SamuelSK
26.01.12,18:32
Co si o tom myslite ?
Fero11
26.01.12,17:44
Uz ak sa raz vytvorila celosvetova siet s nazvom internet, tak to nejde zastavit, jedine vypnut. Samozrejme monitorovat ide vsetko, co, kde, kedy, kolko a ako stahuje, ale monitorovanie tolkych pripojeni je takmer nemozne, mozno, pomocou umelej inteligencie by sa to dalo riesit, ale je to velmi komplikovane.
pepsikova
26.01.12,18:05
...fuha!..dovolím si pochybovať o tom, že sa celosvetovo zakáže, či zruší internet..možno sa vypne nejaká súčasť,ako napríklad Wikipedia bola chvíľu vypnutá,ale na svete by zastal čas, keby sa nakomplet vypol internet..všetky pripojenia, satelity a čojaviemčo všetko šíri internetový signál-to je blbosť,aby sa to vyplo..!...
mecky
26.01.12,18:18
Och boze, aspon si niekde precitajte o co sa pri ACTA jedna
buchač
26.01.12,18:21
...každé čudo tri dni trvá ...

...žiadna kaša sa neje taká horúca , ako sa varí ........

...a USA ????.......he , neverím , že by k tomu dali podnet ...vlastní by ich spapkali na čele s Billom ....

...a to nespomínam argument , že koľko ľudí - tých " špehov " by prišlo o zamestnanie....

...a pirátov neubudne aj tak ...
marleau
26.01.12,18:26
Tu nejde nejde o nejaké filmy alebo pesničky,tu ide o zámienku,ako prevziať kontrolu nad internetom po celom svete.
srska
26.01.12,18:35
day
26.01.12,18:56
www.martinus.sk/?uItem=59037
nepriatel statu, dobry film alebo podla skutocnosti?
Fero11
26.01.12,19:19
Och boze, aspon si niekde precitajte o co sa pri ACTA jedna

http://www.linuxexpres.cz/aktuality/acta-utok-na-piraty-nebo-na-osobni-svobody
komu by sa to chcelo citat :)
pepsikova
26.01.12,20:34
...tak dám aspoň záver z toho linku:


Co bude dál? Dál se bude jednat. Uvidíme, jestli deklarace europoslanců bude mít nějaký vliv, nebo jednání stále budou probíhat potají a s veřejností nikdo nebude mluvit. I kdyby se dohodu ACTA nakonec podařilo prosadit, výsledky by byly nejisté... Padělatelských velmocí se nedotkne a prohlídky na hranicích by asi moc neodhalily. Mohli bychom akorát doufat, že se ACTA zaměří spíše na velké ryby, které zneužívají práci jiných a na nelegálních kopiích vydělávají, než na průměrné občany, které by omezovala byrokracií a narušením soukromí. Každopádně se dá očekávat, že by se hodně rozšířilo šifrování a lidé by si špehování nenechali jen tak líbit.
buchač
27.01.12,04:09
Tu nejde nejde o nejaké filmy alebo pesničky,tu ide o zámienku,ako prevziať kontrolu nad internetom po celom svete.
...tú majú v podstate už dávno ....ide len o tých pár percent do tej 100 - ky ...

www.martinus.sk/?uItem=59037 (http://www.martinus.sk/?uItem=59037)
nepriatel statu, dobry film alebo podla skutocnosti?
...už dávno sa na túto tému - čistú skutočnosť ( net bol vtedy ešte len v plienkach ) aj iný film natočil ....

Tri dni Kondora
V oddělení CIA, krytém jako historická literární společnost, pracuje mladý literární vědec Joe Turner. On a jeho spolupracovníci se zaobírají čtením brakové literatury, aby odhalili, zda se někde neobjevují náznaky úniku informací ze CIA, hledají nové informace a nápady. Joe jednoho dne po návratu z oběda najde všechny své spolupracovníky zavražděné. Pod svým krycím jménem Kondor informuje o události centrálu, ale potom mu přijde na rozum, že v ohrození života může být i on...
http://www.csfd.cz/film/7383-tri-dny-kondora/
sthruska
27.01.12,06:35
Podľa knihy Šesť dní kondora :rolleyes: Asi mali malý rozpočet. Ale to je tiež pekne starý film.

Tých debát o autorských právach je veľa. Všetci sa zhodujú v zásadenej veci:

Autor má z toho prd. Typicky speváci

Vydavateľstvá sú nenažrané. Ak by dali normálnu cenu, tak by si to ľudia kúpili. Keď sme pri hudbe. V albume je často jedna pesnička ktorá stojí za to. A kvôli tomu kupovať za drahé peniaze celý album?

Som proti pirátstvu. Ale keď potrebujem robiť na PC niečo základné (konkrétne mám skener a nedodali k tomu rozhranie twain) a nie je k tomu free program. Tak sa pozriem po platenom. A to je drahšie ako HW. Asi ho nekúpim.

