stadur
31.01.06,15:44
Zdravim poraďákov. Môžem aj ja ako SZČO popri zamestnaní využiť stravné lístky a uplatniť si ich 55%tnú časť do nákladov?
Dakujem
Tweety
31.01.06,14:46
Zdravim poraďákov. Môžem aj ja ako SZČO popri zamestnaní využiť stravné lístky a uplatniť si ich 55%tnú časť do nákladov?
Dakujem
Ak máš stravenky zo zamestnania, tak si už nemôžeš uplatniť ako SZČO.:eek:
Vladol
01.02.06,11:00
Podľa mňa nemôžeš. Citujem príslušný odsek:
Novelou zákona o dani z príjmov účinnou od 1. 1. 2006 bol doplnený § 19 odsek 2 písmenom p), ktoré znie:
p) "výdavky (náklady) na stravovanie vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených pre zamestnancov podľa osobitného predpisu (Zákonník práce a zákon č. 283/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov), ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e)."
ini
01.02.06,18:55
A co v pripade, ze som zamestnanec (chodim na nocne) a dostavam SL a ako SZČO cestujem po obhliadkach, pricom SC trva viac ako 5 hodin. Mam narok na diety?
Vladol
02.02.06,05:39
A co v pripade, ze som zamestnanec (chodim na nocne) a dostavam SL a ako SZČO cestujem po obhliadkach, pricom SC trva viac ako 5 hodin. Mam narok na diety?
Keď to vykážeš ako pracovnú cestu, tak hej. Tu máš nárok na diéty v zmysle zákona o cestovných náhradách.
martinh
20.02.06,10:40
A dá sa to spraviť tak že by som nemal SL od zamestnanca ale by som si ich sám kupoval a potom dával do nákladov?
ini
20.02.06,11:10
A dá sa to spraviť tak že by som nemal SL od zamestnanca ale by som si ich sám kupoval a potom dával do nákladov?

SL mozes poberat bud ako zamestnanec alebo len ako SZCO a potom si mozes dat 55% do vydavkov, nie oboje sucasne.