stania0306
26.01.12,19:10
Dobrý večer,
chcela by som sa informovať vo veci vstupu na súkromný pozemok.
S exmanželom sme sa rozviedli. Počas manželstva sme postavili dom, ktorý stojí na cudzom pozemku - môjho otca. Majetkovo nie sme ešte vysporiadaní, nakoľko exmanžel nesúhlasí s dohodou a finančnými prostriedkami, ktoré mu boli ponúknuté ako je výplata.
Ja si chcem ponechať dom.
Nesúhlasí na s mojim návrhom a chce sa nasťahovať do, zatiaľ, ešte spoločného domu.
Moja otázka:
- má právo vstúpiť na tento pozemok, ktorý je vo vlastníctve tretej osoby? Potrebuje na to súdne povolenie? Na LV nie je zapísaná žiadna ťarcha v jeho prospech.
Ďakujem za odpoveď.
Stanka
buchač
26.01.12,18:35
Dobrý večer,
chcela by som sa informovať vo veci vstupu na súkromný pozemok.
S exmanželom sme sa rozviedli. Počas manželstva sme postavili dom, ktorý stojí na cudzom pozemku - môjho otca. Majetkovo nie sme ešte vysporiadaní, nakoľko exmanžel nesúhlasí s dohodou a finančnými prostriedkami, ktoré mu boli ponúknuté ako je výplata.
Ja si chcem ponechať dom.
Nesúhlasí na s mojim návrhom a chce sa nasťahovať do, zatiaľ, ešte spoločného domu.
Moja otázka:
- má právo vstúpiť na tento pozemok, ktorý je vo vlastníctve tretej osoby? Potrebuje na to súdne povolenie? Na LV nie je zapísaná žiadna ťarcha v jeho prospech.
Ďakujem za odpoveď.
Stanka

...povedzme , že právo vstúpiť na cudzí pozemok nemá ...

ALE má právo vstúpiť do svojho ( ešte ) domu ...pokiaľ BSM nie je vysporiadané ...

...takže otec musí strpieť a umožniť mu právo prechodu k svojej nehnuteľnosti ...
stania0306
26.01.12,20:04
a ak to nestrpí? pretože exmanžel sa do tohto domu chce nasťahovať, mimosúdne vyrovnanie odmieta a súdny poplatok odmieta zaplatiť. Ak mu otec nedovolí vstúpiť na pozemok, ničím iným len súdom si nevymôže toto povolenie...???
Ice dive
26.01.12,20:18
no môže dať manžel na súd žiadosť o zriadenie vecného bremena, na prechod a prejazd do svojej nehnuteľnosti... a otec mu ho musí strpieť...
stania0306
26.01.12,20:20
Ale dovtedy ho nemusí pustiť.... správne? Pretože exmanžel sa viackrát ku mne správal hrubo. Vulgárne ma uráža... Mala som rozbité vchodové dvere.... Mám zlomený prst .... toto všetko urobil po rozvode.... Preto si neprajem jeho prítomnosť....
buchač
26.01.12,20:25
a ak to nestrpí? pretože exmanžel sa do tohto domu chce nasťahovať, mimosúdne vyrovnanie odmieta a súdny poplatok odmieta zaplatiť. Ak mu otec nedovolí vstúpiť na pozemok, ničím iným len súdom si nevymôže toto povolenie...???
...prečo nezaplatíš TY ????
Súdy už rozhodnú ....

Zák. č. 71/1992 o súdnych poplatkoch

a) Z návrhu na vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov 66 eur
b) Za vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov z predmetu konania, ak sa konanie skončilo rozsudkom, 3 % a ak sa konanie skončilo súdnym zmierom 1 %, najmenej 66 eur, najviac 16 596, 50 eura
c) Návrh na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov 165, 50 eura

...ešte raz vravím ...otcov pozemok , ale je to jeho ( dom ) majetok , teda aj ......

...a že otec nechce strpieť ???.....aj tu súdy môžu v pohode rozhodnúť ...


....raz darmo , medziľudské vzťahy sú občas bohovské ......:confused:
stania0306
26.01.12,20:28
ďakujem, už túto situáciu rieši môj právnik. A hlavne ja nechcem, aby tu bol.... A keď je v hre majetok, vždy to bude ťažké... hlavne keď si jeden z účastníkov nevie spočítať, čo mu právne patrí..... a vyžaduje enormnú sumu....
Ešte raz Vám obom ďakujem za odpovede....
Mária27
28.01.12,07:13
Ale dovtedy ho nemusí pustiť.... správne? Pretože exmanžel sa viackrát ku mne správal hrubo. Vulgárne ma uráža... Mala som rozbité vchodové dvere.... Mám zlomený prst .... toto všetko urobil po rozvode.... Preto si neprajem jeho prítomnosť....

V takom prípade ho ani ty nemusíš pustiť do domu. Nech ti ten právnik poradí, aké opatrenie treba urobiť.