Len pre informáciu. Mám kúpené aj také veci ako sú antivirák, TC, winrar...
arizona
28.01.12,14:24
Fakta o ACTA (http://www.facebook.com/Fakta.o.ACTA)



K čemu všemu může ACTA vést, pokud bude uplatněno a zavedeno všechno, co ACTA umožňuje:

(1) ISP budou nadále a ještě více identifikovat a sledovat uživatele

(2) ACTA v řadě případů staví ladící programy mimo zákon
...
(3) ACTA staví obcházení DRM mimo zákon, ať už ho využijete či poskytnete jako program či službu

(4) Kopie DVD pro osobní potřebu může být trestným činem

(5) Půjčíte-li čtečku s knihou omezenou DRM někomu dalšímu, porušíte zákon

(6) Porušení autorského zákona jste povinní hlásit

(7) Na hranicích vám mohou prohlédnout telefon, tablet, e-čtečku i přehrávač

(8) DVD přehrávač ignorující nastavení regionu je nelegální

(9) Převést e-knihu omezenou DRM z jedné čtečky do jiné je nelegální

(10) ISP hostující "nelegální" obsah je plně zodpovědný

(11) Celní orgány musí prohledávat obsah zasílané elektroniky

(12) Na hranicích vám mohou zabavit mobil, e-čtečku, tablet, ...

(13) Software na vytvoření kopie DVD je (opět) nelegální

(14) Nestanete-li se udavačem, budete porušovat zákon


Myslite, ze to moze zajst az tak daleko ????

Inak, zo dna na den je vasci problem na nete nieco stiahnut. Cez tyzden zblbol Share rapid, dnes uz aj Ulozto...:eek::confused:
buchač
28.01.12,14:56
Podľa knihy Šesť dní kondora :rolleyes: Asi mali malý rozpočet....kvalita NIE JE ZÁVISLÁ od rozpočtu ...............a je úplne jedno , či sa jedná o film , hudbu , knihu ....a o politických stranách ani nevravím....Ale to je tiež pekne starý film....ale pekný ( ak mám použiť Tvoj výraz ...).....mne sa viac hodí výraz ....reálny , dobrý , výborný , kvalitný ...Tých debát o autorských právach je veľa. Všetci sa zhodujú v zásadenej veci:Autor má z toho prd. Typicky speváciVydavateľstvá sú nenažrané. Ak by dali normálnu cenu, tak by si to ľudia kúpili. Keď sme pri hudbe. V albume je často jedna pesnička ktorá stojí za to. ...iba jedna a na nej je založený práve marketing ....A kvôli tomu kupovať za drahé peniaze celý album?...ver tomu , že američan sa nebude niekde po warezoch unúvať , radšej zbehne do marketu .....a preto tu ide o aktivitu američanov .....aj o tú aktivitu ...Som proti pirátstvu. Ale keď potrebujem robiť na PC niečo základné (konkrétne mám skener a nedodali k tomu rozhranie twain) a nie je k tomu free program. Tak sa pozriem po platenom. A to je drahšie ako HW. Asi ho nekúpim.Len pre informáciu. Mám kúpené aj také veci ako sú antivirák, TC, winrar......a stále zastávam názor , že tu ide o iné ako iba o autorské práva ......Len pre informáciu ( zasa sa vrátim k tej knihe ) ....špionáž trvá od veky vekov a je len na technológiách , kto net ovládne ....Vesmír - špionážne družice ....???.......tak ten už má tých 50 rokov pod patronátom USA .......
sthruska
28.01.12,15:10
kvalita NIE JE ZÁVISLÁ od rozpočtu - to bolo ako vtip
ale pekný ( ak mám použiť Tvoj výraz ...) - súhlasím
iba jedna a na nej - tak som to myslel
ver tomu , že američan sa nebude - akosi neverím :D

...a stále zastávam názor , že tu ide o iné ako iba o autorské práva ......
Máš pravdu, vždy ide len o peniaze. Je jedno ako to pomenujú a čo preto robia.
dalid
28.01.12,15:29
zasah proti megauploadu bol iba pekne nacasovany... Aby politici poschvalovali ACTA, SOPA, PIPA...
vzdy iba ide o penieaze mecenasov, ktori sponzoruju roznymi cestickami politicke strany..

http://dolezite.sk/Iny_pohlad_na_zatrhnutie_Megauploadcom_114.html


a ako a preco vlastne vznikol Holywood? Jedna z teorii je tu:
http://dolezite.sk/The_Pirate_Bay_k_SOPA_Hollywood_zacinal_jako_pirat i_ted_126.html (http://dolezite.sk/Iny_pohlad_na_zatrhnutie_Megauploadcom_114.html)
SamuelSK
28.01.12,15:34
Ak to prejde, NIKDY si nekupim ziadny nosic, NIKDY nepojdem na ziadny koncert, nech ma skusia zdanit za spievanie v sprche a ukazem im moj ...

