pansky12
26.01.12,03:22
Som predseda SVB a chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosti z rozvodom užitkovej vody.
Vlastníci mi položili otázku či by sme nemohli mať vlastnú studňu a v bytovom dome spraviť
ďalší rozvod užitkovej vody, len na splachovanie na WC.

Ďakujem za informácie.
IvanPK
26.01.12,05:51
To je super nápad, napr. v Chorvátsku na ostrove hvar to mal majiteľ v jednom penzióne...na morsku vodu fungovalo splachovanie, ale určte je to aj u nás v domoch a bytoch. Podľa mňa by bol problém dohodnuť sa z vodárnami čo s kanalizáciou, budete platiť len stočné a vodné nie...
pansky12
26.01.12,17:47
Predpokladám po prečítaní niektorých zákonov, som pochopil že by sme platili len stočné a dan za studňu. Ale môžem sa mýliť , to je len moja predstava.
buchač
26.01.12,18:13
Som predseda SVB a chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosti z rozvodom užitkovej vody.
Vlastníci mi položili otázku či by sme nemohli mať vlastnú studňu a v bytovom dome spraviť
ďalší rozvod užitkovej vody, len na splachovanie na WC.

Ďakujem za informácie.


Predpokladám po prečítaní niektorých zákonov, som pochopil že by sme platili len stočné a dan za studňu. Ale môžem sa mýliť , to je len moja predstava.
...zákony teraz neriešim ...iné je podstatné ...

Otázka bola položená ...odpoveď je skrytá vo financiách ...
Ak si to vlastníci schvália , tak si to aj zaplatia .
No schváliť by predsa len mali všetci , nakoľko to nie je zateplenie domu ( to je trochu iný level ) a vždy sa nájde nejaký nespokojný jedinec ...
Gapo
01.02.12,16:12
Predpokladám po prečítaní niektorých zákonov, som pochopil že by sme platili len stočné a dan za studňu. Ale môžem sa mýliť , to je len moja predstava.
Neštudoval som ako je to po právnej stránke, ale s tým platením neviem, veď sa nič nezmení, namiesto pitnej vody odtečie s hov......voda úžitková,takže sa stočné nemení. Akurát usporíte pitnú.
sito
01.02.12,21:31
Neštudoval som ako je to po právnej stránke, ale s tým platením neviem, veď sa nič nezmení, namiesto pitnej vody odtečie s hov......voda úžitková,takže sa stočné nemení. Akurát usporíte pitnú.

Pitnú, isto! Ale, čí ušetria? Nebude tá užitková drahšia? Splachovače sú už dosť jemný mechanizmus.
Gapo
02.02.12,16:22
No keď splachovače zvládnu ten bordel z potrubia, filtrovanú užitkovú určite ľavou zadnou :D
pansky12
04.02.12,19:19
Odpoveď pre Gapo , mi teraz nakupujeme od vodární a v cene je aj vodné +stočné to je zhruba nejakých 2,21 Eur za m3, a vychádza po u práve na užitkovú len na 1,105,- m3
pansky12
04.02.12,19:20
Predpokladám že keď užitkovú vodu preženieme cez filtráciu na hrubé nečistoty tak splachovače by to mali zvládnuť.