ondro.i
25.01.12,15:54
Dobrý deň,
prosím Vás, koľko môžem mať podnikateľských účtov ako živnostník? Môžem ich mať povedzme 12 ? Zrejme každý budem musieť nahlásiť na daňový úrad, ale musím každý nahlasovať aj na iné úrady (socialna, zdravotna....) alebo stačí iba jeden, taký čo budem používať ako hlavný? Z hľadiska účtovníctva (živnostník- neplátca dane) by s tým nemal byť problém nie? A čo sa týka štvrťročného elektronického podávania súhrnného výkazu podla 7a, tak to s účtami nemá nič spoločné, stačí spočítať tie sumy čo mi prišli ked som dodával službu do zahraničia a podať ho? Ďakujem za rady.
ondro.i
26.01.12,15:47
Hm :) ?
veronikasad
26.01.12,16:04
Nechcem byť veľmi zvedavá, ale načo ti je viac ako jeden podnikatelský účet ?
Katarina
26.01.12,16:18
12 účtov pri tak vysokých bankových poplatkoch......
calawen
26.01.12,16:20
trenem, každý je na inú menu?
ondro.i
26.01.12,18:53
nie normalne na euro, mam v plane na každu prevadzku jeden učet, proste to je jedno, prosím skúste mi odpovedať na moje otazky ak viete :) , diki
calawen
26.01.12,19:01
Nikde nie je definované, koľko účtov môže mať podnikateľ, každý, ktorý používa na podnikanie, musí oznámiť na daňový úrad...
Z hľadiska účtovného odporúčam vytvoriť analytiku - toľko analytických účtov, koľko je ich reálne.

Čo sa týka ostatných úradov neviem, myslím, že netreba, stačí mať uvedený hlavný. Súhrnný výkaz tiež neviem.