Ale inac one... je to absolutne ilegalne, cela ACTA a to z dovodu, ze kazdy jeden clovek, co si kupi hoci aj prazdny papier v tescu, plati takzvany autorsky poplatok, na HDD, CD, DVD, memory kartach asi tiez, bez ohladu na to, ze tam budu moje sukromne vlastne fotky z mojho sukromneho vlastneho fotaku, atd..

cize tu ide o peniaze a moc a ziadne autorske haluze..
buchač
28.01.12,15:51
Fakta o ACTA (http://www.facebook.com/Fakta.o.ACTA)

..... dnes uz aj Ulozto...:eek::confused:


.....mne baví ....;)
Gapo
28.01.12,16:14
Tiež by mňa hnevalo, keby som za moje výtvory namiesto 1mil. dostával iba pár sto tisíc mesačne, či?
A keď k tomu príde, toľko fantasmagórií sme už vo filmoch videli, čítali a ajhľa, koľko sa z toho ani sme sa nenazdali splnilo, Verneho román Cesta na mesiac, Aelita od Tolstého, koho by napadlo, že o pár rokov to bude pravda.
Nie je ďaleko doba, kedy nás budú šmírovať napríklad cez obrazovku TV. Jednoducho vývoj a čím budú modernejšie technológie, tým viac bude treba mať kontrolu nad všetkým, lebo demokracia je pekná vec, ale.....
marleau
28.01.12,16:25
Asi príde čas,keď zahodíme všetkú elektrotechniku a našou formou zábavy budú opäť ľudové veselice pri živej hudbe,tradičné jarmoky a podobné,dnes už takmer zabúdané akcie a tradície.
noel.g
28.01.12,16:47
najlepsi clanok na sucasnu temu aky som kedy cital. ten kto si mysli, ze ACTA je len o napalenom DVD/CD ci stiahnutej mp3 by si mal doplnit info (http://pctuning.tyden.cz/hardware/multimedia-zvuk-tv/23124-uvaha-o-co-posledni-dny-jde-mame-na-krku-megaprusvih).
SamuelSK
28.01.12,16:50
Tiež by mňa hnevalo, keby som za moje výtvory namiesto 1mil. dostával iba pár sto tisíc mesačne, či?


Mna nie, lebo ak by som bol hudonik, skutocny hudobnik, a nie nejaky slaby MAGOR, tak by som zarabal koncertom a nie stlacanim ctrl+c a ctrl+v na napalovacke...
Nemal by som ziadne vydavatelstvo, mohli by sa pototo.. a poono... Preco by som mal niekomu platit za to, co mozem spravit aj sam? No to urcite..
A film? Ak je film dobry, preda sa sam - v kinach.. v telkach atd..
A soft? existuje dost freesoftov, ktore ficia len a vyhradne na DONATE - sam donatujem softy a stranky, ktore sa mi pacia (maju dobru ideu, ako wikipedia - celosvetovy zhluk informacii ZADARMO , tam neni problem ich podporovat.. neni problem)..
Ale ak mam dopredu zaplatit za nieco, co ani neviem o com je, tak to je vypalnictvo, dakujem neprosim... nech skrachuju..

Kde zijeme? V dobe carodejnikov? Dnes by sme uz tie patenty a autorske prava mali zlikvidovat, pretoze ani za koleso nikomu neplatime a predsa ho niekto musel vymysliet.

Lenze toto je ta chamtivost, co malokto pochopi ..

EDIT:
a este jedna malicko, vcelku elementarna matematika a fyzika.. KAZDY (skoro, ale predsa blizko ku) chce mat tolko penazi, ze aby zabezpecil aj pravnukov, co nie je zle vo svojej podstate, ale absolutne nerealizovatelne, pretoze:
- ak bude mat kazdy vela penazi, znamena to presne to iste, ako keby sme k vyplate pripisali tri nuly, avsak aj k cene chleba taktiez tri nuly..
Proste financny system je tak nastaveny, ze neexistuje aby bol bohaty kazdy, jedine na ukor niekoho.. (v opacnom pripade ak by kazdy mal milion na ucte, kazdy by sedel doma a kto by upiekol chlieb?)

cele zle, cele zle.. system ani nie, ale chamtivost absolutne ano..
noel.g
28.01.12,16:52
to: arizona

ver ze to moze zajst az tak daleko a dokonca to aj zajde. ved dnes uz teraz nie je nicim vynimocnym, ze DVD/BlueRay/MP3/MP4 prehravace su rozdelene podla regionov. niekto sa skratka niekde rozhodol, ze si nemozes pozriet film, lebo nema podporu napriklad v nasich koncinach, ci dokonca nikdy nebude do nasich koncin distribuovany, to iste hudba..kolkokrat sa stalo ze jeden inerpret vydal dva albumy s rovnakym nazvom ale rozdielnym obsahom, pre US trh a pre trh europsky..myslis, ze je to na tom ktorom muzikantovi? tieto veci su uz dnes do velkej miery bezne..
misoft
28.01.12,17:46
108571Česká verzia ACTA (preklad).
rado3105
28.01.12,18:43
http://ekonomika.sme.sk/c/6235941/anonymous-protestuju-proti-acta-zautocili-na-web-slovenskej-vlady.html


