Timicekg
25.01.12,13:07
Dobrý deň, prosím veľmi pekne o radu. V minulok roku, t.j. 2011 som bola zamestnancom českej spoločnosti, ktorá na SLovensku nemá zastúpenie, výkon práce som však mala v SR. Po roku som tento pracovný pomer ukončila, resp. bol ukončený, nepredlžením pracovnej zmluvy. Od tej doby chodím na sociálnu poisťovňu kde mi tvrdia, že vzhľadom k tomu koľko mám orobené mám nárok na príspevok v nezamestnanosti, avšak čakjú na potvrdenia z ČR, keďže všetky odvody boli platené tam. Zo zákona nato majú vraj 6 týždňov. Dnes to je už deviaty týždeň od podania mojej žiadosti, a nič sa nedeje. Na koho sa mám obrátiť. Na socialnej poisťovni mi povedali, že zatiaľ im z Čiech nič nedošlo. Kde sa mám obrátiť? Na koho? Nie je predsa normálne, že vyše dvoch mesiacov nevedia vybaviť takúto záležistosť.

Ďakujem veľmi pekne za každú informáciu.
veronikasad
25.01.12,12:09
vybavenie potvrdenia cez SP trvá naozaj dlho. Urýchliš to, ak vycestuješ do ČR a vybavíš si potvrdenie sám.
Timicekg
25.01.12,12:28
Ďakujem pekne za informáciu, ľutujem, že som to nespravila hneď, mohla som touž mať vybavené...
Ďakujem ešte raz.
veronikasad
25.01.12,12:36
Mám osobnú skúsenosť s vybavovaním potvrdenia k výplate materského z Talianska. Po troch mesiacoch došla mamičke trpezlivosť a dala si ho vybaviť známenu, ktorý tam ešte zostal pracovať...