gamaja
27.01.12,05:49
Dobrý den môže mi niekto poradiť ako správne učtovat cez pokladnu komisionálny predaj?
Tover je prebrany od predavajúceho na základe zmluvy o predaji s tým že dohodnutá odmena je pre mna 20% z predanej ceny.
Napr: Predam tovar za 5 € mne prislúcha odmena 20% čo je 1 €.Akú hodnotu dávam do pokladne?
Alebo ako to funguje?
Dakujem
tictac7
27.01.12,05:39
....do pokladne plnú sumu za čo predáš - zákazník predsa musí mať doklad, koľko zaplatil, aj Ty v obchode dostaneš doklad na sumu, ktorú platíš a nie len na maržu obchodníka...
gamaja
27.01.12,05:57
asi sme sa nerozumeli ja som sa pýtala iné.Predávajúi prinesie tovar ktorý mu je vyplatený až ked sa predá zatial je u mna ale ja nie som vlastník.20% mi prislúcha až po predaji tovaru.Ak záujemca kúpi tovar zaplatí za určenú sumu t.j. v našom prípade 5 €.Mne zostáva len to 1 € a 4 € idú predávajúcemu to som sa pýtala ako sa to učtuje.Ked nahodím do pokladne 5 € odvádzam dane z tejto sumy. Nie?Ja by som mala odvádzat dan zo zisku 1 €.
tictac7
27.01.12,06:26
asi sme sa nerozumeli ja som sa pýtala iné.Predávajúi prinesie tovar ktorý mu je vyplatený až ked sa predá zatial je u mna ale ja nie som vlastník.20% mi prislúcha až po predaji tovaru.Ak záujemca kúpi tovar zaplatí za určenú sumu t.j. v našom prípade 5 €.Mne zostáva len to 1 € a 4 € idú predávajúcemu to som sa pýtala ako sa to učtuje.Ked nahodím do pokladne 5 € odvádzam dane z tejto sumy. Nie?Ja by som mala odvádzat dan zo zisku 1 €.

prečo? Ty si sa pýtala, čo máš nahodiť do pokladne. Teraz sa pýtaš ďalej, tak Ti odpoviem:
- ten od koho máš ten tovar Ti predsa dá doklad, že on Ti predal tovar v hodnote 4,--.
Ty budeš mať v kase príjem 5,-- Teda zisk máš 1,-- .....
Kono8
27.01.12,16:43
Potreboval by som poradiť,
rozbieham internetovy obchod a beriem od ododavatelov tovar na komisionálny predaj. Akú zmluvu im mám vystavit pri preberaní tovaru aby mali doklad co som od nich prebral? Nemáme dohodnutú marzu, tú si stanovujem sám, len cenu ktorú im mám zaplatiť po predaji tovaru. Ďakujem
Zebia
03.08.12,13:07
Dobrý deň,

dočítal som sa na Porade, že daňová povinnosť vznika pre komisionára aj komitenta dátumom predaja tretej osobe. Ako to však bude v prípade keď by bol komisiou poskytnutý alkoholický nápoj z ktorého by komisionár rozlieval alkohol svojím zákazníkom? Je to vôbec možné? Kedy by vznikla daňová povinnosť? Keď fľašu "načne" alebo keď ju celú spotrebuje?

Ďakujem
Zebia
08.08.12,10:01
vie niekto poradiť?
danusa 38
14.03.13,13:30
K tejto téme by som sa pripojila aj ja ak Vám o nevadí.Tiež otváram obchod s komisionáílnym predajom.A k tomu čo tu píšete že do pokladne nablokujem tych 5 eur tak majiteľovi tovaru vystavím príjmový doklad so 4 eurami?