badgers
31.01.06,14:26
SZČO, ktorá viedla v r. 2005 podvojné účtovníctvo podáva DP pre FO- typu B a prílohy ako PO - výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky. Je to tak správne? Ďakujem za poradenie.
slnko
31.01.06,13:34
áno, je to správne.
Paula
31.01.06,13:35
SZČO, ktorá viedla v r. 2005 podvojné účtovníctvo podáva DP pre FO- typu B a prílohy ako PO - výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky. Je to tak správne? Ďakujem za poradenie.

Poznámky neprikladám, nikdy ich DÚ ani kontroly nevyžadovali. Moja skúsenosť.
andrej_rv
31.01.06,14:56
Poznámky neprikladám, nikdy ich DÚ ani kontroly nevyžadovali. Moja skúsenosť.
§ 49 ods. 11 ZDP: Na účely podania daňového priznania je daňovník povinný zostaviť účtovnú závierku podľa osobitného predpisu*...a predložiť ju správcovi dane v termíne na podanie daňového priznania.
§ 17 ods. 3 zákona o účtovníctve (tzv. osobitný predpis*): Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:
a) súvahu
b) výkaz ziskov a strát
c) poznámky
Ak DÚ k DP typu B u FO účtujúcej v podvojnom účtovníctve nevyžaduje poznámky, nepostupuje v súlade so zákonom. U nás to vyžadujú...
Johanka
31.01.06,15:06
Však ani my nepostujeme podľa zákona, keď ich neprikladáme :) . Ja som bola jedno také priznanie odovzdávať osobne na DÚ a poznámky mi vrátili, že ich netreba. Odvtedy sa ani neunúvam ich robiť.
badgers
31.01.06,16:59
ďakujem všetkým za radu, poznámky radšej pošlem, aj keď si myslím, že ich nikto nečíta.:)
aliiica
09.03.12,07:43
Ahojte, k tym vykazom u szco uctujuceho v PU. Uvediem bezne uctovne obdobie a ako bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie nebudem nic uvadzat?
Jana Acsová
09.03.12,07:53
Ahojte, k tym vykazom u szco uctujuceho v PU. Uvediem bezne uctovne obdobie a ako bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie nebudem nic uvadzat?
Podľa toho, či máte predchádzajúce účtovné obdobie. Ak máte uvediete. Ak nemáte porovnateľné obdobie, v ktorom ste účtovali v sústave podvojného účtovníctva, neuvediete ho. Pri vzniku je porovnateľné obdobie v súvahe odvodené z otváracej súvahy.
aliiica
09.03.12,08:18
To som zabudla napisat, ze v r. 2011 sme prvy krat uctovali v PU. Dovtedy sme uctovali v JU.

Takze ked pri prechode z JU do PU nemam porovnatelne neuvediem nic.
Ale pri vzniku by som uvadzala z otvaracej suvahy?

Dakujem velmi pekne