hulala
25.01.12,15:03
Prosim o radu. O mesiac mi konci predlzena materska dovolenka, dieta bude mat 6 rokov. Co presne potrebujem urobit voci statu, instituciam a zdravotnej poistovni?
Nechystam sa do prace.

Dakujem za odpovede.
veronikasad
25.01.12,14:07
Prosim o radu. O mesiac mi konci predlzena materska dovolenka, dieta bude mat 6 rokov. Co presne potrebujem urobit voci statu, instituciam a zdravotnej poistovni?
Nechystam sa do prace.

Dakujem za odpovede.
Pracovný pomer trvá ? Alebo si len osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku nahlásená v ZP a SP ?
hulala
26.01.12,13:23
Ukoncila som prac. pomer dohodou pred skoncenim riadnej materskej (3 roky), takze teraz som len nahlasena v ZP a SP ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov, presne ako si to uviedla. Potrebujem poradit co dalej.
DAKUJEM!
veronikasad
26.01.12,13:44
Ukoncila som prac. pomer dohodou pred skoncenim riadnej materskej (3 roky), takze teraz som len nahlasena v ZP a SP ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov, presne ako si to uviedla. Potrebujem poradit co dalej.
DAKUJEM!
V ZP aj SP sa odhlásiš ako poistenec štátu. Ak sa nezaeviduješ na UP, v ZP sa musíš prihlásiť ako samoplatitel.
hulala
26.01.12,16:00
Co sa stane, ak sa neodhlasim v SP ako poistenec statu. Neurobi to SP automaticky? Mozem na to niekoho splnomocnit, pretoze som momentalne odcestovana mimo SR.
Dakujem za rady.
veronikasad
26.01.12,16:03
Co sa stane, ak sa neodhlasim v SP ako poistenec statu. Neurobi to SP automaticky? Mozem na to niekoho splnomocnit, pretoze som momentalne odcestovana mimo SR.
Dakujem za rady.
Vyplň si RL FO a pošli poštou

http://www.socpoist.sk/ext_dok-rlfo-112011-vyplnatelny/39196c
hulala
26.01.12,21:01
Dakujem velmi pekne za radu, aj linku.