kolinany
26.01.12,18:49
Zdravim,

konatel vybral peniaze z pokladne a isiel osobne do banky zaplatit proforma fakturu vkladom na ucet dodavatela .. avsak stratil doklad o vklade .. vklad vsak bol vykonany, nakolko nam prisla original faktura a sluzbu sme dostali :)

ako postupovat v tomto pripade? ako to zauctovat?

sro a neplatitel dph

dakujem za kazdu radu

RL
Mila123
26.01.12,17:56
zaškrtiť je ho málo....:D.....môj názor......
banku ste neoslovili? aspoň fotokópia dokladu by bola vhodná , k originálu sa už nedostanete....a k tomu ešte aj podklad od klienta, popr. jeho potvrdenie, že záväzok je uhradený.....
kolinany
26.01.12,17:58
banka nam nepomoze, to som uz skusal ..
a od klienta nestaci originalna faktura? tym vlastne potvrdil, ze tu platbu dostal .. ale vyskusam .. dakujem
Mila123
26.01.12,18:00
banka nam nepomoze, to som uz skusal ..
a od klienta nestaci originalna faktura? tym vlastne potvrdil, ze tu platbu dostal .. ale vyskusam .. dakujem
inak sa čudujem, že vám banka nechce pomôcť.......veď si originál dokladu zakladá a nie je problém predsa si spomenúť keby to bolo a pri ktorej pracovníčke.....držím palce.....
jacekova
26.01.12,18:27
My sme v takomto pripade poprosila dodavatela,aby nam dal fotokopiu nejakeho dokladu,ze dostal od nas uhradu. Navyse som k nasmu VPD prilozila cestne prehlasenie,ze konatel uhradil fa.
kolinany
26.01.12,18:35
My sme v takomto pripade poprosila dodavatela,aby nam dal fotokopiu nejakeho dokladu,ze dostal od nas uhradu. Navyse som k nasmu VPD prilozila cestne prehlasenie,ze konatel uhradil fa.
asi to skusim tymto sposobom - dakujem, hadam to bude stacit :)
Benko
28.01.12,17:45
Ahojte, robím také staré účto a sú tu úhrady z roku 2007 až 2010 cez banku, pekne aj s variabilmi, ale nemá došlé faktúry.
Platby boli zaúčtované 315/221. Prosím vás, čo s tým, nech to tam netrčí.
Ďakujem
JAJA11
01.02.12,09:12
Ahojte, robím také staré účto a sú tu úhrady z roku 2007 až 2010 cez banku, pekne aj s variabilmi, ale nemá došlé faktúry.
Platby boli zaúčtované 315/221. Prosím vás, čo s tým, nech to tam netrčí.
Ďakujem

Asi nejaký interný doklad by pomohol, kde by bol zápis, že pri inventarizácii sa zistilo, že boli uvedené sumy zaplatené a doklady k nim sú stratené.
Ale asi by som presnejšie zistila, komu boli tie peniaze zaslané. Záleží od toho o aké sumy sa jedná. Prečo sa to neriešilo v príslušných rokoch? Aby si náhodou len niekto len tak poslal peniaze z firmy, lebo ich potreboval a účtovníčka nevedela čo s tým :o
JAJA11
01.02.12,10:39
Ja by som sa chcela spýtať na stratenú faktúru. Zakúpili sme tovar na dobierku a dodávateľ tvrdí, že faktúra bola údajne pribalená pri tovare. Skladníci mi tvrdia, že tam doklad nebol. Požiadala som preto tú firmu, aby mi poslali faktúru ešte raz, ale boli ochotní mi poslať faktúru len mailom, poštou mi ju vraj pošlú len ak im pošlem obálku so známkou.
Kde v zákone by som našla, že musím mať originál doklad, nestačí len mailom zaslaná faktúra, bez ZEPu? Neviem, či si mám pýtať faktúru od nich aj tou poštou, alebo mi uznajú aj doklad z mailu? Aké máte skúsenosti?
jana007
01.02.12,11:00
Zákon o účtovníctve neuvádza ako -náležitosť účtovného dokladu originálny podpis dodávateľa. Faktúru zaslanú emailom s naskenovanou pečiatkou a podpisom môže firma zaúčtovať vo svojom účtovníctve, ak obsahuje ostatné náležitosti účtovného dokladu.
Benko
02.02.12,15:40
Ďakujem. Neviem prečo to v tých rokoch nikto neriešil, ale nemám chuť to riešť teraz. Podľa BV je jasné komu bolo uhradené, len nemá došlé faktúry k tomu. To boli normálne obchodné vzťahy a tiež telefón a UPC a fakt to vyzerá, že len zašantročené doklady. Nič moc sumy a žiadna černota z toho vôbec nekuká. Asi sa stretli dvaja flegmatici, aj účtovník aj konateľ. A konateľ ani teraz nepotrebuje doklad a načo.
:confused:


Asi nejaký interný doklad by pomohol, kde by bol zápis, že pri inventarizácii sa zistilo, že boli uvedené sumy zaplatené a doklady k nim sú stratené.
Ale asi by som presnejšie zistila, komu boli tie peniaze zaslané. Záleží od toho o aké sumy sa jedná. Prečo sa to neriešilo v príslušných rokoch? Aby si náhodou len niekto len tak poslal peniaze z firmy, lebo ich potreboval a účtovníčka nevedela čo s tým :o
JAJA11
02.02.12,15:56
Ďakujem. Neviem prečo to v tých rokoch nikto neriešil, ale nemám chuť to riešť teraz. Podľa BV je jasné komu bolo uhradené, len nemá došlé faktúry k tomu. To boli normálne obchodné vzťahy a tiež telefón a UPC a fakt to vyzerá, že len zašantročené doklady. Nič moc sumy a žiadna černota z toho vôbec nekuká. Asi sa stretli dvaja flegmatici, aj účtovník aj konateľ. A konateľ ani teraz nepotrebuje doklad a načo.
:confused:

Tak potom by som to asi zaúčtovala pomocou interných dokladov cez príslušné nákladové účty a tie by som potom pripočítala k daňovému základu z dôvodu stratených dokladov. Ak sa jedná o malé sumy, myslím, že to nebude problém. :o
Jana S.
28.02.12,15:13
Mala som podobný prípad, dokonca konateľ zabudol, kedy peniaze vkladal. Poprosila som dodávateľa, aby mi povedal, kedy im bola čiastka pripísaná na účet. Potom som poslala konateľa do banky, aby vyžiadal kópiu vkladového lístku z toho dátumu a s číslom účtu, na ktorý čiastku vkladal. Na počkanie mu vystavili kópiu vkladového lístku.
mondes
15.11.12,08:33
Zdravím, prosím Vás ak mi v záväzkoch visia neuhradené fa. od Slovak Telekom (klient tvrdí, že ich uhradil, žiaľ nemá o tom doklad), tak v tom prípade je potrebné zájsť do pobočky Slovak Telekomu a pýtať potvrdenie o zaplatených faktúrach. Však? A v záväzkoch to vyrovnám ID. Je to OK? A ešte ak je tento postup správny, ma zaujíma, že musí žiadať potvrdenie na každú fa zvlásť (má ich tri), alebo stačí potvrdenie od Slovak Telekomu, že p. xx má uhradené všetky záväzky voči Slovak Telekom? Ďakujem pekne.