NOKIA
25.01.12,08:32
Mení sa vzor tlačiva Súhrnný výkaz DPH od 2012, alebo zostáva platný vzor ako v r. 2011? Ďakujem
IvoM
25.01.12,13:57
Aké tlačivo, veď SV sa podáva už rok len elektronicky. :-)
grammatika
10.02.12,08:10
Platiteľ sa stal mesačným platiteľom DPH. Môže podávať aj súhrnné výkazy mesačne, keď dodáva do EU len služby?
Podľa mňa môže, lebo odstavec 2 mi len umožňuje podať štvrťročne ale neprikazuje mi to..
Ďakujem :)

§ 80
Súhrnný výkaz


(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur; možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.
Xantypa
13.02.12,19:28
Dobrý deň,
som kvartálny platca DPH. V mesiaci február 2012 som nakúpila tovar na slovensku a budem ho predávať do čiech (tiež platca dph). Bude to len jednorázový obchod. Prosím poraďte mi, či som povinná podať súhrnný výkaz, aké povinnosti mi z toho vyplývajú (registrácia?) dokedy podať SV, za aké obdobie.....
Ďakujem veľmi pekne.
tictac7
13.02.12,19:32
Dobrý deň,
som kvartálny platca DPH. V mesiaci február 2012 som nakúpila tovar na slovensku a budem ho predávať do čiech (tiež platca dph). Bude to len jednorázový obchod. Prosím poraďte mi, či som povinná podať súhrnný výkaz, aké povinnosti mi z toho vyplývajú (registrácia?) dokedy podať SV, za aké obdobie.....
Ďakujem veľmi pekne.

...nakoľko sa jedná o predaj tovaru, áno treba podať SV. Neviem obrat, ale predpokladám, že to nebude viac ako 100 tis. EUR, teda povinnosť je podať do 20. po skončení štvrťroka. Registrovať sa nikde netreba, a keď potom v budúcnosti nebudú žiadne obchody, ktoré sa uvádzajú do SV, netreba sa ani odhlasovať, ani podávať nulové výkazy.
jacekova
13.02.12,19:33
Dobrý deň,
som kvartálny platca DPH. V mesiaci február 2012 som nakúpila tovar na slovensku a budem ho predávať do čiech (tiež platca dph). Bude to len jednorázový obchod. Prosím poraďte mi, či som povinná podať súhrnný výkaz, aké povinnosti mi z toho vyplývajú (registrácia?) dokedy podať SV, za aké obdobie.....
Ďakujem veľmi pekne.

*áno, treba podať SV
*faktúra bude bez DPH
*treba podať SV do 20-teho (ak nepresiahneš hranicu 100tis.€ za tovar, tak Q-ne), čiže do 20.4.2012 za 1.Q/2012
*nulové SV sa nepodávajú
jacekova
13.02.12,19:34
takmer identické odpovede :-)
lubka0907
20.02.12,09:41
Dúfam, že mi pomôžete.
Platca DPH na Slovensku dodáva elektroinštalačné služby pre českého odberateľa, platcu DPH v Česku. Vykonanie prác je v Česku.
Viem že FA bude bez DPH ale neviem či sadzba bude nulová alebo neobsahuje DPH a tiež neviem zvoliť typ sumy, v krose mi povedali že typ sumy je 16, kde je uvedený § 43. Ale podľa toho, čo som sa na porade dozvedela, súhrnný výkaz nepodávam. Samozrejme podľa typu sumy 16 mi program tento výkaz vygeneruje podľa § 80. Musím výkaz podať alebo nie?
hannahg
18.04.12,09:34
Dobrý deň, ja by som veľmi poprosila o radu: uvádza sa vystavený dobropis v súhrnnom výkaze k DPH? Dobropis a tiež SV je vystavený v r. 2012. Lebo v r. 2012 uvádzame vystavené dobropisy do EÚ do r. 26 - toto tiež poprosím o odpoveď či je správne??? Tak teraz neviem či do SV ide len to čo je na r. 16 al. aj to čo je na r.26.??? Vopred ďakujem.
Marikaekonom
18.04.12,15:00
Použiješ typ sumy 0sv - § 15 ods. 1
Evinka73
11.09.12,06:54
Poprosím o radu, či to robím správne. Mam zahraničného klienta, ktorý má sídlo v Rakúsku ale službu ( reklamu v novinách) si objednala Bratislava. Faktúračné údaje sirmy obsahujú UID: ATUxxxxxxxx, takže klient je plátcom DPH.
to znamená, že miestom dodania služby je Rakúsko
vystavím faktúru bez DPH
podám súhrný výkaz ( menej ako 100 000 takže štvrťročne)
To je môj postup. Súhrný výkaz sa podáva už len elektronický, takže si musím vybaviť dohodu s DÚ.
Je to dobre?
evica9
18.10.12,12:29
Ja by som sa chcela opytať či ked fakturujem ja platca DPh do ciech fakturu za reklamu v LCD televizorov v lekarniach tiez platcovi takze bez DPH ci sa mi toto zobrazi v danovom o DPH teda ci to tam mam zapisat alebo nie . Suhrny nepodavam lebo to sú služby . Dakujem
Aljok
18.10.12,12:36
Ja by som sa chcela opytať či ked fakturujem ja platca DPh do ciech fakturu za reklamu v LCD televizorov v lekarniach tiez platcovi takze bez DPH ci sa mi toto zobrazi v danovom o DPH teda ci to tam mam zapisat alebo nie . Suhrny nepodavam lebo to sú služby . Dakujem

Reklamné služby - § 15/1.
Súhrnný podávaš - pozri § 80/1/d.
V DP DPH neuvádzaš.
evica9
18.10.12,12:57
Na danovom mi povedala ze nevykonavame sluzby na hnutelných veciach tak netreba podavat SV tak ja uz naozaj neviem a dakujem
za odpoved ... ???
Aljok
18.10.12,13:28
Na danovom mi povedala ze nevykonavame sluzby na hnutelných veciach tak netreba podavat SV tak ja uz naozaj neviem a dakujem
za odpoved ... ???