Najväčšie problémy v dohode ACTA
ACTA podľa odporcov ohrozí slobodu, obmedzí dostupnosť softvérov, či vyvolá šikanu na hraniciach.
1. Šikana na hraniciach
Colníci môžu na hraniciach skontrolovať počítače či hudobné prehrávače, či je všetok obsah v nich legálny. Pôvodne to malo byť povinné, po novom je to len možnosť, ktorú štáty môžu ale nemusia prijať.
2. Stránky v ohrození
Prevádzkovatelia internetu nebudú môcť na svojich severoch skladovať ani voľné programy, ktoré umožňujú prístup k médiám s autorskými právami. V ohrození by sa tak mohli ocitnúť mnohé stránky, ktoré ponúkajú bezplatné programy.
3. Koniec bezplatných prehrávačov
Každé CD a DVD by malo mať ochranu proti kopírovaniu. Tieto médiá by sa však nedali prehrať pomocou bezplatných softvérov, čo môže obmedziť napríklad užívateľov Linuxu.
4. Mimo dozoru
Dohoda vzniká už od roku 2006, no v tajnosti. Podrobnosti nevedeli ani poslanci krajín, ktoré o ňom rokovali. Až v roku 2008 o ňom písali WikiLeaks, verejnosť sa o ACTA oficiálne dozvedela začiatkom roka 2010. Koncom roka bol zverejnený konečný text dohody.
5. Odpojení od webu
S tajnosťami okolo vzniku zmluvy súvisia aj mnohé zmeny v nej. Autori napríklad ustúpili od plánu, podľa ktorého by užívateľa, ktorý opakovane zverejňuje dielo bez povolenia, mohli odpojiť od internetu. Prišiel by tak aj o maily či osobnú komunikáciu. Proti tomuto opatreniu sa postavila Európska únia.




Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6235941/anonymous-protestuju-proti-acta-zautocili-na-web-slovenskej-vlady.html#ixzz1kmYw4EFB


Problemom je ze EU nato velmi rychlo tlaci, bolo to prijate uz v USA, Japonsku - este minuly rok. Kde su tie casy ked USA kritizovali Cinu za velky firewall...
buchač
30.01.12,18:26
...hm ...internet ....právo ...???


Soud zakázal fotky podobné jiným, Google připravuje globální sledování.... :confused::eek:

V Engliš ...krajina to demokratická ....... jeho ctihodnosť sudca Birss rozhodol...


Verdikt, který vynesl patentový soud v Londýně 12. ledna, může mít závažný dopad na všechny lidi, kteří fotografují: „Jeho ctihodnost soudce Birss rozhodl, že fotografie červeného autobusu na černém a bílém pozadí Big Benu a Parlamentu, s nebem bez mraků, se natolik podobá jiné fotografii se stejným námětem, že se na ni vztahuje autorské právo,“ sumarizoval expert na autorské právo Charles Swan.


Bizarní verdikt, který do řad potenciálních zločinců vhání miliony lidí, kteří si někdy vyfotili Hradčany, Eiffelovku nebo pyramidy, přichází v době, kdy byla v Tokiu podepsána globální smlouva na ochranu autorských práv ACTA. Svůj podpis spolu s ostatními státy EU připojila i vláda ČR (z unie nepodepsaly jen Kypr, Německo, Estonsko, Slovensko a Nizozemsko) načež hackeři napadli její web (spolu s webem OSA), v polských městech Krakov a Vratislav proti jejímu podpisu – marně – demonstrovalo na 20 tisíc lidí. Terčem útoků hackerů se následně staly weby ministerského předsedy Donalda Tuska a některých ministerstev a vládních úřadů. (Více o důsledcích smlouvy ACTA, která kromě cenzury internetu ohrožuje také dodávky generik – kupříkladu k boji proti AIDS – do rozvojových zemí, v textu z Le Monde Diplomatique. Z hlediska autorských práv pak smlouva ACTA například v Brazílii zakazuje ukazovat dětem ve školách snímky s obrazy klasických malířů nebo kopírovat si stránky knih, připomněla zase v rozhovoru pro Literárky europoslankyně za švédskou Pirátskou stranu Amelia Andersdotterová.)

A do toho všeho Google oznámil, že od 1. března začne sbírat veškeré údaje o stovkách milionů svých uživatelů, ale na „změnu hry“ je upozorní dopředu, slibuje. Uživatel se pak bude moci sám rozhodnout, zda na nová pravidla přistoupí, či nikoli – a ztratí tím přístup na některé ze svých oblíbených stránek. Někteří tento vývoj považují za frustrující: „I kdyby firma opravdu věřila, že sledováním uživatelů po všech platformách vylepší své služby, zákazníci by přesto měli mít možnost sledování odmítnout,“ prohlásil šéf Common Sense Media James Steyer.

