pepa2506
24.01.12,14:06
Dobrý deň,momentálne som na RD do mája 2012,ak dám môjmu zamestnavatelovy výpoved a pôjdem na úrad prace-na podporu,mám nárok na dávku v nezamestnanosti?Pred MD som pracovala 10 rokov.A ešte či sa dá pracovať na dohodu,popri nezamestnanosti.
Ďakujem
veronikasad
24.01.12,13:09
Dobrý deň,momentálne som na RD do mája 2012,ak dám môjmu zamestnavatelovy výpoved a pôjdem na úrad prace-na podporu,mám nárok na dávku v nezamestnanosti?Pred MD som pracovala 10 rokov.A ešte či sa dá pracovať na dohodu,popri nezamestnanosti.
Ďakujem
Ak prac.pomer počas RD trval, máš nárok na dávku v nezamestnanosti.
Počas evidencie na UP môžeš pracovať na dohodu. Dohodu treba odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce, max. príjem 139,90€ mesačne.
pepa2506
24.01.12,13:15
Ďakujem za odpoveď,ešte by ma zaujmalo kolko mesiacov sa dostáva podpora a ako často sa treba hlásiť na UP.
Dík.
Tweety
24.01.12,13:16
Ďakujem za odpoveď,ešte by ma zaujmalo kolko mesiacov sa dostáva podpora a ako často sa treba hlásiť na UP.
Dík. Max. 6 mesiacov, a hlásiť sa treba raz mesačne.
pepa2506
24.01.12,13:53
Som asi otravná,ale ešte ma zaujma z čoho mi vypočitaju podporu?:confused:
Tweety
24.01.12,13:55
Som asi otravná,ale ešte ma zaujma z čoho mi vypočitaju podporu?:confused: V zamestnaní Ti pekne krásne vypíšu tlačivo pre SP, v ktorom uvedú VZ.
veronikasad
24.01.12,14:04
Som asi otravná,ale ešte ma zaujma z čoho mi vypočitaju podporu?:confused:
(3) Ak v rozhodujúcom období podľa odseku 2 nie sú dva roky, za ktoré možno zistiť denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti, denný vymeriavací základ sa zistí z tohto kratšieho obdobia. Ak poistenec nemal v rozhodujúcom období podľa odseku 2 vymeriavací základ na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti, denný vymeriavací základ sa určí z vymeriavacieho základu uvedeného v § 138 ods. 5, ktorý je platný ku dňu vzniku nároku na dávku v nezamestnanosti a zaokrúhľuje sa na štyri desatinné miesta nahor. Ak v rozhodujúcom období podľa odseku 2 je len obdobie poistenia v nezamestnanosti získané prerušením povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky, denný vymeriavací základ sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dvoch rokov predchádzajúcich začiatku prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. To platí aj pri opakovanom čerpaní rodičovskej dovolenky, ktorá bezprostredne nadväzuje na obdobie poistenia v nezamestnanosti zamestnanca počas poskytovania materského. Takto určený denný vymeriavací základ nesmie byť nižší ako denný vymeriavací základ podľa druhej vety.