Ociviste
24.01.12,15:22
Dobry den, chcela by som sa opytat, ak fakturujum do Nemecka (Nemeckej firme) za sluzby - zateplovanie, vystavujem fakturu bez DPH? Jedna sa o zateplovacie prace na budove, ktora je v Nemecku. Dakujem za odpoved.
Ociviste
24.01.12,15:07
prosim vie niekto pomoct? Dakujem
Ociviste
24.01.12,16:19
Dakujem uz mam odpoved.
prajem prijemny vecer.
Katrina13
13.02.12,14:44
Dobrý deň, mohli by ste ma prosím usmerniť, či je moja úvaha správna? Ak bol SZČO na výstave v Nemecku, ale tovar kúpil od Čínskych obchodníkov, ktorí majú sídlo v Číne, tak to účtujem ako nadobudnutie tovaru z tretích krajín a tovar treba poslať aj na preclenie? A tovar ktorý nakúpil od čínskych obchodníkov ale so sídlom firmy v nemecku ako aj od nemeckých firiem, tak tam riešim DPH ako samozdanenie?
( písala som do témy zahraničné účtovníctvo, ale téma z r.2009, tak neviem či by niekto zareagoval )
Katrina13
20.02.12,09:56
Dobrý deň, mohli by ste ma prosím usmerniť, či je moja úvaha správna? Ak bol SZČO na výstave v Nemecku, ale tovar kúpil od Čínskych obchodníkov, ktorí majú sídlo v Číne, tak to účtujem ako nadobudnutie tovaru z tretích krajín a tovar treba poslať aj na preclenie? A tovar ktorý nakúpil od čínskych obchodníkov ale so sídlom firmy v nemecku ako aj od nemeckých firiem, tak tam riešim DPH ako samozdanenie?
( písala som do témy zahraničné účtovníctvo, ale téma z r.2009, tak neviem či by niekto zareagoval )

Neviete mi prosím niekto poradiť?
Katrina13
25.02.12,07:03
Ak by ste niekto potreboval odpoveď, tak na DÚ som zistila, že je to tak ako som písala priamo v otz.