arpad
31.01.06,19:47
chcel by som sa spýtať, že keď na faktúre uvádzam dátum vzniku daňovej povinnosti, tak dátum dodania nemusím, veď to je to isté, alebo sa mýlim ?
Tweety
31.01.06,18:49
chcel by som sa spýtať, že keď na faktúre uvádzam dátum vzniku daňovej povinnosti, tak dátum dodania nemusím, veď to je to isté, alebo sa mýlim ? Dátum vzniku daňovej povinnosti zákon o DPH nepozná, nahradil ho dátum dodania. ;) Je to novšia verzia daňovej povinnosti.:eek:
Reagujem len na faktúru, pretože o to išlo v príspevku.
Doplňujem: Fa musí obsahovať: §71 zákona o DPH: meno a adresu sídla..., miesto podnikania,poradové číslo fa, dátum dodania,dátum vyhotovenia fa, množstvo a druh dodania, základ dane, sadzbu dane....:eek:
evina
31.01.06,18:56
Zákon o DPH v dnešnom znení pozná pojem daňová povinnosť, alebo deň dodania tovaru/služby, alebo deň prijatia platby. Nepozná pojem zdaniteľné plnenie. Čiže na pôvodnú otázku dátum daňovej povinnosti = dátum dodania tovaru/služby = dátum prijatia platby.
evina
01.02.06,08:14
Tweety:Reagujem len na faktúru, pretože o to išlo v príspevku.
Doplňujem: Fa musí obsahovať: §71 zákona o DPH: meno a adresu sídla..., miesto podnikania,poradové číslo fa, dátum dodania,dátum vyhotovenia fa, množstvo a
druh dodania, základ dane, sadzbu dane....:eek:[/quote]



Dátum dodania = zároveň dátum daňovej povinnosti, t.j. na faktúre môže byť uvedené aj: Dátum daňovej povinnosti

Viď paragraf 19 ods. 1, 2, 4 prvá veta:


Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby
1/ Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru
2/ Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby
4/ Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
Tweety
01.02.06,08:20
Evina nemám chuť a čas sa tu dookola naťahovať o celom zákone o dph. Už som napísala, prečo som takto odpovedala. Ešte raz. V príspevku sa pýtal , prečo sa na fa neuvádza dátum vzniku DP ,ale dátum dodania a na to som odpovedala správne.
evina
01.02.06,08:23
Myslím, že na Porade sa nenaťahujeme, ale píšeme svoje názory, Ja tvrdím, že ak na faktúre napíšeš Dátum dodania je to správne, ale takisto je správne ak na faktúre napíšeš miesto toho Dátum vzniku daňovej povinnosti , a to je tiež správne. Teda na pôvodnú otázku je odpoveď, že môže napísať Dátum vzniku daňovej povinnosti : 13.01.2006 a nemusí tam mať bezpodmienečne text: dátum dodania:)
bendži
01.02.06,08:30
Ja mám informáciu, že na faktúre má byť presne uvedený spôsob, akým daňová povinnosť vznikla, preto uvádzam vyslovene dátum dodania tovaru, dátum dodania služby, dátum prijatia platby. Je to informácia zo školenia
Katarína STR
01.02.06,08:35
Ja to mám odobrené od DU, kde mi potvrdili, že môže byť na faktúre :

dátum dodania
dátum dodania tovaru
dátum dodania služby
dátum vzniku daňovej povinnosti
daňová povinnosť



jediné, čo tam už nesmie byť je :

zdaniteľné plnenie
evina
01.02.06,08:38
Ja mám informáciu, že na faktúre má byť presne uvedený spôsob, akým daňová povinnosť vznikla, preto uvádzam vyslovene dátum dodania tovaru, dátum dodania služby, dátum prijatia platby. Je to informácia zo školenia

O tomto však zákon nikde takto striktne nehovorí:)
evina
01.02.06,08:55
Je to novšia verzia daňovej povinnosti.

Tweety teraz vidím toto dopísané do pôvodného príspevku a nerozumiem tomu?