bianchetka
25.01.12,14:23
Zdravím,

viete niekto poradiť ako riešiť a čo nam hrozí ak nedokažeme vytlačiť bloky z registračky na uhradenú faktúru. Jedna sa o to, že PC program nam nefunguje tak ako by mal a po technikovi sa zľahla zem :-( (nevieme sa s ním nijak spojiť). Čo sa týka klasického predaja nám všetko funguje tak ako má, ale pri vystavení faktúry hradenej v hotovosti nám túto faktúru program nepreženie cez kasu. Zatial vystavujeme PPD s tým že blok z RP dodame neskôr. Možme býť pokutovaní a v akej výške, obstojí to, že sa nevieme spojiť s technikom...je spravne že vystavujeme zatiaľ PPD?
Za odpovede vopred ďakujem.
KEJKA
25.01.12,13:32
neobstojí,
výška pokuty je dosť vysoká na to, aby ste to riskovali.
Podľa mňa nemáte správnu certifikovanú pokladnicu, takže každý dôvod je len výhovorka.
neberte peniaze v hotovosti, nech vám to vložia priamo na účet, alebo zaplatia poukážkou.
Na tieto ťahy vám môžu prísť aj po roku miestnym zisťovaním.
bianchetka
25.01.12,14:36
Kasu mame ok -certifikovanu len ju mame pripojenu cez specialny program problem je to že pokial sme sa vedeli spojit s technikom (jediný v SR) vedeli sme vystaviť bez problemov doklad aj k faktúram teda my sme mu zavolali a on nam ho nadialku vystavil ale teraz sa s nim nijak nemôžme skontaktovať tak to riešime PPD, lebo nedokažeme program donutiť aby nam faktury prehnal cez kasu :-(.
Pidgey
25.01.12,14:47
skuste napisat aky mate SW a aku kasu, mozno budeme mudrejsi
bianchetka
25.01.12,14:53
SW -autoplus a kasa-varos FT4000
19jana65
25.01.12,15:20
Dobrý večer

Vie mi niekto dať jednoznačnú odpoveď na to, či salón svadobných šiat je povinný blokovať požičovné do pokladne, nikto mi to nevie povedať, a vôbec to nevieme nájsť.

Kde sú písané konkrétne služby naše tam nie sú....

Ďakujem
19jana65
25.01.12,15:28
Dobrý večer

Vie mi niekto dať jednoznačnú odpoveď na to, či salón svadobných šiat je povinný blokovať požičovné do pokladne, nikto mi to nevie povedať, a vôbec to nevieme nájsť.

Kde sú písané konkrétne služby naše tam nie sú....

Ďakujem
koňo
25.01.12,15:35
Pozri prílohu k zákonu 289/2008 v z.n.p. (posledná novela je 331/2011). V prílohe č. 1 k tomuto zákonu je zoznam služieb, pri ktorých musí byť ERP. Je tam 77.29 - Prenájom ... osobných potrieb. Tento kód hovorí v kóde 77.29.15 o prenájme textílií, odevov a obuvi. Bojím sa, že ERP potrebujete.
zuza8
20.02.12,14:16
Ak budem nakupovať tovar na Slovensku a budeme ďalej predávať rakúskemu odberateľovi s dodaním do rakúska. Musím to nahlásiť na daňový úrad a potom robiť Súhrnný výkaz alebo to je len pri službách (vykonanie nejakej práce)? A vlastne normálne budeme predávať cez pokladňu ako slovenskému spotrebiteľovi alebo to je nejako inak ak je zo zahraničia. Vopred Vám Ďakujem.
zuza8
20.02.12,20:38
Prosím poradí mi niekto, veľmi veľmi ďakujem.