S.Skrabakova
31.01.06,17:28
Prosim vas, nema niekto nahodou nejaky vzor Kupnopredajnej zmluvy??? Zaciname podnikat a potrebujeme nasej firme predat vyrobky, ktore sme uz zakupili. Potrebujeme tu zmluvu, ale neviem ako ma presne vyzerat! Za pomoc dakujem!
JankaO
31.01.06,16:47
Prosim vas, nema niekto nahodou nejaky vzor Kupnopredajnej zmluvy??? Zaciname podnikat a potrebujeme nasej firme predat vyrobky, ktore sme uz zakupili. Potrebujeme tu zmluvu, ale neviem ako ma presne vyzerat! Za pomoc dakujem!


Ak sa jedná o obchod medzi podnikateľským a nepodnikateľským subjektom, potom treba postupovať podľa Občianskeho zákonníka. Napr.

Kúpna zmluva s výhradou vlastníctva
(§ 588, § 601 OZ)

Dňa 8. júna 1995 uzavreli predávajúci Ján Novák, nar. 16. septembra 1939, bytom v Bratislave,
Nám. 1. mája č. 5, a kupujúci Ing. Pavol Kršák, nar. 3. marca 1951, bytom v Bratislave, Petržalka,
Nám. Hraničiarov č. 4/A, túto
kúpnu zmluvu s výhradou vlastníctva
I.
Ján Novák je výlučným vlastníkom MINI-HIFI veže značky SONY, typu MHC - 650, výrobné číslo 330 0051, ktorú nadobudol kúpou v auguste 1994.

II.
Touto zmluvou Ján Novák predmetnú vežu predáva Ing. Pavlovi Kršákovi a ten ju kupuje do svojho vlastníctva za dohodnutú kúpnu cenu 15 000 Sk.

III.
Kupujúci pred podpísaním zmluvy zaplatil na kúpnu cenu 5 000 Sk a zvyšok v sume 10 000 Sk sa zaväzuje zaplatiť predávajúcemu v dvoch splátkach po 5 000 Sk, najneskoršie do 31. decembra 1995.

IV.
Účastníci sa dohodli, že vlastníctvo k veži prejde na kupujúceho zaplatením celej kúpnej ceny.

V.
Kupujúci potvrdzuje, že vežu prevzal pri podpísaní kúpnej zmluvy a vyhlasuje, že sa s jej stavom riadne oboznámil. Predávajúci ho ubezpečil, že veža žiadne vady nemá.

VI.
Prevzatím veže kupujúcim prešlo na neho nebezpečenstvo jej náhodnej skazy a náhodného zhoršenia.

VII.
Účastníci s obsahom tejto zmluvy súhlasia, čo potvrdzujú vlastnoručným podpisom.

V Bratislave 8. júna 1995

Ján Novák
Pavol Kršák
S.Skrabakova
31.01.06,17:00
Dakujem. Len ak je tam viacero vyrobkov, teda velmi vela, tak tie znacky sa nemusia pisat vsak? :o) staci ak tam dam, ze to dokladam fakturami?
Zita5
31.01.06,17:37
Dakujem. Len ak je tam viacero vyrobkov, teda velmi vela, tak tie znacky sa nemusia pisat vsak? :o) staci ak tam dam, ze to dokladam fakturami?

Tie výrobky pochádzajú z podnikateľskej činnosti ?Ak áno , tak treba vystaviť faktúru , nemusí by KPZ.
Zita5
31.01.06,17:37
Dakujem. Len ak je tam viacero vyrobkov, teda velmi vela, tak tie znacky sa nemusia pisat vsak? :o) staci ak tam dam, ze to dokladam fakturami?

Stačia faktúry a dodacie listy . Ale ešte popíš o aké firmy sa jedná .
S.Skrabakova
31.01.06,17:43
Zita5, mozno si to cekom nepochopila. Ja ako (zatial) obycajny nezamestnany clovek idem zakladat s.r.o. Budem ponukat Internet cez bezdrotove pripojenie a na to som kupila viacero pristrojov este ako ten obyc. clovek, ale ako nahle bude uz s.r.o. existovat, tak si sama sebe tie pristroje predam. A na to potrebujem tu kupnu zmluvu! Snad si ma pochopila, ale i tak Ti dakujem!