Wawica
26.01.12,17:39
Dobrý deň,
dali sme si založiť sro-čku, len na niektoré otázky, ktoré som položila, mi nevedeli odpovedať. Máme voľné živnosti a jednu viazanú, na tú máme garanta. Potrebujeme ho len na dobu určitú, cca na osem mesiacov a tu je otázka: keď budem chcieť zrušiť garanta, budem musieť preukázať prax v odbore päť rokov. Da sa preukázať prax v odbore na zaklade predložených zmlúv s inými sro-ckami ( bola som živnostník ), sú to zmluvy sprostredkovateľské a mandátne. Bude mi to stačiť na preukázanie praxe? Alebo to musia byť pracovné zmluvy? Lenže v tomto odbore nikto nedáva TPP.
Ďakujem. W
zalobaba
26.01.12,16:55
Prečo si využila služby založenia spoločnosti od niekoho, kto ti nie je schopný zodpovedať takéto jednoduché otázky? O ktorý viazaný alebo remeselný predmet podnikania sa jedná?
Economic
26.01.12,16:56
Dobrý deň,
dali sme si založiť sro-čku, len na niektoré otázky, ktoré som položila, mi nevedeli odpovedať. Máme voľné živnosti a jednu viazanú, na tú máme garanta. Potrebujeme ho len na dobu určitú, cca na osem mesiacov a tu je otázka: keď budem chcieť zrušiť garanta, budem musieť preukázať prax v odbore päť rokov. Da sa preukázať prax v odbore na zaklade predložených zmlúv s inými sro-ckami ( bola som živnostník ), sú to zmluvy sprostredkovateľské a mandátne. Bude mi to stačiť na preukázanie praxe? Alebo to musia byť pracovné zmluvy? Lenže v tomto odbore nikto nedáva TPP.
Ďakujem. W

GARANT = zodpovedná osoba, ktorá musí byť podľa živn. zákona v pracovnoprávnom pomere v spoločnosti.
Pôvodnú zodpovednú osobu môžeš nahradiť novou, ktorá bude spĺňať požiadavky živnostenského zákona.
Zmluva nejakej eseročky nie je určite postačujúci doklad. Potvrdenie praxe na zodpovednú osobu, kde vykonávala túto činnosť je doklad, ktorým preukážeš potrebnú prax. Spoločnosť, ktorá ho udeľuje musí mať daný predmet podnikania zapísaný v OR.
Wawica
26.01.12,18:12
Ďakujem zatiaľ z odpovede.
RE: zalobaba
Využili sme možnosť založenia bez starostí a zrýchlene. Kto vie dnes všetko? Ten kto vie všetko- takého nepoznám, možno sa mýlim. Prosím o odpoveď a otázky k veci, ostatné považujem za zbytočné a za trošku útočné. Niektoré veci si človek musí naštudovať aj sám, bohužiaľ, keby bola jednoznačná odpoveď k dispozícii, určite by som sa nemusela pýtať na porade. Určite toto nie je jediný zdroj, kt. sa snažím využiť, ale skúšam sa dozvedieť viac a z viacerých zdrojov.
Re: Economic
Pracovala som na základe zmluvy so spoločnosťami, kt. mali predmet podnikania, v ktorom chcem preukázať a dokladovať prax, v živnosti.
Economic
26.01.12,18:20
Ďakujem zatiaľ z odpovede.
RE: zalobaba
Využili sme možnosť založenia bez starostí a zrýchlene. Kto vie dnes všetko? Ten kto vie všetko- takého nepoznám, možno sa mýlim. Prosím o odpoveď a otázky k veci, ostatné považujem za zbytočné a za trošku útočné. Niektoré veci si človek musí naštudovať aj sám, bohužiaľ, keby bola jednoznačná odpoveď k dispozícii, určite by som sa nemusela pýtať na porade. Určite toto nie je jediný zdroj, kt. sa snažím využiť, ale skúšam sa dozvedieť viac a z viacerých zdrojov.
Re: Economic
Pracovala som na základe zmluvy so spoločnosťami, kt. mali predmet podnikania, v ktorom chcem preukázať a dokladovať prax, v živnosti.

Prax na základe zmluvy so spoločnosťami ? To si ako občan podpisovala alebo ako podnikateľ SZČO na základe živnostenského oprávnenia. Ak na základe živn. oprávnenia a preukážeš fakturáciu, tak by to šlo. Ale na 100 % neviem, ale v každom prípade platí ako som napísala. No určite ak inak nebude, najkompetentnejšiu odpoveď na tvoju otázku ti dá tvoj príslušný živnostenský úrad. Skús sa popýtať tam. Oni sú jediní kto to vie /alebo by mal vedieť na 100 %/
Wawica
26.01.12,18:28
Ďakujem za odpoveď.
Fa som vystavovala, touto formou to zdokladovať môžem. Na živnostenský som sa nechcela ísť pýtať, chcela som sa tomu vyhnúť, ale asi mi nic iné neostane. :-) Dúfam, že mi dajú odpoveď hodnú odborníka, pri vybavovaní živnosti to nebolo s nimi až tak jednoduché. Ale počkám, určite sa tej správnej odpovede dočkám, nikam sa nenáhlim, mám na to ešte čas. W