steveafa
25.01.12,21:01
Chcem sa poradit s nasledovnym problemom,

babka nahle zomrela a zanechala dom, ktorý som mal rekonstruovat. Momentalne su styria dedici (ujovia, teta, mama) s ktorymi som uz dohodnuty na vyrovnani. Avsak este predtym nez sa dom prepisal na mna sa stala uz neprijemna rodinna udalost.

Kedze momentalne uz je pripravena dokumentacia a mala sa posielat ziadost na stavebne povolenie avsak vlastnik, babka nahle zomrela, nastal problem a musime cakat na dedicske konanie. Neexistuje nejaka dalsia moznost kedze vsetci buduci decici suhlasia s rekonstrukciou a sme dohodnuti o prepise na mna aby sa to urychlilo a nemuseli sme teraz cakat do polovice marca nato aby zacalo prebiehat dedicske konanie.

Nemame problem s dedicskym konanim jedna sa mi len o cas ktory nam utecie kedze som planoval so zacatim stavby v maji.

Dakujem za akekolvek rady

S.
Mária27
25.01.12,20:39
Občiansky súdny poriadok (99/1963)

§ 175r
Dedičia môžu veci patriace do dedičstva počas dedičského konania predať alebo urobiť iné opatrenia presahujúce rámec obvyklého hospodárenia len s privolením súdu.
doktor23
26.01.12,06:55
resp. si vyžiadaj od notára potvrdenie o okruhu dedičov, daj im podpísať súhlas s rekonštrukciou a zanes na stavebný úrad .... malo by im to stačiť ...