mariab
24.01.12,14:00
Dobrý deň,

dovoľujem si poprosiť o radu v nasledovnom prípade:
vypĺňam daňové priznanie v aplikácii e-dane. r.01 kategória vozidla - "N", r.05 celková hm. - 1,95 t, r.06 počet náprav - 2, r.08 - po rozkliknutí ponuky ročnej dane si vyberiem príslušnú ročnú daň pre KE, t.j. 124,15 eur. Nastavím sa do r.09 a tu po rozkliknutí vyberiem ročnú daň pre KE buď zo stĺpca EURO 3, alebo zo stĺpca EURO 4a5. Konkrétne tu som zvolila ročnú daň 118,50 eur.
Tu vzniká pre mňa problém. Pre účely stanovenia sadzby dane sa rozumie vozidlom EURO 3 - vozidlo vyrobené po 1.1.2000, u ktorého daňovník preukáže splnenie normy EURO 3, tento text je aj pre EURO 4a5. Ja som to pochopila tak, že v osvedčení o evidencii si skontrolujem rok výroby a podľa toho si zvolím buď EURO 3, alebo EURO 4a5, je to takto správne?
No na našom DÚ mi povedali, že KSK sa znížené sadzby netýkajú a taktiež, že sa vypĺňa r. 09 len za vozidlá, ktorých sa to týka. A ja stále rozmýšľam, že prečo mi v tom riadku 09 ponúka aplikácia možnosť výberu zníženej sadzby. Neviem, či vôbec správne formulujem túto otázku, či mi niekto do toho vnesie svetlo.
Veľmi pekne ďakujem.

Mária