AGRO
31.01.06,17:18
Prosím vás aký je KS pri zrážkovej dani? Ďakujem.
evina
31.01.06,16:26
1944 zúčtovanie rozdielov preddavkov dane z príjmu zo závislej činnosti, dane vyberanej zrážkou a zabezpečení dane
Zdeni
31.01.06,16:34
Prosím vás aký je KS pri zrážkovej dani? Ďakujem.

Všetky KS nájdeš na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) v časti účty štátnych príjmov.
andrej_rv
31.01.06,16:36
Podľa ústnej informácie od správkyň by to malo byť 1744. Ale celkom iste to ešte stále nevedia, pretože možno zostane 1144 (s povinnosťou uvádzať daň v štvrťročnom prehľade). Ale definitívne usmernenie sa vraj ešte nezrodilo :)
evina
31.01.06,16:41
Andrej si si istý. Môj prvý príspevok je prevzatý z www.drsr.sk. Symbol 1744
je platba dane z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti po ročnom vyúčtovaní dane, keď platiteľ podá dodatočné hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti, má konštantný symbol 1744 a Agro sa pýta na zrážkovú....
andrej_rv
31.01.06,16:52
Andrej si si istý. Môj prvý príspevok je prevzatý z www.drsr.sk (http://www.drsr.sk). Symbol 1744
je platba dane z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti po ročnom vyúčtovaní dane, keď platiteľ podá dodatočné hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti, má konštantný symbol 1744 a Agro sa pýta na zrážkovú.... Nie som si istý :). Tak som zavolal správkyni. Vraví, že momentálne je 1744, ale pravdepodobne sa to zmení na 8144 (symbol pre tzv. samopredpisovaciu daň). Na definitívne usmernenie čakajú. Ale 1944 určite nie , pretože to je symbol pri zúčtovaní rozdielov preddavkov na daniach.
evina
31.01.06,16:56
Nie som si istý :). Tak som zavolal správkyni. Vraví, že momentálne je 1744, ale pravdepodobne sa to zmení na 8144 (symbol pre tzv. samopredpisovaciu daň). Na definitívne usmernenie čakajú. Ale 1944 určite nie , pretože to je symbol pri zúčtovaní rozdielov preddavkov na daniach.

Ale ja nechápem, prečo tam potom je uvedená aj tá zrážková daň a zabezpečenie dane. Ja som sa domnievala, že keď je tam čiarka /myslím za tými preddavkami/ tak sa to týka aj zrážkovej dane /neodvádzam takú/, ale keby som sa riadila stránkou DR urobila by som to tak. Alebo rozmýšľam zle?
andrej_rv
31.01.06,17:03
Ale ja nechápem, prečo tam potom je uvedená aj tá zrážková daň a zabezpečenie dane. Ja som sa domnievala, že keď je tam čiarka /myslím za tými preddavkami/ tak sa to týka aj zrážkovej dane /neodvádzam takú/, ale keby som sa riadila stránkou DR urobila by som to tak. Alebo rozmýšľam zle? Ja som tú vetu na stránke DRSR chápal tak, že ide o symbol pre zúčtovanie rozdielov na predavkoch dani z príjmov, rozdielov na zrážkovej dani a rozdielov z platieb na zabezpečenie dane. Nárokom som sa na ten 1944 opýtal - vraj tento symbol určite nie. Ale vraj nech sa to zaplatí pod hocijakým symbolom, aj tak to zrejme budú preúčtovávať na 8144 platba (účtovaná súčasne s predpisom). Logiku to má...
AGRO
31.01.06,17:05
Ďakujem, ešte počkám na usmernenie . Za január ešte nemám mzdu do 5.000,- Sk. KS dopĺňam do programu tak som to tam chcela mať zadefinované aby sa nezabudlo.
evina
31.01.06,17:08
Ja som tú vetu na stránke DRSR chápal tak, že ide o symbol pre zúčtovanie rozdielov na predavkoch dani z príjmov, rozdielov na zrážkovej dani a rozdielov z platieb na zabezpečenie dane. Nárokom som sa na ten 1944 opýtal - vraj tento symbol určite nie. Ale vraj nech sa to zaplatí pod hocijakým symbolom, aj tak to zrejme budú preúčtovávať na 8144 platba (účtovaná súčasne s predpisom). Logiku to má...

No vidíš, ešte aj na takejto maličkosti človeka nachytajú. Ja sa priznám, že ja by som to pochopila tak ako Ty píšeš, keby za slovom rozdielov bola dvojbodka napríklad :D . Ďakujem :)
andrej_rv
31.01.06,17:12
No vidíš, ešte aj na takejto maličkosti človeka nachytajú. Ja sa priznám, že ja by som to pochopila tak ako Ty píšeš, keby za slovom rozdielov bola dvojbodka napríklad :D . Ďakujem :)Prečo by čosi napísali jednoznačne, ak sa to dá aj nejasne...:D Ak už bude na svete to usmernenie, tak sa k téme vrátime :) .
Tweety
31.01.06,17:16
Prečo by čosi napísali jednoznačne, ak sa to dá aj nejasne...:D Ak už bude na svete to usmernenie, tak sa k téme vrátime :) .
Ak by bolo všetko jednoznačné, nebolo by čo riešiť.;) :cool: