adrianna2
25.01.12,17:44
Pracujem na dohodu o brigádnickej práci študenta u dvoch zamestnávateľov. U prvého zamestnávateľa (A) pracujem od 5/2010 a u druhého (B) od 3/2011. Prvý zamestnávateľ mi dával každý rok podpísať VYHLÁSENIE NA ZDANENIE PRÍJMOV FO ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI, čiže u neho som to podpisovala 3x. Druhý zamestnávateľ mi dal prednedávnom podpísať toto vyhlásenie, no až teraz, po dôkladnom prečítaní som si všimla, že sa toto vyhlásenie má predložiť len jednému z nich. Môžem mať z toho nejaký problém?
Myslím si, že môj príjem za rok 2011 neprekročil nezdaniteľnú časť základu dane. (A obidvaja zamestnávatelia mi nestrhávali žiadne dane z hrubej mzdy.) No mala som popri týchto brigádach aj iné zmluvy ako napr. zmluva o dielo alebo taktiež to bola dohoda o vykonaní práce, no boli to práce resp. brigády občasného charakteru (promotérka, hostesska). Mám si podať daňové priznanie? Daňové priznanie som si nepodávala ani v minulých rokoch, kde som mala zamestnávateľa A a taktiež tie občasné práce. Nevzniká mi žiaden nárok na preplatok dane alebo niečoho iného?
Ďakujem za rady :)
Mila123
25.01.12,16:49
preplatok na dani by ti vznikol iba v prípade, že v nejakom mesiaci ti zamestnávateľ zrazil preddavok na daň.....

koľko si mala zaplatených v dohodách o dielo??????za rok 2011???
adrianna2
27.01.12,14:38
suma nepresiahla nezdaniteľnú časť základu dane..čiže daňové priznanie si nemusím podávať.
A vie mi niekto odpovedať na moju prvú otázku? Či je problém, že som u oboch zamestnávateľoch podpísala vyhlásenie.
Ďakujem
ewita888
27.01.12,15:53
zrátaj si všetky príjmy, ak presiahli 1779,65, si povinná podať DP..
je to problém, že si podpísala u oboch vyhlásenie.. u jedného to zruš..