damien11
25.01.12,18:59
Dobry den,

studoval som vsetky prispevky a vsetko o OZ. Dozvedel som sa tu vela dolezitych informacii, ale aj tak, by som sa chcel spytat nasledovne:

Je mozne, aby sme ako OZ svojim clenom zastresovali niektore ich aktivity ako su:
- uctovne (chcem svojim clenom vypomoct tym, ze im budem robit uctovnictvo /pre PO/, alebo napriklad teraz aktualne je danove priznanie z prijmov /pre FO/)
- sluzby (ako napr. by som sa staral o ich PC siet a zariadenia)
- dalej taky "e-shop" second-hand-u, kde budu pridavat veci clenovia

Nejedna sa mi o podnikatelsku cinnost (aj ked sa za sluzby a vsetko bude v podstate platit ale len aby sa pokryli naklady /mzdove,technicke, technologicke, materialne, alebo akokolvek ine s tym vzniknute/), len chcem ako OZ pomoct inym zdruzeniam. A vdaka mojim vedomostiam a vedomostiam ostatnych, kt. sme zdruzenie zalozili, za "babku" poskytli sluzby svojim clenom, ktore by inak si museli za castokrat pre ich pomery velke peniaze platit.

V podstate som zakladaj aj OZ s tym, ze by som chcel nejako co najviac zdruzeni dat pod "jednu strechu", pomahat im, riesit ich problemy, preberat agendu, ktora je pre nich narocna atd.

Prikladam aj moje ciele a predmet (vyber):

Predmetom činnosti združenia je:
poskytovanie všeobecne prospešných činností pri organizovaní, prevádzkovanie a realizácia aktivít, vrátane tréningových, školiacich, súťažiacich, spoločenských, sociálnych a kultúrne osvetových akcií, súvisiacich s cieľom občianskeho združenia voči deťom, mládeži a dospelým
spolupráca s inými združeniami pôsobiacimi v oblasti športu, kultúry, sociálnych a spoločenských aktivít
poskytovanie servisných služieb, pomoc a poradenstvo najmä pre svojich členov, ale aj ostatných záujemcov za stanovený poplatok
zbieranie a poskytovanie informácií o športe, kultúre a spoločenských alebo sociálnych aktivitách.
organizovanie spoločenských stretnutí členov združenia, za účelom združovania sa a zoznamovania sa, prípadne ostatných záujemcov za stanovený poplatok
dbať o sociálne zázemie svojich členov, napomáhať im v osobnostnom rozvoji, dbať o ich zázemie
vytvorenie systému, v ktorom jednotlivci i skupiny budú schopní zvýšiť svoje šance na sociálne zaradenie sa a lepšie uplatnenie sa v živote


Hlavné ciele:
vytváranie možností a príležitostí pre účelné využívanie voľného času svojich členov, ale aj ďalších záujemcov
organizovanie a vyvíjanie aktivít pre lepší a plnohodnotnejší spoločenský život svojich členov, ale aj ďalších záujemcov
propagácia vlastnej činnosti verejnosti
aktívne zastupovať, hájiť a presadzovať záujmy svojich členov.

Myslite si, ze je mozne na zaklade tohto, co som Vam napisal, zastresovat dane sluzby inym zdruzeniam a tym im pomahat?