pavol.m
26.01.12,10:52
Dobry den.

Chcem sa poradit a informovat,co sa tyka prepisu bytu bez realitnej kancelarie.Moja priatelka bola na obhliadke bytu s realitnou kancelariou a s nimi podpisovala dokument o tom,ze ho nemoze kupit inak ako cez ich realitnu kancelariu. Kupit ho chcem prave ja,ale bez realitnej kancelarie.Preto sa chcem informovat ci je mozne ho kupit aj bez nich a ci nebudem nejakym sposobom pokutovany,kedze sa chceme s priatelkou zosobasit,ale to by bolo az v septembry a ja chcem kupit ten byt v marci.

V prilohe Vam zasielam dokument o potvrdeni obhliadke bytu.

Dakujem.
GabiZ
26.01.12,09:59
Ak správne čítam, tak tú dohodu s nimi podpisovala len ona, nie vy. V tom prípade vy nie ste viazaný touto dohodou a je na predávajúcom, či byt predá jej, vám, alebo inému záujemcovi. To, či ste vo vzťahu a v akom, to je vaša vec. Vy ste jeden záujemca, ona druhý a môže byť aj niekto tretí. Dôležité však bude, ak byt odkúpite vy, aby bol vo vašom vlastníctve, nie v spoluvlastníctve s priateľkou, lebo tým by porušila dohodu, ktorú spísala s realitkou. Ešte záleží aj od predávajúceho, či a akú dohodu má s realitkou on, lebo zrejme celý predaj bytu ide len cez túto realitku, alebo nie?