Jako by naše svoboda být svobodnými tak nějak končila…


Fotografové, kteří pořídí snímek podobný snímku už existujícímu, riskují žalobu za porušení autorských práv, rozhodl přelomový rozsudek britského patentového soudu. Svět se s konečnou platností zbláznil.

http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/7944-soud-zakazal-fotky-podobne-jinym-google-pipravuje-globalni-sledovani#.TyK3g9VhdKc.facebook
mecky
30.01.12,18:44
s tym google to nieje az tak celkom zhave,
ony podmienky nezmenili, iba ich zosuladili zo vsetkych poskytovanych sluzieb, nic nove sa tam prakticky nezjavilo, kto nebol paranoidny doteraz moze kludne spavat dalej :D
misoft
30.01.12,18:55
Fotografové, kteří pořídí snímek podobný snímku už existujícímu, riskují žalobu za porušení autorských práv, rozhodl přelomový rozsudek britského patentového soudu.
Mne ako autora rodinnej foto, by najskôr museli dokázať, že som niečo porušil. Môže nejaký renomovaný autor vyfotiť červeny doubledecker s pozadím Big Benu a modrým nebom, ale pokiaľ ja vyfotím niečo podobné - nie je to porušenie nejakého autorského práva - veď som fotil na verejnom mieste, dopravný prostriedok verejnosti. Okrem toho by museli dokázať, že som použil rovnakú ohniskovú vzdialenosť, clonu, uhol, presné miesto atď.
Takého sudcu by šikovný právnik rôznymi argumentmi sfúkol zo sudcovskej stoličky.
Okrem toho: na veci verejne dostupné neplatí nejaké autorské právo.
buchač
30.01.12,18:55
...nie ....na google som nejak nebral ohľad v tejto súvislosti .....

Skôr by som upriamil pozornosť na hentoho " ctihodného " ......na základe jeho rozhodnutia ( blbého - si myslím ...) sa môže - nemusí rozbehnúť mašinéria advokátov a žalôb ...
misoft
30.01.12,19:18
Google je viac-menej v pohode. Oni totiž nejdú po jednoduchých ľuďoch, ktorí sa niekde ukladajú nejaké výlet-fotky - tí sú pre nich nezaujímaví (v tomto ohľade). Henten "ctihodný" asi bol hodný bakšišu.
SamuelSK
30.01.12,19:18
Cize ten co pofoti svet najskor, ten ho bude autorsky vlastnit? :D

matrix :D

ja mam tendenciu fotit objekt aj 20x, rozny uhol, poloha, vzdialenost atd.. cize by som bol pekne prachaty.. :D ale predpokladam, ze ten zakon bude nakloeny nie prave mne.. a budem platit 20 nasobne sankcie a pokuty..
arizona
30.01.12,19:32
No, co už...? :D
Fero11
31.01.12,04:51
cinziaky budu prerabat na vezenia, takze ked si videl/a pred casom z okna chlapikov ako lepia polystyren na stenu, tak o nejaky cas budu montovat na tvoje okno mrezu :D:D
SamuelSK
31.01.12,08:27
mohli to urobit naraz, usetrili by naklady :D heh ale aspon bude praca :)
marjankaj
31.01.12,08:31
Koho by už len napadlo šetriť tvoje náklady.:---
SamuelSK
31.01.12,13:57
misoft
31.01.12,15:28
Zatiaľ fikcia - ACTA ešte neplatia - no ako príklad budúceho naplňovania ACTA sa toto kľudne môže stať.
Alebo príklad: turista zadržaný na letisku, pretože v kamere mal neautorizované video z vlastnej dovolenky, pravdepodobne získané nelegálne. Nepomohlo ani tvrdenie turistu, že sú to rodinné zábery, ani svedectvo manželky, ktorá bola na uvedenom videu.
Turistu zadržali a čaká ho súd, kde môže dostať aj doživotný trest.
SamuelSK
31.01.12,17:29
To sa da vyriesit asi tak, ze si na email ulozim (alebo priamo na svoj osbony PC doma) kryptovany subor fotiek atd..
lenze - mozem to doviest az do extremu ze "ok, tak nepojdem minat moje peniaze do vasej krajiny" tj. kazdy zostane doma na strajk - toto je mozno ciel (?!) ovladnut dav ludi..

zas a zas strachom ...

ale mne ak by povedali nieco take, seriozne sa otocim a idem domov a kaslem na celu ameriku..

potom aj pohladnice, tetovanie a casom aj spomienky budu ilegalne :) lebo ACTA
arizona
31.01.12,19:55
http://www.zastavmeacta.sk/

Zastavme ACTA!

4. februára 2012 od 9:00 do 17:00

Bratislava, Námestie Slobody






http://blog.kucerka.sk/2012/01/co-je-dohoda-acta-alebo-zavadzame-orwellovsku-eu/
day
31.01.12,20:29
arizona
31.01.12,21:11
day
31.01.12,21:15
Zimama
31.01.12,21:39
Fakta o ACTA (http://www.facebook.com/Fakta.o.ACTA)

K čemu všemu může ACTA vést, pokud bude uplatněno a zavedeno všechno, co ACTA umožňuje:

(1)...(2)...(3)...(4)...(5) Půjčíte-li čtečku s knihou omezenou DRM někomu dalšímu, porušíte zákon (6)...(7)...............

