tatiana_k
26.01.12,13:13
Dobry den. Viem mi niekto poradiť? Robim účtovníctvo pre autobazár a konateľ sa ma pytal či potrebuje ku tejto činnosti aj registračnú pokladnicu. Je potrebná alebo nie? Zároveň sa chcem aj opytať či s.ro. alebo podnikateľ robí stavebnú činnosť - nebytove stavby, cesty atd, či aj on potrebuje registračnú pokladnicu. Dakujem
jacekova
26.01.12,12:26
pre autobazár je predané auto vlastne predaj tovaru, tak určite potrebuje pokladňu. už nemôže len vystaviť fa (alebo kupnu zmluvu) a PPD

a tá stavebná činnosť (ak sú to čisto služby),treba pozrieť prílohu zákona či tam je uvedený (ale mne sa zdá že nie), tak nepotrebuje ERP. ale ak predáva tovar, tak ERP treba
IVETA N
26.01.12,12:36
a keď bude všetko robiť cez banku nebude príjímať žiadnu hotovosť.

Iveta N
evina
26.01.12,12:54
Dobry den. Viem mi niekto poradiť? Robim účtovníctvo pre autobazár a konateľ sa ma pytal či potrebuje ku tejto činnosti aj registračnú pokladnicu. Je potrebná alebo nie? Zároveň sa chcem aj opytať či s.ro. alebo podnikateľ robí stavebnú činnosť - nebytove stavby, cesty atd, či aj on potrebuje registračnú pokladnicu. Dakujem

Účtovník musí poznať minimálne túto prílohu zákona


Príloha č. 1

k zákonu č. 289/2008 Z. z.

SLUŽBY, NA KTORÉ SA VŤZAHUJE POVINNOSŤ EVIDENCIE TRŽIEB V ELEKTRONICKEJ REGISTRAČNEJ POKLADNICI

1. Opravy a údržba osobných motorových vozidiel
1.1. Bežné opravy a údržba osobných motorových vozidiel
1.2. Opravy elektrického systému osobných motorových vozidiel
1.3. Opravy pneumatík vrátane nastavenia a vyváženia kolies osobných motorových vozidiel
1.4. Opravy karosérií osobných motorových vozidiel
2. Umývanie osobných motorových vozidiel
3. Parkovacie služby
4. Služby spojené s podávaním jedál a nápojov okrem služieb poskytovaných v ležadlových alebo lôžkových vozňoch a iných dopravných prostriedkoch
4.1. Reštauračné služby s obsluhou
4.2. Služby v samoobslužných zariadeniach
4.3. Služby v bufetoch, stánkoch a v cukrárňach
4.4. Služby spojené s dodávkou hotových jedál vrátane nápojov pre iné podniky a inštitúcie
4.5. Služby spojené s dodávkou hotových jedál vrátane nápojov pre domácnosti
4.6. Služby spojené s podávaním nápojov
5. Nájom a lízing
5.1. Nájom a lízing osobných motorových vozidiel a ľahkých motorových vozidiel do 3,5 t určených prevažne na prepravu osôb a služby s tým spojené; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
5.2. Nájom a lízing tovaru osobnej spotreby a potrieb pre domácnosť a služby s tým spojené s výnimkou zdravotníckych a parazdravotníckych pomôcok a potrieb, požičiavania kníh a časopisov; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
5.3. Nájom a lízing predmetov a zariadení na rekreačné účely a športové účely a služby s tým spojené; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
6. Fotografické služby
6.1. Portrétne fotografické služby
6.2. Reklamné a súvisiace fotografické služby
6.3. Fotografické služby a video služby poskytované pri rôznych spoločenských a iných udalostiach
6.4. Zber filmov, vyvolávanie filmov okrem filmov z produkcie filmových a televíznych ateliérov a vyhotovovanie diapozitívov, fotografií, kópií filmov a audiovizuálnych nosičov
6.5. Reštaurovanie, kopírovanie a retušovanie fotografií
7. Prevádzka krytých a prevádzka nekrytých kúpalísk
8. Služby lunaparkov a služby zábavných parkov
9. Služby zberní odevov, bielizne a ich rozvoz
10. Pranie odevov, kožených výrobkov, textilných výrobkov a kožušín a čistenie odevov, kožených výrobkov, textilných výrobkov a kožušín okrem poskytovania takýchto služieb u zákazníka
11. Chemické čistenie odevov, kožených výrobkov, textilných výrobkov a kožušín okrem poskytovania takýchto služieb u zákazníka
12. Úschova kobercov, závesov, kože a kožušín a chemická údržba kobercov, závesov, kože a kožušín
13. Služby žehliarní a služby mangľovní
14. Farbenie odevov a textilných výrobkov okrem farbenia vlákien a priadzí a tónovanie odevov a textilných výrobkov okrem farbenia vlákien a priadzí
15. Služby kadernícke pre ženy a dievčatá
16. Služby kadernícke a holičské pre mužov a chlapcov
17. Služby kozmetické, manikúra, a pedikúra vrátane poradenských služieb týkajúcich sa starostlivosti o pleť a služby tetovacie
18. Služby na zlepšenie telesnej pohody
19. Strihanie psov[/QUOTE]



