matiti
31.01.06,14:35
Mohol by mi niekto poradit, ake nalezitosti ma zmluva o najme bytu? Firma si prenajala byt pre konatela (EU) a plati za tento byt mesacny najom.

V terajsej zmluve je uvedena len celkova ciastka, ktoru posielame majitelovi na ucet. Auditorka ma upozornila na to, ze tato zmluva musi obsahovat presne vycislenie nakladov na byt.

Neviem, ci mam doterajsiu zmluvu menit alebo nie. Dakujem!
vieroslava
31.01.06,15:59
A povedala auditorka o aké paragrafy sa opiera jej tvrdenie?
Mám nájomnú zmluvu na byt, ktorú spracovávala realitná kancelária, nájomcom je zahraničný subjekt a znenie je nasledovné:
1/ Nájomca a prenajímateľ sa dohodli na nájomnom za užívanie bytu vo výške ...... Sk za jeden kalendárny mesiac.
2/ V nájomnom sú zahrnuté poplatky za odvoz smetyia, poplatky za TV, rozhlasu, káblovej televízie. Poplatky za plyn, elektrinu a vodné-stočné platí prenajímateľ vo forme mesačných zálohových platieb nasledovne:
plyn .................... Sk
el.energia ............. Sk
voda .................... Sk
--------------------------
spolu ....................

Tieto zálohové platby vyúčtuje prenajímateľ podľa skutočnej spotreby na základe odpočtu meračov a prípadné preplatky-nedoplatky si zmluvné strany vzájomne vyrovnajú.
__________________

Myslím si, že keď sa zmluvné strany dohodnú, že energie sú v cene, nemusia byť extra určené. Treba sa spýtat auditorky, na základe čoho to tam má byť uvedené.