zaja
25.01.12,07:40
Dobry den, včera nam dosiel dobropis za plat.disc. za rok 2011 kde je uvedený aj vznik danovej povinnosti 31.12.2011. Nakolko som uz mala podane priznenie k DPH urobila som opravne. Dnes prisiel e-mail od firmy ktora dobropis poslala že dobropis tohto druhu nepatri do decembra 2011, ale až do januára tohto roku. Mám znovu podať opravné DPH? Podľa mňa keď majú dobropisy tohto druhu zdan.plnenie až dňom vystavenia (20.1.2012) nemali tam zdaniteľné plnenie uvádzať 31.12.2011. Nakoľko je dnes posledny deň na podanie budem vďačná za rýchle usmernenie.
veronikasad
25.01.12,06:40
Prečo zakladáš rovnaké témy ?
KEJKA
25.01.12,06:46
bonus za rýchle platby nie je dodanie, vôbec tam nemusela byť DPH, ale mohla. Závisí od platobných a obchodných podmienok. Ak sa však vzťahuje k dodaniu roku 2011, tak posledný deň daňovej povinnosti je 31.12.2011.
Lenže
pri dbp. platí ustanovenie, že sa DPH vysporiada v zásade vtedy, ked dbp. dostaneš.
Viac poradiť neviem, treba poznať podrobnejšie, o čo ide. Pozri si v Z:DPH /porada-zákony-vyhľadáš Z_DPH/, oprava ZD a skús si tam najsť svoj prípad.
Ja by som však postupovala tak, že dbp. by som nechala v r.2011, lebo mám doklad, je tam dátum dodania a ja si zaúčtovaním a uplatnením znižujem DPH na vstupe, teda zvyšujem daňovú povinnosť. Takže je to voľba menšieho zla.
mail tvoj postup a jeho správnosť neobháji, to budeš musieť sama.
zaja
25.01.12,07:43
Ďakujem za názor. Vyhľadám, ale tiež si myslím že sa mám držať zadan.plnenia uvedenom na dobropise, dobropis som dostala 24.1.2012 čiže ešte pred termínom podania, a v neposlednom rade je to na našu ťarchu - takže menšie ako hovoríte menšie zlo