dominik325
24.01.12,14:27
Vopred sa ospravedlňujem ak som túto tému nezaradil do vhodnej kategórie.
Takže, opisujem moju sitáciu:

Som študentom SŠ a vytvoril som web pre zamestnávateľa v hodnote 170€. Ďalej nasledujú mesačné aktualizácie v hodnote 15€/mesiac. Potrebujem uzavrieť so zamestnávateľom zmluvu. Navrhujete DOHODU O BRIGÁDNICKEJ PRÁCI ŠTUDENTA či DOHODU O VYKONANÍ PRÁCE? Respekíve kombináciu týchto zmlúv pre jednotlivé platby? Čo by bolo premňa a zamestnávateľa výhodnejšie + aké z toho vyplývajú povinnosti/odovody ...? Načo si mám dávať pozor?
Za Vašu skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom

Dominik (:
Mila123
24.01.12,13:30
ak si autor mal by si postupovať podľa autorského zákona.....
veronikasad
24.01.12,13:30
Vopred sa ospravedlňujem ak som túto tému nezaradil do vhodnej kategórie.
Takže, opisujem moju sitáciu:

Som študentom SŠ a vytvoril som web pre zamestnávateľa v hodnote 170€. Ďalej nasledujú mesačné aktualizácie v hodnote 15€/mesiac. Potrebujem uzavrieť so zamestnávateľom zmluvu. Navrhujete DOHODU O BRIGÁDNICKEJ PRÁCI ŠTUDENTA či DOHODU O VYKONANÍ PRÁCE? Respekíve kombináciu týchto zmlúv pre jednotlivé platby? Čo by bolo premňa a zamestnávateľa výhodnejšie + aké z toho vyplývajú povinnosti/odovody ...? Načo si mám dávať pozor?
Za Vašu skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom

Dominik (:
Pre teba ako študenta je najvýhodnejšia Dohoda o brig.práce študenta. Pri všetkých typoch dohôd platí zamestnávatel rovnaké odvody (1,05% hrubej mzdy).
Podpíš u zamestnávatela vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov. Príjem sa ti nebude zdaňovať.
dominik325
24.01.12,15:41
Budú si s tými odvodmi vedieť poradiť? Či sa ma to už netýka?
Čo ste mysleli pod tým vyhlásením k zdaňovaniu príjmov?
Tweety
24.01.12,16:24
Budú si s tými odvodmi vedieť poradiť? Či sa ma to už netýka?
Čo ste mysleli pod tým vyhlásením k zdaňovaniu príjmov?
Určite budú vedieť. A to Vyhlásenie, v ňom si uplatníš NČ,t.j. od tvojho príjmu bude odpočítaná, poníži sa ňou základ dane. Pri odmene 170 € mesačne a uplatnení NČ 303,72 nebudeš platiť žiadnu daň.