mlaco
25.01.12,10:32
Ahojte,

kupil som na inzerat original krabicu a CD softwaru. Nemam vsak ziaden doklad o tom.
Mozem toto vlozit do podvojneho uctovnictva ako naklad?

Povedzme ze najdem inu F.O., ktora mi to akoze preda. Obvykla cena na trhu tohto SW je cca 150-200 eur.
Co takej osobe hrozi? Moze od nej danovy urad, alebo softwerova policia nieco chciet?

Moja situacia je, ze ked uz mam ten original SW aj kluc aj krabicu kupene, tak to nechcem nechat len tak.
Stefan2005
25.01.12,09:46
...kupil som na inzerat original krabicu a CD softwaru. Nemam vsak ziaden doklad o tom...

tvoja otázka by si vyžadovala zopár podotázok..
- aké sú licečné podmienky daného programu ? t.j. môže ho nadobúdateľ poskytnúť / predať tretej osobe ?
- bol daný ORIGINAL program a licenčný kľuč k nemu v ORIGINAL neporušenom obale ? t.j. či ho už dotyčný predtým nenainštaloval a neregistroval na svoje meno - tým pádom už si nekúpil originál program...
- prečo nepýtaš doklad od osoby, od ktorej si to kúpil (resp. nemáš doklady preukazujúce platbu?), resp. prečo chceš do toho ťahať osobu, ktorá s tým nič nemá ?
....
mlaco
25.01.12,12:01
- ano, krabica bola original v celofane. Nemam dovod pochybovat o legalnosti

- F.O. chcem "zatiahnut" preto, aby som v S.R.O. mal danovy naklad a legalny sw zaradeny v uctovnictve (vraj SW musi byt zaradeni v uctovnictve aby bol povazovany za legalny - predpokladam ze je to tak)
Stefan2005
25.01.12,12:08
- F.O. chcem "zatiahnut" preto, aby som v S.R.O. mal danovy naklad a legalny sw zaradeny v uctovnictve...

... to, že to chceš legálne zaradiť, v úplne v poriadku - lenže cez nastrčenú osobu, to už nie...
To fakt nevieš preukázať nadobudnutie ? Je na to legálny spôsob:
1) vytlačenie a priloženie inzerátu k dokladu o zaradení
2) priložiť doklady dokumentujúce obdržanie zásielky - dobierka, poštová sprievodka, obal s adresou od predávajúceho
3) prípadne iný doklad preukazujúci zaplatenie zásielky (ak to nebola dobierka, tak bankový výpis, ústrižok poštovej poukážky,...)
mlaco
25.01.12,13:02
Hm, vytlacit ten inzerat - to znie zaujimavo. Dik za radu.

Platil som v hotovosti a bol som preto osobne, takze nic dalsie k tomu nemam.