Vidím, že mi neveríš. Čítala si vôbec tie §, ktoré som Ti uviedla v príspevku č. 12?
Tetám na daňovom nesmieš všetko veriť. Ale zariaď sa ako myslíš. Ja za Teba pokutu platiť nebudem. :D

Pozri si tento pokyn ( uviedli tam presne tvoju situáciu v príklade č. 1 na str. 2) a možno konečne uveríš keď ťa ani zákon nepresvedčil.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp_sv_0110.pdf
evica9
18.10.12,17:54
čitala a aj som si to overila mas pravdu ale naozaj nechapem ako tie zenicky robia kontrolu (:D) no idem sa to snazit riesit :(( asi sa jej pojdem opytat ci si pred odpovedou nechce napisať najskor do porady:))) dakujem ešte raz !!!
srska
18.10.12,18:23
čitala a aj som si to overila mas pravdu ale naozaj nechapem ako tie zenicky robia kontrolu (:D) no idem sa to snazit riesit :(( asi sa jej pojdem opytat ci si pred odpovedou nechce napisať najskor do porady:))) dakujem ešte raz !!!správkyne nekontrolujú podané sv, dp (ak, tak formálne) - dajú na scan a potom to ide po sieti okolo sk:) a vráti sa buď bez chýb alebo z chybami a potom nasleduje výzva od správcu dane na odstránenie chýb (to len informatívne)
Ajulka33
19.10.12,06:13
Dobrý deň, prosím o radu. Ak sme vystavili fa za tovar do ČR pod ich IČ DPH CZ bez DPH a taktiež fa za služby naskladnenie a vyskladnenie bez DPH, je to správne? Nemala by byť fa za služby vystavená s DPH? Pod ktorým § by som tieto skladovacie služby? Ako je to potom so súhrnným výkazom? Ďakujem za odpoveď.
ada159
02.11.12,16:46
Súhrný výkaz za služby do Eu do 100.000 podávať mesačne alebo štvrťročne?
grammatika
06.11.12,08:24
Súhrný výkaz za služby do Eu do 100.000 podávať mesačne alebo štvrťročne?
SV na služby nie je obmedzený, čiže stačí qvartálne.
grammatika
16.11.12,08:14
Ahojte,
prosím Vás, ak firma podala za 7,8,9, mesiac SV mesačne, i keď mohla štvrťročne - neprekročila limit 100.000 Eur štvrťročne ani v predchádzajúcich 4 štvrťrokoch, môže podať za 10,11,12 - štvrťročný SV?
(nestihnem mesačne :) )
Ďakujem
Iruška
18.11.12,12:38
aj ja som podávala SV mesačne za služby. Z Daňového nás vyzvali aby sme podávali štvťročne s tým, že mesačne poslať elektronicky a za štvrťrok doniesť na Daňový úrad vidí sa mi to dobrá hovadina, lebo keď podám mesačne elektronicky do 5 dní je povinosť podať osobne na DÚ. Stretol sa už niekto s takým niečim.
tnuctovnictvo
21.11.12,07:54
prosím Vás, firma omylom vygenerovala mesačný výkaz súhrnný výkaz - namiesto kvartálneho. Predtým súhrnný výkaz nepodávala. Môže podať opravný výkaz namiesto 09/2012 ....za III. Q 2012 ????? Pokuta je za nepodanie výkazu - ako to posúdi DÚ , máte niekto takúto skúsenosť?? Ďakujem.
optimistka
21.11.12,07:57
podaj opravny súhrnný výkaz, ak bol mesačný podaný za 9/12 v lehote na podanie SV kvartálneho, tak sankcia nebude
tnuctovnictvo
21.11.12,08:10
ĎAKUJEEEEEM. Bol podaný v lehote.
darkolna
09.01.13,12:58
suhrnny výkaz sa týka len tých ,ktorí obchodujú so zahraničím? som Q platca dph podávam SV?
srska
09.01.13,13:00
pozri §80 222/2004
Tweety
09.01.13,13:00
suhrnny výkaz sa týka len tých ,ktorí obchodujú so zahraničím? som Q platca dph podávam SV?
§ 80
Súhrnný výkaz

(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.
saglucka
20.01.13,22:01
Prosim Vas,
firma predala auto, ktore mala v majetku do CR, je povinna podat suhrnny vykaz DPH? Firma v CR je platitelom DPH.
Vdaka!!!
KEJKA
21.01.13,06:11
Prosim Vas,
firma predala auto, ktore mala v majetku do CR, je povinna podat suhrnny vykaz DPH? Firma v CR je platitelom DPH.
Vdaka!!!
a vy?
saglucka
21.01.13,13:00
Ano aj my sme platitelmi dph.