chanah
24.01.12,17:48
Dobry den, nejak som sa prelakla, musela som sa prihlasit na danovy urad z nejakeho dovodu, Od 1.8 2011 mam zivnost teraz budem mat 1 krat dan. priznanie. Na porade som nasla podobnu otazku, ci sa ma ist pani hlasit na du, kvoli dani z prijmu a chcela byt dobrovolna platca dph. mam sa aj ja ist na du nahlasit?ked som si zakladala zivnost bola som na jednotnom kontaktom mieste a myslele som ze to stací, a nahlasit sa na du len ak presiahnem urcenu vysku zarobku.A este neviem ci som neplatca dph, momentalne, ja si myslim, ze nie, je to tak, dakujem za vysvetlenie, dufam, ze mi nehrozi nejaka pokuta:confused:
calawen
24.01.12,16:54
na jkm Vás registrovali pre daň z príjmu, nie na DPH... Čiže nie, nie ste platcom DPH, žiadna pokuta nehrozí...

Ak chcete byť platcom DPH, musíte si podať žiadosť o registráciu na platcu podľa §4 - dobrovoľný platca DPH. Ak nechcete, neriešte, až kým nepresiahnete výnosy vo výške 49 750 EUR za 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacoch. Ak áno, do 20 dní po dosiahnutí obratu musíte podať žiadosť o registráciu podľa §7.
Luna
24.01.12,17:02
Dobry den, nejak som sa prelakla, musela som sa prihlasit na danovy urad z nejakeho dovodu, Od 1.8 2011 mam zivnost teraz budem mat 1 krat dan. priznanie. Na porade som nasla podobnu otazku, ci sa ma ist pani hlasit na du, kvoli dani z prijmu a chcela byt dobrovolna platca dph. mam sa aj ja ist na du nahlasit?ked som si zakladala zivnost bola som na jednotnom kontaktom mieste a myslele som ze to stací, a nahlasit sa na du len ak presiahnem urcenu vysku zarobku.A este neviem ci som neplatca dph, momentalne, ja si myslim, ze nie, je to tak, dakujem za vysvetlenie, dufam, ze mi nehrozi nejaka pokuta:confused:


Pri registrácií na živnostenskom úrade Ťa živnostenské oddelenie automatický prihlásili na daňovom úrade na daň z príjmu. Či si plátca DPH by si mala vedieť aj na základe toho či Ti prišla kartička kde máš svoje daňové registračné číslo. V tvojom prípade si myslím že robíš zbytočne paniku -plátca DPH asi nebudeš. Ak máš pochybnosti či si registrovaná za plátcu na daň z pridanej hodnoty zavoaj si na DÚ kde patríš.
Economic
24.01.12,19:12
Opravím. Na živnostenskom úrade neprihlasujú automaticky k dani z príjmov, treba o to požiadať zaškrtnutím tejto možnosti v židosti. Nedeje sa tak automaticky.
Ak si odberatelia nevyžadujú aby dodávateľ bol IČ DPH, nechala by som DPH zatiaľ na pokoji, kým sa obchody nerozbehnú.