Prima73
26.01.12,12:32
Dobry den, chcela by som sa spytat, môze si dat SZCO do nakladov sumu zaplatenu za fakturu za jednoduche uctovnictvo, ak sa nezivi vedenim uctovnictva, nema na to zivnost, ale vedie si uctovnictvo sam a aj si sam bude robit danove priznanie. Je to obhajitelne pri kontrole? Stretol sa niekto s takymto pripadom? Nieco podobne je, ze si chce dat do nakladov tonery do tlaciarne, na ktorej si tlaci faktury a cenove ponuky, ale tlaciaren v majetku nema zaradenu. Dakujem za kazdu odpoved.
Xanti
26.01.12,11:38
To je hlúposť.
Katarina
26.01.12,16:14
Dobry den, chcela by som sa spytat, môze si dat SZCO do nakladov sumu zaplatenu za fakturu za jednoduche uctovnictvo, ak sa nezivi vedenim uctovnictva, nema na to zivnost, ale vedie si uctovnictvo sam a aj si sam bude robit danove priznanie myslíš to tak,že sám sebe si bude fakturovať za vedenie účtovníctva - to nemôže Je to obhajitelne pri kontrole?nie Stretol sa niekto s takymto pripadom?dúfam, že nie Nieco podobne je, ze si chce dat do nakladov tonery do tlaciarne,môže ak si zaradí tlačiareň do majetku na ktorej si tlaci faktury a cenove ponuky, ale tlaciaren v majetku nema zaradenu. Dakujem za kazdu odpoved.

odpoveď v texte
Prima73
26.01.12,19:16
odpoveď v texte

Nie vystavit si fakturu za uctovnictvo, tak som to nemyslela, len ze si kupil uctovnicky software a chcel by si to dat do nakladov, iba tu fakturu za program jednoducheho uctovnictva.
Dakujem.
Dáša_
26.01.12,19:20
Nie vystavit si fakturu za uctovnictvo, tak som to nemyslela, len ze si kupil uctovnicky software a chcel by si to dat do nakladov, iba tu fakturu za program jednoducheho uctovnictva.
Dakujem.
no ved ked si robí účtovníctvo sám, kde je problém? Nemusí to robiť na kolene alebo v openoficce
Xanti
26.01.12,19:25
Nie vystavit si fakturu za uctovnictvo, tak som to nemyslela, len ze si kupil uctovnicky software a chcel by si to dat do nakladov, iba tu fakturu za program jednoducheho uctovnictva.
Dakujem.Ako fakt si svoj príspevok napísala tak, že sa tomu dalo rozumieť .. lavá ruka živnostníka vystaví faktúru pravej ruke živnostníka a dá si to do nákladov.

Je rozdiel ak si kúpi účtovný softvér ved aj ten potrebuje k dosahovaniu príjmov. Predsa to je to isté ako ked s.r.o. alebo iná spoločnosť má vlastný soft a dokonca aj internú účtovníčku :D