http://www.porada.sk/t185358-p3-vklad-do-pokladne-je-ci-nie-je-povinny.html
evina
26.01.12,12:54
a keď bude všetko robiť cez banku nebude príjímať žiadnu hotovosť.

Iveta N

Ak nebude prijímať žiadnu hotovosť, čo bude evidovať na ERP?


(1) Tento zákon upravuje

a) podmienky používania elektronickej registračnej pokladnice na evidenciu tržieb na území Slovenskej republiky,
jacekova
26.01.12,12:56
a keď bude všetko robiť cez banku nebude príjímať žiadnu hotovosť.

Iveta N

a myslíte si, že je to reálne? predá auto a bude čakať, či mu ten dotyčný vôbec zaplatí? tu nejde zrovna o malé peniaze....

jedine, že by si ten kupec vybral auto, išiel zaplatiť na účet, keď nabehnú peniaze, až potom si príde vyzdvihnúť auto.... podľa mňa veľmi nepraktické a nereálne....
ale môže to tak robiť.
evina
26.01.12,12:56
Nikto nepoužíva lištu HĽadať. Na všetky /alebo takmer všetky otázky k používaniu ERP je tu už odpovedané asi 500 krát. K čomu potom táto práca?
johny18
26.01.12,13:02
Ja som to uz kdesi tiez rozoberal v nejakej teme. Podla mna:
- ak auta kupuje autobazar a predava ich dalej ako svoj tovar, potrebuje ERP
- ak predava len na zaklade zmluvy o sprostredkovani (cize auto, ktore stoji v bazari, je stale majetkom predavajuceho, povodneho majitela), netreba ERP.
IVETA N
27.01.12,09:46
a myslíte si, že je to reálne? predá auto a bude čakať, či mu ten dotyčný vôbec zaplatí? tu nejde zrovna o malé peniaze....

jedine, že by si ten kupec vybral auto, išiel zaplatiť na účet, keď nabehnú peniaze, až potom si príde vyzdvihnúť auto.... podľa mňa veľmi nepraktické a nereálne....
ale môže to tak robiť.

A ďalšia vec do akej sumy sa môže nahadzovať tržba v hotovosti do RP myslím si , že do výšky 1600 eur s dph a v takom autobazari sa nepredáva auto len do 1600 eur , takže aj tak sa to musí uhr.BP. väčšinou tam má auta nad takúto sumu.
Postup je taký, že vždy prišiel kupujúci si auto pozrieť absolvoval skušobnú jazdu, dal si preveriť auto napr.na THG alebo CARDETECT a potom za rozhodol či kúpi alebo nie dohodli sa ,že príde o dva dni donesie peniaze a auto si zoberie.Čo kúpi RP a nebude nič nahadzovať nepredava prísls.k autám

IVETA N N
IVETA N
27.01.12,10:09
Nikto nepoužíva lištu HĽadať. Na všetky /alebo takmer všetky otázky k používaniu ERP je tu už odpovedané asi 500 krát. K čomu potom táto práca?