Myslite, ze to moze zajst az tak daleko ????
Inak, zo dna na den je vasci problem na nete nieco stiahnut. Cez tyzden zblbol Share rapid, dnes uz aj Ulozto...:eek::confused:


...keby si to tak osvojili aj knižné vydavateľstvá a šli by po tých, čo si požičiavajú knihy medzi sebou alebo nebodaj z knižnice... :---
Fero11
01.02.12,06:00
Oni su sami chu*i, sak preco niekto vynesie film zo studia von a niekto to uverejni na nete, nech si tam sami spravia poriadok. Alebo nech si natocia film a nech si ho sami pozeraju. Ja som napr. nejake filmy stiahol, ale nikdy som ich nepozeral. Internet je ako velke smetisko, chodis po nom a ked nieco najdes, tak si to vezmes, ved je to predsa zadarmo, dnes ani na smetisko nemas taky volny pristup ako na internet. Zbytocne robia z toho vedu. Ako MS plasilo ludi z overovanim origin. Win7 a polovica ludi ma kopiu Win7.
SamuelSK
01.02.12,08:37
A ja mam originalny Win7 a lutujem ze som za ten odpad zaplatil.. Otras system.. XP e uz pekne vyladene a vyhovuje mi viac :) (aj za ten som zaplatil, ale stalo to za to), vlastne Windows nuti platit za licenciu pri kupe noveho notebooku, cize mam 3 take licencie a 1 beznu licenciu s CD..

Zaujimave, a este chcu vyse 50 milionov eur od Slovenska, za nezmyselne drahe licencie Mkrvosoftu.. blaaa fuj
arizona
03.02.12,06:14
bobino38
03.02.12,06:28
A ja mam originalny Win7 a lutujem ze som za ten odpad zaplatil.. Otras system.. XP e uz pekne vyladene a vyhovuje mi viac :) (aj za ten som zaplatil, ale stalo to za to), vlastne Windows nuti platit za licenciu pri kupe noveho notebooku, cize mam 3 take licencie a 1 beznu licenciu s CD..

Zaujimave, a este chcu vyse 50 milionov eur od Slovenska, za nezmyselne drahe licencie Mkrvosoftu.. blaaa fuj

..XP bude podporované už len 2 roky, neviem, čo ti vadí na W7, je to oveľa lepší system ako XP, svižnejší a rychlejší.
SamuelSK
03.02.12,09:58
Je prilis user friendly, aspon podla toho co som na tom nenasiel, napr ako sa tam hlada v subore? napr chcem najst text "halabala" v nejakom neviem-kde subore .. na xp to ide, ale na win7 som to zatial nenasiel..
misoft
03.02.12,17:22
Je prilis user friendly, aspon podla toho co som na tom nenasiel, napr ako sa tam hlada v subore? napr chcem najst text "halabala" v nejakom neviem-kde subore .. na xp to ide, ale na win7 som to zatial nenasiel..
Nechcem vŕtať - tiež ešte kuľhám :D na XP, "ale chcem najst text" - tak toto je tiež aj v sedmičke (sem-tam sa už skúšam preorientovávať na NB mojej 3/4)

Kde vsade ludia protestuju proti ACTA
Už aj Poliaci hodili spiatočku:
http://www.sme.sk/c/6245071/polsky-premier-po-protestoch-stopol-zmluvy-o-copyrighte.html
SamuelSK
03.02.12,19:34
Este ma na win7 stve, ze nie je mozne nastavit, aby mi audio prehravalo na dve zariadenia naraz (alebo je to sakra narocne), tj. na sluchadla (ked su vypnute, ale zapojene do USB) a zaroven cez HD do TV .. - guglil som do aleluja, ale nenasiel som to, udajne to tam nie je :)
arizona
03.02.12,19:48
SamuelSk,
zaloz si prosim ta temu v sekcii o pocitacoch o win7, tu si poriadne mimo temy !

mimotemy mimotemymimotemy
kergulaan
04.02.12,11:21
"Vyčíslovať straty na predajoch za upirátený softvér je asi ako vyčíslovať o koľko deti prichádzame masturbáciou..."
SamuelSK
06.02.12,12:31
http://www.cas.sk/clanok/216537/paulo-coelho-podporuje-piratov-stahujte-moje-knihy-zadarmo.html

Paulo Coelho podporuje pirátov: Sťahujte moje knihy zadarmo!

V roku 1999 zadarmo zverejnil svoj román Alchymista na svojej stránke. Nezabránilo to však, aby predal viac ako 140-miliónov výtlačkov knihy.
arizona
06.02.12,14:12
Česká vláda se rozhodla pozastavit ratifikační proces protipirátské dohody ACTA. Novinářům to řekl premiér Petr Nečas. Kabinet chce problematiku ještě analyzovat, premiér se obává ohrožení občanských svobod. Už v pátek pozastavilo ratifikaci smlouvy sousední Polsko. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vlada-pozastavi-ratifikaci-smlouvy-acta-v-cesku-ftu-/domaci.aspx?c=A120206_150939_domaci_jw
Fero11
06.02.12,15:11
pozrite sa sem:
Co chcu Ti vydrbanci. My kradneme soft, filmy, hudbu. Ak to ukradneme, tak im to nechyba ani z toho nezchudobneju. Ale oni nam kradnu fyzicke peniaze a cim dalej tym viac, nam tie peniaze chybaju a vela ludi zije z ruky do ust.
Nech si tu ACTA zosalia
misomiso
06.02.12,15:38
"Vyčíslovať straty na predajoch za upirátený softvér je asi ako vyčíslovať o koľko deti prichádzame masturbáciou..."

