soskin
25.01.12,22:36
Prosím vás poradte mi:"Zamestnávateľ posielal v roku 2011 zamestnanca na služobné cesty, za ktoré mu PREPLÁCAL CESTOVNÉ NÁHRADY. Zamestnanec si auto požičiaval od MANŽELKY, ktorá je vlastníkom motorového vozidla. KTO MUSÍ ZAPLATIŤ DAŇ Z MOTOROVÝCH VOZIDIEL, ZAMESTNÁVATEĽ ALEBO MANŽELKA ZAMESTNANCA (vlastník auta)? ALEBO NIKTO NEMUSÍ ZAPLATIŤ DAŇ?"  Niekto mi povedal že musí zaplatiť zamestnávateľ, niekto zase že nemusí nikto, tak mám v tom chaos. Už som si prečítal aj najčastejšie kladené otázky zo stránky daňového úradu (konkrétne otázku č.19), len chcem vedieť, či som ju správne pochopil, keďže ma zneistili rozdielne odpovede účtovníčiek. Do 31-ho mám už málo času, tak vás prosím o radu a vysvetlenie. Ďakujem krásne za odpovede.
soskin
26.01.12,12:35
Prosím vás poradte mi. Ďakujem
ESTER
26.01.12,15:53
Ak je manželka zapísaná v TP ako držiteľ vozidla, tak zamestnávateľ, ktorý vypláca cestovné náhrady zamestnancovi neplatí daň z motorových vozidiel. Zároveň ju neplatí ani manželka - držiteľka vozidla, nakoľko ako držiteľ vozidla nevyužíva vozidlo na podnikanie.
soskin
26.01.12,17:14
Ďakujem krásne za odpoveď. Super, že nemusí nikto platiť. Už som sa bál, že to tak nebude. Ešte raz veľká vďaka. :)
mi75
30.01.12,12:03
Dobrý deň, mohli by ste mi povedať, čo mám spraviť, ak som v roku 2011 neodhlásila súkromné mot. vozidlo z podnikania (v roku 2010 som zaň platila daň, účtovala som si služ. cesty a viedla jed.účtovníctvo). Za rok 2011 si idem uplatňovať len paušálne výdaje. Ďakujem.
optimistka
30.01.12,14:26
musí platiť daň z mv firma, ktorá používa za svojim ťahačom náves, ktorý nie je evidovaný v slovenskej republike ?? jazdy s týmto návesom boli vykonané na slovensku, jednása o rok 2011 ??
dík