.com
jankalina1967
31.01.12,19:49
Podla odkazov sa ako podvodna firma nejavi, zatial. Kazdopripadne, pokial si nic nepodpisovala, nemusis mat obavy. A ak mas od nich nejake papiere, skontroluj si, ci v nich nie je v pripade rozporu, ze sa to nebude riesit sudnou cestou ale arbitrazou. S najvacsou pravdepodobnostou si na arbitraz netrufnu a kedze sa stale ohanaju sudom, pokial su nepoctivou firmou, tak to bude z ich strany asi vsetko. Viac ako na vyhrazky nepride.
Katka01
31.01.12,21:08
Jankalinka: pozri si ich web stranku. Nemaju tam na seba ziaden kontakt. Ziadna adresa, ziadne ICO, ziaden telefon. Len jeden formular kde im mozes poslat spravu. Toto je seriozna firma? Pridali tam odkaz na moju firmu a ako web stranku k nej uviedli web mojej konkurencie (zrejme omylom). Nikdy mi neposlali ziadnu zmluvu, kde by boli nejake podmienky spoluprace, jedine co poslali boli ich bankove udaje s tym, nech im poslem peniaze.
kopretinka
31.01.12,21:34
jankalina1967
01.02.12,03:20
Ano, tu profesiu som si vsimol. Vravim, ze zatial sa ako klasicka podvodna firma nejavi, tz, po zadani jej mena do googla sa neobjavia desiatky alebo stovky nespokojnych ludi co ale este neznamena, ze firma podvodna nie je. V podstate plati, co som napisal vyssie.
Katka01
01.02.12,07:51
Vdaka za tie linky. Pozeram, ze hladali pracovnicku do call centra za 500 eur + provizie. 500 eur je fakt nic moc peniaz a teda sa vobec nedivim, ze vyuzivaju vsetky mozne metody, aby vymackali z ludi peniaze. Inak ten inzerat je len par dni stary a ako som si este zistila, oni ako firma funguju necele dva roky. Napisala som im mail, ktory mi poradil buchac, som zvedava, ci sa este ozvu a ak hej, budem s nimi komunikovat podobnym srandistickym sposobom. Budem zo seba robit akoze uplneho vola a som zvedava, dokedy ich to bude bavit.
Pidgey
01.02.12,08:30
mimotemy hladaju cloveka do COOLCENTRA? wtf? :cool:
kopretinka
01.02.12,08:41
:D
Katka01
01.02.12,11:20
Je to fakt srandisticka firma :D Hladaju pracovnikov do COOL centra, to by som rada vedela ake to je. A okrem toho, odkaz na moju firmu sice pridali do svojho poloprazdneho inet katalogu, ale web stranku k nej uviedli mojej konkurencie! Namiesto pripony .info dali .sk, cize robia reklamu mojej konkurencii a odo mna chcu za to stovky eur. Ja nemozem inak len smiat sa :D Je to proste COOL firma!
kopretinka
01.02.12,11:23
Je to fakt srandisticka firma :D Hladaju pracovnikov do COOL centra, to by som rada vedela ake to je. A okrem toho, odkaz na moju firmu sice pridali do svojho poloprazdneho inet katalogu, ale web stranku k nej uviedli mojej konkurencie! Namiesto pripony .info dali .sk, cize robia reklamu mojej konkurencii a odo mna chcu za to stovky eur. Ja nemozem inak len smiat sa :D Je to proste COOL firma!
aspoň máš argument,že prečo im nebudeš platiť.....
JAJA11
13.02.12,11:26
Tak ja som vytočená. :(
Práve mi volala nejaká pani z Firmdatabaze, že sme minulý rok využívali ich služby a teraz nám ich chcú predĺžiť. Keďže máme nejakú takúto spoluprácu, len sa mi nezdal názov firmy, tak som sa jej pýtala, z akej firmy by sme to mali mať faktúru, že si to skontrolujem. Tak odrazu mi povedala, že faktúra nebola, ale sme spolupracovali, tak teraz by to už bolo oficiálne. Jednoznačne som ju odmietla, nakoľko som pochopila , že sa zas niekto chce nabaliť. Našla som potom, že nám minulý rok poslali CD na dobierku, šéf je našťastie naučený, že má preberať dobierky, len keď o nich vie, tak to neprebral. :rolleyes: Bolo to vtedy v správach, bolo veľa firiem, ktoré tú poštu prebrali a chceli vedieť čo s tým.
Treba si dávať pozor, už sa zas snažia nabaliť :o
misoft
13.02.12,14:51
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=176539&SID=9&P=1



konateľ

(od: 09.04.2010)





János Jobbágy (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Jobb%C3%A1gy&MENO=J%C3%A1nos&SID=0&T=f0&R=1)
Ifjúság út 5.1 em. 6a.
Diósd 2049
Maďarsko
Vznik funkcie: 09.04.2010

(od: 09.04.2010 do: 27.10.2011)




János Jobbágy (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Jobb%C3%A1gy&MENO=J%C3%A1nos&SID=0&T=f0&R=1)
Tompa Mihály utca 3.
Diósd 2049
Maďarsko
Vznik funkcie: 09.04.2010



Základné imanie: 5 000 EUR Rozsah splatenia: 5 000 EUR






"Rodinná firma"
roman.f
17.02.12,10:30
Vidím, že nie som jediný nespokojný klient.Pozrite na stránku www.kritik.sk
misoft
17.02.12,16:10
Takže som sa pozrel na ich stránku:
po zadaní do Google - http://www.firmy-sluzby.sk/firma/detail/firmdatabaze-eotvosova-ul-3195-24-komarno
no pozor! Hneď vedľa je odkaz na ich stránku www.firmdatabaze.sk (teda asi oficiálnu) a keď si ju otvoríte, tak tam nemajú žiadne Všeobecné zmluvné podmienky (len kontakt - registračný formulár), teda firma (spoločnosť) ako taká nemá žiadne právo od vás vyžadovať platby, pretože nestanovila žiadne pravidlá, nedodržala právne a obchodné zákony SR.
Odporúčam neplatiť, prípadne s odkazom na oficiálnu stránku podať na firmu tr. oznámenie.