hilton
24.01.12,18:21
ahoj, mohol by mi niekto poradit, syn mi chce darovat byt ,ale mam jeden problem.Manzel splaca exekuciu z cias ked este podnikal t.c. je uz na starobnom dochodku.Ja som som nebola jeho spolocnicka ani spolumajitelka jeho firmy. Mal by exekutor narok sihnut na byt ktory mi chce syn darovat?
buchač
24.01.12,17:30
ahoj, mohol by mi niekto poradit, syn mi chce darovat byt ,ale mam jeden problem.Manzel splaca exekuciu z cias ked este podnikal t.c. je uz na starobnom dochodku.Ja som som nebola jeho spolocnicka ani spolumajitelka jeho firmy. Mal by exekutor narok sihnut na byt ktory mi chce syn darovat?

NIE ...nakoľko

Pokiaľ ide o otázku exekúcie dlhov, ktoré vytvoril jeden z manželov, je potrebné uvedomiť si, že momentom vzniku manželstva, pokiaľ sa manželia nedohodnú inak, vzniká bezpodielové spoluvlastníctvo manželov (BSM), do ktorého patrí všetko, čo môže byť predmetom vlastníctva a čo nadobudol niektorý z manželov za trvania manželstva,
s výnimkou:
a) vecí získaných dedičstvom
b) vecí získaných darom,
c) vecí, ktoré podľa svojej povahy slúžia osobnej potrebe alebo výkonu povolania len jedného z manželov
....
...

To znamená, že exekútor môž siahnuť buď na majetok patriaci do výlučného vlastníctva manžela, alebo na majetok patriaci do BSM.
Nikdy však nie na majetok, ktorý je vo výlučnom vlastníctve.
Erzebeth
25.01.12,11:09
Ak syn daruje byt iba tebe a nie aj tvojmu manželovi, budeš ty výlučnou vlastníčkou. V zmluve musí byť jasne napísané, že budeš vlastníčkou 1/1. Takto byt nebude vlastníctvom tvojho manžela. Všetko ako napísal buchač.