A čo keď niekto nie je ,,PC zdatní,, a nevie , že existuje taká možnosť tak to treba vysvetliť , že ako isť hneď nato , LIŠTA je to tmavomodro vysvietene a ,,Hľadať,, s poznámkou rozšírené hľadanie ,, je v takomto prípade niekde inde ČI? . Aj já si priradiť otázku dovolím až vtedy , keď na ,, porade,, dlho hľadám aj keď väčšinou som v časovej tiesni.Iné je ovšem aj to , že to nebudem zneužívať a poviem si veď zadám ešte raz aj keď je to tu popísané 550- krát to už je prasprosté zneužívanie tejto porady.

IVETA N
evina
27.01.12,13:20
A ďalšia vec do akej sumy sa môže nahadzovať tržba v hotovosti do RP myslím si , že do výšky 1600 eur s dph a v takom autobazari sa nepredáva auto len do 1600 eur , takže aj tak sa to musí uhr.BP. väčšinou tam má auta nad takúto sumu.
Postup je taký, že vždy prišiel kupujúci si auto pozrieť absolvoval skušobnú jazdu, dal si preveriť auto napr.na THG alebo CARDETECT a potom za rozhodol či kúpi alebo nie dohodli sa ,že príde o dva dni donesie peniaze a auto si zoberie.Čo kúpi RP a nebude nič nahadzovať nepredava prísls.k autám

IVETA N N


Žiadne takéto obmedzenie neexistuje. Toto obmedzenie existuje pre uznateľnosť odpočtu DPH , a teda bločku ERP ako faktúry. To však existovalo aj za platnosti starej Vyhlášky, takže žiadna novina....
evina
27.01.12,13:28
A čo keď niekto nie je ,,PC zdatní,, a nevie , že existuje taká možnosť tak to treba vysvetliť , že ako isť hneď nato , LIŠTA je to tmavomodro vysvietene a ,,Hľadať,, s poznámkou rozšírené hľadanie ,, je v takomto prípade niekde inde ČI? . Aj já si priradiť otázku dovolím až vtedy , keď na ,, porade,, dlho hľadám aj keď väčšinou som v časovej tiesni.Iné je ovšem aj to , že to nebudem zneužívať a poviem si veď zadám ešte raz aj keď je to tu popísané 550- krát to už je prasprosté zneužívanie tejto porady.

IVETA N


Nemá to nič spoločné so zdatnosťou s PC / s tým nie som ani ja zdatná/. Existuje tu všetko, aj ako hľadať na Porade v návode, v príspevkoch . Kvôli neustálemu sa opakovaniu otázok, t.j. minimálnej snahy pýtajúcich sa využiť to čo tu už je napísané a vysvetlené odišlo mnoho ľudí z Porady - oni sú totiž tiež často v tiesni časovej...
IVETA N
27.01.12,16:39
Nemá to nič spoločné so zdatnosťou s PC / s tým nie som ani ja zdatná/. Existuje tu všetko, aj ako hľadať na Porade v návode, v príspevkoch . Kvôli neustálemu sa opakovaniu otázok, t.j. minimálnej snahy pýtajúcich sa využiť to čo tu už je napísané a vysvetlené odišlo mnoho ľudí z Porady - oni sú totiž tiež často v tiesni časovej...

ďakujem aj za vysvetlenie čo sa týka RP aj za tento príspevok.
Ale na Slovensku je to tak. Je to v ľudoch ich charaktere a povahe .

IVETA N