No to je zaujimave prirovnanie. Musel som sa nad tym hlbsie zamysliet. Vysledkom je poznanie, ze mozno nazzaj aj toto plati, do urcitej miery, pretoze keby ludia menasturobovali, tak by pravdepodobne vyhladavali viac prilezitosti k sulozi a mozno by bolo naozaj o par deti viac.

Lenze masturbaciou nevyuzivas pracu ineho cloveka, upiratenim softu ano.

Kazdy vieme, ze autori dusevnej prace tahaju stale za kratsi koniec, pretoze spolocnost toleruje v ovela vacsej mirer kradeze tohto "tovaru" Kazdy vieme ze o zisky naozaj prichadzaju. Z P10 ludi, ktori upiratia soft, by si ho 6 nekupili, (ak by nebola moznost ho ukradnut) a by sa bez neho zaobisli ale 4 by ho kupili, pretoze ho bud potrebuju alebo velmi chcu.

Co ma znepokojuje suz Ficove vyroky, ze u nas to neschvalime. Nie preto, ze to neschvalime, pretoze aj ja som proti schvaleniu ACTA v tejto podobe. Znepokojuje ma zas jeho janosikovsky polupizmus, ktorym to zdovodnuje.

Vravi, ze my na to nemozeme pristupit, pretoze u nas su niekolkonasobne nizsie platy ako na zapade. (Akoze - ak by sme mali lepsiu zivotnu uroven, automaticky by sme nekradli). Problem je v tom, ze ani hladujuci clovek nema pravo ukradnut film, ci hudbu. Chudobny alebo hladujuci clovek ma moralne pravo ukradnut rozok alebo chlieb aby sa najedol on a jeho deti. Ale nie film, ten nikto nepotrebuje k zivotu.

Ja mam s ACTA jediny problem, Neviem si predstavit, ze by mi nejaky colnik mohol prehrabacat NB alebo mobil. A to napriek tomu, ze tam nic nelegalne stiahnute nemam. S tym by som mal vazny problem to (znova) akceptovat, mozno preto, ze som vyrastal za sociku.
misoft
06.02.12,16:15
Už aj Švédi sa okúňajú s podpisom ACTA! Tiež im to nevonia! A stačí, aby čo len jeden zo štátov EÚ nepodpísal a ACTA pôjde do ad-acta :D

Dnes so počúval Repčíka: vraj je tal §2, kde sa vraví, že každý štát si to ešte upraví podľa seba. Lenže! Tu to bude niečo povolené, no v Deutschlande už nie a colník ťa zabásne, lebo u nich to bude iné.

Preto ACTA!
kergulaan
06.02.12,16:50
No to je zaujimave prirovnanie. Musel som sa nad tym hlbsie zamysliet. Vysledkom je poznanie, ze mozno nazzaj aj toto plati, do urcitej miery, pretoze keby ludia menasturobovali, tak by pravdepodobne vyhladavali viac prilezitosti k sulozi a mozno by bolo naozaj o par deti viac.

Lenze masturbaciou nevyuzivas pracu ineho cloveka, upiratenim softu ano.
.
.
.

Sorry ze som zamestnal tvoje mozgove bunky, ale dal som to tu tak trochu na odlahcenie temy. Chcel som to dat do Srandiciek, ale tam by som zlozito musel vysvetlovat suvislosti.
Keep chechot.
kergulaan
06.02.12,16:56
Dnes so počúval Repčíka: vraj je tal §2, kde sa vraví, že každý štát si to ešte upraví podľa seba. Lenže! Tu to bude niečo povolené, no v Deutschlande už nie a colník ťa zabásne, lebo u nich to bude iné.


No toto je zaujimava otazka a na nu by mal asi problem odpopvedat aj skuseny medzinarodny pravnik, resp. 10 pravnikov by malo 11 nazorov.
Pretoze, ked je napr v Saud arab. povolene mnohozenstvo, tak predsa Saud. arab. statneho prislusnika zo 4 zenami na hraniciach nezatknu, ked pride so svojimi manzelkami - u nas je mnohozenstvo nepripustne, vsakze.
Tak isto by to bolo (asi) aj s piratenim. ci?
buchač
06.02.12,17:07
No toto je zaujimava otazka a na nu by mal asi problem odpopvedat aj skuseny medzinarodny pravnik, resp. 10 pravnikov by malo 11 nazorov.
Pretoze, ked je napr v Saud arab. povolene mnohozenstvo, tak predsa Saud. arab. statneho prislusnika zo 4 zenami na hraniciach nezatknu, ked pride so svojimi manzelkami - u nas je mnohozenstvo nepripustne, vsakze.
Tak isto by to bolo (asi) aj s piratenim. ci?
...porovnávanie neporovnateľného ...
Kvaka
06.02.12,17:08
http://aktualne.atlas.sk/miskov-zastavil-legislativny-proces-dohody-acta/slovensko/politika/

