DEW
25.01.12,05:40
Som zivnostnik, bol som asi 8 mesiacov bez prijmu, cize som mal aj problem zaplatit odvody na zdravotne poistenie. Ano, suhlasim, ze by sa poistenie malo platit, ale ked clovek nema niekolko mesiacov prijem ani €, dodavatelia maju na haku platit faktury a nie je z coho zaplatit, je to tazke. Nezaplatil som ich za mesiace 2/2011 - 7/2011. Pricom uz mesiaci 9 /2011 mi prisla predexekucna vyzva, ale kedze som kvoli praci mimo bydliska, nevedel som o tom a teraz v januari uz aj exekucia. Je to normalne? Je to normalne aby poistovna zacala vobec vymahat preddavky cez exekutora po takomto kratkom case, prakticky cca po 2-3 mesiacoch ked nebolo este robene ani zuctovanie za rok 2011? Ved tie platby by boli aj tak uhradene by rocnom zuctovani, podla skutocneho stavu...
Je to sila, na firmy co maju 100 tisicove dlzoby niekolko rokov sa ...... ale mna idu cez exekutora nahanat po par mesiacoch. A ako som napisal, viem, ze je to povinnost, ale citajte hore, ked nie je z coho tak je to tazke, preto som sa vykaslal na zivnost a robim ako zamestnanec.
Zolo
31.01.12,09:54
Podobá sa to na likvidáciu drobných živnostníkov - asi za tým účelom boli vymyslené aj povinné odvody pri súbehu zamestnania, alebo aj poistencov štátu do ZP nie za skutočného príjmu, ale z min. vymeriavacieho základu. (Ak si to niekto nemôže dovoliť, resp. by bol stratový, nech si zruší živnosť).
Vôbec to nie je veselé.. :(:mee::(
veronikasad
31.01.12,10:03
DEW, je to sila ... Ale ak si vedel, že máš problémy, mal si komunikovať so zdr.poisťovňou, aj bez prevzatej výzvy. A to máš šťastie, že si v tom čase nenavštívil lekára, lebo ti nemusela byť poskytnutá ani zdravotná starostlivosť.

Na nedoplatky veľkých firiem poisťovne páky nemajú, ale ako zodrať živnostníkov - žial ano.
astensova
31.01.12,10:16
Je to reťazová reakcia tebe nezaplatia a ty nemôžeš zaplatiť. Ale to už nikoho nezaujíma. Malo by to byť ako v zahraničí. ak ti nezalpatia faktúru je to trestný čin. No u nás to môžeš dať k súdu ale tie ťahanice niekoľko rokov a ak vôbec niečo vysúdiš. Poisťovňa má na to príkaz z hora štát nemá peniaze takže sa správajú ako sa správajú.