Minister hospodárstva Juraj Miškov zastavil legislatívy proces týkajúci sa medzinárodnej dohody ACTA. “Dohoda ACTA a jej aplikácie obsahuje množstvo nepresností a skrýva tak potenciálne riziká neželaného stavu. Nepodporím dohodu, ktorá by mohla akokoľvek okliešťovať základné práva a slobody,“ zdôvodnil svoje kroky minister Miškov.
SamuelSK
06.02.12,17:18
hehe uvidime po volbach ;)
kergulaan
06.02.12,17:53
...porovnávanie neporovnateľného ...
Mudro vravis, mohol by si pre nas menej chapavych vysvetlit.
misomiso
06.02.12,18:02
No toto je zaujimava otazka a na nu by mal asi problem odpopvedat aj skuseny medzinarodny pravnik, resp. 10 pravnikov by malo 11 nazorov.
Pretoze, ked je napr v Saud arab. povolene mnohozenstvo, tak predsa Saud. arab. statneho prislusnika zo 4 zenami na hraniciach nezatknu, ked pride so svojimi manzelkami - u nas je mnohozenstvo nepripustne, vsakze.
Tak isto by to bolo (asi) aj s piratenim. ci?


...porovnávanie neporovnateľného ...

Preco, podla mna je to zaujimavy pravny nazor.
buchač
06.02.12,18:08
Mudro vravis, mohol by si pre nas menej chapavych vysvetlit.
...že v krátkosti ???


Pretoze, ked je napr v Saud arab. povolene mnohozenstvo, tak predsa Saud. arab. statneho prislusnika zo 4 zenami na hraniciach nezatknu, ked pride so svojimi manzelkami - u nas je mnohozenstvo nepripustne, vsakze.
Tak isto by to bolo (asi) aj s piratenim. ci?


...internet je akceptovaný zopár rokov oproti moslimskej viere .......či ........?????....

...ešte aj v USA , GB dokonca polygamiu tolerujú ....
arizona
07.02.12,06:44
http://aktualne.atlas.sk/miskov-zastavil-legislativny-proces-dohody-acta/slovensko/politika/

Minister hospodárstva Juraj Miškov zastavil legislatívy proces týkajúci sa medzinárodnej dohody ACTA. “Dohoda ACTA a jej aplikácie obsahuje množstvo nepresností a skrýva tak potenciálne riziká neželaného stavu. Nepodporím dohodu, ktorá by mohla akokoľvek okliešťovať základné práva a slobody,“ zdôvodnil svoje kroky minister Miškov.
Pred volbami vsetkym politikom "strasne zalezi"na spokojnosti a ochrane svojich obcanov,teraz sa budu predbiehat,kto bud hrdina...ale ked sa o niecom hlasuje potichucky, tak by predali aj svoju mat :mee:
Harendil
23.02.12,13:45
Len by som rád reagoval na vaše komenty, ACTA - nemá cieľom vypnúť, resp. zrušiť internet. Ide o "koniec SLOBODY na internete", čiže nič čo je na internete bez autorských práv (hlavne sa to týka ilegálnych súborov na internete od hudby až po filmy), nebude môcť existovať, podľa zákona. Ako kedysi SOPA al. PIPA. Ak by to prešlo, projekt ACTA by začal rušíť najznámejšie a najväčšie internetové komunity s ilegálnymi súbormi, a ako dobre všetci viete - Megaupload by chceli takto zrušiť. Pokračovalo by to samozrejme takto ďalej, cez Rapidshare, Hellshare.... až možno po český Uložto. Nedá sa povedať , že sa zrušia všetky takéto stránky ( ak sa to vôbec niekedy schváli o čom pochybujem), samozrejme bude plno malých serverov, ktoré budu nekontrolovateľné a preto sa zrušia časom alebo vôbec. Faktom je, že ak sa na takúto stránku príde, bude zrušená a Administrátor zaplatí nemalú pokutu, či až väzenie. Samzrejme, ako ľudia vždy kradli, a vždy to bolo zakázené, tak aj teraz napriek tomu stále kradnú, čiže aj v tomto prípade budú také stránky.
gilda
23.02.12,13:53
Poľsko už definitívne zmietlo ACTU zo stola so zdôvodnením, že nepatrí do 21. storočia. Tak je a niet o čom mudrovať. To však nám "nehrozí".
Fero11
23.02.12,15:38
Ja ked si stiahnem pesnicku z internetu, alebo film, ako mozem zistit ci sa na nu vztahuje autorsky zakon ??
Jednoducho si stiahnem cdecko od madony, ale budem si mysliet, ze ho naspievala caja vedla z osady a nevyhradzuje si na to CD prava a mozu to CD pocuvat, stahovat a sirit dalej vsetci
Totez na film, ak ho niekto supne na nejaky upload server (alebo bude vytvoreny nejaky kvalitny torrent), clovek to zostriha tak, aby vo sa vo filme neobjavili info o pravach a mame vyhrate :D
Good bye acta :D